Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jak to PiS i inni z tego forum przetrawi?

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Del_Rey » sobota, 17 lis 2012, 17:28

p. Tusk wyrządził Ci krzywdę, że go tak nienawidzisz?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Yuby » sobota, 17 lis 2012, 18:58

Tak, podnosząc podatki, wiek emerytalny, akcyzę na paliwo, sprzedając spółki skarbu państwa których dochody zasilały budżet a z którego także ja czerpię pożytek (np. inwestycje).
Yuby
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 23 wrz 2011, 13:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » sobota, 17 lis 2012, 19:08

Yuby napisał(a):o. Rydzyk wyrządził ci krzywdę że go tak nienawidzisz?

Ojciec dyrektor to dziwna persona, która zasługuje na odrębny temat. Ale jak pisałem w innym temacie jest to taki osobnik zupełnie normalny i akceptowany w polskiej rzeczywistości, taka nasza norma. Taki polski paradoks, my Polacy w dwudziestym pierwszym wieku pozwalamy na istnienie publiczne takich ludzi, a ja obawiałbym się tego człowieka nawet jako wikarego na jakimś zadupiu.
p.P.
"Tak, podnosząc podatki, wiek emerytalny, akcyzę na paliwo, sprzedając spółki skarbu państwa których dochody zasilały budżet a z którego także ja czerpię pożytek (np. inwestycje)."
a tu niestety masz dużo racji. pozdrawiam Piotrek.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez staszeks » sobota, 17 lis 2012, 19:59

Yuby napisał(a):........................, sprzedając spółki skarbu państwa których dochody zasilały budżet a z którego także ja czerpię pożytek (np. inwestycje).

Ciekawym byłoby porównanie jakie dochody miało państwo z jeszcze państwowych spółek i tych samych spółek po sprzedaży.
Mówię oczywiście o dużych spółkach.

P.S. Oczywiście nie mam na myśli jednorazowy dochód przy sprzedaży.
Ostatnio edytowano sobota, 17 lis 2012, 20:00 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Yuby » sobota, 17 lis 2012, 20:11

Po sprzedaży zysk trafia do prywatnego właściciela, więc nie licząc podatków za grunty itp. zysk jest chyba żaden..
Yuby
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 23 wrz 2011, 13:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 17 lis 2012, 21:02

Yuby napisał(a):Tak, podnosząc podatki, wiek emerytalny, akcyzę na paliwo, sprzedając spółki skarbu państwa których dochody zasilały budżet a z którego także ja czerpię pożytek (np. inwestycje).

Za pięcioletni okres rządów partii miłości wszystko rośnie!
Oprócz w/w wzrostów mamy też zwiększenie zadłużenia państwa o 100%, przyrost liczby urzędasów o kilkadziesiąt tysięcy, wzrost bezrobocia a w br. lawinowy wzrost spółek ogłaszających upadłość, szczególnie w branży budowlanej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » sobota, 17 lis 2012, 21:11

@staszek sam pewno wiesz,które zakłady i spółki przed prywatyzacja i po przynosiły zyski.Podpowiem tam gdzie "rozrabiały" związki dawno padły/stocznie/ Przykłady w Bielsku też chyba pamiętasz.Tam gdzie szefowie związku /np. KGHM/ mają "skromne" pensyjki prosperują świetnie.Hasła w stylu "wszystko co na wschód to za darmo" tez pomogło wielu w upadku.
W tej sytuacji jedynym wyjściem było szybko sprzedać.
Nie wszystkie prywatyzacje wg. mnie były i są konieczne. Na zachodzie większość zakładów,spółek jest kupionych i zarządzanych przez prywatny kapitał taniej,sprawniej i bez wiecznie nie zadowolonych związków.Oby tylko u nas zysk ze sprzedaży nie był przejadany /tu mam obawy/
Forbes co roku podaje ciekawe opracowania i wyniki z prywatyzacji.Są dostępne w necie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » sobota, 17 lis 2012, 21:25

>@Pyramide/ To może jakieś opracowanie i wyniki z prywatyzacji Bezalinu przytoczysz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » sobota, 17 lis 2012, 22:17

ZIZ napisał(a):>@Pyramide/ To może jakieś opracowanie i wyniki z prywatyzacji Bezalinu przytoczysz.

A w tej firmie wcześniej były i są dalej związki?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez ZIZ » sobota, 17 lis 2012, 22:27

Del_Rey napisał(a):
ZIZ napisał(a):>@Pyramide/ To może jakieś opracowanie i wyniki z prywatyzacji Bezalinu przytoczysz.

A w tej firmie wcześniej były i są dalej związki?

Bezalin nie był zagrożony, płacił podatki, przynosił zyski dla SP; poszedł za niewygórowaną cenę.
Pytanie było czy teraz po prywatyzacji przynosi wpływy dla SP z CiT.
O co chodzi z tym pytaniem o związki?
Tak, dwaj radni platformy z Bielska-Białej to osoby wysoko związane z zarządzaniem Bezalinem.
O ten związek chodziło? :P
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » sobota, 17 lis 2012, 22:36

ZIZ napisał(a):
Del_Rey napisał(a):
ZIZ napisał(a):>@Pyramide/ To może jakieś opracowanie i wyniki z prywatyzacji Bezalinu przytoczysz.

A w tej firmie wcześniej były i są dalej związki?

Bezalin nie był zagrożony, płacił podatki, przynosił zyski dla SP; poszedł za niewygórowaną cenę.
Pytanie było czy teraz po prywatyzacji przynosi wpływy dla SP z CiT.
O co chodzi z tym pytaniem o związki?
Tak, dwaj radni platformy z Bielska-Białej to osoby wysoko związane z zarządzaniem Bezalinem.
O ten związek chodziło? :P

Nie. Chodziło mi o związki zawodowe,o których działalności mam wyrobione zdanie.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez ZIZ » sobota, 17 lis 2012, 22:59

Jeśli masz wyrobione zdanie o zz to znaczy , że z góry zakładasz, że zakład funkcjonuje żle przez zz, czyż nie tak?
A ja mam wyrobione zdanie o zarządzających majątkiem państwowym:
http://www.youtube.com/watch?v=wMylPgEAVQE
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » niedziela, 18 lis 2012, 09:59

@ZIZ znam i to bardzo dobrze podobnie jak powody zlikwidowania Bielkonu czy problemy ze sprzedażą "kapci"
Odn.Bezalin W 2009 roku zanotowała blisko 50 mln zł przychodów. Rok zamknęła zyskiem netto w wysokości 2,86 mln zł.
Od 2010 usiłowano sprzedać 85% nawet po 1zł za akcje.Nie było żadnej /żadnej/ oferty.Wewnętrzne spory w Bezalinie nie służyły nikomu.
Wreszcie z trzecim /w 2011/ podejściem coś się udało za 2,14 zł za akcję. I Bardzo dobrze.Ciekami mnie co załoga zrobi /zrobiła/ z otrzymanymi 15%akcji.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » niedziela, 18 lis 2012, 10:24

@Pyramide/ Jakoś nie widzę podobieństw pomiędzy likwidacją Bielkonu i próbami sprzedaży "kapci" a sprzedażą Bezalinu za kilkanaście baniek jeśli był trwale rentowny na poziomie2 -3 bańki rocznie.

Wewnętrzne spory w Bezalinie posłużyły SP aby załtwić je cudzymi rękami - tzn. firmę sprzedać a nabywca może rozpędzi "towarzystwo" na cztery wiatry.
Jakoś nie bardzo interesuje mnie co pracownicy zrobią z otrzymanymi 15% akcji - darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
Kiedyś przy prywatyzacji VIS-u pracownicy UNIONVIS-u otrzymali 15% akcji warszawskiej centrali, która następnie upadła. Union wydzielono do PPP, wszedł inwestor, NFI Progres opchnął mu swoje udziały. Pracownicy Unionvis-u mają zapewne akcje Vis-u na pamiątkę udanej prywatyzacji i chyba mogą się nimi podetrzeć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » piątek, 23 lis 2012, 16:29

"Nie zagram Lecha Kaczyńskiego" Marian Opania trafił na listę zdrajców.
Może zagra Jarosława?
Ostatnio edytowano piątek, 23 lis 2012, 17:32 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron