Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Smolensk

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez SP&C » wtorek, 10 kwi 2012, 16:51

Santos napisał(a):Nie wszystko co napiszę związane jest z tematem ale jęzor mnie swędzi.
Był już taki jeden na forum jak @SP&C,który uważał że tylko jest jedna prawda w 3 osobach;jego,Torunia i Pisu.Oczywiście wyrażana przez odpowiednie media i wyselekcjonowane osoby.Jakoś zniknął ten pan.Może i czas na ciebie SP&C.Ale nim to zrobisz może odważysz się odpowiedzieć;
-dlaczego nie pokazano opinii publicznej zapisów QAR, które przecież tajne nie są?/były w Polsce/ dot. oczywiście Smoleńska
-jak to jest, że za komuny jednych AK-owców tępiono, a Kaczyńscy mieli willę, a synalki grały w filmie. Po przemianach też praktycznie cały czas byli przy korycie, a takim jak ty opowiadali bajeczki, że są męczennikami i walczą z układem. Nieźle się ustawili na tych bajeczkach o układach. Dalej łykaj bajdy Kaczyńskiego bo to lubisz i masz prawo.Ale pozwól innym tez mieć swoje zdanie i nie dziw się , że większość Polaków ma rozum.
Pytań jest wiele do obu stron ale Ty lubisz "odpowiadać" tylko na wygodne dla Ciebie ew. przywoływać lekarza,który moim zdaniem potrzebny jest Tobie.
Media zagraniczne jakoś inaczej podchodzą do "rewelacji" dot. katastrofy niż u nas gdzie na siłę po trupach usiłuje się zaszczepić zamach i inne.
W dzisiejszych mediach w tej sprawie w europie cichoooooo.

Jak już się licytujesz komu potrzebny lekarz, to odnosząc się do Twojej dolegliwości - " jęzor mnie swędzi " chyba wiesz gdzie się udać...

A tu pierwszy lepszy link, europejski, a jak:
http://www.euronews.com/2012/04/10/pola ... niversary/
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » środa, 11 kwi 2012, 10:19

Z przepychanki, która odbywała sie na wszystkich kanałach "telewędzorni" (z okazji rocznicy) za najciekawszą wypowiedż uznałem (w jedynce po 23-ciej) to, co mówił Prezes NIK.
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 10:20 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » środa, 11 kwi 2012, 15:11

Z prasy
- Zamiast żałoby i zadumy mamy rozróbę - powiedział w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej bp Tadeusz Pieronek,
-Według dawnego polityka PiS dla obecnego prezesa partii w razie wygrania wyborów prezydenckich ważniejsze od kwestii merytorycznych byłoby pozbawienie Donalda Tuska władzy. Bielan
-Czy możliwa jest ekshumacja pary prezydenckiej? Nie wyklucza tego mecenas Piotr Pszczółkowski, jeden z pełnomocników Jarosława Kaczyńskiego.komentarze pod tym aż nie wypada cytować
-Z okazji kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń oraz szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim, którzy słyszeli dwa wybuchy na pokładzie jeszcze zanim wiadome siły zrobiły mgłę oraz wysunęły zdradziecką brzozę..." - życzy Kuba Wojewódzki.
-- Mój brat pozostawił dziedzictwo i jest nad czym się zastanowić - przekonywał JK
-a R. Warzecha pisze: 5% poparcia,16 wizyt na Litwie efekt to odrzucenie pisowni Polskich nazw,9 wizyt na Ukrainie i pomnik Bandery,7 wizyt w Gruzji i co?.Europa . A Merkel zabiera z dłoni LK telefon żeby zadzwonić do brata i uzgodnić załatwienie sprawy.
-przewodniczący PJN i niegdyś bliski współpracownik prezydenta Kaczyńskiego zaznaczył, że upartyjnienie prezydentury Kaczyńskiego "nie pasuje do Wawelu".
-z sondażu "Newsweeka" wynika, że dwie trzecie Polaków nie zamierza obchodzić rocznicy.
-spotkajmy się w ciszy, spokoju a nie na wiecach politycznych - mówił mąż tragicznie zmarłej posłanki P.Deresz.
Tak się zastanawiam czy nie lepiej jak byłoby "ciszej nad tą trumną"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » środa, 11 kwi 2012, 15:17

@Pyramide/ Gościu, niby wojewódzki, a wpycha flagę Polski w kupę powiatową; cytowanie takiego autorytetu sprowadza dyskusję na poziom satyrycznego rynsztoka.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SP&C » środa, 11 kwi 2012, 15:52

SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Pyramide » środa, 11 kwi 2012, 15:54

ZIZ a szubienica w pobliżu ołtarza i mszy na placu wczoraj,a plakaty w tym pod ambasadą "chcemy wojny z Rosją" to co? nie rynsztok. To były obchody rocznicy czy wiec polityczny podobny w stylu przed powstaniem III rzeszy .
Kuba W dokładnie powiedział prawdę podobnie jak cyt. biskup. Co do flagi zgadzam się z Tobą.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » środa, 11 kwi 2012, 16:17

@Pyramide/ Podobnie jak SP&C ( no może troche wcześniej :) ) zauważyłem wypucowana do czyściutka wrak tutki. To co sowieci wyprawiają z dowodami nie wymaga komentarza.
Co do agresywnych wystąpień, które opisujesz, to jedno jest pewne: Rosjanie maskirowką i fałszywkami bezwzględnie i perfekcyjnie w każdym calu wykorzystali katastrofę do totalnego osłabienia Polski, skłócenia i rozbicia większości sił i partii politycznych za wyjątkiem czerwonych i różowych. :(
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » środa, 11 kwi 2012, 18:53

ZiZ nic nie wyprawiają tylko podobnie jak my maja procedury procesowe,których Ty nie rozumiesz.Wielu ekspertów /normalnych/ w mediach to wyjaśnia od pół roku.
A Polska od wieków również sama się osłabia wewnętrznymi rozrywkami co jest na rękę wielu min naszym sąsiadom i sojusznikom /np. Szymany/
Mistrzem w tych rozróbach jest;
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1151 ... wal_i.html
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 18:57 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » środa, 11 kwi 2012, 19:36

Pyramide napisał(a):ZiZ nic nie wyprawiają tylko podobnie jak my maja procedury procesowe,których Ty nie rozumiesz.Wielu ekspertów /normalnych/ w mediach to wyjaśnia od pół roku.
A Polska od wieków również sama się osłabia wewnętrznymi rozrywkami co jest na rękę wielu min naszym sąsiadom i sojusznikom /np. Szymany/
Mistrzem w tych rozróbach jest;
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1151 ... wal_i.html

Rzeczywiście nic a nic nie rozumiem procedury procesowej, która zezwala lub też nakazuje przed zakończeniem śledztwa (a takie jeszcze w Rosji trwa w prokuraturze - Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej - nie mylić z zakończeniem raportu mak-u),

!!! wypucowanie dowodu rzeczowego w sprawie do czyściutka: !!!

http://wpolityce.pl/wydarzenia/26448-po ... przyszlosc

Tiaaaa, Polacy sami dokonali samorozbiorów Polski bo się ze soba wadzili. A sąsiadom jest to przypadkiem na rękę, ale paluszka do tego nigdy nie przyłożyli, tak?
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 19:40 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » środa, 11 kwi 2012, 20:25

Co to zmienia "wypucowanie" wraku skoro badany był już przez naszą prokuraturę rękami powoływanych ekspertów.Jeżeli wrak będzie w Polsce to czy był "pucowany " czy nie i tak da się ujawnić ew.mikroślady,drobiny wybuchu,ingerencji i inne jeżeli takie były wcześniej.
Ten temat to kolejna na czasie pożywka dla "wybranych"
Jeżeli chodzi o historie zawsze ktoś miał i ma na świecie interes w tym jawnie albo nie ingerować w wewnętrzne sprawy innych państw np ropa,religie.Przeważnie wykorzystywane są wewnętrzne spory.Polska tez miała interes w wyprawie Bolesława Chrobrego na Kijów w 1018 roku.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » czwartek, 12 kwi 2012, 12:25

@Proponuję więc aby nasza Policja brała przykład: noże, siekiery, pałki i inne przedmioty znalezione przy zatrzymanych od razu do zmywarki, ubrania do pralni chemicznej a samochody po potrąceniu pieszego zaraz do myjni!. Przecież superlaboratoria kryminalistyczne i tak znajdą ślady więc po co im ułatwiać robotę. :P
Piramide napisał(a):Polska tez miała interes w wyprawie Bolesława Chrobrego na Kijów w 1018 roku.

A miała; w wolnej chwili napiszę więcej o mistyce Smoleńska na przestrzeni wieków; powiedzmy od formowania się dynastii jagielońskiej, bo wcześniejsze wyprawy na Ruś Kijowską nie są tak ekscytujące.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Santos » czwartek, 12 kwi 2012, 12:55

Widocznie Rosjanie przypomnieli sobie jak przy sprawie p.B Blida ślady "wyparowały" z kurtki jednej z pań będącej na miejscu.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez gunnie » sobota, 14 kwi 2012, 01:36

Pyramide napisał(a):Co to zmienia "wypucowanie"(...).Jeżeli wrak będzie w Polsce to czy był "pucowany " czy nie i tak da się ujawnić ew.mikroślady,drobiny wybuchu,ingerencji i inne jeżeli takie były wcześniej..

trzeba być na prawdę ignorantem, lub wykazywać totalną nieznajomość prawa z dziedziny kryminalistyki i prawa procesowego, żeby pisać takie dyrdymały...osobiście nie wiem, co gorsze...
ryzyko kontaminacji sladów- znajome wyrażenie???zapraszam do lektury ksiązki prof. Wójcikiewicza, materiałów instytutu Sehna w Krakowie, lub chociaż podstaw kryminalistyki w internecie.. po lekturze zapraszam do dyskusji, gdyż jak na razie ktoś, kto ogląda CSI, lub programy na discovery ma większą wiedzę o zbieraniu materiału dowodowego..
Ostatnio edytowano sobota, 14 kwi 2012, 01:47 przez gunnie, łącznie edytowano 1 raz
gunnie
użytkownik
 
Posty: 62
Na forum od: 24 sty 2011, 03:47

Postprzez ZIZ » sobota, 14 kwi 2012, 09:03

Rosjanie, w tym władze Smoleńska zaprzeczyły jakoby wrak umyto; pod dywan i po sprawie.
Czytając fora czy blogi widać coraz wiekszą obojętność Polaków a zwolennicy Platformy, Psl-u czy "Gasipsa" coraz to bardziej różowi albo czerwoni - powołują sie np. na Trybunę, nie mówiąc już o wielkim przekonaniu do niezalezności i obiektywizmu "Głosu Cadyka".
W dysputach politycznych będę jednak linkował do Najwyższego Czasu, Salonu24 i Nowego Ekranu. Wiem, narażę się na określenie pisowski albo korwinowski oszołom.
Jest jednak fundamentalna i jakościowa różnica pomiędzy prasą drukowaną a internetową.
Czy S24 i NE są niezależne czy taż zdominowane politycznie przez jedną opcję?
Otóż każdy z Was może zarejestrować się na tych portalach i pisać artykuły i notatki wg. własnego zdania i poglądów politycznych; komentarze oczywiście też. Mały przykładzik:
http://njnowak.nowyekran.pl/post/59069, ... k-medialny
A że przeważa opcja pisowska - no cóż - kto ma odmienne poglądy też tam może pisać i komentować do woli tylko większości się nie chce.

I offtopowo z naszego podwórka.:
Do Tuby Ratuszowej (Magazyn Sukcesów) można napisać komentarz wyłącznie w postaci skargi do "Kasztelana".
Do internetowego wydania Kroniki bez kicki nikt komentarzy nie pisze, bo z artykułu drukowanego to na internecie są dwa zdania.
Niestetu nie wiem jak wygląda możliwość komentowania internetowego wydania Radia Hanzlik.
S-N - po implozji przeszła w stadium białego karła.
bielsko.biała.pl - komentarze pod atrykułami sa często wycinane; no cóz, bardziej restrykcyjny regulamin i admin niż na tym forum :)

Wracając do tematu polecam jako "słowo na szabas" - powrót do przyszłości czyli putinizację mózgów opisaną tutaj:
http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/5 ... czki-wozit

ps.
Pyramide napisał(a):Kuba W dokładnie powiedział prawdę

http://www.sdp.pl/rozmowa-dnia-alvin-gajadhur

Ja tam takim miłosiernym chrześcijaninem nie jestem jak pan Gajadhur;
do pierdla powiatowego co wtyka flagę w kupy.
Ostatnio edytowano sobota, 14 kwi 2012, 11:32 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 16 kwi 2012, 08:25

Kolejne "nawiedzenie" /z dzisiejszej prasy/

-Kaczyński ostro o Smoleńsku: "Źródło zamachu mogło być w Polsce"
-Kaczyński wyłożył ostatnio spójną, elegancką intelektualnie koncepcję polityczną. Ma tylko tę wadę, że jest ona niesłuszna - mówił z kolei L.Dorn.
-Gdyby był to zamach, to "mamy do czynienia z aktem terroru porównywalnym do ataku z 11 września" - uważa prezes
Starając się zrozumieć utratę bliskiej osoby,bycie singlem,inne pozytywne cechy tego Pana nie sposób powiedzieć że to może być tylko chęć dorwania się do władzy kosztem gry nad trumnami.Coś za dużo tych osób mających inne zdanie niż JK.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości