Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Protest górników - blokada granic

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Protest górników - blokada granic

Postprzez vampire23 » środa, 24 wrz 2014, 07:00

Może niech zablokują też statki, tiry, pociągi z tańszymi towarami z UE i poza UE.
Tą bandę hołoty do której każdy polak dopłaca w ciągu roku tysiąc złotych powinni z miejsca aresztować.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/gorni ... czne/0r454
vampire23
użytkownik
 
Posty: 80
Na forum od: 4 wrz 2008, 14:49

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Santos » środa, 24 wrz 2014, 07:29

Może lepiej dać im jeszcze 17 i 19te pensje,powołać nowe związki i ich liderów,którzy zaczną wreszcie sami utrzymywać górników.
Media powinny codziennie ujawniać jakie koszty ponoszą kopalnie w zw z utrzymaniem nieskończonej ilości związków.O przywilejach "gierkowskich" tez powinno sie pisać do znudzenia i wreszcie je pozabierać.
Dobre analizy ekonomiczne uwzględniające opłaty na te cele mile widziane.Z Ukr tez sprowadzamy tani węgiel i co panowie górnicy,zapomnieli celowo?
Chcieli kapitalizmu to mają.Niech walczą dalej to spotka ich los stoczni i tysięcy innych zakładów wykończonych w Polsce min przez związki w tym w Bielsku.Dziwne to że węgiel z Syberii u nas jest tańszy a kopalnie zarządzane przez Czechów też u nas przynoszą zyski.
Może nasza Kopacz spojrzy na M Thatcher i zrobi wreszcie porządek.
Społeczeństwo jednym głosem powinno powiedzieć NIE braci górniczej.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez vampire23 » środa, 24 wrz 2014, 08:00

Sam mam ojca górnika (który pracował na dole) i wiem jak to wszystko wygląda z ich strony (tak jaka to widziałem jak byłem dzieckiem):
- dostawał dodatkową premię w grudniu (barbórkę) w wysokości ok. jednej pensji
- na każde dziecko dostawał paczkę na Świętego Mikołaja (owoce, słodycze)
- dostawał 13-tkę w wysokości niecałej pensji
- dostawał 14-tkę jak wyżej
- dostawał 8 ton węgla
- mógł za śmieszne pieniądze kupić dzieciom dofinansowane kolonie dwutygodniowe (raz byłem w Ustce, siostra więcej razy, w tym w Hiszpanii).
- przeszedł na urlop górniczy w wieku 38 lat (chyba 70% wynagrodzenia.
- po pięciu latach na urlopie przeszedł na emeryturę w wieku 43 lat.
- na dzień dzisiejszy dostaje ok. 3600 zł. emerytury + 3 tony węgla na rok.

Z minusów tej pracy, to:
- stracił palec na kopalni
- otarł się o śmierć i dlatego zdecydował się na urlop górniczy (pomimo dużo mniejszych pieniędzy).

Z tego co tata mi mówił, to dniówka wyglądała tak, że realnej pracy było ok. 4 godziny. Drugie 4 godziny traciło się na ubranie, przygotowanie, zjazdy windą/kolejką, prysznice, itp.

W związku z powyższym nie rozumiem dlaczego ta grupa społeczna ciągle protestuje.
Wolałbym zachować ten tysiąc rocznie (który każdy z nas dopłaca do górnictwa) dla siebie przeznaczając go na kupno tańszego węgla, gdyby ukrócili te wszystkie przywileje.
vampire23
użytkownik
 
Posty: 80
Na forum od: 4 wrz 2008, 14:49

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez davnbb » środa, 24 wrz 2014, 16:03

Zapomniałeś napisać jeszcze o kredkowym, bonach żywnościowych (też kilkaset zł miesięcznie) oraz dofinansowaniu do wczasów. O całej ekipie, która miała fikcyjne "zjazdy" również. Przez to wszystko węgiel, który tu jest wydobywany jest jednym z droższych na świecie.
Do tego dodajmy ZUS, którego kopalnie nie płacą (http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106622,1 ... a_ZUS.html) gdzie każdy z nas byłby już na widelcu u komornika mając choć małe zaległości.
Górnicy to jest jedna wielka społeczna banda sterowana przez działaczy, których jedynym celem jest nabicie portfela i zdobycie uprawnień do emerytury. Wszelkie próby restrukturyzacji zatrudnienia i płac są rozbijane a rząd boi się z tym coś zrobić. Efekt będzie taki, że ta gałąź przemysłu w końcu trzaśnie a skutki tego odczujemy wszyscy.


Kolejnym pomysłem jak wydoić obywateli aby dotować kopalnie mamy tutaj:
http://www.cire.pl/item,96526,1,0,0,0,0 ... etyka.html
Takie działanie podniesie ceny energii.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez davnbb » czwartek, 25 wrz 2014, 15:55

http://www.biztok.pl/biznes/zus-nie-zna ... utuj_a3704

A tutaj przykład jak ZUS traktuje innych przedsiębiorców gdy zalegają że składki (to odnośnie mojego ostatniego postu)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Grego » piątek, 26 wrz 2014, 21:20

Ale o co Ty masz pretensje? O to że górnikom jest dobrze, czy że Tobie jest źle?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez davnbb » sobota, 27 wrz 2014, 02:45

Grego napisał(a):Ale o co Ty masz pretensje? O to że górnikom jest dobrze, czy że Tobie jest źle?

Mi źle nie jest (chociaż jak podnosili wiek emerytalny to dlaczego solidarnie nie podniesiono również górnikom? - tu mam gorzej niż oni) - pretensje mam o to, że jestem sponsorem tego burdelu pod nazwą polskie górnictwo. Jeśli kopalnie wypracowywałyby taki zysk, że stać by je było na płacenie tego rodzaju świadczeń to nie widziałbym w tym problemu (tak jest np. w KGHM-ie - chociaż uważam, że tam też przesadzają i jako spółka skarbu państwa powinni zyski pompować w budżet kraju a nie przejadać - nie są w końcu firmą prywatną). Ale oni żyją ponad stan kosztem reszty społeczeństwa a nikt z rządu nie ma odwagi aby powiedzieć dość i uzdrowić tą patologię. W pewnym momencie ten system musi walnąć i im później to się stanie tym większą ceny poniesiemy (my wszyscy a nie tylko jedna czy druga kopalnia). Zauważ jakim językiem oni mówią - oni nie mówią o tym jak można się zrestrukturyzować, ograniczyć koszta wydobycia aby spółki zaczęły być rentowne i przynosić zyski (albo chociaż wychodziły na 0). Nie szukają również rozwiązań aby węgiel był tańszy a przez to konkurencyjny na rynku. Oni żądają większych pieniędzy dla górnictwa. Skąd mają one się brać? Nie z zysku wypracowanego przez kopalnię tylko z naszych podatków i kieszeni. I oto właśnie mam pretensje.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Del_Rey » sobota, 27 wrz 2014, 05:06

Grego napisał(a):Ale o co Ty masz pretensje? O to że górnikom jest dobrze, czy że Tobie jest źle?

Raczej, ze jeszcze górnikom jest źle.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Pyramide » sobota, 27 wrz 2014, 07:31

Partia,ORMO,kościół i Związki Zawod. zawsze miały się dobrze. 2 pierwszych juz nie ma czas na tego 3 i 4go
http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56, ... om.html#MT
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Grego » sobota, 27 wrz 2014, 19:11

davnbb napisał(a):
Grego napisał(a):Ale o co Ty masz pretensje? O to że górnikom jest dobrze, czy że Tobie jest źle?

Mi źle nie jest (chociaż jak podnosili wiek emerytalny to dlaczego solidarnie nie podniesiono również górnikom?
No właśnie dlaczego? Dobre pytanie. :wink:
Przecież to nie górnicy podnieśli wiek emerytalny. Może właśnie dlatego im nie podniesiono, żebyś do nich miał pretensje a nie do tych co rzeczywiście Cie okradli? Divide et impera.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Del_Rey » sobota, 27 wrz 2014, 21:12

Kiedys byla juz lekka dyskusja w tym temacie, nim jeszcze Grego pojawił sie na tym forum...

viewtopic.php?f=6&t=76422&p=79524&hilit=g%C3%B3rnikom#p79524
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez davnbb » sobota, 27 wrz 2014, 22:57

Grego napisał(a):
davnbb napisał(a):
Grego napisał(a):Ale o co Ty masz pretensje? O to że górnikom jest dobrze, czy że Tobie jest źle?

Mi źle nie jest (chociaż jak podnosili wiek emerytalny to dlaczego solidarnie nie podniesiono również górnikom?
No właśnie dlaczego? Dobre pytanie. :wink:
Przecież to nie górnicy podnieśli wiek emerytalny. Może właśnie dlatego im nie podniesiono, żebyś do nich miał pretensje a nie do tych co rzeczywiście Cie okradli? Divide et impera.

Wypisałem całą listę rzeczy, o które mam pretensje a Ty się chwytasz wieku emerytalnego. O to, że podniesiono wiek emerytalny nie mam pretensji do górników tylko do rządu. Jeśli tak zrobiono to powinno to dotyczyć wszystkich grup zawodowych w tym mundurowych i górników.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Grego » niedziela, 28 wrz 2014, 10:08

No widzisz, czyli jednak rząd Cię zmanipulował. Dobrze ze nie masz pretensji do górników, bo to nie ich decyzja, tylko sejmu, senatu, prezydenta i tzw rządu. Fajnie że to rozumiesz.
davnbb napisał(a): Jeśli tak zrobiono to powinno to dotyczyć wszystkich grup zawodowych w tym mundurowych i górników.
Mimo wszystko jednak dałeś się zmanipulować. Rzecz w tym że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jednostronnej zmiany warunków umowy w trakcie jej obowiązywania. Szczególnie umowy zawartej pod przymusem, a taki jest układ ubezpieczonego z ZUSem. Kiedy podniesiono wiek emerytalny Tobie, Górnicy nie protestowali bo im dano spokój. Kiedy przyjdzie kolej na nich, Ty będziesz się cieszył i nawet popierał rząd, który Cię okradł. W ten sposób wszyscy będą okradzeni, a nikt się nie będzie burzył. Liczni nawet będą zadowoleni, że okradziono górników. Divide et impera. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez davnbb » niedziela, 28 wrz 2014, 10:51

System emerytalny nie jest tu głównym wątkiem w tym temacie. Ustosunkuj się do pozostałych kwestii gdzie pretensje można mieć do wszystkich zaangażowanych (rząd, związkowcy i górnicy). Chociaż główny ciężar spoczywa na związkowcach, którzy swoimi działaniami podjudzają górników i blokują działania rządu sami czerpiąc z tego profity. A kto za to płaci...... a no i ja i Ty i całą reszta społeczeństwa.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Protest górników - blokada granic

Postprzez Grego » niedziela, 28 wrz 2014, 14:50

davnbb napisał(a): Chociaż główny ciężar spoczywa na związkowcach, którzy swoimi działaniami podjudzają górników i blokują działania rządu sami czerpiąc z tego profity. A kto za to płaci...... a no i ja i Ty i całą reszta społeczeństwa.
Ustosunkowuję się: Jeszcze nigdy żaden górnik nie wymusił na mnie ani złotówki, ani nawet nie próbował. Natomiast skarb państwa robi to notorycznie. Zatem pretensje o niewłaściwe wykorzystanie środków budżetowych mogę mieć tylko do rządu, bo on decyduje o wydatkach z budżetu. Ani związkowcy, ani górnicy nic tu do rzeczy nie mają.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron