Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ukraina - Majdan

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » niedziela, 22 gru 2013, 21:53

Tyle tylko że Bandera podówczas siedział w niemieckim więzieniu, więc wybacz...ma alibi :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » niedziela, 22 gru 2013, 22:34

Grego napisał(a):Tyle tylko że Bandera podówczas siedział w niemieckim więzieniu, więc wybacz...ma alibi :mrgreen:

Hitler też ma alibi.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 gru 2013, 08:56

Jakież to? Czyżbym czegoś nie wiedział ? Np że Hitler lata 1938-1945 spędził na wczasach w Tunezji? No jeśli potrafisz to udowodnić, to trzeba będzie zrewidować poglądy o Hitlerze.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » poniedziałek, 23 gru 2013, 12:03

To może podaj kogo Hitler zabił?
Ile osób?
A kierować można nawet z Tunezji.
(Zdarzeniami na Majdanie też, choć wygodniej zapewne z innego kraju)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 gru 2013, 14:13

Pisz jaśniej. Czy sugerujesz że Bandera kierował rzezią wołyńska siedząc w więzieniu? Czy to że Hitler nie ponosi odpowiedzialności za 2 wś. Czy może obie te rzeczy na raz.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 23 gru 2013, 15:56

Grego napisał(a):Pisz jaśniej. Czy sugerujesz że Bandera kierował rzezią wołyńska siedząc w więzieniu.

Twierdzisz, ze nie?Twiedzisz, ze wyszedł z więzenia po wojnie w 45 roku, przeciągnął sie, spojrzał w słońce,a gdy dotarlo do niego, co stworzona przez niego organizacja robiła, to zapłakał?
Chcesz go sobie wybielać, ok, ale moze nie na tym forum, bo są tu osoby ktore maja znajomych,ktorzy przezyli tamte zdarzenia. Niemców traktowali jako zdecydowanie mniejsze zło, czesto kupujac od nich karabiny, granaty, druty kolczaste i wszelkiej maści inną broń,do obrony przez bandami, chroniąc w miejscach oporu rowniez zwykłych Ukrainców, którzy nie chcieli miec nic wspolnego z OUN i UPA, przez co byli tak samo traktowani jak Polacy. Dla nich Bandera nie był bohaterem.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 gru 2013, 18:39

Ja nie wybielam Bandery, tylko pytam o stanowisko oponenta w dyskusji. Nie wiem czy Bandera kierował rzezią wołyńska z więzienia, wątpię w to. Jednak jeśli są na to jakieś dowody chętnie się z nimi zapoznam, bo jestem ciekaw. Proste. :P
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » poniedziałek, 23 gru 2013, 19:03

Grego napisał(a):Ja nie wybielam Bandery, tylko pytam o stanowisko oponenta w dyskusji. Nie wiem czy Bandera kierował rzezią wołyńska z więzienia, wątpię w to. Jednak jeśli są na to jakieś dowody chętnie się z nimi zapoznam, bo jestem ciekaw. Proste. :P

Ależ, przecież to święty tylko nie w nawale innych potrzeb nie zdążono go wynieść na ołtarze.uważasz za go
Ta organizacja popełniła zbrodnie praktycznie BEZPOŚREDNIO po założeniu.

Podkreślam bezpośrednio czyli nie było czasu na zmianę orientacji organizacji.
Można powiedzieć, że rozkazy zostały wydane w chwili tworzenia organizacji (czyli przez założyciela).
I mi to wystarczy.
To oczywiście nie wyklucza dalszego kierowania nawet z więzienia, które też zdaje się było "specjalne"
(Ale tu proszę pytać historyków)
Ta organizacja ZOSTAŁA POWOŁANA przez osobę, którą ty uważasz za godną pomników.

Jeżeli teraz są tam propozycje stawiania temu komuś pomników to moim zdaniem należy tam być bardzo ostrożnym,
a nie na hura bo w ten sposób dopieprzymy Putinowi, bo może się okazać, że bardziej dopieprzymy sobie.

Jeżeli tego ktoś nie widzi to może pora do okulisty.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 gru 2013, 19:58

staszeks napisał(a):Podkreślam bezpośrednio czyli nie było czasu na zmianę orientacji organizacji.
Można powiedzieć, że rozkazy zostały wydane w chwili tworzenia organizacji (czyli przez założyciela).
I mi to wystarczy.
To oczywiście nie wyklucza dalszego kierowania nawet z więzienia, które też zdaje się było "specjalne"
(Ale tu proszę pytać historyków)
Ta organizacja ZOSTAŁA POWOŁANA przez osobę, którą ty uważasz za godną pomników.
Pogubiłeś się zupełnie. Ja nie jestem Ukraińcem. Rozmawiamy o tym czy Ukraińcy mogą uważać Banderę za bohatera. Piszesz mi np.: "Można powiedzieć, że rozkazy zostały wydane w chwili tworzenia organizacji (czyli przez założyciela).
I mi to wystarczy." Można tak powiedzieć i Tobie to może wystarczyć. Stosujesz domniemanie winy. Ale można tez powiedzieć że Bandera nie miał wpływu na rzeź wołyńską bo siedział w więzieniu i to też będzie sensowne, domniemanie niewinności. Niektórym Ukraińcom wystarczy. Ty nie musisz go poważać, ja tez nie. Ukraińcy mogą.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » poniedziałek, 23 gru 2013, 21:10

Grego napisał(a):
staszeks napisał(a):Podkreślam bezpośrednio czyli nie było czasu na zmianę orientacji organizacji.
Można powiedzieć, że rozkazy zostały wydane w chwili tworzenia organizacji (czyli przez założyciela).
I mi to wystarczy.
To oczywiście nie wyklucza dalszego kierowania nawet z więzienia, które też zdaje się było "specjalne"
(Ale tu proszę pytać historyków)
Ta organizacja ZOSTAŁA POWOŁANA przez osobę, którą ty uważasz za godną pomników.
Pogubiłeś się zupełnie. Ja nie jestem Ukraińcem. Rozmawiamy o tym czy Ukraińcy mogą uważać Banderę za bohatera. Piszesz mi np.: "Można powiedzieć, że rozkazy zostały wydane w chwili tworzenia organizacji (czyli przez założyciela).
I mi to wystarczy." Można tak powiedzieć i Tobie to może wystarczyć. Stosujesz domniemanie winy. Ale można tez powiedzieć że Bandera nie miał wpływu na rzeź wołyńską bo siedział w więzieniu i to też będzie sensowne, domniemanie niewinności. Niektórym Ukraińcom wystarczy. Ty nie musisz go poważać, ja tez nie. Ukraińcy mogą.

Ależ oczywiście, ze mogą.
Nigdy tego nie twierdziłem.(nie twierdziłem też, że jesteś Ukraińcem)
Twierdzę tylko że z Ukraińcami, którzy uważają go za bohatera (daleko nie wszyscy Ukraińcy)
nam nie powinno być po drodze, a zdaje się tacy przeważają na Majdanie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 gru 2013, 22:53

A ja uważam ze maja prawo do swoich bohaterów tak samo jak my i nie musimy się obrażać na nich za to że maja własny punkt widzenia. Historia toczy się dalej.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » wtorek, 24 gru 2013, 00:45

Grego napisał(a):A ja uważam ze maja prawo do swoich bohaterów tak samo jak my i nie musimy się obrażać na nich za to że maja własny punkt widzenia. Historia toczy się dalej.

Jeżeli uważasz, że ktoś może twórcę organizacji mordującej ludzi w w tysiącach uważać za bohatera i jest to w porządku
to ...................
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » wtorek, 24 gru 2013, 08:46

Tacy ludzie bywają nie tylko bohaterami ale nawet świętymi, prorokami albo i bogami. Nic nowego mój Staszeksie, nic nowego. :) Chcesz to Ci sypnę przykładami, zapewniam że historia dostarczy mi ich obfitość. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » wtorek, 24 gru 2013, 11:40

Grego napisał(a):Tacy ludzie bywają nie tylko bohaterami ale nawet świętymi, prorokami albo i bogami. Nic nowego mój Staszeksie, nic nowego. :) Chcesz to Ci sypnę przykładami, zapewniam że historia dostarczy mi ich obfitość. :mrgreen:

Nie trzeba.
Gdyby Hitler wygrał wojną też byłby bohaterem 9oraz cała jego ekipa).
Taż byś pochwalał stawianie im pomników
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » wtorek, 24 gru 2013, 11:46

Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie. :P
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron