Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

KRYTYKA RZĄDU

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez 10RONNIE10 » czwartek, 16 lut 2012, 04:24

Nie wiem, ale wydaje mi się, że takiej jak obecnie krytyki pod adresem rządu, prezydenta jak i całej sytuacji w państwie już dawno nie było ( przynajmniej od 89 roku)
Ale, jak to jest że ludzie żyją na skraju ubóstwa, na każdym kroku widać że jest coś nie tak, ewentualnie wychodzą nowe afery (np. z premiami dla prezesów) a nikt jeszcze nie wyszedł na ulice !
UE nakłada na nas nowe jakieś tam swoje "widzimisię" tusk robi to co chce UE, ewentualnie co chce USA. A POLSKA nadal milczy ... Może mi ktoś wytłumaczy ile jeszcze trzeba do granicy wytrzymałości Polaka ?! Bo ja osobiście mam już dość i chętnie bym na Wiejską poszedł z "koktajlami" ...kto za rączki w górę;)
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez lag » czwartek, 16 lut 2012, 09:58

*Raczka w górę*
Mam takie same przemyślenia, niestety nadal są ludzie, którzy tego nie widzą.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 16 lut 2012, 10:11

Będę powtarzał jak mantrę : ludzie uwiązani kredytami na 20-30 lat nie będą podskakiwać bo w pierwszej kolejność stracą DOMY I MIESZKANIA. Głupio dali sobie zamknąć gęby i związać ręce w sprawach własnego kraju.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Kryspin » czwartek, 16 lut 2012, 20:26

Smieszna retoryka. W Polsce zle, bo rzadzi Tusk. Jest bieda, bo na benzyne mnie nie stac. Krytyka obecnego rzadu jest kiuriozalna, bo mamy przeciez dobry, jeden z lepszych wskaznikow wzrostu gospodarczego w calej europie, ale tego nikt nie zauwaza. Zastanawiam sie jakiego rzadu byscie chcieli? Czy nie mielismy juz przedsmaku IV RP i komunalnego mieszkania, czy raczej marzy sie wam rzad Victora Orbana, ten o ktorym mowil Kaczynski. Czasami chcialbym, zeby wygral Korwin aby paru z was dostalo klapsa w pupe. Moze wtedy byscie przestali plesc bzdury. Mnie, by to wiekszej roznicy nie sprawilo, moge zawsze mieszkac gdzie indziej, ale nie chcialbym zeby naszym krajem rzadzil oszolom, bo mieszkam w Polsce z wyboru, a nie z przymusu.
Ostatnio edytowano czwartek, 16 lut 2012, 23:47 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez SP&C » czwartek, 16 lut 2012, 20:56

Kryspin napisał(a):mamy przeciez dobry, jeden z lepszych wskanikow wzrostu gospodarczego w calej europie, ale tego nikt nie zauwaza.

Jak to nie? A gw, tvn, polityka? Przecież tam szczekają w podobnym tonie jak Ty.
Precz z komuną!
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 16 lut 2012, 22:36

Kryspin napisał(a):Krytyka obecnego rzadu jest kiuriozalna, bo mamy przeciez dobry, jeden z lepszych wskanikow wzrostu gospodarczego w calej europie, ale tego nikt nie zauwaza.

Podaj mi proszę adres Twojego dilera bo widzę że ma dobry towar hahahaha
A tak na poważnie - mniej tv a więcej samodzielnego myślenia.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Kryspin » czwartek, 16 lut 2012, 23:33

SP&C napisał(a):
Kryspin napisał(a):mamy przeciez dobry, jeden z lepszych wskanikow wzrostu gospodarczego w calej europie, ale tego nikt nie zauwaza.

Jak to nie? A gw, tvn, polityka? Przecież tam szczekają w podobnym tonie jak Ty.
Precz z komuną!

Czy polemizuje z GW albo Polityka? Prosze jeszcze raz przeczytac ze zrozumieniem...Co do komuny to sie zapytam " ze co?".
Ostatnio edytowano czwartek, 16 lut 2012, 23:38 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Kryspin » czwartek, 16 lut 2012, 23:39

Pan Kazimierz napisał(a):Podaj mi proszę adres Twojego dilera bo widzę że ma dobry towar hahahaha
A tak na poważnie - mniej tv a więcej samodzielnego myślenia.

Nie bardzo rozumie podstaw tej nieudolnej "zaluzji" o dealerze bo troche dretwa i chyba nie na mejscu. Ale zostawmy to. Co do samodzielnego myslenia, to moze bys cos konstruktywnego zaproponowal w tej dyskusji zamiast pokazywac, ze sloma ci z butow wystaje...
Ostatnio edytowano piątek, 17 lut 2012, 00:40 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ZIZ » piątek, 17 lut 2012, 00:59

10RONNIE10 napisał(a):Nie wiem, ale wydaje mi się, że takiej jak obecnie krytyki pod adresem rządu, prezydenta jak i całej sytuacji w państwie już dawno nie było ( przynajmniej od 89 roku)
Ale, jak to jest że ludzie żyją na skraju ubóstwa, na każdym kroku widać że jest coś nie tak, ewentualnie wychodzą nowe afery (np. z premiami dla prezesów) a nikt jeszcze nie wyszedł na ulice !
UE nakłada na nas nowe jakieś tam swoje "widzimisię" tusk robi to co chce UE, ewentualnie co chce USA. A POLSKA nadal milczy ... Może mi ktoś wytłumaczy ile jeszcze trzeba do granicy wytrzymałości Polaka ?! Bo ja osobiście mam już dość i chętnie bym na Wiejską poszedł z "koktajlami" ...kto za rączki w górę;)

lag

*Raczka w górę*
Mam takie same przemyślenia, niestety nadal są ludzie, którzy tego nie widzą.

Otóż tak, ale nie do końca. Historycznie oceniając, wszelkie rewolucje i zamachy przynosiły wiecej strat niż korzyści. I zwykle zwycięstwo tych, którzy mieli rację, było pyrrusowe.

@Kryspin / Wez jakąś książkę do ekonomii i trochę poczytaj to nie będziesz bredził o wskażnikach gospodarczych. Szarlatan-minister skarbu z brytyjskim paszportem miesza w tyglu czarownic ( na londyńskiej giełdzie kontraktów walutowych, opcji i derywatów) i wyciąga, jak iluzjonista w cyrku z kapelusza, "papiury" świadczące dobitnie o tym, ze nie przekroczyliśmy progu bezpieczeństwa w zadłużeniu. Progu ustalonego arbitralnie przez`polityków wyłącznie po to, aby "bezpiecznie"`można było zadłużać się po uszy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Kryspin » piątek, 17 lut 2012, 02:48

ZIZ napisał(a):@Kryspin / Wez jakąś książkę do ekonomii i trochę poczytaj to nie będziesz bredził o wskażnikach gospodarczych. Szarlatan-minister skarbu z brytyjskim paszportem miesza w tyglu czarownic ( na londyńskiej giełdzie kontraktów walutowych, opcji i derywatów) i wyciąga, jak iluzjonista w cyrku z kapelusza, "papiury" świadczące dobitnie o tym, ze nie przekroczyliśmy progu bezpieczeństwa w zadłużeniu. Progu ustalonego arbitralnie przez`polityków wyłącznie po to, aby "bezpiecznie"`można było zadłużać się po uszy.

Ziz'iu - "papiury" to wyrastaja ci z glowy na co ewidentnie wskazuje twa wypowiedz zalatujac ni mniej, ni wiecej - rzepa. Wracajac do meritum. O eknomii, options lub derivatives masz tyle pojecia co Macierewicz o podstawach fizyki. Podczas gdy on bladzi po smolenskich manowcach, ty majaczysz o tym, ze Rozstowski (minister z brytyjskim paszportem) jest szarlatanem, ktory czaruje zagranicznych finansistow sztucznie wzmacniajac kurs zlotego, a tym samym wciaga nas w coraz wieksze zadluzenie. Zapraszam do dalszej merytorycznej merytorycznej dyskusji...tylko wtedy gdy zbudujesz swoja wiedze na czyms bardziej rzetelnym niz artykuly Piotra Gabryela....lub faktach zaslyszanych z ust ojca Rydzyka.
Ostatnio edytowano piątek, 17 lut 2012, 02:53 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 17 lut 2012, 10:53

Kryspin napisał(a):.lub faktach zaslyszanych z ust ojca Rydzyka.

Oszczędź synu Wielkiego Ojca Dyrektora i nie pluj na Niego bo nie wiesz jaka siła jest jego. Toż to najlepszy bizne-zakonnik w Europie a może i na Świecie :)
Ostatnio edytowano piątek, 17 lut 2012, 10:53 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 17 lut 2012, 11:01

Kryspin napisał(a):Nie bardzo rozumie podstaw tej nieudolnej "zaluzji" o dealerze bo troche dretwa i chyba nie na mejscu. Ale zostawmy to. Co do samodzielnego myslenia, to moze bys cos konstruktywnego zaproponowal w tej dyskusji zamiast pokazywac, ze sloma ci z butow wystaje...

Podstawy tej nieudolnej "żaluzji" jak ją nazwałeś wynikają z Twojego tekstu o tym że mamy super rząd i wielki wzrost gospodarczy. Bo chyba trzeba łykać niezły towar żeby dojść do takiego wniosku. Rozumiem że skor mamy taki duzy wzrost gospodarczy to możemy pozwolić sobie na BURDEL w kraju? Na wydawanie milardów na pseudo stadiony, pseudo autostrady. Rozumiem że to z tego wzrostu gospdarczego ludzi nie stać na normalne jedzenie, na paliwo. Tak tak paliwo aby mogli normalnie dojechać do pracy, aby mogli w weekend wyskoczyć za miasto itd itd.

Dzięki za uwagę o słomie wystajacej z butów - już ją odczepiłem :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Nenar » piątek, 17 lut 2012, 12:38

Kryspin napisał(a):Smieszna retoryka. W Polsce zle, bo rzadzi Tusk. Jest bieda, bo na benzyne mnie nie stac.

Paliwo w górę - cena towarów w górę, bo transport wychodzi drożej.
Kryspin napisał(a):Krytyka obecnego rzadu jest kiuriozalna, bo mamy przeciez dobry, jeden z lepszych wskaznikow wzrostu gospodarczego w calej europie, ale tego nikt nie zauwaza.

Co z tego, że jeden z lepszych, skoro większość leci na pysk, a my ledwo od zera odbijamy.
Ostatnio edytowano piątek, 17 lut 2012, 12:40 przez Nenar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Postprzez csr » piątek, 17 lut 2012, 12:50

(link usunięto)
troche bezposrednie i brakuje rusków ale jakze prawdziwe.

// trochę zbyt bezpośrednie, jak na to forum ;)
Ostatnio edytowano piątek, 17 lut 2012, 16:22 przez csr, łącznie edytowano 1 raz
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez Kryspin » piątek, 17 lut 2012, 20:44

Pan Kazimierz napisał(a):Podstawy tej nieudolnej "żaluzji" jak ją nazwałeś wynikają z Twojego tekstu o tym że mamy super rząd i wielki wzrost gospodarczy. Bo chyba trzeba łykać niezły towar żeby dojść do takiego wniosku. Rozumiem że skor mamy taki duzy wzrost gospodarczy to możemy pozwolić sobie na BURDEL w kraju? Na wydawanie milardów na pseudo stadiony, pseudo autostrady. Rozumiem że to z tego wzrostu gospdarczego ludzi nie stać na normalne jedzenie, na paliwo. Tak tak paliwo aby mogli normalnie dojechać do pracy, aby mogli w weekend wyskoczyć za miasto itd itd.

Dzięki za uwagę o słomie wystajacej z butów - już ją odczepiłem :)

Dwa pytania zanim odniose sie do reszty. Po pierwsze, gdzie w mojej wypowiedzi jest napisane, ze mamay super rzad? Po drugie, skad sie wywodzi twoja konkluzja, ze majac wzrost gospodarczy mozemy sobie pozwolic na "burdel" w kraju. Juz nie wnikam tu w to, ze tego nie powiedzialem.

Chcialby tu naprawde sie odniesc do kilku spraw. Obecny rzad nie jest najlepszy, nigdy tak nie twierdzilem, ale znam kilka gorszych a polityka sie interesuje od kilkunastu lat. Chcialbym sie tez ustosunkowac do sprawy jedzenia i paliwa. Jestesmy jednym z biedniejszych panst europejskich nikt tego nie kwestionuje. Ale gdzie jest powiedziane, ze benzyna musi byc tania, lub ma na nia byc kazdego stac ? Wedlug mnie, jezeli kogos nie stac na benzyne, rzecza logiczna jest to, iz ta osoba musi szukac bardzie ekonomicznych alternatyw. Co do normalnego jedzenia to tez chcialbym tutaj jakiejs definicji, bo chyba nie twierdzisz, ze kazdy powinien jesc homary lub langusty.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości