Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach na

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Pyramide » piątek, 23 maja 2014, 09:11

Pan K "
Moim zdaniem gdyby Polacy mieli jaja to zrobiliby "rewolucję" podczas wyborów."
Jestem za ale do tego trzeba sie skrzyknąć,rozpropagować nawet w necie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 23 maja 2014, 09:18

Pyramide napisał(a):Pan K "
Moim zdaniem gdyby Polacy mieli jaja to zrobiliby "rewolucję" podczas wyborów."
Jestem za ale do tego trzeba sie skrzyknąć,rozpropagować nawet w necie.


No a w czym problem???? W necie można taką akcję zrobić raz, dwa :)
Zauważ - pojawia się obecnie jeden gość który może namieszać i zaczyna się wyciąganie zdań z kontekstu, nagłaśnianie kontrowersyjnych jego wypowiedzi w TV itd itd. Czyli ktoś się boi że ktoś inny dorwie się do koryta i zrobi dym - obawiają się zachwiania równowagi ... szkoda tylko że lud łapie się na te metody :(
Smutne że ludzie bardziej wierzą TV niż własnej głowie ... no chyba że kompletnie zatracili zdolność samodzielnego myślenia.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Swiatogor » piątek, 23 maja 2014, 09:33

Pan Kazimierz napisał(a):W jaki sposób pokazaż rządzącym że ma się ich dość i że czas na zmiany??? W bardzo prosty sposób: głosując na kogos z poza głównego nurtu. To proste i skuteczne !!!


Owszem proste, lecz nie wiem czy skuteczne :)

Lecz, jak już pisałem gdzieś tu na forum: ja na te wybory pójdę i zagłosuję nawet na Incitatusa, byle tylko czynnie lub biernie nie wspierać obecnej kliki.

Swoją drogą pamiętam, chyba jeszcze ze studiów, że jest gdzieś takie państwo/miasto/stan (?), w którym reprezentanci wybierani są losowo. Na tym polegają ichnie wybory. Imho coś w tym może być. Polacy są generalnie raczej uczciwi i rozsądni, więc takie wybory przez losowanie raczej nie mogłyby skutkować nadreprezentacją durniów i sukinsynów, jak to ma miejsce obecnie. :twisted:
Poza tym po takiej kadencji trzebaby wrócić między ludzi pośród których się mieszka i spojrzeć im prosto w oczy...
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Pyramide » piątek, 23 maja 2014, 11:58

http://natemat.pl/103113,nie-idziemy-na ... esmy-glupi
Podobnie myślących jak ja jest więcej.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 23 maja 2014, 12:07

Pyramide napisał(a):http://natemat.pl/103113,nie-idziemy-na-wybory-naprawde-uwazacie-polakow-za-idiotow-my-wcale-nie-jestesmy-glupi
Podobnie myślących jak ja jest więcej.


I to jest smutne...
Z tego wynika że zarówno Ty jak i reszta jesteście zadowoleni ze sytuacji w kraju i z rządzących - nie chcecie i nie potrzebujecie zmian w tej materii.
Przeczytaj proszę kilka wcześniejszych postów i pomyśl. Jeśli nie pójdziesz urzędnicy ( którzy mają się dobrze )wybiorą za Ciebie ... chcesz tego?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Grego » piątek, 23 maja 2014, 12:40

Zgadzam się z Panem Kazimierzem. Kto głosuje na PO, PiS, SLD, TREP czy inną solidarną Polskę ten najwyraźniej chce żyć w kraju słabym, biednym, zadłużonym z najdroższymi autostradami w Europie i najniższymi pensjami dla ludzi co te autostrady budują. Chce płacić całe życie po tysiąc złotych miesięcznie za ZUS a na stare lata iść żebrać pod kościół, bo wiek emerytalny podnieśli do 90 lat. Chce studiować do 25 roku zycia a potem gary w knajpie zmywać, żeby zarobić na bułkę z dżemem. Tak rządzi obecna klika. Komu się to nie podoba, głosuje na Korwina. Skandalista on jest, ale przynajmniej mówi otwartym tekstem. Dlatego się go boją i plują na niego dzień i noc we wszystkich mediach.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez outsider? » piątek, 23 maja 2014, 12:57

Pan Kazimierz napisał(a):W jaki sposób pokazać rządzącym że ma się ich dość i że czas na zmiany??? W bardzo prosty sposób: głosując na kogoś spoza głównego nurtu. To proste i skuteczne !!!


Owszem proste, lecz nie wiem czy skuteczne :) :?: skuteczne chyba w myśl zasady - na złość mamie, odmrożę sobie uszy. Musi być jednak jakiś sposób, żeby "chodzić bez czapki i nie odmrozić uszu". Jak widzę pewną kandydatkę na posłankę na afiszach, to się zastanawiam, czy nie powinno się zgłosić sprawy o fałszerstwo wyborcze - tak zadziałali "fotoszopem". Może trzeba zrobić taki "jarmark pomysłów" jak ukrócić ten totalitaryzm partyjno urzędniczy?
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Grego » piątek, 23 maja 2014, 13:06

outseider napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):W jaki sposób pokazać rządzącym że ma się ich dość i że czas na zmiany??? W bardzo prosty sposób: głosując na kogoś spoza głównego nurtu. To proste i skuteczne !!!


Owszem proste, lecz nie wiem czy skuteczne :) :?: skuteczne chyba w myśl zasady - na złość mamie, odmrożę sobie uszy.
Nie można sobie skuteczniej odmrozić uszu niż kolejny raz dając władzę tym krętaczom.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 23 maja 2014, 13:14

outseider napisał(a):Może trzeba zrobić taki "jarmark pomysłów" jak ukrócić ten totalitaryzm partyjno urzędniczy?


Na pewno dobrym pomysłem nie jest olanie wyborów i nie pójście do nich !!!
Trzeba iść i głosować na kogoś z poza głównego nurtu :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Anke » piątek, 23 maja 2014, 13:48

Moim zdaniem przydałoby się chociaż raz, aby NIKT się nie stawił na wyborach. W ramach bojkotu posranej ordynacji wyborczej.

Natrętna propaganda profrekwencyjna przed wyborami do Europarlamentu skłania mnie do przypomnienia, co pisałem już wiele lat temu, dlaczego w ogóle nie chodzę głosować. Staram się oddzielić akt głosowania od aktu wyboru. W obecnej sytuacji politycznej i przy obowiązującej ordynacji wyborczej, najbardziej wyrazisty wybór jest pomiędzy pójściem na głosowanie i nie pójściem.

Sam akt głosowania nie ma większego znaczenia. Nie chodziłem głosować na listy Frontu Jedności Narodu układane w KC PZPR, nie będę też głosował na listy układane przez współczesne komitety centralne poszczególnych partii.

Powinno się wybierać ludzi, a nie partie. Na partie się tylko głosuje. Nawet jak postawię krzyżyk przy nazwisku kogoś, do kogo mam zaufanie, to będzie to, niestety równoczesne wsparcie kogoś innego z czołowego miejsca na partyjnej liście, na co nie mam najmniejszej ochoty. I jeszcze swoim głosem dam mandat liderom takiej partii, żeby nadal działali, jak działają. Bo skoro i tak na nich głosuję?

źródło:
http://wei.org.pl/blog-show/run,206,pag ... r,113.html
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 23 maja 2014, 13:53

Anke nam potrzeba JOW - nic innego. Wtedy głosujesz na konkretną osobę a nie na partię.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Anke » piątek, 23 maja 2014, 14:02

Panie Kazimierzu, zmiana ordynacji jest priorytetm. Kolejnym jest uświadomienie ludziom, że posłowie powinni być ekonomistami lub jurystami a nie pajacami, sportowcami, rolnikami aktorami czy brydżystami po fylozofii. W podatkach (kiełbasie wyborczej) to sobie można mieszać po gruntownym updacie prawa, konstytucji i wzięciu za mordy Kościoła. Kompletnie nie widzę sensu mojego głosowania w ramach tego burdelu, który jest. Będzie zwyczajowe przetasowanie chętnych do kasodajni, jak od dwóch dekad. Jedynym sposobem pokazania, że mi ten burdel ogarnięty pożarem się nie podoba jest po prostu kolektywne olanie go, najlepiej gorącym moczem.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Piotrek » piątek, 23 maja 2014, 14:53

Dokładnie tak, Anke, błąd jest w systemie. Dopóki nie zostanie on zmieniony jakiekolwiek głosowanie jest bez sensu. Głosowanie jest poparciem istniejącego systemu podziału władzy. Największym ciosem dla rządzących partii będzie brak tego poparcia ze strony społeczeństwa, czyli jak najmniejsza frekwencja. To zaboli. A jako rozwiązanie sugestia wybrania KM - kretyna -matoła, i idioty w jednej osobie, to poniżej mojej i inteligentnych Polaków godności.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Swiatogor » piątek, 23 maja 2014, 15:00

Anke napisał(a):posłowie powinni być ekonomistami lub jurystami


To dyskusyjna teza :) Bodaj w XIX w. Niemczech mieli taki parlament złożony coś w 67% z prawników. Katastrofa była zupełna. Kolesie mieli małe pojęcie o czymkolwiek oprócz prawa, więc zamiast rozwiązywać problemy brnęli w niekończące się doktrynalne spory nie podejmując żadnych decyzji.

Oddanie parlamentu prawnikom, to jak pozwolić informatykom by decydowali jak ma wyglądać system operacyjny. Gdyby tak zrobić, to do dziś nie byłoby "okienek" i dalej śmigalibyśmy w linii komend, bo przecież to jest proste, precyzyjne i daje największe panowanie nad sprzętem ;)

Jeszcze gorsze byłoby oddanie parlamentu w ręce ekonomistów. Przecież to właściwie nawet nie jest nauka...
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Zapraszam wszystkich do głosowania w następnych wyborach

Postprzez Swiatogor » piątek, 23 maja 2014, 15:03

Piotrek napisał(a):Największym ciosem dla rządzących partii będzie brak tego poparcia ze strony społeczeństwa, czyli jak najmniejsza frekwencja.


Faktycznie. Przysiądą w kąciku i cicho zakwilą. Będzie im smutno i źle. Poczują się tacy samotni i odrzuceni.... :twisted:
Ostatnio edytowano piątek, 23 maja 2014, 15:18 przez Swiatogor, łącznie edytowano 1 raz
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości