Forum Bielsko.Biala.pl
http://www.bielsko.biala.pl/forum/

Smolensk
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=84169
Strona 1 z 33  Następna strona »
Autor:  Kryspin [ środa, 8 lut 2012, 19:12 ]
Tytuł: 

Ciekawy jestem, gdzie sie podzialy stare posty niejakiego pana z New Jersey. Jestem przekonany, ze je "zwinal" z powodow raczej czysto egoistycznych...
Autor:  SP&C [ środa, 8 lut 2012, 21:19 ]
Tytuł: 

..lub prawa autorskiego.

W sumie szkoda, że nie ma, bo chętnie poczytałbym kto i co miał do powiedzenia (napisania) w 2010 czy w 2011 i jak to się ma do obecnej wiedzy na temat Smoleńska.
Autor:  tomi308 [ czwartek, 9 lut 2012, 07:45 ]
Tytuł: 

SP&C napisał(a):..lub prawa autorskiego.

W sumie szkoda, że nie ma, bo chętnie poczytałbym kto i co miał do powiedzenia (napisania) w 2010 czy w 2011 i jak to się ma do obecnej wiedzy na temat Smoleńska.

A co zmieniło się coś w tej sprawie?
Autor:  Kryspin [ czwartek, 9 lut 2012, 19:41 ]
Tytuł: 

Sporo sie zmienilo. Przybylo kilka nowych teorii Macierewicza, wywodzacych sie glownie od polskich wyksztalciuchow z USA.
Autor:  Pyramide [ środa, 28 mar 2012, 18:19 ]
Tytuł: 

"gra Smoleńsk" cd
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... elskobiala
Autor:  Nenar [ środa, 28 mar 2012, 20:38 ]
Tytuł: 

jak zobaczyłam gra Smoleńsk to miałam nadzieję, że ktoś wyda planszówkę
Autor:  SP&C [ środa, 28 mar 2012, 20:39 ]
Tytuł: 

Pyramide napisał(a):"gra Smoleńsk" cd
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... elskobiala

Dla Ciebie to gra, dla innych to patriotyzm(skrót myślowy). Ze 150 m oceniać, że wszyscy zginęli? I słowo ambasadora to więcej niż diagnoza lekarza? Nie ośmieszaj się kolejny raz na tym forum.
Autor:  SP&C [ czwartek, 29 mar 2012, 17:47 ]
Tytuł: 

za rmf24.pl

.."Brak zapisu rozmowy Sikorski-Bahr to jednak niejedyna wątpliwość, jaka pojawia się w tej sprawie. Mamy przede wszystkim sprzeczne informacje, dotyczące tego, w jaki sposób o katastrofie dowiedział się szef MSZ. Z nagrania rozmowy ambasadora Jerzego Bahra z Centrum Operacyjnym resortu wynika, że dyplomata nie kontaktował się wcześniej z ministrem, a zapis tej rozmowy rozpoczął się o 9.07. Natomiast rzecznik MSZ Marcin Bosacki oświadczył, że minister Sikorski o katastrofie już wiedział, tyle że nie od ambasadora.

Minister Sikorski kilkanaście minut wcześniej został poinformowany przez dyrektora Departamentu Wschodniego o tym, że jest jakaś - wówczas nie wiadomo było jeszcze jaka - katastrofa w Smoleńsku - powiedział Bosacki naszemu reporterowi.

To dziwne w kontekście wywiadu, którego w kwietniu 2011 roku udzielił "Gazecie Wyborczej" Bronisław Komorowski. Prezydent opowiadał, że minutę przed dziewiątą zadzwonił do niego Sikorski. Jak relacjonował Komorowski, "Sikorski powiedział, iż ma wiadomość od pana Bahra, że doszło do wypadku prezydenckiego samolotu". To o tyle ciekawe, że pierwszy kontakt Sikorski-Bahr miał nastąpić dopiero za 10 minut."...
Autor:  Pyramide [ czwartek, 29 mar 2012, 18:35 ]
Tytuł: 

Na "poważnie" teraz: słowa kogoś z Twojej bajki.
http://www.wprost.pl/ar/313733/Cymanski ... Smolensku/
Tusk znowu winny?
http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-sm ... temat.html /chyba będzie wg Ciebie zmanipulowana/
Autor:  SP&C [ czwartek, 29 mar 2012, 20:14 ]
Tytuł: 

Pyramide napisał(a):Na "poważnie" teraz: słowa kogoś z Twojej bajki.
http://www.wprost.pl/ar/313733/Cymanski ... Smolensku/
Tusk znowu winny?
http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-sm ... temat.html /chyba będzie wg Ciebie zmanipulowana/

Wklejasz linki, fajnie. Tylko kobieto, Ty czytać ze zrozumieniem nie potrafisz! Po co ja tracę czas na dysputy z Tobą? Sam się sobie dziwię...
Autor:  ZIZ [ czwartek, 29 mar 2012, 20:58 ]
Tytuł: 

Niesmak i wstręt budzą we mnie dyskusje rodaków, których wiedza oparta jest wyłącznie na doniesieniach medialnych i własnych wyobrażeniach, powstałych na skutek selektywnego odbioru informacji, spowodowanego a priori postawą czy tez orientacją polityczną. Wszyscy okazaliśmy się eksperatami od lotnictwa, badaczami katastrof.

Zupełnie offtopowo polecam poczytać książki i publikacje oraz obejrzeć filmy o katastrofie gibraltarskiej. Jakie szerokie spektrum hipotez. I wciąż utajnione, na kolejnych kilkadziesiąt lat, dokumenty brytyjskie. Można oczywiście zapoznać się z oficjalną wersją brytyjską o wypadku, warto jednak przeczytać trzy książki historyka Tadeusza Antoniego Kisielewskiego: "Gibraltar 43 , Jak zginął gen. Sikorski", "Zamach, tropem zabójców gen. Sikorskiego" i "Zabójcy. Widma wychodzą z cienia". Zupełnie odmiennie przedstawia katastrofę Bohdan Poręba w swoim filmie "Katastrofa w Gibraltarze" opartym na powieści prof W. T. Kowalskiego.
Te pozycje pozwalają nabrać właściwego dystansu do pochopnej dysputy o Smoleńsku. I proszę nie wysnuwać wniosku, że cokolwiek sugeruję, jakiekolwiek podobieństwo w historycznej zmianie oceny i kierunku postępów w dociekaniu prawdy o katastrofie gibraltarskiej do smoleńskiej.
Przebijanie się cytatami wypowiedzi polityków, podbijających swoje notowania strzępami faktów z katastrofy smoleńskiej, nic nikomu nie udowodni.
Autor:  GeN [ czwartek, 29 mar 2012, 21:37 ]
Tytuł: 

Tu się wtrącę. Cała afera smoleńska budzi niesmak. Akurat jestem z podstawowego wykształcenia zawodowego związany z lotnictwem, mam za sobą i szkoły, i PZL SZD, i trochę kariery lotniczej. Że życie i zdrowie zweryfikowało plany? Cóż, bywa. Tym niemniej czuję się nieco bardziej kompetentny, "coś" tam potrafię, znam kilka osób lub takich co znają innych. W środowisku. Dla rozwagi zapalczywym dyskutantom powiem tylko tyle, że sporo z tego, co słyszycie i widzicie to czwarty rodzaj prawdy w taksonomii Tischnera. Poza tym w wypadku konstrukcji lotniczych oraz ich katastrof wiele z intuicyjnych domysłów jest domysłami właśnie.
Autor:  SP&C [ czwartek, 29 mar 2012, 22:05 ]
Tytuł: 

ZIZ napisał(a):Niesmak i wstręt budzą we mnie dyskusje rodaków, których wiedza oparta jest wyłącznie na doniesieniach medialnych i własnych wyobrażeniach, powstałych na skutek selektywnego odbioru informacji, spowodowanego a priori postawą czy tez orientacją polityczną. Wszyscy okazaliśmy się eksperatami od lotnictwa, badaczami katastrof.

Mam nadzieję, że zarówno niesmak jak i wstręt u Ciebie, nie powodują wpisy me ;)
Ekspert lotniczy ze mnie żaden, badacz katastrof również. Jedyne co, to walczę tu (jak mam czas i siły) ze wszechogarniającą głupotą (eufemizm). Mózg codziennie pierze mi tvn24, a mimo wszystko nie daję się, ha!
Autor:  ZIZ [ czwartek, 29 mar 2012, 22:41 ]
Tytuł: 

>SP&C / Nie przejmuj się; kobiety są z planety Venus. A może jak polityk jest młody, przystojny i ma więcej niż 165cm to mu bardziej ufają :P
Autor:  tomi308 [ piątek, 30 mar 2012, 07:14 ]
Tytuł: 

SP&C napisał(a):Mózg codziennie pierze mi tvn24, a mimo wszystko nie daję się, ha!

A masz pozwolenie od Ojca Dyrektora na oglądanie tej telewizji?
Strona 1 z 33 Strefa czasowa: UTC + 1