Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Popieram premiera Tuska

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Benon » poniedziałek, 15 paź 2012, 23:28

– Bardzo wielu młodych Polaków ma wyższe wykształcenie, które kompletnie nie daje szansy na pracę. Bardzo wiele miejsc pracy czeka z kolei na tych, którzy mieliby konkretny zawód nie związany z wyższym wykształceniem. (...) Politologów mamy bardzo dużo, ale miejsc pracy nie ma w ogóle. Spawaczy mamy o wiele za mało. Wiem, że to brzmi mało dumnie, ale lepiej być pracującym, dobrym spawaczem, niż kiepskim politologiem bez pracy – powiedział premier Tusk w audycji „W samo południe” w Programie 1 Polskiego Radia. [1]

W pełni się zgadzam w tej kwestii z Donaldem Tuskiem i stwierdzam to bez ironii. W poniższym dwuwierszu staram się twórczo rozwinąć myśl Pana Premiera.

Lepiej być prawym łon wszawych fryzjerem,
Niżli krętackim szkodnikiem-premierem.
Benon
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 6 lut 2009, 20:22

Postprzez Pyramide » wtorek, 16 paź 2012, 08:46

@Benon większość tez tak myśli.
http://www.tvn24.pl/platforma-znow-prze ... 855,s.html
Ludzie nie chcą powrotu do "świństewek"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3
Ostatnio edytowano wtorek, 16 paź 2012, 09:24 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez SP&C » wtorek, 16 paź 2012, 09:28

Benon napisał(a):Lepiej być prawym łon wszawych fryzjerem,
Niżli krętackim szkodnikiem-premierem.

Pyramide napisał(a):większość tez tak myśli.

I tak oto powstają m.in. sondaże :D To oczywiście skrót myślowy, nie oczekuję zrozumienia od niektórych
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 16 paź 2012, 10:12

Benon napisał(a):– Politologów mamy bardzo dużo, ale miejsc pracy nie ma w ogóle. Spawaczy mamy o wiele za mało. Wiem, że to brzmi mało dumnie, ale lepiej być pracującym, dobrym spawaczem.

jestem trochę rozeznany akurat w zawodzie spawacza (mimo iż nim nie jestem) i realiach jego pracy. Nie zauważyłem by spawaczy brakowało. Nie jest to teraz zawód cieszący się dużym wzięciem ale to za sprawą samej specyfiki pracy i psiego wynagrodzenia. Osoba z doświadczeniem i uprawnieniami tig/mag, elektroda, gazy zwykłe i szlachetne (argon) itp itd zarabia 2500zł na rękę. Ci co nie wiedzą jest to praca bardzo często ciężka, szkodliwa (bez wpisu o szkodliwości, paradoks) i niewdzięczna. chyba że wyjedzie się za granicę wtedy z wszystkimi dodatkami zarabia się 5 razy tyle. Z tych powodów ludzie nie garną się do tej pracy.
Za to każdy chce pracować czysto i bez wielkiego wysiłku a w dodatku dobrze zarabiać. Widząc takiego premiera który nie robi nic, wozi się limuzynami i dobrze zarabia, większość młodych ludzi też by tak chciała.
Inna sprawa że polskie szkoły zawodowe i technika to kpina nie kształcenie techniczne. Mało który absolwent szkoły zasadniczej np. murarz potrafi postawić prosto ścianę lub Technik Elektryk zaprojektować i zrobić samodzielnie w całości instalację elektryczną w domu jednorodzinnym. Kończąc szkołę dostajesz papier a potem w pierwszej pracy uczysz się wszystkiego od początku. Dlatego tyle osób nie pracuję w swoim "zawodzie".
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez GrzegorzD » wtorek, 16 paź 2012, 14:55

Gwoli ścisłości:

Technik elektryk nie ma prawa zaprojektować instalacji ;)

Do tego są potrzebne uprawnienia budaowlane go których są wymagane ukończone studia min pierwszego stopnia na kierunku technicznym
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 16 paź 2012, 22:06

to znaczy on nie może się pod takim projektem podpisać :) ale tak trochę poszalałem z tym projektem jako wymogiem po skończeniu Technikum. Ale pewnie powinien umieć taki projekt poprawnie odczytać. Założę się że znajdą się absolwenci dla których taki rysunek instalacji będzie czarną magią.
Nie czepiam się tym absolwentom bo to w większości nie ich wina tylko systemu nauczania a w zasadzie jego brak.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron