Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

List otwarty żołnierzy

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » wtorek, 16 cze 2015, 04:44

Co do "zwiększenia intensywności szkolenia" o 35%:
Brawo brawo! A teraz garść wspomnień z dawnych lat. W latach 80tych i wczesnych 90tych nie miałem praktycznie limitu amunicji na szkolenie strzeleckie swoich ludzi. tzn jakiś tam limit był, ale nikt się nim nie przejmował, bo był większy niż potrzeby. Dziś dochodzą mnie słuchy że trzeba się zmieścić w kilkunastu sztukach rocznie. ROCZNIE!!! Mam nadzieję że to jakieś kuriozalne przypadki, o których słyszę dlatego że są kuriozalne. Bo za dawnych, dobrych czasów tyle się zużywało na jedno strzelanie. Niestety śledząc stronkę IU odnoszę wrażenie że to mogą nie być odosobnione, szczególne przypadki. :? Także użytkowanie w dalszym ciągu przez WP karabinków na 7.62 mm nabój wz 43, (nieprodukowanych od lat 80tych) wskazuje na duży problem. Przewód lufy tez się zużywa. Jeśli broń strzela... jeśli strzela.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » środa, 17 cze 2015, 15:22

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... jecia.html
No pięknie. PTS to wóz pływający znakomicie. Pływa nawet z ciężarówką na plecach. No ale jak coś ma 40 lat, to już niekoniecznie wszystko musi działać jak należy. :|
Jaruzelski świnia nie zakupił nic co by mogło działać niezawodnie przez 50 lat i więcej, żeby nowe elyty nie musiały się martwić. Zdrajca jeden.
Nawiasem mówiąc okręt desantowy na zdjęciu to też made in PRL.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 18 cze 2015, 06:55

http://telewizjarepublika.pl/komorowski ... 20778.html
Arcyciekawe. Po przegranych wyborach Komorowski stał się hiperaktywny. Produkcja generałów ruszyła. Czyżby przygotowania do puczu? :wink:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » sobota, 20 cze 2015, 19:06

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=16744
7,62 mm x 51, z czego 1 mln w 2015 i 1 mln w 2017. Amunicja będzie przeznaczona do zasilania uniwersalnych karabinów maszynowych ZMT UKM-2000C/P. Cena jednostkowa naboju wynosi 3,29 zł

Cena ślepaka zakontraktowanego przez WP w milionach sztuk.
A tu cena DETALICZNA naboju OSTREGO tego samego typu. 4 zł 10groszy. Wiecie teraz czemu Polska pomimo pokaźnego budżetu obrony jest praktycznie bezbronna? :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » niedziela, 21 cze 2015, 13:24

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 21 cze 2015, 14:58

Ja na to powiem tak: Do tej pory dowodził naszym wojskiem DGRSZ, DORSZ, SGWP i MON. Od tej chwili dochodzi "Naczelny Dowódca". Pytanie brzmi: Skoro naczelny dowódca dowodzi w czasie "W", to dlaczego nie dowodzi już teraz? Logika podpowiada, że kto kieruje robotą, powinien tę robotę zawczasu przygotowywać.
Kto odpowiada za przygotowanie armii do wojny? DGRSZ czy SGWP? Dlaczego nie ma jednoznacznie wskazanej osoby odpowiedzialnej za szkolenie, przygotowania i dowodzenie wojskiem w czasie P?
Burdelu ciąg dalszy!!! Wszystko co "posierpniowcy" w dziedzinie obrony potrafią to robienie coraz większego bajzlu.
Struktura wojska to rzecz od stuleci znana i prosta. Jeden wódz, podlegający mu pomniejsi dowódcy, im z kolei jeszcze pomniejsi. Cała reszta struktury pełni funkcje doradcze i pomocnicze, ale odpowiedzialność jest jednoosobowa. Każdy musi wiedzieć kto mu rozkazuje i może to być tylko jeden organ. Nigdy dwa, bo rozkazy z 2 źródeł mogą być sprzeczne. Sprawność działania wymaga jednoosobowego dowodzenia. Dlaczego w Polsce tak być nie może? Jest to jedna z niewyjaśnionych dla mnie zagadek.
Naczelny dowódca ma przejmować dowodzenie w czasie wojny i podlegać wtedy bezpośrednio prezydentowi kierującemu obroną państwa wspólnie z rządem. Naczelny dowódca nie przejmowałby dowodzenia całymi siłami zbrojnymi, lecz tylko częścią wyznaczoną do udziału w operacji obronnej. Pozostałe zadania armii, niezwiązane bezpośrednio z operacją obronną, np. szkolnictwo wojskowe, pozostawałyby w gestii MON także w czasie wojny.
Oczywiście już się zatroszczyli, żeby broń Boże w czasie wojny nie zaprowadzono porządku. :lol: "Banda idiotów" to określenie chyba najwierniej oddaje naturę naszej koalicji rządzącej.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 21 cze 2015, 15:25

Grego napisał(a): Sprawność działania wymaga jednoosobowego dowodzenia. Dlaczego w Polsce tak być nie może?


Bo Polacy wybierają mniejsze złooooooooooo. I tak od wielu wielu lat.
Wyobraź sobie co by było gdyby wybrali większe złoooooooooo. To by dopiero był burdel a tak ....

A tak na poważnie - mam wrażenie że to celowe działanie i komuś zależy na tym aby tak było. Chcą rozpie.... kraj i jak na razie im się to udaje.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 21 cze 2015, 15:29

Czyli jesteś zwolennikiem teorii spisku... no ja takim optymistą nie jestem. Moim zdaniem oni naprawdę są tak głupi.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 21 cze 2015, 15:58

Grego napisał(a): Moim zdaniem oni naprawdę są tak głupi.


Nie mam przekonania do spisku ale ciężko mi uwierzyć że z własnej woli można podejmować takie kretyńskie decyzje.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 21 cze 2015, 17:04

Pan Kazimierz napisał(a): ...ciężko mi uwierzyć że z własnej woli można podejmować takie kretyńskie decyzje.

serio?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » środa, 24 cze 2015, 12:10

Tutaj referendum jest konieczne nim będzie za późno.Niech Ob sie wypowiedzą czy akceptują politykę prężenia muskuł w czyimś interesie wobec sąsiada.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-o ... iet/w41zcv
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » środa, 24 cze 2015, 22:35

Referendum nie jest dla rządu w żaden sposób wiążące, więc jaki jest sens je przeprowadzać?
Głosowałaś na Komorowskiego, czyli dokładnie właśnie ZA konfrontacja z Rosją. Od początku destabilizacji na Ukrainie Komorowski nic innego nie robił, tylko na Rosję ujadał do spółki z Sikorskim, Tuskiem i Schetyną.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Piotrek » czwartek, 25 cze 2015, 06:58

Grego napisał(a):Referendum nie jest dla rządu w żaden sposób wiążące, więc jaki jest sens je przeprowadzać?
Głosowałaś na Komorowskiego, czyli dokładnie właśnie ZA konfrontacja z Rosją. Od początku destabilizacji na Ukrainie Komorowski nic innego nie robił, tylko na Rosję ujadał do spółki z Sikorskim, Tuskiem i Schetyną.


Ojej, to jest pogwałcenie suwerennych praw Rosji. Kiedy uzna, że takie agresywne mocarstwa jak Polska, Łotwa, Estonia i np. Rumunia zamierzają zaatakować to miłujące pokój państwo i żeby się obronić będzie chciała wystrzelić na te kraje rakiety z ładunkiem nuklearnym, a tu tarcza antyrakietowa, no jak tak można? I może jeszcze będą strzelać do wkraczających wojsk wyzwoliciela, straszne.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 25 cze 2015, 08:22

Piotrek napisał(a):Ojej, to jest pogwałcenie suwerennych praw Rosji...
Niekoniecznie pogwałcenie. Raczej będąc słabym ujadać na silniejszego to zwykła głupota.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 25 cze 2015, 08:30

Piotrek napisał(a):Ojej, to jest pogwałcenie suwerennych praw Rosji. Kiedy uzna, że takie agresywne mocarstwa jak Polska, Łotwa, Estonia i np. Rumunia zamierzają zaatakować to miłujące pokój państwo i żeby się obronić będzie chciała wystrzelić na te kraje rakiety z ładunkiem nuklearnym, a tu tarcza antyrakietowa, no jak tak można? I może jeszcze będą strzelać do wkraczających wojsk wyzwoliciela, straszne.
pozdrawiam


Już nie pierwszy raz zgadzam się z Piotrkiem w 100%. Racja że nasi dysydenci nie powinni tak machać szabelką tym bardziej że ta szabelka to co najwyżej nożyk do obierania ziemniaków ehh. Więcej efektywności, mniej efektowności. Gdyby byli cicho to może tą tarczę udałoby się zainstalować bez jakiś większych problemów. Ale nie oni muszą krzyczeć i podskakiwać. Tak niczego nie załatwią a działać trzeba bo to co Putin robi to się w pale nie mieści, a z doświadczeń historii wiemy że apetyt rośnie w miarę jedzenia i na Ukrainie a potem przez kraje Bałtyckie na Finlandii się nie skończy. Trzeba działać! tylko z głową.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości