Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ryszard Kukliński

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 6 lut 2014, 10:43

może coś w tym jest że Układ Warszawski nie rozpoczął wojny ponieważ wiedział że NATO posiada już jego plany ataku, obrony itp. Ale tym samym tak jak pisze Grego NATO miało gotowca jak zaatakować skutecznie UW i wygrać a wtedy nie wyszlibyśmy na tym najlepiej. Zresztą w każdym wypadku wojny z naszym udziałem dostalibyśmy po du.ie Tak samo jak teraz. Nawet jestem gotowy wysunąć tezę że w Układzie Warszawskim mogliśmy bardziej liczyć na naszych "sojuszników" niż teraz w NATO.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Swiatogor » czwartek, 6 lut 2014, 11:08

SAMAEL66 napisał(a): Nawet jestem gotowy wysunąć tezę że w Układzie Warszawskim mogliśmy bardziej liczyć na naszych "sojuszników" niż teraz w NATO.


O ile dobrze pamiętam, to plany NATOwskie przewidywały zatrzymanie Rosjan na tydzień na linii Wisły, aby dać sobie czas na przygotowanie linii obronnych mniej-więcej na wysokości naszej zachodniej granicy :) Z Polski kamień na kamieniu by się nie ostał.

Poza tym odpowiedzmy sobie wprost: czy gdyby Rosji zechciało się nas najechać, to zachód zaryzykowałby ogólnoświatową awanturę? Moja odpowiedź: za żadne skarby!

Ale Rosja nas nie najedzie. Po jaką cholerę jej te kilka hektarów i parę milionów bezrobotnych, którzy zaczęliby tu zaraz montować jakąś partyzantkę...
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » czwartek, 6 lut 2014, 15:56

Swiatogor napisał(a):O ile dobrze pamiętam, to plany NATOwskie przewidywały zatrzymanie Rosjan na tydzień na linii Wisły, aby dać sobie czas na przygotowanie linii obronnych mniej-więcej na wysokości naszej zachodniej granicy :)
Źle pamiętasz. Rosjanie wówczas mieli dość potężne zgrupowanie wojsk na terenie wschodnich Niemiec i Czechosłowacji. Zatrzymanie ich na linii Wisły z oczywistych względów nie wchodziło w grę. NATO planowało powstrzymywanie nacierających wojsk UW na terenie Niemiec zachodnich w oparciu o spore zgrupowanie wojsk USA, zachodnioniemieckich i brytyjska Armię Renu. W tym celu przygotowali nawet pas min jądrowych na terenie RFN. Linia Wisły to było głębokie zaplecze UW. Do niej trzeba byłoby dopiero dotrzeć.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Swiatogor » czwartek, 6 lut 2014, 16:38

Grego napisał(a):
Swiatogor napisał(a):Źle pamiętasz.


Dobrze pamiętam. Tyle, że nawiązując w wpisu Samaela nie piszę o czasach PRL, a o tym co miało miejsce po 1999r.

Mam już tyle lat, że dobrze pamiętam także pograniczników NRD :)
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » czwartek, 6 lut 2014, 17:09

A to zwracam honor. :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Pyramide » sobota, 8 lut 2014, 16:35

Ciekawa recenzja filmu o w/w/
Może pasowało by to w temacie Dyskusje filmowe ale ....
http://tomaszraczek.pl/blog/id,1289/Moj ... NG-12.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Santos » wtorek, 11 lut 2014, 13:37

Jedno właściwe słowo to ZDRAJCA
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Pyramide » piątek, 14 lut 2014, 18:18

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 14 lut 2014, 18:37

Cieszy że są jeszcze w Polsce ludzie którzy nie maja w d... tego ze jawnym zdrajcom stawia się pomniki. :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez outsider? » sobota, 15 lut 2014, 10:41

Bohaterami są niewątpliwie Miller, Oleksy, Jakubowska, Kalisz, Jaruzelski, Kiszczak - sami dla siebie i swojej sw :mrgreen: ołoczy!
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » sobota, 15 lut 2014, 11:21

Fakt że ktoś wygrał wybory nie czyni go bohaterem. Proponuję sobie przypomnieć znaczenie słowa "bohater". Choć w sumie może i racja Mama Madzi to też bohaterka. Żyj sobie w swoim świecie, czytaj wyborczą, oglądaj tefałen i czekaj na emeryturę z ZUSu. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Pyramide » sobota, 15 lut 2014, 17:48

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Pyramide » czwartek, 17 kwi 2014, 15:41

Polecam książkę gen. dr Franciszek Puchała. ?Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy? A w niej min" W życiu Kuklińskiego były okresy, kiedy na kompromitujących go materiałach mógł być pozyskany do współpracy przez polskie służby. Od 7 marca do 13 kwietnia 1946 r. Kukliński przebywał w areszcie śledczym we Wrocławiu podejrzany o napad rabunkowy z bronią w ręku. Prawdopodobnie wtedy zwerbowało go UB?.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » czwartek, 17 kwi 2014, 15:48

Kogo chcesz wylansować - Puchałę :?:
kierownik Naukowej Informacji Wojskowej ASG.
W 1978 ukończył ASG Sił Zbrojnych ZSRR, Szef Oddziału III
współautor stanu wojennego - główny planista
po zmianach w 1989 roku "modernizator" a de facto likwidator armii...
a fe z takim źródłem :mrgreen: :evil: :twisted:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Pyramide » czwartek, 17 kwi 2014, 16:04

"polecam" z braku innej, twojego lub Stasia P autorstwa.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron