Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

List otwarty żołnierzy

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » środa, 30 lis 2016, 10:39

Pyramide napisał(a):A może ustosunkujesz się do pozostałej treści
Reszta jest dla mnie niezrozumiała. Nie wiem i nie obchodzi mnie z kim się Duda i Macierewicz spotyka, albo nie spotyka. Podobnie jak nie obchodzi mnie czy i z kim się spotykał, albo nie spotykał Komorowski i Głupek. Obchodzą mnie efekty. A efekty są takie:
Jeśli chcemy utrzymać pięćdziesiąt tysięcy szeregowych przy przeciętnym czasie służby 10 lat to musimy 5 tysięcy rocznie przyjmować. Polowa się wykrusza w trakcie szkolenia, więc dziesięć tysięcy rekrutów rocznie musi być zwerbowanych. A ile werbowano za Klicha i Siemoniaka? Nawet nie dwa tysiące. Jeśli przyjmiemy że potrzebujemy 20 okrętów bojowych przy średnim czasie służby 40 lat to co dwa lata nowy okręt powinien być wcielony. PO rządziła przez 8 lat. Ile okrętów zakupiono? ZERO!!! Jeśli potrzebujemy 200 samolotów bojowych, przy średniej długości służby 40 lat to mamy 5 sztuk rocznie. Na rządy PO przypada więc 40 sztuk. Ile zakupiono? ZERO. Takie są fakty. A że Siemoniaka Obama po dupie poklepał a Macierewicza nie chce, to mnie nie interesuje. Zostawiam takie "sensacje" czytelniczkom Pudelka.
Masz racje w jednym jaki plan, jakie priorytety sa teraz. Są jeden "prywatne OT"
W jakim sensie prywatne? Nie rozumiem. Spróbuj to jakoś rozwinąć.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » środa, 30 lis 2016, 15:52

W jakim sensie prywatne? Nie rozumiem. Spróbuj to jakoś rozwinąć.

nie takie jak ty i ja tuzy,znawcy tematu piszą i wypowiadają się na ten temat w mediach ,wiec poszukaj,poczytaj w necie
Min o zadaniach w czasie pokoju w tym możliwość użycia wobec takich jak ty i ja
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » środa, 30 lis 2016, 22:41

Tak przypuszczałem że nie będziesz w stanie wyjaśnić i odpowiedzią będą "inteligentne" niedomówienia i odsyłanie do GWna.
A użycie siły wobec obywateli jest możliwe i dziś. Prawo do tego ma Policja, Straże miejskie, wiejskie i okoliczne, Urząd Skarbowy, ochroniarze, armie i policje innych krajów (słynna "ustawa targowicka" uchwalona przez poprzedni parlament i podpisana przez Komorowskiego) i pewnie jeszcze z dziesięć innych instytucji o których nawet nie słyszałem. A tu nagle płacz bo OT również. Śmieszne.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 1 gru 2016, 09:53

Gdybyś się zastanowiła chociaż przez minutę... Tzw (przez media) "wojna hybrydowa" polega na tym, że na miejscu w zaatakowanym kraju organizuje się z jego mieszkańców zbrojne bojówki i atakuje "od środka", a tylko w razie potrzeby wspiera własnymi siłami. Skoro OT ma być zabezpieczeniem przed taką forma ataku to jak mogłaby pełnić swoje funkcje bez prawa do użycia siły wobec ludności? No ale żeby się nad tym zastanowić trzeba samodzielnie myśleć a nie sięgać po GWno i stamtąd czerpać prawdę objawioną.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » czwartek, 1 gru 2016, 10:07

Tak przypuszczałam że będziesz odsyłał do "GWna" którego ja nie przytaczałam.
Kpl nie rozumiesz zapisów o OT ich zadaniach i przeznaczeniu, ale wiem że jesteś "biegły w prawie" i dla tego jest to do wybaczenia żeby twoje ego nie ucierpiało
Te "newsy" są np w twojej ulubionej Rusvesna,MM Kolonko,D24 i innych jeszcze nie ocenianych przez ciebie mediach /Pudelku też/
Jako znawca wszelkich tematów proponuje skupić się na wkładkach domacicznych i deportacji kogoś tam, lansowanych i zw z tym teorii jednej z poseł dobrej zmiany./wspieraj ją Grego /
Śmieszne te twoje teorie popierane wybiórczo. Te ewidentne """"dobre zmiany"""" jak zwykle pomijasz milczeniem
Podobno "przefarbowańcy" tak mają co widać codziennie i czuć.
"Tak tak" mieszkańcy i OT przeciwko np Specnaz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 1 gru 2016, 13:16

Pyramide napisał(a):Tak przypuszczałam że będziesz odsyłał do "GWna" którego ja nie przytaczałam.
A co przytaczałaś? Zapytałem cię jak należy rozumieć określenie "prywatna OT Macierewicza". Uchyliłaś się od odpowiedzi, powołałaś się na jakieś bliżej nieokreślone media i ekspertów. Wklepałem w googlach i wyszło mi na siedemnastu pierwszych miejscach GWno i Lisłik.
A co do wykorzystania lokalnych formacji w walce, to nie Petru i jego myszki agresorki są miarodajne, ani nawet nie Michnik, tylko cos czego sobie otępiały leming nie umie wyobrazić. Analiza doświadczeń z bieżących konfliktów. Dla was logiczne myślenie NIE ISTNIEJE. Powtarzacie tylko jak papugi prawdę płynącą od guru sekty.
Przyjmij więc do wiadomości (wątpię czy potrafisz) że zarówno w Syrii, Jemenie jak i na Ukrainie wielokrotnie lokalne milicje pogoniły kota zawodowcom. Facet co broni swojej rodziny choćby był cukiernikiem z zawodu potrafi twardo stawać i nie ustąpić. Zawodowcy zaś w chwili grozy często wolą zrezygnować z premii, ale dożyc do wypłaty.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » czwartek, 1 gru 2016, 14:52

tak "Panie logicznie" myślący
raczej twoje media tego nie napiszą
"Was" to piszesz na Berdyczów ?

Grego już walcz,pisz że to nieprawda wyczytana w "Gwnie" ew w innym kwiczącym portalu bo w Niez... nie pisza o tym
W środę na tajnym posiedzeniu komisji obrony wiceminister Bartosz Kownacki przedstawił plan wydatków MON - podało Radio ZET. Z ich informacji wynika, że wojsko i Obrona Terytorialna zostaną znacznie skromniej wyposażeni niż deklarował Antoni Macierewicz.

Reporter Radia ZET wynotował, że zamiast 24 śmigłowców uderzeniowych MON kupi tylko 3 i to dopiero za 2 lata, a liczba dronów, które miały trafić do OT, wyniesie 20-30.

Informację o mniejszych zakupach podała też TVN24. Stacja przypomina, że jeszcze na początku listopada minister Antoni Macierewicz mówił o zakupie "tysięcy dronów"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 1 gru 2016, 15:24

No i zaś tefałeny, mój ty smutku :cry:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » czwartek, 1 gru 2016, 15:41

sorry, masz tu inny temat,wklej go tam gdzie trzeba i wałkuj po swojemu
a może to wpłynie pozytywnie na morale żołnierzy więc zostaw
http://kobieta.wp.pl/antykoncepcja-i-se ... acebook_wp
ZET też złe ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 1 gru 2016, 18:24

Tylko totalna kretynka może w wątku o sytuacji wojska wrzucać temat antykoncepcji.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » czwartek, 1 gru 2016, 19:10

Tylko totalnie nawiedzony kretyn może pisać takie androny i to nie tylko w wątku o wojsku
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 12 gru 2016, 12:53

znowu Lis, ale gdzie to jeszcze można przeczytać?
jedynie "ekspert" forumowy może sprawę "wyjaśnić"/zaczernić
http://natemat.pl/196471,weteran-grom-w ... -to-znosza
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » czwartek, 15 gru 2016, 19:08

Min.A Macierewicz przyjął dymisję z pełnionej funkcji Dow.Generalnego RSZ gen.broni M.Różańskiego. Obowiązki D-cy będzie wykonywał I zastępca
Ale czy czasem nie jest to prerogatywa Prezydenta żeby dymisje przyjąć ?
Inny fakt że jest on z innego nadania więc nie ma co się dziwić
wojskowy powinien się tu wypowiedzieć

Grego czujesz bluesa ?
Antoni Macierewicz chce degradować żołnierzy za służbę w PRL i III RP
MON w trybie pilnym pracuje nad przepisami, które umożliwią degradowanie żołnierzy służących w wojsku w okresie PRL i na początku III RP.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 22 gru 2016, 17:38

http://www.defence24.pl/513336,polska-z ... my-ochrony
Polska ogłosiła zakończenie procesu niszczenia wszystkich posiadanych zapasów min przeciwpiechotnych.

Debilizm zwyciężył. Pierwszy wielki minus Macierewicza, że tego obłędu nie przerwał.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez staszeks » piątek, 23 gru 2016, 15:50

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości