Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pani Ogórek

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Pani Ogórek

Postprzez Grego » poniedziałek, 19 sty 2015, 17:36

https://www.youtube.com/watch?v=I225zw4YnHA
Jak Wam się podoba? Mnie dość tak nawet. Typowo SLDowski, umiarkowanie prawicowy program, którego oczywiście nie zrealizuje, bo prezydent w Polsce to tylko dekoracja. Ale i dekoracyjne walory ma zdecydowanie największe. Bardzo sensowny pomysł na obronność. ( w przeciwieństwie do obecnie obowiązujących trendów) Szkoda że nie ma żadnych szans, bo wszystkie zazdrosne o urodę pasztety wezmą ja na celownik.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 19 sty 2015, 18:08

Już ją te jak piszesz pasztety medialne i polityczne opluwają.Powód obawa że uszczypnie im elektoratu co jest raczej pewne.Jakoś dziwnie PiS tym razem nie szczeka tak jak zwolennicy "wąsatego" PBK
Pomysły p.O ma inne niż oklepane od lat prawej tzn PiS i PO strony ,nowatorskie i oby akceptowane przez młodych.
Na pewno "dzięki" niej PBK nie wygra w pierwszej turze.Szans na wygraną raczej nie ma ale nigdy nie można mówić nie ma.
Nich nastąpi zmiana pokoleniowa wreszcie od samej góry przez liderów partyjnych w dół.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » poniedziałek, 19 sty 2015, 18:15

Pyramide napisał(a):Pomysły p.O ma inne niż oklepane od lat prawej tzn PiS i PO strony
Wszystko się zgadza, z wyjątkiem tej prawej strony. PiS to programowo skrajna lewica w typie bolszewickim. PO to lewica typowa. Przy nich program pani O jest wyraźnie prawicowy. (Obniżanie CIT !!!, deregulacja rynku ) Podobnie zresztą jak realne posunięcia rządu Leszka Millera.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » poniedziałek, 19 sty 2015, 19:19

A faktycznie, Wanda Nowicka już ruszyła do szarży. :mrgreen:
Nie dziwota. Sama wygląda jak mistrz Yoda. To może być bolesne.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » czwartek, 12 lut 2015, 13:46

Grego napisał(a):Jak Wam się podoba? Mnie dość tak nawet. Typowo SLDowski, umiarkowanie prawicowy program, którego oczywiście nie zrealizuje, bo prezydent w Polsce to tylko dekoracja. Ale i dekoracyjne walory ma zdecydowanie największe. Bardzo sensowny pomysł na obronność. ( w przeciwieństwie do obecnie obowiązujących trendów) Szkoda że nie ma żadnych szans, bo wszystkie zazdrosne o urodę pasztety wezmą ja na celownik.


Walory to ma wizualne na pewno, tą technikę SLD stosuje po raz któryś ale pierwszy raz jest to kobieta, ostatnio powtórzenie "sukcesu" Kwaśniewskiego panu Napieralskiemu się nie udało. No to babę trza wysłać;) Tylko czekać aż zacznie występować w teledyskach disco polo.

W przemówieniu same ogólniki i słowa bez pokrycia, umowy śmieciowe, terroryzm. Globalnego ocipienia tylko brakło. Ale najzabawniejsze jest to, że p. Ogórek krytykuje poprzedni system tak jak by nie pamiętała, że jej partia SLD jest ciągłością poprzedniego systemu.

Możesz Grego mi wyjaśnić jak kandydatka SLD, partii lewicowej może mieć prawicowy program? Czy nie pomyliłeś się pisząc o SLD - prawica, a o PIS - lewica ? (w dodatku w "typie bolszewickim" co to znaczy?)

A tak w ogóle to skąd ona się wzięła? Może ktoś wie coś o jej przodkach, ojcu? Bo o mężu można się wywiedzieć, że to były współpracownik SB.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » czwartek, 12 lut 2015, 14:31

Wojtke napisał(a):Walory to ma wizualne na pewno...
Biorąc pod uwagę zakres władzy prezydenta zadne inne walory nie mają znaczenia. Pozwól że Ci przypomnę, że nasz prezydent pełni funkcje reprezentacyjne, a cała władza spoczywa w rękach premiera, wybranego w wyborach wewnątrzpartyjnych.
W przemówieniu same ogólniki i słowa bez pokrycia
Czyli dokładnie to samo co w przemówieniach pozostałych kandydatów.
Możesz Grego mi wyjaśnić jak kandydatka SLD, partii lewicowej może mieć prawicowy program?
A o to musisz pani Ogórek zapytać, ja tylko stwierdzam fakt. Obniżenie CIT jest postulatem prawicowym. SLD zresztą ma już podobne działania na koncie. Więc nie aż tak bardzo dziwi.
Czy nie pomyliłeś się pisząc o SLD - prawica, a o PIS - lewica ? (w dodatku w "typie bolszewickim" co to znaczy?)
To znaczy że uważam PiS za partię o programie ściśle lewicowym, w typie bolszewickim. Dla mnie wyznacznikiem podziału na lewicę i prawicę nie jest stosunek do kościoła, tylko do gospodarki. Sprzeciw wobec prywatyzacji, opieka państwa nad wszystkimi to rasowa lewica. Mogą sobie leżeć krzyżem w kościele ile chcą, dla mnie pozostaną bolszewikami. Zdecydowanie bardziej na prawo jest SLD. Oczywiście nie musisz się zgodzić.
A tak w ogóle to skąd ona się wzięła? Może ktoś wie coś o jej przodkach, ojcu? Bo o mężu można się wywiedzieć, że to były współpracownik SB.
Skąd ona się wzięła wiadomo, choć nie wiem czy mogę to bez ogródek napisać. Admin czuwa. Co do reszty: Poczekaj, nim przyjdzie czas wyborów dowiesz się wszystkiego także o jej dziadach i pradziadach, ciotkach i wujkach. Dowiesz się że tańczyła na rurze i ukradła sztuczna szczękę niewidomej staruszce. Wszystko przed nami.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » czwartek, 12 lut 2015, 18:11

Zapomniałeś dopisać "obecny". Nasz obecny prezydent pełni.....
W szkole mnie uczono, że prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, ma prawo veta, powołuje i odwołuje rząd, itd. O innych funkcjach i uprawnieniach wynikających z konstytucji można poczytać. To, że obecny prezydent B. Komorowski sprowadził swoją funkcję do tego, że się pokazuje tu i tam i tyle. No jeszcze potakuje na wszystko. To jest wina obecnego prezydenta a nie funkcji Prezydenta RP.

Nie wyjaśniłeś co znaczy "typ bolszewicki", skoro używasz takich sformułowań powinieneś potrafić je wyjaśnić.

PIS przedstawia się jako prawica, choć jeśli by się przyjrzeć mają zapędy socjalistyczne. Nie wiem - nie znam programu PISu.
Ale SLD jest z założenia lewicowe, nie możesz mówić, że SLD to prawica, bo mieszamy pojęcia. To że chcą tam obniżyć podatek czy coś to jeszcze nic nie znaczy -bo wszyscy oczekują obniżenia podatków -szczególnie w roku wyborczym.

Nie chce znać prywatnych poczynań pani Ogórek, chciałbym tylko wiedzieć czy nie stoi za nią resort.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Pyramide » czwartek, 12 lut 2015, 19:35

Wojtke ...... resort, pomyśl,poszukaj bo podobno stoi za nią wehrmacht i ojciec Tadeo
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » czwartek, 12 lut 2015, 22:12

Wojtke napisał(a):Nie wyjaśniłeś co znaczy "typ bolszewicki", skoro używasz takich sformułowań powinieneś potrafić je wyjaśnić.
Wyjaśniam więc. Typ bolszewicki to znaczy nie cofający się przed stosowaniem metod siłowych dla zastraszenia opozycji.
PIS przedstawia się jako prawica,
No a ja się przedstawiam jako Romanow. Wierzysz mi?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » piątek, 13 lut 2015, 17:49

Grego napisał(a):Wyjaśniam więc. Typ bolszewicki to znaczy nie cofający się przed stosowaniem metod siłowych dla zastraszenia opozycji.



To zupełnie jak np. policja na Marszu Niepodległości:)
Nie wnikam w szczegóły gdyż tu o p. Ogórek mowa. Ale swoją drogą trzeba założyć temat o p. Dudzie, jak by nie było też kandydat.

No a ja się przedstawiam jako Romanow. Wierzysz mi?


No nie mówię, że PiS to prawica, bo prawicowe to oni mają zdaje się kwestie religijne. Chodzi mi o to żeby nie obrażać prawicy i nie łączyć ją w jakiś sposób z SLD. Poświęciłem się i spojrzałem na program SLD. Zupełnie jak w przemówieniu kandydatki na prezydenta żadnych konkretów, obniżyć to podnieść tamto iteepee. Choć obniżenie bezrobocia i jednoczesne podniesienie płacy minimalnej to ciekawa koncepcja;)

Co do resortu, to nie bagatelizowałbym, bo w końcu ten "typ bolszewicki" ma gdzieś swoje korzenie.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » piątek, 13 lut 2015, 17:57

O co Ci chodzi z tymi korzeniami? Powiedz jasno zamiast zaciemniać i kluczyć. Sugerujesz że p. Ogórek jest obciążona w jakiś sposób odpowiedzialnością za Stalina? To rozumując w ten sposób "wasz" kandydat Braun odpowiada za wybryki Kaliguli. Monarchista w końcu jak i ja zresztą.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez Wojtke » niedziela, 15 lut 2015, 13:28

Już pisałem, że partia SLD której reprezentantką jest p. Ogórek jest ciągłością poprzedniego komunistycznego systemu. Przez zwykłą przyzwoitość powinni się zdelegalizować.

Sugeruję tylko, że podstawowe i elementarne informacje o kandydatach(i innych politykach) powinny być dostępne. A tymczasem jest tak, że pojawia się ktoś znikąd, o którym mało kto wcześniej słyszał i karze się nam go uznawać za autorytet. Wiedza skąd się wywodzi, nie tyle jakie ma wykształcenie - ale u kogo je zdobyła, kim byli jej rodzice, mężowie, żony, do jakiej organizacji należeli itp. w dzisiejszych czasach sprowadza się do przysłowiowej "grubej kreski". Za którą spoglądanie uważane jest za nieprzyzwoitość. To jest dokładnie to czego mamy nie robić i społeczeństwo tego nie robi a powinno.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » niedziela, 15 lut 2015, 13:48

Wojtke napisał(a):Już pisałem, że partia SLD której reprezentantką jest p. Ogórek jest ciągłością poprzedniego komunistycznego systemu. Przez zwykłą przyzwoitość powinni się zdelegalizować.

Po pierwsze byłby to chyba jedyny w dziejach przypadek, kiedy to partia polityczna zdelegalizowała się sama.
Po drugie poprzedni komunistyczny system był w mojej ocenie o wiele mniej niemoralny niż obecny, więc jeśli już mowa o przyzwoitości, to prędzej samorozwiązania można by oczekiwać od PO PiS i tym podobnych organizacyj.
Sugeruję tylko, że podstawowe i elementarne informacje o kandydatach(i innych politykach) powinny być dostępne.
Czyli jesteś zwolennikiem powszechnej inwigilacji?
A tymczasem jest tak, że pojawia się ktoś znikąd, o którym mało kto wcześniej słyszał i karze się nam go uznawać za autorytet.
A kto Ci każe uznać ją za autorytet? Jeżeli wygra wybory będziesz musiał uznać ja za prezydenta, bo takie są zasady demokracji i tyle. Dotyczą tak samo Ogórkowej jak i Komorowskiego czy Brauna.
Wiedza skąd się wywodzi, nie tyle jakie ma wykształcenie - ale u kogo je zdobyła,
A u kogo mogła zdobyć jak ma 35 lat? Pewnie w komunistycznej akademii politycznej dla aparatczyków do której zaczęła uczęszczać jako sześciolatka :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Pani Ogórek

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 15 lut 2015, 14:11

Wojtke napisał(a):Już pisałem, że partia SLD której reprezentantką jest p. Ogórek jest ciągłością poprzedniego komunistycznego systemu. Przez zwykłą przyzwoitość powinni się zdelegalizować.


Ja mam wrażenie że oni istnieją jeszcze właśnie tylko dla tego że są tą ciągłością. Nic innego poza tym (dla niektórych jest to plus) nie mają do zaoferowania. A tracą na poparciu tym że się zmienili nie do poznania przez 20 lat. Zakładam że osoba która na początku lat 90-tych glosowała na SLD to był ktoś z aparatu PRL lub osoba która już wtedy widziała prawdziwą twarz Solidarności. Byli to zwolennicy państwa socjalnego i raczej wtedy nie myśleli że głosują na przyszłych orędowników aborcji, eutanazji, ekologicznych ekstremistów czy odchyleń seksualnych (nie mylić ze zboczeniami bo nie o tym mówię). I na tym SLD popłynęło i pędzi ku upadkowi.

Zwolennicy POLSKIEGO górnictwa, stoczni, hut, PKS-u, PKP, Energetyki, Poczty itp już na nich nie zagłosują bo tamte rzeczy już nie istnieją. I nie ma czego bronić przed solidarnościowym hasłem "byle jak, byle co, byle tylko szybko prywatyzować" bo to akurat zrobili po mistrzowsku.

Dodam tylko że teraz się wszystko pozmieniało i czasem typowa prawica jest bardziej lewicowa od typowej lewicy i na odwrót :D
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Pani Ogórek

Postprzez Grego » niedziela, 15 lut 2015, 14:29

SAMAEL66 napisał(a):Dodam tylko że teraz się wszystko pozmieniało i czasem typowa prawica jest bardziej lewicowa od typowej lewicy i na odwrót :D
A ja uważam Samaelu, że żadnej zmiany nie było. PRL został obalony nie przez prawicową opozycję, tylko przez skrajną lewicę. Solidarnośc od początku wysuwała hasła socjalne, lewicowe. Precz z przywilejami itp. Tacy ludzie jak Kaczyński, Kuroń, Moczulski, Wałęsa byli zdecydowanie bardziej na lewo niż Jaruzelski i Kiszczak. Jedyne co mieli z prawicy to klerykalizm. I tak zostało do dziś. Rakowski był bardziej liberalny niż wszystkie późniejsze rządy. Rząd Millera był jedynym który realnie obniżał podatki (przy okazji z korzyścią dla budżetu!!!) PO i PiS konsekwentnie budowały państwo zbiurokratyzowane, zwiększały ucisk fiskalny i umacniało dominację urzędnika nad obywatelem pod pretekstem troski o bezpieczeństwo. Polska polityka od lewej do prawej wygląda mniej więcej tak: PO, PiS, PSL, SLD, KORWIN i partie pokrewne(UPR, KNP), bo na skrajnej prawicy panuje niemały chaos wywołany przez nieudolność Korwina Mikke w sprawach personalnych.
Narodowców nie liczę bo ich łączy głównie idea narodowa, są tam zarówno narodowi socjaliści, jak i narodowa prawica. Sami się jeszcze nie zdecydowali. Tak to widzę.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości