Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ryszard Kukliński

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » czwartek, 17 kwi 2014, 18:33

ZIZ napisał(a):po zmianach w 1989 roku "modernizator" a de facto likwidator armii...
Nie słyszałeś o cywilnej kontroli nad wojskiem? ;)
A co do Kuklińskiego to właśnie sobie uświadomiłem że to nie był pierwszy polski oficer w NATO jak głosi oficjalna propaganda. Pierwszym był Józef Światło. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » czwartek, 17 kwi 2014, 23:10

>@Grego/ Józef Światło był z pewnością pierwszym Semitą, który po śmierci Stalina zorientował się w kwestii nadchodzących czystek i zmiany warty na narodową; o wzroście znaczenia "partyzantów" Moczara, gomułkowców i natolińczyków.
Czy był pierwszym w NATO? :shock:; Światło nawiał w Berlinie Zachodnim w 1953 roku; Niemcy Zachodnie przystąpiły do NATO w 1955 roku po traktatach paryskich w 1954 roku.
O ile w tamtym okresie NATO było paktem wojskowym to MI6 czy OSS ( poprzedniczka CIA) działały raczej samodzielnie, niezależnie przechwytując agentów; często ich przekazując czy wymieniając. Wreszcie należy też stwierdzić, że Światło był pułkownikiem bezpieki (MBP) a nie wojska więc teza o pierwszym oficerze w NATO jest w świetle :!: tych stwierdzeń całkiem do dupy :mrgreen:

>@Pyramide/ Chwilowo nie mam nawet czasu żeby od A do Z rozkwasić wszystkie zakłamane tezy postawione w tym wątku o Kuklińskim. Taplajcie się dalej w tych kłamstwach, powodzenia :evil: :twisted:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 06:25

Józef Światło był oficerem WP, NATO utworzono w 1949 a Józef Światło uciekł na zachód w 1953. Sama ucieczka nastąpiła w Berlinie zachodnim, zatem w strefie okupacyjnej aliantów zachodnich, po paru dniach był już w USA a więc kraju NATO bez wątpienia. Zatem teza moja jest w 100% prawdziwa. Gratuluje wygibasów które wymyśliłeś żeby Kuklińskiego od tego zacnego towarzystwa oddzielić, ale nic z tego. Są jak bracia. Jeden drugiego wart, mało co się rózną, poza tym ze Światło był żydowskiego pochodzenia a Kukliński nie. Oczywiście w niektórych środowiskach to zasadnicza różnica, dla mnie pierwszym polskim oficerem z NATO był Światło. Kukliński zajął zaszczytne 2 miejsce. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » piątek, 18 kwi 2014, 06:58

Światło był pułkownikiem bezpieki (MBP) a nie LWP : to zasadnicza różnica. Dał dyla w strefie okupacyjnej francuskiej Berlina Zachodniego , przejęło go MI6 i przekazało CIA. Przecież napisałem o motywach: był pierwszą osobą pochodzenia żydowskiego, która po śmierci Stalina zorientowała się, że będzie zwrot przez rufę i najprawdopodobniej to było powodem jego ucieczki. W każdym razie tak to ocenił prof Paczkowski w książce bodaj z 2009 roku.
Moje wywody to nie żadne wygibasy, Ty jako osoba świetnie orientująca się w kwestiach wojskowych może zaakceptujesz paralelę: gestapo to nie wermacht ani abwera - podobnie bezpieka to nie było wojsko; ani ludowe ani tez polskie.
Kwestia tego, ze Światło był pochodzenia żydowskiego nie jest `dla mnie powodem różnicowania w podejściu do persony ale istotnie mogła wpłynąć i najprawdopodobniej tak było co do motywów ucieczki.
Ostatnio edytowano piątek, 18 kwi 2014, 07:09 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 07:07

Nie jestem znawcą, bo mnie ta postać nigdy nie interesowała, podobnie jak postać Kuklińskiego. Jakoś nie mam zamiłowania do historii zdrajców i szpiegów. Jednak Wikipedia podaje że był oficerem WP zanim przeszedł do pracy w MBP. Nie podejrzewam że to ściema bo i czemu miałaby służyć? Nawiasem mówiąc skrót LWP to wymysł propagandzistów. Taka nazwa funkcjonowała jedynie w komunistycznych gazetkach. Kiedy przekraczałem bramę koszar pisało na niej Wojsko Polskie, a na okładce książeczki wojskowej Siły Zbrojne PRL. Tak że powielasz propagandę komunistyczna lansując skrót LWP.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » piątek, 18 kwi 2014, 07:15

Nic nie powielam; ja mam na okładce: prl mon a nie żadne siły zbrojne (na 2. stronie)
A napisów lwp na jednostkach było bez liku.
Ostatnio edytowano piątek, 18 kwi 2014, 07:55 przez ZIZ, łącznie edytowano 2 razy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 07:17

Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » piątek, 18 kwi 2014, 07:22

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 07:23

No dobra i masz tam gdzieś LWP? :P
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » piątek, 18 kwi 2014, 07:38

Grego napisał(a):No dobra i masz tam gdzieś LWP? :P

Twój link z wiki dotyczy książeczki z 1978 roku gdzie już stało jak byk: Siły Zbrojne!
Ja mam bordową z 1976 roku :!: , gdzie jest na okładce: Książeczka Wojskowa... i tyle :mrgreen:
Na drugiej stronie jest dopiero prl i mon aby objaśnić, że to nie krasnaja armija :evil:
LWP wisiało nad jednostką... właściwie nad kilkoma bo nie wiedzieli jak temat ugryźć i woleli się mnie pozbyć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 07:42

LWP to wyłącznie propagandowe hasło. Nie wiem co tam nad Twoja jednostką wisiało i nikt juz tego nie sprawdzi, ja się z ta nazwą nigdy nie spotkałem gdzie indziej niż w propagandówkach. We własnej książeczce wojskowej tego nie znalazłeś. Dziwne. :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » piątek, 18 kwi 2014, 07:49

Przecież nigdzie nie napisałem, w żadnym poście powyżej, że w KW jest coś takiego napisane. Czy w KW musiał by być napis lwp aby ta nazwa funkcjonowała? Ale prl i mon jest jak byk w moim dokumencie KW z 1976 roku a sił zbrojnych nie ma.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 07:54

Trudno żeby pisało Niderlandy i służba zdrowia, skoro to jest książeczka wojskowa z PRL. Ale skrót LWP, którego używasz jest skrótem rodem z propagandy, nie chcesz tego przyznać tylko przez upór, bo w KW go nie znalazłeś. Tak samo na żadnej pieczęci go nie ma. Ja nie widziałem także na bramach 3 jednostek które w czasach PRL przekraczałem. Fakt ze to były późne lata 80te.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez ZIZ » piątek, 18 kwi 2014, 08:07

Grego napisał(a):Trudno żeby pisało Niderlandy i służba zdrowia, skoro to jest książeczka wojskowa z PRL. Ale skrót LWP, którego używasz jest skrótem rodem z propagandy, nie chcesz tego przyznać tylko przez upór, bo w KW go nie znalazłeś. Tak samo na żadnej pieczęci go nie ma. Ja nie widziałem także na bramach 3 jednostek które w czasach PRL przekraczałem. Fakt ze to były późne lata 80te.
No to "gówniarz" jesteś, kocie :lol: Mnie próbowali zwinąć w stanie wojennym ale wynegocjowałem :shock: z Frodziekanem Prączkiem, (tfu przepraszam jego eminencję, późniejszego Rektora Frączka, bardzo fajnego gościa) jak go podówczas zwaliśmy, urlop dziekański na semestrze dyplomowym, dziewiątym, kiedy już wszystko było dopięte do obrony pracy.
LWP z jakiej propagandy? Ten twór istniał na prawdę! Na trzecim roku miałem pałę ze studium wojskowego i urlop dziekański. Cały wydział miał polew z moich występów przed trepami. To historia na oddzielny wątek.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ryszard Kukliński

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 08:11

Po tym co tu wygadujesz nie wątpię, że był z Ciebie niezły polew. :|
LWP to taki twór jak Nessie, albo demokracja przed wojną. Wszyscy o nim mówią a nikt go nie widział. Po prostu niektórzy nadal wierzą w to co przeczytali 30 lat temu w Trybunie Ludu, czy co tam się w PRLu czytało.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron