Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kasa, Misiu, kasa, dodaję: totalna głupota

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Kasa, Misiu, kasa, dodaję: totalna głupota

Postprzez Piotrek » czwartek, 18 kwi 2013, 06:21

"Senat USA odrzucił ponadpartyjną ustawę o zwiększeniu kontroli kupujących broń palną. - To dzień wstydu dla Waszyngtonu - ocenił prezydent Barack Obama, który od masakry w Newtown forsował ograniczenie dostępu do broni dla osób niebezpiecznych i chorych."
"W głosowaniach przepadły też inne ustawy - o zakazie sprzedaży broni półautomatycznej oraz magazynków o dużej pojemności".
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/barack- ... omosc.html
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Kasa, Misiu, kasa, dodaję: totalna głupota

Postprzez Piotrek » czwartek, 2 maja 2013, 08:07

"W amerykańskim stanie Kentucky 5-letni chłopiec zastrzelił 2-letnią siostrę - poinformowało biuro szeryfa w mieście Cumberland. Lokalny portal internetowy podał, że malec strzelił z własnej broni, którą otrzymał w prezencie.
Firma Crickett, producent strzelby, ma bogatą ofertę broni strzeleckiej dla dzieci i młodzieży. Sprzedają ją pod hasłami reklamowymi: "Moja pierwsza strzelba" i "Najlepsza broń dla amerykańskiej młodzieży"."
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-5-l ... omosc.html
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Kasa, Misiu, kasa, dodaję: totalna głupota

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 2 maja 2013, 23:23

...a my mieliśmy splówy na plastelinę i bomby z saletry... ale do rzeczy: broń sama w sobie nie jest zła, można ja tylko w zły sposób wykorzystywać, a głupota Amerykanów czasami boli mnie w oczy...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Kasa, Misiu, kasa, dodaję: totalna głupota

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 3 maja 2013, 07:44

broń sama w sobie jest właśnie zła :) służy do zabijania. Gdyby do tego nie służyła to nie odgrywałaby też roli odstraszającej bo czego miałby bać się agresor? Jej nazwa w naszym języku czyli broń (czyli do obrony) ma się nijak do jej przeznaczenia. Broń może służyć do obrony i to jest jej jedyny pozytywny aspekt. Kiedyś służyła jeszcze do zapewnienia pożywienia (polowania) ale te czasy już bezpowrotnie minęły i dziś to kwestia "sportu" i w wąskim zastosowaniu do regulacji pogłowia niektórych zwierząt.
Ja też widzę że amerykanie to debilny naród w którym istnieją wybitne jednostki które napędzają czarną masę.
Broń jest potrzebna lecz nie jest dla każdego. Większość powinna umieć się nią posługiwać lecz nie powinna jej używać.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości