Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pani Ogórek

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » niedziela, 8 mar 2015, 14:29

Tak mój błąd, miała być ta strzałka - pisałem w biegu.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » niedziela, 8 mar 2015, 14:51

Wojtke napisał(a):Tylko -tu czepiam się słówek - AK byli w domu w przeciwieństwie to w/w wymienionych.
w/w też byli w domu. Dlatego nazywam to wojną domową.
Ale obaj podlegali rozkazom z Moskwy. I Jaruzelski konta czystego nie ma.
Czyste konto mają tylko noworodki. Rozkazy z Moskwy czy z Waszyngtonu to zwyczajna dola każdego państwa uzależnionego od silniejszego sojusznika. Polska od czasów Sobieskiego nie prowadziła w pełni samodzielnej polityki. Kaczyński zrobił coś znacznie gorszego. Sprzedał naszą suwerenność Brukseli.
Nie neguję całego PRL-u, tylko najwyższe władze. Oczywiście że wtedy żyli ludzie których należy podziwiać i którzy przyczynili się do rozwoju techniki...
Ja też nie neguję PRLu, tak że tu się zgadzamy. Najwyższe władze PRL pozostawiają wiele do życzenia, ale i tak trzeba je ocenić dużo wyżej niż obecne.
Co do historii jak ktoś kiedyś pisał: "Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie
Staram się znać historię, na tyle na ile to jest w moich możliwościach. Tyle że nie uważam jej za jedyne kryterium oceny. Rząd Millera obniżył CIT i akcyzę na pewne produkty, uzyskując przy tym wzrost dochodów do budżetu. Zakupił w 2 lata więcej sprzętu dla WP (obronność uważam za najważniejsze zadanie państwa) niż wszystkie rządy posierpniowców razem wzięte przez 20 lat. To dla mnie ważniejsze, niż geneza w PZPR.
Wolę myślącego eks komucha niż przygłupa podnoszącego podatki ze szkodą dla gospodarki i budżetu a przy tym niszczącego armię(fundament państwowości) choćby i spał na styropianie za młodu.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » sobota, 18 kwi 2015, 08:38

Wojtke napisał(a):Możesz Grego mi wyjaśnić jak kandydatka SLD, partii lewicowej może mieć prawicowy program?

https://www.youtube.com/watch?v=KIpBPu18XZ0
Jak widzisz Wojtke nie ja jeden postrzegam panią Ogórek jako człowieka prawicy. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » poniedziałek, 20 kwi 2015, 18:26

Grego tak bez cytowania, co do dwu postów wyżej/niżej.


UPA -naciągając to można by powiedzieć, że była w domu, ale werwolf? Jak Niemiec może być w domu na ziemiach polskich? Chyba, że chodzi Ci o to, że w owym czasie Polska pod okupacją niemiecką była, więc Niemiec czuł się jak w domu?

Że Polska nie prowadzi samodzielnej polityki to zgoda. Pisałem o tamtych latach, że główne władze wykonywali akurat rozkazy Moskwy.

Co do obniżenia przez rząd Millera Cit'u. To ok, ale ten sam rząd powołał niewydolny twór, który kosztuje podatnika więcej zdrowia i pieniędzy niż ta obniżka podatków, to znaczy NFZ.


A wracając do pani Ogórek i do wypowiedzi JKM'a. To myślę, że to raczej kokieteria. Choć może ma jakieś "prawicowe" pomysły - bo podniesienie płacy minimalnej na pewno do nich nie należy. A jeśli mówi o obniżeniu podatków - to przecież, nie wiem jak bul, ale Duda też mówi o obniżeniu podatków i wieku emerytalnego. Podatki to chodliwy towar i obniżanie zawsze się sprzedaje.

Tak więc chętnie przeczytam lub wysłucham tych prawicowych poglądów p. Ogórek. Bo moja niechęć do niej wynika przede wszystkim z faktu, że pracuje w SLD. A no i nic konkretnego od niej nie usłyszałem - ale przyznaje się wiele jej nie słuchałem.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » poniedziałek, 20 kwi 2015, 18:55

Wojtke napisał(a):UPA -naciągając to można by powiedzieć, że była w domu, ale werwolf? Jak Niemiec może być w domu na ziemiach polskich?

W 1945 w Gliwicach, Opolu, Wrocławiu, Szczecinie? Dość łatwo :mrgreen: Np mógł się tam urodzić i wychować.

Że Polska nie prowadzi samodzielnej polityki to zgoda. Pisałem o tamtych latach, że główne władze wykonywali akurat rozkazy Moskwy.
No a dziś wykonują rozkazy Waszyngtonu i Brukseli.
Co do obniżenia przez rząd Millera Cit'u. To ok, ale ten sam rząd powołał niewydolny twór, który kosztuje podatnika więcej zdrowia i pieniędzy niż ta obniżka podatków, to znaczy NFZ.
Jeżeli rząd odbiera mi mniej pieniędzy a potem je marnuje, to jest to dla mnie zdecydowanie lepsza opcja niż jeżeli odbiera mi więcej i potem marnuje, jak ma w zwyczaju PO. :|
A wracając do pani Ogórek i do wypowiedzi JKM'a. To myślę, że to raczej kokieteria. Choć może ma jakieś "prawicowe" pomysły - bo podniesienie płacy minimalnej na pewno do nich nie należy.
Ale obniżenie podatków owszem.
Tak więc chętnie przeczytam lub wysłucham tych prawicowych poglądów p. Ogórek. Bo moja niechęć do niej wynika przede wszystkim z faktu, że pracuje w SLD. A no i nic konkretnego od niej nie usłyszałem - ale przyznaje się wiele jej nie słuchałem.
Jak mówi pismo: "Nie słuchajcie a nie usłyszycie!" :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron