Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Smolensk

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Smolensk

Postprzez staszeks » piątek, 27 mar 2015, 16:19

Z całej konferencji wyłapałem jedno:

polscy prokuratorzy chcą zastosować polski Kodeks Karny
do zdarzenia, które miało miejsce na terenie Federacji Rosyjskiej
i chcą go zastosować w stosunku do obywateli rosyjskich (kontrolerów lotu).
Co o tym sądzicie?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Smolensk

Postprzez Pyramide » piątek, 27 mar 2015, 17:12

Pisałam powyżej o przedstawieniu zarzutów i włosach na dłoni.
Ale:
Zgodnie z przyjętymi z obu stron zasadami o międzynarodowej współpracy prawnej, PL może to zrobić, ale biorąc pod uwagę obecne stosunki z Rosjanami jest to fantasmagoria.
PL musi poprosić Rosję o umożliwienie przesłuchania kontrolerów w charakterze podejrzanych oraz przedstawienia im zarzutów.I tu jest już bariera. Takie coś /wnioski przesyła się to drogami dyplomatycznymi, przez nasz MSZ. Jest to dość skomplikowane. Rosja może przedłużać w nieskończoność czas na odpowiedź albo odmówić co jest raczej oczywiste jak oczywistość.
Jeszcze jest inna możliwość.Kontrolerzy musieli by sami zgłosić się w PL do prokuratury i dać się przesłuchać,osadzić w areszcie i dać pożywkę naszym politykom,dziennikarzom i oszołomom. Czyli musieli by być "dobrze walnięci w głowę"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smolensk

Postprzez Grego » piątek, 27 mar 2015, 17:27

Powiem tak: Gdybym był Putinem, zerwałbym stosunki dyplomatyczne. Przykro mi to jako Polakowi stwierdzić, ale władze naszego kraju spoczywają w rękach ... :roll: hmm dziwnych ludzi.
Wszystko co Putin od nas może chcieć spokojnie załatwi w Brukseli, nie pospolitując się przy tym ponad miarę.
Ostatnio edytowano piątek, 27 mar 2015, 17:28 przez Grego, łącznie edytowano 1 raz
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Smolensk

Postprzez staszeks » piątek, 27 mar 2015, 17:27

Zgodzę się, że może próbować ich ukarać (nie wypowiadam się o winie) ale chyba w żadnym wypadku nie może stosować POLSKIEGO Kodeksu Karnego. (No, chyba, ze zostały ujednolicone)

A jeżeli tak, to będąc w Rosji będę się kłócił z policją, że mandaty za wykroczenia drogowe będę płacił w PLN.
I jeszcze pytanie, jeżeli rosyjski kodeks nie ujmuje takiego czynu? (tu abstrahuję od konkretnej sytuacji)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Smolensk

Postprzez Pyramide » piątek, 27 mar 2015, 18:25

Staszek będąc w innym państwie masz obowiązek przestrzegać ich przepisów i ponosisz odpowiedzialność za ich łamanie. U nas Niemcy czy inni tez dostają mandaty. Co do przestępstwa jak w temacie uważam że skoro u nich nie jest to przestępstwo to nie ma sprawy. Znam przypadki i chyba ty też z prasy że Ob PL osadzony np .w GB wnioskował o przekazanie materiałów do PL i tu osądzenie gdyż to samo p-wo u nas jest zagrożone niższą karą.Czyli wniosek z tego ze to samo przestępstwo powinno być w kodeksie Rosji i PL.Nie jestem na 100% pewna.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smolensk

Postprzez Grego » piątek, 27 mar 2015, 19:02

Nie jestem prawnikiem, ale podejrzewam że ta sprawa ma niewiele wspólnego z prawem, za to wiele z polityką. Charakterystyczne, że pomimo oczywistych uchybień (to delikatne słowo!) po stronie polskiej nikomu nie postawiono zarzutów. Ano dowódca 36 pułku, ani d-ca Sił Powietrznych, ani MON zarzutów nie usłyszeli, choć ich odpowiedzialność nie budzi żadnych wątpliwości. Natomiast po tylu latach wyciąga się zarzuty dla ruskich kontrolerów, "przypadkiem" w trakcie wielkiej politycznej kampanii hajda na Moskwę. Śmieszne i straszne.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Smolensk

Postprzez Pyramide » piątek, 27 mar 2015, 19:15

Już w rosyjskiej prasie i mediach piszą o tym i maja to głeboko w ....... i bbbbdobrze ze tak mają. A podtekst polityczny z naszej strony jest oczywisty. Nic tylko czekać jak Rosja ujawni taśmy z przebiegu rozmow w kabinie np. z LK.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smolensk

Postprzez ZIZ » sobota, 28 mar 2015, 08:51

NPW ustaliła,że:
- był trotyl, ale jakby go nie było
- było odchodzimy, ale jakby go nie było
- było odejście, ale jakby go nie było
- były błędy organizacyjne, ale jakby ich nie było
- były stenogramy IES, ale jakby ich nie było
-gen Błasik był w kabinie lub w pobliżu ale jakby go nie było
-na Okęciu był monitoring ale jakby go nie było

Czekają na reakcję Macierewicza aby ciężar kampanii prezydenckiej skierować na kwestie smoleńską.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Smolensk

Postprzez Pyramide » sobota, 28 mar 2015, 09:10

Oj ZIZ co się z tobą dzieje?
wyglądasz na mądrego,ale jakby trochę "odymiony" sektą smoleńską
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smolensk

Postprzez staszeks » sobota, 28 mar 2015, 17:57

Grego napisał(a):Nie jestem prawnikiem, ale podejrzewam że ta sprawa ma niewiele wspólnego z prawem, za to wiele z polityką. Charakterystyczne, że pomimo oczywistych uchybień (to delikatne słowo!) po stronie polskiej nikomu nie postawiono zarzutów. Ano dowódca 36 pułku, ani d-ca Sił Powietrznych, ani MON zarzutów nie usłyszeli, choć ich odpowiedzialność nie budzi żadnych wątpliwości. Natomiast po tylu latach wyciąga się zarzuty dla ruskich kontrolerów, "przypadkiem" w trakcie wielkiej politycznej kampanii hajda na Moskwę. Śmieszne i straszne.

Ja też jestem przekonany o podłozu politycznym, tym nie mniej nasi próbują wkleić sprawę karną.
Prokuratorzy powoływali sie na konkretne artykuły Kodeksu Karnego.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Smolensk

Postprzez Pyramide » środa, 1 kwi 2015, 08:51

Tak uczciwie to popieram Rosjan
Rosjanie wzniosą pomnik smoleński w zamian za... pomnik "zamęczonych" czerwonoarmistów? / art w NT/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smolensk

Postprzez Pyramide » wtorek, 7 kwi 2015, 06:52

Coraz ciekawiej z tym Tu.
Jeszcze tylko rozmowa z salonki i "zestrzelenie/zamach potwierdzone"
http://www.rmf24.pl/fakty/news-rmf-fm-u ... d,1711598#
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smolensk

Postprzez Swiatogor » wtorek, 7 kwi 2015, 08:51

Generalnie cała ta smoleńska histo/e/ria obchodzi mnie tak jakoś bokiem, jednak pewnym sprawom nie potrafię się nadziwić..

"Wcześniejsze kopie "ważyły" 0,2 GB, te wykonane w lutym 2014 - 2,8 GB."

Co to ma być? Za pierwszym razem skopiowali to sobie na pendrive-breloczek, kartę pamięci w telefonie, czy misia made in China z portem usb w dupie? Nawet taki laik jak ja wpadłby na pomysł, aby zrobić jakiś mirror, a tu chyba sobie chłopaki zrobili jakieś dziwne kopi-pejst i prowadzili "analizy" w oparciu o niecałe 10% dostępnych danych...
Żart czy co?
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Smolensk

Postprzez staszeks » wtorek, 7 kwi 2015, 09:42

Swiatogor napisał(a):Generalnie cała ta smoleńska histo/e/ria obchodzi mnie tak jakoś bokiem, jednak pewnym sprawom nie potrafię się nadziwić..

"Wcześniejsze kopie "ważyły" 0,2 GB, te wykonane w lutym 2014 - 2,8 GB."

Co to ma być? Za pierwszym razem skopiowali to sobie na pendrive-breloczek, kartę pamięci w telefonie, czy misia made in China z portem usb w dupie? Nawet taki laik jak ja wpadłby na pomysł, aby zrobić jakiś mirror, a tu chyba sobie chłopaki zrobili jakieś dziwne kopi-pejst i prowadzili "analizy" w oparciu o niecałe 10% dostępnych danych...
Żart czy co?

Coś mówiono o innych częstotliwościach próbkowania.
Przy znacznie większych zapewne i waga materiału będzie inna.
A chodzi zapewne nie tylko o częstotliwość a i inne parametry "próbkowania".
A dlaczego od razu nie zrobiono tego własnie tak to inna historia.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Smolensk

Postprzez Pyramide » wtorek, 7 kwi 2015, 12:59

Błyskawiczna reakcja RMF FM na zarzuty NPW:
Oni mają swoją pracę, my swoją. Ujawnimy wszystko /GW/

Mają racje w RMF bo chyba prokuratura ma faktyczne kolejne "sito" u siebie i nie radzi sobie z komunikacją medialną.
Może ktoś chce ich wyręczyć,zmusić do podania prawdy i puszcza przeciek?
A tak trochę z fachowej strony to uważam że śledztwo jest albo prowadzone nieudolnie albo celowo przedłużane i rozmywane jeżeli chodzi o watki związane z wojskowymi i przyznaniem że cała ta "wyprawa" to jedno wielkie przestępstwo.
Nadal uważam że prowadzenie całego tego śledztwa przez NPW a nie cywilną już jest zastanawiające.
Jedno jest pewne w PL że lekarze sie wspierają,policjanci, wojskowi,prawnicy też.
Kompromitacja CLK policji będzie raczej długo odczuwalna dla nich i nie wykluczone że będą podważane opinie przez nich wydawane skoro w tak ważnej sprawie dali "ciała".
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron