Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

List otwarty żołnierzy

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez staszeks » niedziela, 13 lis 2016, 11:30

Grego napisał(a):...................................
Wydumany problem wynikający z kompletnej nieznajomości zasad służby wojskowej. ......................

A i owszem.
Jako jeden z zapewne bardzo nielicznych mimo kategorii A i braku znajomości ominąłem wojsko z daleka,
czego i innym życzę.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 13 lis 2016, 16:35

staszeks napisał(a):Jako jeden z zapewne bardzo nielicznych mimo kategorii A i braku znajomości ominąłem wojsko z daleka,
czego i innym życzę.
Nie chcę burzyć twojego świata, ale jako jeden z bardzo licznych.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez staszeks » niedziela, 13 lis 2016, 16:38

Grego napisał(a):
staszeks napisał(a):Jako jeden z zapewne bardzo nielicznych mimo kategorii A i braku znajomości ominąłem wojsko z daleka,
czego i innym życzę.
Nie chcę burzyć twojego świata, ale jako jeden z bardzo licznych.

A ja Twojego.
Wtedy bardzo nielicznych.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 13 lis 2016, 16:42

Nie wiem kiedy to było, wierzę na słowo że byłeś prekursorem. Ale obecnie zwierzęcy pacyfizm jest normą.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 14 lis 2016, 09:03

Płk Mazguła /kto to jest Grego/- oznakować generałów PiS. Chcę wiedzieć, kto będzie bronił narodu, a kto będzie się modlił..?
Trochę racji w tym jest
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » poniedziałek, 14 lis 2016, 09:37

Pyramide napisał(a):Płk Mazguła /kto to jest Grego/
Chciałbym żeby nasza armia miała tylu szeregowych ilu ma pułkowników. Nie wiem co on za jeden.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez necia55 » poniedziałek, 14 lis 2016, 12:17

Pyramide napisał(a):Płk Mazguła /kto to jest Grego/- oznakować generałów PiS. Chcę wiedzieć, kto będzie bronił narodu, a kto będzie się modlił..?
Trochę racji w tym jest

Jak to kto będzie się modlił ?
MOHERY :mrgreen:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 14 lis 2016, 12:48

necia zaczynaj już ....
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 21 lis 2016, 16:23

PAP dzisiaj
Antoni Macierewicz: obrona terytorialna musi być zdolna stawić czoła specnazowi

Czas powołać formację "nożną" do stawiania czoła Iskanderom z Kaliningradu
Może z kobiet ćwiczących samoobronę z nadania AM ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez ski » poniedziałek, 21 lis 2016, 23:47

ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » wtorek, 22 lis 2016, 09:10

Jest to największy sukces Macierewicza. Banda lemingów która dotąd stawała na głowie żeby z wojskowością nie mieć nic do czynienia, nie być z nią kojarzonym, a jeśli się jakiś wypowiadał to podkreślając z dumą, że "ja wprawdzie się nie znam, w wojsku nie byłem, jestem pacyfistą, ale w dzisiejszych czasach..." nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stała się bandą krwawych militarystów. Znają działania specnazu, śmigłowce maja w małym palcu, nawet generałów i pułkowników co do sztuki maja policzonych i wiedzą który ile jest wart. Filmy batalistyczne kręcą albo chociaż linkują! Można "penc z śmiechó". Akurat po roku procesu twórczego widać już wyraźnie że Macierewicz przegra. Popełnił wszystkie te same błędy co przygłup Siemoniak przy tworzeniu NSR. Skutek będzie więc podobny. Powstanie formacja szkieletowa, złożona tylko ze sztabów, pozbawiona zaś realnej siły.
Ale akurat w sprawie Specnazu ma rację. Po pierwsze zwalczanie sił specjalnych jest wbrew pozorom dużo łatwiejsze niż regularnej armii. Siły specjalne są lekko uzbrojone, a dużo łatwiej zastrzelić faceta choćby i bardzo zwinnego niż czołg. Po drugie Specnaz działając na zapleczu przeciwnika siłą rzeczy spotka się właśnie z OT. Trudno sobie wyobrazić, że brygady pancerne będą galopować po tyłach ścigając grupy dywersantów. No ale jak się strawiło życie na dżender i europeistyce to się podstawowej logiki nie nabyło bo i po co?
Ostatnio edytowano wtorek, 22 lis 2016, 09:27 przez Grego, łącznie edytowano 1 raz
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » wtorek, 22 lis 2016, 09:22

Grego a co ci innego zostalo jak być delikatnie za a nawet przeciw żeby jakoś mieć swoją gębusie tu na forum
Tylko można ci współczuć :mrgreen:
Moźe sluchaleś dziś rano w TV tego .............. St Koziej,warto było
a zwł porównać jego wiedze wojskową,wspoldzialanie z NATO z wiedzą i wizjami AM.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » wtorek, 22 lis 2016, 09:28

Koziej? Ten Koziej? :lol: Spiritus movens "doktryny wojennej" zakładającej na wstępie ze wojny nie będzie, czyli pieniądze z budżetu obrony można spokojnie rozkraść? Autorytet moralny wszelkiego lewactwa. Na szczęście nie oglądam tv.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » wtorek, 22 lis 2016, 14:37

Wiem że trudno ci zająć konkretne stanowisko w tej sprawie a wygodniej ci uprawiać cd zapier..... na forum. Trudno taki masz klimat w swoich dobrych zmianach i wizjach.
A znasz tą aktualną lepszą doktrynę wojenna?
Nie przyznawaj się że nie oglądasz TV bo co kiedyś napiszesz w swoim CV. A nuż zechcą powołać cie do WOT na rzecznika reklamującego YT
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez ski » wtorek, 22 lis 2016, 15:28

Grego napisał(a):.... stała się bandą krwawych militarystów. Znają działania specnazu, śmigłowce maja w małym palcu, nawet generałów i pułkowników co do sztuki maja policzonych i wiedzą który ile jest wart. .....


Nie trzeba być militarystą, żeby wiedzieć że:
-Lepiej mieć śmigłowce niż ich nie mieć wcale.
-OT po szkoleniu weekendowym nie poradzi sobie z armią zawodową.

Jeszcze sam sens robienia OT można jakoś logicznie wytłumaczyć, to niestety Macierewicz robi to kosztem uzbrojenia dla wojska zawodowego.
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości