Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pracownik czy pracodawca

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Pracownik czy pracodawca

Postprzez outsider? » wtorek, 25 mar 2014, 12:31

Jak myślicie czy w Polsce jest zachowana równowaga o której mowa w poniższym tekście:
Taki mamy klimat ? w którym przedsiębiorca robiący wszystko, by móc jak najtaniej i jak ?najelastyczniej? zatrudnić pracownika określany jest jako rozsądny i kierujący się interesem firmy oraz logiką rynkową. Za to pracownik, robiący wszystko, by jak najwięcej zarabiać i mieć możliwie stabilne zatrudnienie, nazywany jest roszczeniowym i nieodpowiedzialnym. W zdrowo funkcjonującej gospodarce każdy zdaje sobie sprawę, że wszystkie strony gry rynkowej (przedsiębiorcy, pracownicy, konsumenci) są równie istotne, a nadmierne osłabienie którejś z nich przyniesie przykre konsekwencje prędzej czy później.
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Pracownik czy pracodawca

Postprzez outsider? » wtorek, 25 mar 2014, 12:33

Dla zainteresowanych link do całego artykułu http://wolnemedia.net/gospodarka/polska ... a-absurdu/
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Pracownik czy pracodawca

Postprzez ZIZ » wtorek, 25 mar 2014, 12:43

W administracji publicznej,rządowej i lokalnej, urzędach itp. równowaga jest znacznie naruszona ale w przeciwnym kierunku.
Etat jest priorytetem a jak nie ma ważnego, istotnego zajęcia z korzyścią dla dobra publicznego to się stworzy "potrzeby" generowania zbędnych papierów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pracownik czy pracodawca

Postprzez Grego » czwartek, 27 mar 2014, 16:07

outseider napisał(a):Za to pracownik, robiący wszystko, by jak najwięcej zarabiać i mieć możliwie stabilne zatrudnienie, nazywany jest roszczeniowym i nieodpowiedzialnym.

Nazywany przez kogo?
Chyba to oczywiste że pracownik chciałby jak najwięcej.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron