Forum Bielsko.Biala.pl
http://www.bielsko.biala.pl/forum/

Ukraina - Majdan
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=88255
Strona 1 z 185  Następna strona »
Autor:  Pyramide [ sobota, 30 lis 2013, 19:54 ]
Tytuł:  Ukraina - Majdan

Jakie jest Wasze zdanie.Powinni podpisać czy nie?
Uważam że to ich sprawa.Oni najlepiej wiedzą jakie podpisanie będzie miało skutki gospodarcze.Unia chciała ale nic nie zaproponowała finansowo w zamian.Kijów zwłaszcza młodzi chcą nie zdając sobie sprawy ze skutków gospodarczych przez wiele lat.Wschód Ukrainy,starsi trzeźwiej patrzą na sprawę, popierają decyzje Janukowicza. Unia ośmieszyła się zachęcając w końcówce do podpisania umowy nawet bez żadnych warunków wstępnych.Czyli Tymoszenko nic na prawdę nie znaczyła dla nich.I dobrze.
Mieszanie się naszych polityków a zwł. jakieś ostentacyjne oświadczenia o wyjeździe jutro tylko ich ośmieszają.Raczej chodzi o jakąś fotkę z tłumem.Oby nie wrócili z porozbijanymi głowami.
A tak z ciekawostek.
Mija 50 lat od podpisania przez Turcję umowy stowarzyszeniowej z UE. Na 35 rozdziałów negocjacyjnych zamknięto do dzisiaj jeden.
Autor:  staszeks [ sobota, 30 lis 2013, 22:21 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

A ja się zastanawiam komu bardziej zależy na tym podpisaniu?
Nam czy Ukrainie.
Patrząc na to co się dzieje wyraźnie widać ,że nam.
I znowu dopłacamy do wycieczek "naszych konsultantów" do Kijowa.
Co robili tam dwaj "pobici" Polacy?
Byli na wycieczce i przypadkowo przyszli na Majadan?
Czy to nie jest z naszej strony mieszanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy?

Mówimy, że będziemy pomagać opozycji i to nie jest nacisk a jeżeli Rosja mówi, ze zamknie granice to jest nacisk.
Nasi kochani politycy naprawdę bardzo nisko cenią swój naród, jeżeli sądzą że można taki kit wciskać.
Autor:  Piotrek [ niedziela, 1 gru 2013, 13:42 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Ukraińska gospodarka jest jest na skraju bankructwa a do tego prawie całkowicie zależna od Rosji.Jeszcze może się uwolnić, a jeśli teraz tego nie zrobi czeka ją los Białorusi. Jeśli nie Unia to kto? Po dziesiątkach lat okupacji rosyjskiej, znowu to samo? My możemy sobie narzekać na Unię bo już w niej jesteśmy, a ile nie potrafiliśmy wykorzystać i jak daliśmy się wydymać to jest tylko nasza głupota i nieudolność. Ciekawe jak teraz wyglądałby Polska gdybyśmy nie przystąpili do Unii? A tam są miliony ludzi, którzy nie chcą żyć w Azji pod dominacją wielkiej Rosji. I mają nadzieję, że Unia przyniesie im prawdziwe wolne, demokratyczne życie w Europie.
pozdrawiam
Autor:  Del_Rey [ niedziela, 1 gru 2013, 18:48 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

To są wewnetrzne sprawy Ukrainy i obywateli. Jakby nie patrzac, władza została wybrana w wyborach.
Innym krajom nic do tego, co i jakie decyzje ich rząd podejmuje. Trafne, nietrafne,Ukraincow sprawa.
Co by było gdyby Antoni Oszołom, z Jarosławem K. zaczeli dymic pod Belwederem, ze chcą wypowiedzenia Rosji choćby wojny handlowej za Smoleńsk i nagle przyjezdza sobie jakis Landzbergis Wytałtas,czy inny dziwak z UE i manifestuje poparcie.
Kto by został z całym burdelem? Przyjezdni politycy zbierajacy kapitał medialny, czy szarzy ludzie?
Autor:  Grego [ niedziela, 1 gru 2013, 18:52 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Ukraińcy niech robią co uważają za słuszne. Mnie zastanawia jaki my mamy interes w tym, żeby Ukraina weszła do Unii. Gdyby zapytać kto jest za tym, żeby Ukraińcom otworzyć granicę i rynek pracy, pewnie by się jedna ręka na sto nie podniosła. A przecież wejście tego kraju do Unii oznacza dokładnie to właśnie. Po co nam to? :?
Piotrek napisał(a):A tam są miliony ludzi, którzy nie chcą żyć w Azji pod dominacją wielkiej Rosji. I mają nadzieję, że Unia przyniesie im prawdziwe wolne, demokratyczne życie w Europie.
pozdrawiam

Są tam też miliony Rosjan, a najbardziej uprzemysłowiona cześć Ukrainy jest rosyjskojęzyczna. Ten kraj w razie wejścia do Unii może się rozpaść. Nie żeby mi to robiło różnicę, ale Janukowyczowi powinno.
Autor:  staszeks [ poniedziałek, 2 gru 2013, 12:53 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Pytanie do Piotrka:
Co byś powiedział gdyby w Warszawie na jakimś wiecu opozycji pojawiła się n.p. Żyrinowski?

P.S. Ukraińcom nikt nie powiedział, że to co maja podpisać jest dalekie od członkostwa.
Autor:  Pyramide [ poniedziałek, 2 gru 2013, 16:42 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Sytuacja na Ukrainie staje sie coraz bardziej dramatyczna i powoli zdaje się wymykać spod kontroli . To się przeradza w walki uliczne. Jeśli zajmowane są gmachy publiczne, jeśli próbuje się zająć rezydencję prezydenta, to władzy nie zostawia się zbyt dużej swobody.Co to oznacza zobaczymy w najbliższych godzinach.
A tak naprawdę Ukraina potrzebuje zapewnienia dostaw energii - żeby ludzie w zimie nie umarli tam z zimna i głodu, potrzebuje transeuropejskich sieci energetycznych, potrzebuje inwestycji, potrzebuje otwarcia europejskiego rynku. Tymczasem Unia proponuje kilka ciepłych słów, poklepanie po plecach i na osłodę towarzystwo wysłanników Parlamentu Europejskiego.
Unia potrafi wpompować ponad sto miliardów Euro żeby Grecja mogła nadal "pławić" się w luksusie i żeby na Cyprze nadal można było "prać" pieniądze. Natomiast dla Ukrainy ma projekt umowy stowarzyszeniowej beż żadnej daty przyjęcia.Jak napisał Staszek nie ma to nic wspólnego z przyjęciem.
A czy naprawdę ta Unia chce przyjęcia Ukrainy? Niemcy i Francuzi też?
Tj gra polityczna na złość Rosji z niszowym udziałem "wielkiego" naszego polityka,który zapomniał co wcześniej paplał na temat Unii.
Autor:  Piotrek [ poniedziałek, 2 gru 2013, 19:04 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

staszeks napisał(a):Pytanie do Piotrka:
Co byś powiedział gdyby w Warszawie na jakimś wiecu opozycji pojawiła się n.p. Żyrinowski?

Nic bym nie powiedział, jeśli wiec byłby zorganizowany zgodnie z prawem, u nas jest wolność słowa i obowiązuje to także w stosunku do obywateli innych państw, narodowości, wyznania, czy preferencji seksualnych. Ewentualnie mógłbym skomentować jeśli miałbym coś do powiedzenia w tym temacie.
A Ukraińcy, teraz potrzebują prawdziwego szczerego wsparcia i pomocy, tak jak kiedyś ktoś pomagał nam, i robili to nasi przyjaciele, a gierki hipokrytów chcących coś politycznie ugrać dla siebie na nieszczęściu innych ludzi, to żenujące przedstawienie.
A najbardziej żal jest zwykłych obywateli, którzy są w samym centrum tego zamieszania, i którzy w każdym przypadku znajdują się na przegranej pozycji. Nie wydaje mi się żeby teraźniejsze władze Ukrainy kiedykolwiek miały zamiar przystąpić do Unii Europejskiej, to gra skorumpowanej władzy, oligarchów i Rosji, a cała reszta społeczeństwa najmniej tu znaczy i w tej chwili nie ma takiej siły żeby rozbić ten układ.
pozdrawiam
Autor:  Pyramide [ wtorek, 3 gru 2013, 09:04 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

"szok i niedowierzanie"
https://pbs.twimg.com/media/Bai50jMCUAAgwue.jpg:large
Autor:  Grego [ wtorek, 3 gru 2013, 09:45 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Niedowierzanie zupełnie na miejscu, bo to nie może być prawda. Ale czemu szok? Telewizja kłamie nie od dziś. :)
Autor:  Pyramide [ wtorek, 3 gru 2013, 13:56 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Czy to też kłamstwo?
Kaczyński podczas wiecu w Kijowie dał się ponieść wiecowej atmosferze i pozdrowił zgromadzonych słowami ?Sława Ukrainie!? ? ?Herojam Sława!? odpowiedział zgromadzony tam tłum ? informuje portal Kresy.pl
http://wojciecholejniczak.natemat.pl/84 ... czynskiego.
Żeby uprawiać politykę warto mieć kogoś kto zna historie i realia tego narodu i nie być .......
Warto tez pamiętać
http://www.wprost.pl/ar/320076/PiS-wzyw ... -Ukrainie/
Autor:  Grego [ wtorek, 3 gru 2013, 14:03 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

A co miał w Kijowie zakrzyknąć ? Vive la France? Odrobina logiki. :|
Autor:  Pyramide [ wtorek, 3 gru 2013, 14:46 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Grego zgadza się odrobina logiki. Przeczytaj jeszcze raz i zastanów się. Pozdrowienia w stylu banderowców i w tle flagi brudne są dla ciebie i JK ok.
http://www.sadistic.pl/banderowcy-na-ma ... 249122.htm
Autor:  Grego [ wtorek, 3 gru 2013, 15:03 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Jeśli nie chcę słuchać pozdrowień ukraińskich, jeśli mi ukraińskie flagi nie pasują, omijam Ukrainę. Proste? Logiczne? Skoro Kaczyński jedzie do Kijowa to znaczy że przyjmuje panującą tam symbolikę i obyczaje. Nie zamierzam go za to potępiać. Inna sprawa czy dla Polski Ukraina w UE jest sensownym celem. Moim zdaniem nie. Ale w tej sprawie zarówno Kaczyński jak i Tusk działają tak samo. Moim zdaniem głupio.
Wkleiłaś telewizyjna informację w 100% zmyśloną. Typowa propagandowa papkę dla lemingów. Nie wykręcisz się tym, ze Ci ukraińskie flagi nie pasują. :P
Autor:  Pyramide [ wtorek, 3 gru 2013, 15:20 ]
Tytuł:  Re: Ukraina - Majdan

Nie mam zamiaru się wykręcać bo wiem co wkleiłam i że to jest w 100% jest myk internetowy.
Ale tu zgadzam się z tobą.
" Inna sprawa czy dla Polski Ukraina w UE jest sensownym celem. Moim zdaniem nie. Ale w tej sprawie zarówno Kaczyński jak i Tusk działają tak samo. Moim zdaniem głupio"
Zresztą głośno też tak myślą inne kraje europejskie.
Strona 1 z 185 Strefa czasowa: UTC + 1