Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Polska wydmuchana za miedziaka?

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Polska wydmuchana za miedziaka?

Postprzez Grego » niedziela, 7 wrz 2014, 22:11

Swiatogor napisał(a):
Grego napisał(a):Zamierzasz do tego użyć kalkulatora, spinacza biurowego i gumy do życia?


Ależ nie; kupimy sobie parę lotniskowców i kilka dywizjonów F35. :twisted:

Oczywiście jeśli chcesz, to możesz się okopać i przeczekać ten czas, gdy nasza flota, lotnictwo i pancerne zagony, rozniosą ruskich w proch i pył.

1. W przeciwieństwie do Ciebie ja nie widzę powodów do wszczynania wojny z Rosją.
2. Także w przeciwieństwie do Ciebie, jeśli banda idiotów nazywająca siebie rządem polskim tę wojnę wywoła, to ja zostanę na nią zaproszony.
3. Ponadto w przeciwieństwie do Ciebie mam pojęcie jak się wojnę prowadzi.
4. Szanse w konflikcie z Rosją czarno widzę. W tym też się różnimy, bo Ty najwyraźniej jesteś hurraoptymista.
Podsumowując wszystko nas rożni.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Polska wydmuchana za miedziaka?

Postprzez staszeks » niedziela, 7 wrz 2014, 22:47

Swiatogor napisał(a):
staszeks napisał(a):Mam nadzieje, ze zaopatrzyłeś się w dużą ilość jabłek (fasola lepsza).
Jak zabraknie rosyjskiego gazu pojesz jabłek (fasola lepsza) i wyprodukujesz swój.


Nie no; jasne.... Gratuluję konsekwencji w myśleniu. Myślisz, że gdyby ruscy nas najechali, to dalej będą nam tłoczyć gaz?

No kurcze, strategu, zachowajmy chociaż pozory sensu.

Ależ nie, ty ty proponujesz rozpocząć sprawę od rozpirzenia infrastruktury transportu surowców energetycznych bo wtedy Rosja cofnie się o 50 lat i będzie mogła nam nadmuchać. Więc w kolejnych postach nie zachowujesz kolejności zdarzeń.
Chociaz trochę komsekwencji.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Polska wydmuchana za miedziaka?

Postprzez staszeks » niedziela, 7 wrz 2014, 22:47

Swiatogor napisał(a):
staszeks napisał(a):Mam nadzieje, ze zaopatrzyłeś się w dużą ilość jabłek (fasola lepsza).
Jak zabraknie rosyjskiego gazu pojesz jabłek (fasola lepsza) i wyprodukujesz swój.


Nie no; jasne.... Gratuluję konsekwencji w myśleniu. Myślisz, że gdyby ruscy nas najechali, to dalej będą nam tłoczyć gaz?

No kurcze, strategu, zachowajmy chociaż pozory sensu.

Ależ nie, ty ty proponujesz rozpocząć sprawę od rozpirzenia infrastruktury transportu surowców energetycznych bo wtedy Rosja cofnie się o 50 lat i będzie mogła nam nadmuchać.
(bez najeżdżania przez rosjan pozbawimy się gazu)
Więc w kolejnych postach nie zachowujesz kolejności zdarzeń.
Ja jednak proponuję zaczekać, jakoś wydaje mi się, ze jest duża szansa, że nas nie najadą, nawet jak im nie rozpirzymy gazociągów.
Oprócz jabłek i fasoli proponuję również głowy od śledzi.
.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Polska wydmuchana za miedziaka?

Postprzez Grego » poniedziałek, 8 wrz 2014, 06:43

Pocieszające jest jednak że pomimo dziesięcioleci pacyfistycznego ogłupiania wystarczyło parę miesięcy bębnów wojennych, jedna dość nędzna defilada i naród już jest gotów do wojowania ze światowym mocarstwem. Polacy to jednak wojowniczość maja w genach. Szkoda tylko że kolejny raz przyjdzie im pomykać z grabiami na karabiny. :?
Powiem Ci szanowny Światogorze jeszcze tyle że od upadku komuny wydaliśmy na obronę (szacunkowo) ćwierć biliona dolarów!!! Co z tego mamy? Kilkaset dobrych transporterów opancerzonych, dwie czy trzy setki mocno używanych czołgów, 48 samolotów bojowych, 8 haubic, garść PPK. Wszystko to do kupy kosztowało nie więcej niż 10 mld. Reszta poszła nie wiadomo na co. Zacznijmy od naprawy naszego państwa, potem będziemy rozważać czy zaczepiać sąsiadów i ewentualnie których. Jeśli zrobimy na odwrót, dostaniemy łomot od każdego nie wyłączając Litwy.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Polska wydmuchana za miedziaka?

Postprzez Santos » czwartek, 11 wrz 2014, 11:07

Rosja z "bulu" po wystąpieniu w Bundestagu Bronisława K oraz wcześniejszych antyrosyjskich podrygach kilku naszych "polityków" zakręca nam kurek z gazem.Niech politycy dalej nawołują do sankcji,straszą ich, budują rewersy na Ukrainę,wysyłają broń a za chwile "Jamał" będzie musiał przejść "planowany" remont jak rurociąg zasilający Możejki.
UE wstrzymuje rekompensaty dla rolników za embargo z Rosji.To tez wymowne.Fajnie się żegna PDT.
Ale podobno już lecą do nas kolejne nieuzbrojone F16 z pomocą czytaj gazem dla indywidualnych odbiorców.
Kto ogrzewa domy tylko gazem niech myśli.Dobrze że Bielsko ma jeszcze duże zasoby leśne bo moga być potrzebne.
Jakoś nie potrafimy wyciągnąć nadal wniosków że problemów nie maja Czesi Słowacy nawet Niemcy tylko my "potęga" do podżegania w cudzych rekach.
Liczę że Kopacz trochę ostudzi głowy polityków w stosunkach z Rosją.Oby szybko.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Polska wydmuchana za miedziaka?

Postprzez Pyramide » piątek, 11 wrz 2015, 15:58

Rosyjski gaz z Niemiec dla Polski? czyli zgodnie z przepisami UE tańszy niż nasz z PGNiG?
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,187 ... #BoxBizImg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron