Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pani Ogórek

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » poniedziałek, 23 lut 2015, 17:14

Del_Rey napisał(a):To ciekawe, ze nikt nim nie chce zostać, a partie wystawiają pionków.


Czyli chcą zostać, lub mieć wpływ na prezydenta decydenci poszczególnych partii. Na pionkach mogą po prostu więcej ugrać.

Są kandydaci z poza tej "bandy czworga", którzy chcą zostać prezydentem. A w tych wyborach jest kilku kandydatów.

Co do społecznego przekonania, że prezydent nic nie może to p. Bronek doskonale spełnia swoje zadanie. Ale o tym już było :)
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 lut 2015, 17:41

Wojtke napisał(a):Co do społecznego przekonania, że prezydent nic nie może to p. Bronek doskonale spełnia swoje zadanie.
Ale gdzie tam?! Zgolił wąsy i wygląda jak typowy euro-gej.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 23 lut 2015, 18:03

A jest jakiś Bronek? Nie wiedziałem :D
Ostatni, którego pamiętam, to Kwaśniewski :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » wtorek, 24 lut 2015, 09:28

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/23490 ... pani-srody
Krwiożercza Środa atakuje. :lol: Nieustawiony głos... :lol: Czego to szpetne babsko nie wymyśli, żeby ładną kobietę skrytykować. :mrgreen: Żałosne.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » niedziela, 1 mar 2015, 22:11

Grego napisał(a):
Wojtke napisał(a):No... w skrócie to tamten system eliminował ludzi fizycznie a ten eliminuje gospodarczo.

Powiedz to rodzinie Leppera, Petelickiego, Blidy.


Seryjnego samobójcę poprzedziły próby obalenia, ośmieszenia, zniesławienia, pozbawienia wiarygodności Leppera, ogólnie eliminacja gospodarcza. Te próby nie do końca się powiodły, do dziś pamiętam jego słowa "jak można zgwałcić prostytutkę?" kiedy zarzucano mu gwałt na takowej pani. Był to moim zdaniem prosty chłop i w tej prostocie wyśmiał ten zarzut. Miał swoich ludzi którzy mu ufali i pomimo prób politycznego zniszczenia go, oni trwali przy nim. Natomiast musiał coś wiedzieć/mieć niewygodne materiały, że użyto innych środków. Być może czasami grał rolę "pożytecznego głupka" by się wtopić w system i niszczyć go od środka, ale tego się nie dowiemy, lub pozostanie to tylko teorią.

Były to wyjątki od reguły, rozwiązania ostateczne w przypadku kiedy nic nie zadziałało. Bo np. obśmianie Petelickiego nie wchodziło w rachubę bo niby jak by to zrobić w przypadku tak porządnej osoby. Nikt by się na to nie nabrał.

Natomiast w poprzednim systemie eliminacja fizyczna była na porządku dziennym. I szło to w grube liczby. To co zapoczątkowali Niemcy kończyli sowieci. Okupacja trwała pół wieku nowożytnej Polski i w tym czasie Polska inteligencja, elita umysłowo-polityczna była systematycznie eksterminowana, czy to na początku w obozach (bo już chyba wszyscy wiemy, że w obozach to nie tylko Żydzi ginęli) potem w akcjach typu Katyń i innych miejscach, a reszta w sfingowanych procesach, lub bez procesów(bo np. nie przeżyli tortur na "przesłuchaniach") . To że wzięto się za elitę nie było bez znaczenia. Wyeliminowanie jej a podstawienie swoich ludzi na ważnych stanowiskach dawało władzę nad społecznością. Bo jakby nie było eliminacja całej społeczności może i w planach tych chorych głów była by możliwa, ale politycznie niepoprawna--

Ten cały PRL to było ludobójstwo narodu Polskiego i oczywiście w książkach do historii tego nie piszą Jest napisane o Niemcach nazistach, ale komunistów się trochę wybiela, oczywiści nie wszystko bo o Katyniu jest mowa, bo wszystkiego przemilczeć się nie da. Ale na przykład o działalności p. Kiszczaka się nie mówi - bo jak by to wicepremier pierwszego w "wolnej" Polsce rządu miałby mieć krew na rękach?

Za wikipedią: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sojusz_Lew ... kratycznej
Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wywodzili się w przeszłości głównie ze środowisk związanych z Socjaldemokracją Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą.


Dlatego też wzorem naszych słowiańskich przodków powinniśmy ich po prostu przepędzić z Polski. A że to nie możliwe to należy ich ile się da bojkotować. Nie ważne, że zostanie podstawiona ładna panienka, nie ważne ile naobiecuje, nie ważne że się prezentuje i będzie ładnie reprezentować. Bo to wszystko jest u swojej podstawy oparte na fałszu, kłamstwie i zbrodni.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » poniedziałek, 2 mar 2015, 06:48

Wojtke napisał(a):Seryjnego samobójcę poprzedziły próby obalenia, ośmieszenia, zniesławienia, pozbawienia wiarygodności Leppera, ogólnie eliminacja gospodarcza....
Były to wyjątki od reguły, rozwiązania ostateczne w przypadku kiedy nic nie zadziałało. Bo np. obśmianie Petelickiego nie wchodziło w rachubę bo niby jak by to zrobić w przypadku tak porządnej osoby. Nikt by się na to nie nabrał.

Natomiast w poprzednim systemie eliminacja fizyczna była na porządku dziennym. I szło to w grube liczby.
No popatrz, to Lepper został w zasadzie gospodarczo wyeliminowany, a Petelicki to zupełny wyjątek. Za to Popiełuszkę zabito na porządku dziennym i to w grube liczby. Nobla z matematyki bym Ci załatwił, gdyby to było w moim zakresie. No niestety mogę jedynie w niemym podziwie postać chwilę w milczeniu.
Przypomnę jednak nietaktownie, ze seryjnych morderców Popiełuszki znaleziono i wsadzono do paki, a mordercy (prawda że incydentalni) Blidy, Petelickiego i Leppera służą sobie dalej i jutro mogą zapukać do drzwi np pana Brauna. Co gorsza będzie musiał ich wpuścić. :| Co do pomysłu wypędzenia SLD z Polski to chyba bez komentarza zostawię. Pokazałeś jak rozumiesz pojęcia wolności i demokracji. :|
Ten cały PRL to było ludobójstwo narodu Polskiego i oczywiście w książkach do historii tego nie piszą
I w wyniku tego ludobójstwa przybyło 12 milionów Polaków. Za to świetne warunki stworzone przez wolnościowców doprowadziły do demograficznego kataklizmu. Gratuluje logiki.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » poniedziałek, 2 mar 2015, 21:59

Trzeba było milczeć, bo za bardzo nie wiem o co Ci tu chodzi. Chcesz się licytować który system więcej ludzkich istnień pochłonął? Chcesz powiedzieć że dziś grasuje seryjny morderca i jest i pozostanie bezkarny, a przed 89' wszyscy którzy mordowali zostali rozliczeni? Może za chwilę napiszesz, że komunizmu w Polsce nie było? :)

Wypędzenie SLD to była by wielka łaska :)

Grego napisał(a): I w wyniku tego ludobójstwa przybyło 12 milionów Polaków. Za to świetne warunki stworzone przez wolnościowców doprowadziły do demograficznego kataklizmu. Gratuluje logiki.


Na podstawie spisów 1921 i 1931 Przyrost naturalny Polaków w Polsce wynosił 22 % /10 lat. Czyli bez ofiar wojennych i powojennych eksterminacji, na progu 1951r w Polsce, powinno żyć 32,5 mln rodowitych Polaków! I to nie licząc w to przedstawicieli wszelkich pozostałych mniejszości. Tymczasem wg pierwszego powojennego spisu powszechnego żyło jedynie 25 mln „obywateli PRL” i to nieokreślonego pochodzenia narodowego.

tu całość: http://3obieg.pl/skala-ludobojstwa-wsku ... -polskiego

Obecnie ludność zamieszkująca Polskę to coś 38,5 mln.

Ale jakich wolnościowców masz na myśli?
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » poniedziałek, 2 mar 2015, 22:12

Wojtke napisał(a):Trzeba było milczeć, bo za bardzo nie wiem o co Ci tu chodzi.
No to chyba raczej Twój problem, niż mój. Wyrażam się chyba dosc jano. Mordercy Popiełuszki zostali wykryci, osądzeni i zamknieci w pace gdzie ich miejsce. Mordercy Leppera, Petelickiego i Blidy nie. Coś się nie zgadza?
Co do demografii to nie ma nad czym debatować. Wykresy są ogólnie dostępne, wystarczy sobie poszukać. Jak nie potrafisz to Ci zalinkuje, ale nie sądzę że to jest konieczne. Liczby są bezlitosne. W "wolnej Polsce" jest demograficzna zapaść, w "ludobójczym" PRLu był wzrost. Jakbyś nie wydziwiał, zawsze to wyjdzie.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » wtorek, 3 mar 2015, 17:18

Nikt nie zaprzecza wyżowi demograficznemu.
Widzę, że wg. Ciebie śmierć 10tys. osób skazanych na karę śmierci po 44' to konieczne bo przecież koniec końców był wyż? I słowo ludobójstwo należy brać w cudzysłów...? A to nie wszystkie liczby ofiar.

Właściwie nie mam nic więcej do dodania w temacie p. Ogórek. Szkoda że się nie dowiedziałem co to za "wolnościowcy" zahamowali wzrost demograficzny. Ale pewnie powrócilibyśmy do początku dyskusji tj. skąd się wywodzi PO (swoją drogą "wolnościowcy" z SLD też mieli swoje "5minut" po 89') i wyszło by na to że śmiało można określać dzisiejszy ustrój mianem: PRL-bis.

Dorzucę jeszcze najnowszy filmik PodziemnejTV - o dot. wyborów; https://www.youtube.com/watch?v=ka_zuK4xFww
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » wtorek, 3 mar 2015, 19:19

Wojtke napisał(a): Szkoda że się nie dowiedziałem co to za "wolnościowcy" zahamowali wzrost demograficzny.
A to żadna tajemnica. Nie wyjaśniałem, bo rzeczy oczywistych wyjaśniac nie trzeba. Skoro jednak nalegasz to wyjaśnię. Wolnościowcy to moje osobiste, szydercze określenie piewców odzyskania wolności po obaleniu komuny. Czyli generalnie wszystkich obecnych partii głównego nurtu. Co do tych tysięcy ofiar: PRL rodził się w warunkach wojny domowej. Przesiedleń Ukraińców, Niemców. W takich warunkach ofiary muszą być. I dla jasności: Stalinowski reżim po 1945 był w oczywisty sposób bandycki i tego nie neguję. Tyle że w 89tym to nie ten porządek obalono. Jaruzelski a Bierut to dwie różne sprawy. Bardzo chętnie tzw posierpniowcy czyli jeśli wolisz wolnościowcy te dwa etapy łączą w jeden. Jest to taka sama bzdura jak nazywanie III RP PRLem bis.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » sobota, 7 mar 2015, 21:43

Grego napisał(a): Nie wyjaśniałem, bo rzeczy oczywistych wyjaśniac nie trzeba.... Wolnościowcy to moje osobiste,.....

Oczywiste, że Twoje osobiste określenie jest dla wszystkich oczywiste :)

A dalej to mam kilka pytań;)

Wojna domowa czy siłą narzucony reżim?
Co mają przesiedlenia do prawomocnych wyroków sądu skazujących Polskich patriotów na karę śmierci?
Co obalono w 89?
Jaka jest różnica pomiędzy Jaruzelskim a Bierutem?

Nie wolę określenia "wolnościowcy" gdyż wolnościowcy mniej lub bardziej udanie jednoczą się od 2012r. wokół partii Libertariańskiej.

Nazwałem obecną sytuację PRL-bis bo mam co do tego przesłanki. To jest, że tamten okres nie został rozliczony, że dalej te same twarze tylko pod innymi banderami funkcjonują. Chyba było o tym wyżej. Poza tym co najważniejsze przeszło 50 lat to 2 pokolenia wychowane w "sowieckiej mentalności" bo w 100% bronić się przed tym nie dało.

Do tego ciężko mi uwierzyć, że chłop przeskoczył przez płot(lub go wyrzucili) i tak oto Bolek zakończył komunizm. Skoro są dowody, że ta cała partia komunistyczna instalowała się już w IIRP i "pracowali ciężko" na swój "sukces" to tak po prostu odpuścili. W sumie patrząc na korzenie PO, SLD to nie ma co brać na wiarę, tylko za pewniak, że zmienił się tylko sposób działania.

I kandydatką na prezydenta Polski SLD wysuwa piękną panią Ogórek.
Nie wiem czy biorą nas na litość, czy liczą na amnezję?
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Pyramide » niedziela, 8 mar 2015, 07:03

Wojtke żeby ubarwić twój sposób myślenia skup się na analizie poszczególnych nazwisk z zał linka.Nie zapomnij o latach i kto rządził ew kto mógł mieć w tym interes.
http://yelita.pl/artykuly/art/lista-tajemniczych-zgonow
Wg mnie oprócz "gł śledczego" AM powinien też brać udział w wyjaśnianiu tych zgonów odsunięty,niedoceniany,wszystko wiedzący Kowal.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » niedziela, 8 mar 2015, 08:13

Wojtke napisał(a):A dalej to mam kilka pytań;)
Wojna domowa czy siłą narzucony reżim?
Po 1945 wojna domowa pomiędzy AK, Werwolfem, UPA i paroma innymi podziemnymi organizacjami i komuną. A że komuniści byli siłą narzuconym reżimem to rzecz oczywista. Każdy reżim jest narzucony siłą. AK tez nie posługiwała się samym tylko dobrym słowem.
Co mają przesiedlenia do prawomocnych wyroków sądu skazujących Polskich patriotów na karę śmierci?
Jedno i drugie było objawem terroru w warunkach wojny domowej.
Co obalono w 89?
Reżim Jaruzelskiego.
Jaka jest różnica pomiędzy Jaruzelskim a Bierutem?
Taka że Bierut wolał zabijać niż oddać władzę, a Jaruzelski na odwrót. Moim zdaniem to zasadnicza różnica. Akurat do Jaruzela o to mam żal ze władzę oddał nieudolnej sitwie która nami do dziś rządzi i zrujnowała wszystko co PRL sensownego zbudował, a nie stworzyła w to miejsce nic innego. Za to sprzedała suwerenność, czego nawet Bierut nie zrobił.
Nie wolę określenia "wolnościowcy" gdyż wolnościowcy mniej lub bardziej udanie jednoczą się od 2012r. wokół partii Libertariańskiej.
No widzisz, bo Ty nie wyczuwasz ironii. "wolnościowcy" a wolnościowcy to dwie różne sprawy. Różnią się cudzysłowiem.
Nazwałem obecną sytuację PRL-bis bo mam co do tego przesłanki.
No masz, są też przesłanki by traktować go jako odrębna fazę. PRL coby o nim nie mówić był państwem dość silnym, rozwiniętym technicznie i technologicznie. III RP to republika bananowa, a właściwie kolonia. Ja skłaniam się do traktowania obecnego reżimu jako odrębnej formacji, dużo bardziej nieudolnej od PRLu Gomułki, Gierka czy Jaruzela i też mam do tego przesłanki. Ale to rzecz umowna. Jak sobie chcesz. Dla mnie zrównując Tuska z Jaruzelskim ciężko obrażasz śp. Jaruzelskiego.
Do tego ciężko mi uwierzyć, że chłop przeskoczył przez płot(lub go wyrzucili) i tak oto Bolek zakończył komunizm.
Mnie też, zwłaszcza że w Mongolii żadnej Solidarności nie było, a komunizm tez upadł.
W sumie patrząc na korzenie PO, SLD to nie ma co brać na wiarę, tylko za pewniak, że zmienił się tylko sposób działania.
Korzenie PO i PiS są całkowicie inne niż SLD. Osobiście więcej mam zaufania do Millera obniżającego podatki niż do podnoszącego je Tuska . Korzenie mnie aż tak bardzo nie interesują bo to już historia.
I kandydatką na prezydenta Polski SLD wysuwa piękną panią Ogórek.
Nie wiem czy biorą nas na litość, czy liczą na amnezję?
Urząd Prezydenta nie posiada żadnej realnej władzy. To czy prezydentem będzie Bronisław Postrach Japonii Komorowski, czy piękna pani Ogórek nie będzie miało żadnego wpływu na los Polski. O wszystkim decyduje aktyw partii rządzącej, bo to oni wybierają przewodniczącego Partii, czyli premiera lub (jak obecnie) nadpremiera. Ja wiem, zaraz mi przypomnisz że Prezydent to zwierzchnik Sił zbrojnych bla bla... to są bzdury.
Realnej możliwości wydawania rozkazów Armii Prezydent nie ma. Prawdę mówiąc przy obecnym systemie dowodzenia, to chyba nikt nie ma. Prezydent zwierzchnikiem SZ jest tylko z nazwy. Równie dobrze może to być Ogórkowa. Nie jestem akurat zwolennikiem tej pani. Żadna tajemnica, że jestem korwinistą. Ale realnie patrząc to prezydent jest tylko dekoracją. Korwin czy Ogórek, wszystko jedno. Jedynie dlatego zmarnuję swój głos na Korwina, że jako prezydent będzie miał większy dostęp do mediów. Może też utemperuje trochę najbezczelniejszych propagandzistów rządu typu Olejnik. Ale i tak wolę Ogórek niż Komorowskiego i wyłącznie z powodu urody. Bo merytorycznie różnicy nie ma żadnej.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » niedziela, 8 mar 2015, 12:48

Grego napisał(a):Po 1945 wojna domowa pomiędzy AK, Werwolfem, UPA i paroma innymi podziemnymi organizacjami i komuną.


Tylko -tu czepiam się słówek - AK byli w domu w przeciwieństwie to w/w wymienionych. Dlatego upieram się, że wojna domowa to zbyt pobieżne określenie. Walka z okupantem bardziej pasuje. Podziemne organizacje - te sowieckie - to była sowiecka dywersja.


Taka że Bierut wolał zabijać niż oddać władzę, a Jaruzelski na odwrót.

Ale obaj podlegali rozkazom z Moskwy. I Jaruzelski konta czystego nie ma.

Moim zdaniem to zasadnicza różnica. Akurat do Jaruzela o to mam żal ze władzę oddał nieudolnej sitwie która nami do dziś rządzi i zrujnowała wszystko co PRL sensownego zbudował, a nie stworzyła w to miejsce nic innego. Za to sprzedała suwerenność, czego nawet Bierut nie zrobił.


Nie neguję całego PRL-u, tylko najwyższe władze. Oczywiście że wtedy żyli ludzie których należy podziwiać i którzy przyczynili się do rozwoju techniki, technologii, inżynierii na świecie. Choć często starano się ich udupić, żeby tylko Polak nie był liderem.


No widzisz, bo Ty nie wyczuwasz ironii. "wolnościowcy" a wolnościowcy to dwie różne sprawy. Różnią się cudzysłowiem.

Wcześniej w cudzysłów nie brałeś :)

Korzenie PO i PiS są całkowicie inne niż SLD. Osobiście więcej mam zaufania do Millera obniżającego podatki niż do podnoszącego je Tuska . Korzenie mnie aż tak bardzo nie interesują bo to już historia.



PZPR->SdPl->SLD ( EDYTOWANE Z: PZPR=SdPl=SLD )
PeOwcy też czerpali z zasobów poprzednich.

Co do historii jak ktoś kiedyś pisał: "Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie"
Ostatnio edytowano niedziela, 8 mar 2015, 14:31 przez Wojtke, łącznie edytowano 1 raz
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez staszeks » niedziela, 8 mar 2015, 13:51

jeżeli ktoś uważa, że PZPR = SLD
Owszem sporo OSÓB PZPR -> SLD (ale nie =)
Swiadczy to tylko o osobach
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości