Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

List otwarty żołnierzy

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » poniedziałek, 20 lut 2017, 18:41

Artykuł zawiera opinię, a opinii nie da się ani zdementować, ani wytłumaczyć. Elementarna logika się kłania. Doradzam wziąć to sobie do serca, bo nie pierwszy to już raz domagasz się ode mnie komentarza na temat opinii. Dotychczas starannie to ignorowałem, ale dziś mam dobry humor, więc podpowiadam.
Pomijam już kwestię, dlaczego to akurat ja miałbym być jakimś autorytetem w dziedzinie opinii Lisłika na temat artykułu w GWnie. Nie tylko nie jestem dziennikarzem żadnej z tych firm, ale nawet nie jestem ich czytelnikiem. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 20 lut 2017, 19:25

Szkoda że "podje....." żyrandol,który ostatecznie znalazł się w kościele tak ochoczo komentowałeś ,podobnie jak meble w Budzie Ruskiej
Wiem że ten art to z "Lisigówna" ale gdzie indziej tego nie wyczytasz w twoich prawdziwych mediach a i temat przykry dla ciebie /prawdziwy/nie/
Tu też wskazana jest elementarna logika,dobry humor,honor wojskowego i kilka słów od siebie np.pisałem bzdury zgodnie z linia partii
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 20 lut 2017, 21:02

Zagadzam sie z tym, ze koniunkturalny dupoliz, byle go#na nie czyta. Za to, najchetniej czyta zuzyty papier toaletowy spod dupy prezesa. :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 20 lut 2017, 21:30

Kryspin napisał(a):Zagadzam sie z tym, ze koniunkturalny dupoliz, byle go#na nie czyta. Za to, najchetniej czyta zuzyty papier toaletowy spod dupy prezesa. :roll:


Przesadzasz, mocno przesadzasz.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » poniedziałek, 20 lut 2017, 21:51

Pyramide napisał(a):Szkoda że "podje....." żyrandol,który ostatecznie znalazł się w kościele tak ochoczo komentowałeś ,podobnie jak meble w Budzie Ruskiej
Utrata żyrandola to fakt a nie opinia.
Wiem że ten art to z "Lisigówna" ale gdzie indziej tego nie wyczytasz w twoich prawdziwych mediach
Nie zdementuje ani nie potwierdzę treści tego artykułu, ponieważ potwierdzać albo dementować można tylko fakty o których się posiada wiedzę. Ten artykuł nie dotyczy faktów o których posiadam wiedzę, ani żadnych innych, tylko OPINII!!! Opinie każdy może mieć jakie chce, nic mi do tego. :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez ski » wtorek, 21 lut 2017, 11:49

Brutalna prawda o armii Macierewicza. Eksperci nie mają wątpliwości


http://www.fakt.pl/facet/militaria/maci ... n=BigShare
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » wtorek, 21 lut 2017, 17:35

Dobra Ski, zadam Ci jeśli pozwolisz kilka pytań wyciągających odnośnie tego artykułu:
Pod jego rozkazami wywiad wojskowy przestał praktycznie istnieć.
Może to i prawda, ale jakie to sukcesy miał na koncie wywiad wojskowy zanim przestał istnieć? Podpowiem: Ówczesny premier Donald Tusk w toku kryzysu na Ukrainie wyrażał nadzieje że nie dojdzie do rozlewu krwi, kiedy na Majdanie leżała setka trupów. Jaka była skuteczność naszego wywiadu? Czyżby Ukraina była poza obszarem operacyjnego zainteresowania wywiadu wojskowego? Czy tez wywiad o wszystkim wiedział, ale nie raczył poinformować Rządu?
Szef MON dzieli najsilniejszą dywizję pancerną w Polsce, osłabiając jej wartość bojową.
Jaki jest poziom rozwinięcia tej dywizji, jakie są jej potrzeby mobilizacyjne i jaki jest zasób rezerwistów w obecnych miejscach jej dyslokacji? A jakie będą w nowym MSD?! Bez odpowiedzi na te pytania nie da się ocenić jak zmiana dyslokacji dywizji wpłynie na jej wartość bojową. Pomijam już fakt, ze dywizja w obecnej strukturze składa się z brygad, zatem samodzielnych związków taktycznych. Dywizję można by więc nawet zlikwidować, a na wartość bojową nie miało by to być może żadnego wpływu. Jesteś pewien że wartość bojowa dywizji jest większa niż 3 brygad?
Centrum serwisowe, infrastruktura, wszystko mieści się w okolicach Żagania. Do Warszawy trzeba by wszystko ściągać z tamtych rejonów. To są niewiarygodne koszty
No jakie to są koszty? Ile kosztuje przesłanie np power packa o 400 kilometrów? Jaki to jest procent kosztów zakupu takiego power packa?
Między bajki należy włożyć informację, że przeniesienie czołgów w okolice Warszawy podniesie naszą zdolność obronną na ścianie wschodniej. - Przerzut całej dywizji autostradami, czy koleją zajmie kilkanaście godzin, gdybyśmy zostali zaskoczeni atakiem - podkreśla Likowski.
Skąd pewnośc że węzły kolejowe, mosty i autostrady nie zostaną zbombardowane w pierwszych godzinach, albo zawalone uciekinierami jak to widzieliśmy w 1939, ale i nie tak dawno w Gruzji? Ile potrzeba wagonów do przerzutu rozwiniętej dywizji pancernej? Ile potrzeba czasu na ich zorganizowanie? A ile na rozwinięcie dywizji i czy w żagańskim lesie jest to w ogóle możliwe? Skąd tam brać rezerwistów? Kilkanaście godzin na przerzut dywizji pancernej o 400 km :lol: Chciałbym to k... zobaczyć.
Zdziwienie wojskowych wywołuje również fakt, że w Białymstoku, w miejscu gdzie stacjonować ma 18 Brygada Rozpoznawcza, Antoni Macierewicz chce umieścić Brygadę Obrony Terytorialnej. Słowem zamiast zawodowców na ścianie wschodniej, będą żołnierze szkoleni w weekendy.
Co to jest brygada rozpoznawcza? Zechciej mnie oświecić, bo moja skromna wiedza wojskowa nie wystarczy do ogarnięcia takiego wynalazku. Gdzie toto niby stacjonauje, z czego sie składa i dla kogo zapewnia rozpoznanie. Ja śmiem twierdzic że nic takiego nie istnieje nie tylko w Białymstoku, ale w ogóle na tym świecie.
Paplanina. Bzdety. Maciar powywalał kupę generałów, naruszył parę złotych interesów, to i lament się rozlega. Artykuł to moim zdaniem stek bzdur.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » środa, 22 lut 2017, 16:44

Widzę że nie ja jeden dostrzegam ciezkie idiotyzmy. Wczoraj było tak:
Między bajki należy włożyć informację, że przeniesienie czołgów w okolice Warszawy podniesie naszą zdolność obronną na ścianie wschodniej. - Przerzut całej dywizji autostradami, czy koleją zajmie kilkanaście godzin, gdybyśmy zostali zaskoczeni atakiem - podkreśla Likowski.

A dziś już jest tak:
Między bajki należy włożyć informację, że przeniesienie czołgów w okolice Warszawy podniesie naszą zdolność obronną na ścianie wschodniej. Takie opowieści dziwnej treści, to czysta propaganda. Nie przepadkiem w tym samym miejscu, amerykanie teraz rozlokowują swoje jednostki - mówi Tomasz Siemoniak.
Nie wiem kim jest Likowski, ale najwyraźniej ma tyle rozumu ze najbardziej piramidalną bzdurę sygnowana swoim nazwiskiem oprotestował. Zdaje sie że w ogóle jego nazwisko z artykułu w tajemniczy sposób zniknęło.
Za to mamy kolejne kwiatki:
W naszej armii święty jest tylko jeden. Tak bowiem za plecami, nazywany jest minister Antoni Macierewicz.
To w sumie nie najgorzej. Minister Siemoniak nazywany był poufale Głupkiem. To chyba już wole Świętego.
Zamiast generała na miejscu w Waszyngtonie jest pułkownik, który jak czytamy na stronie MSZ, pełni funkcję jedynie zastępcy attache. Do tego dwóch podpułkowników, major i technik. To za mało, żeby rozmawiać z równymi sobie stopniem amerykańskimi generałami i admirałami. -
No proszę, to dopiero... będąc pułkownikiem nie da się rozmawiać z równymi sobie stopniem generałami. Okropne. A czy da się rozmawiać z nierównymi sobie stopniem generałami? Ot zagadka. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosuję nagrodę w postaci świecącego mikrofonu. :|
Będę sobie śledził dalsza ewolucje tego arcydzieła sztuki dziennikarskiej.
Swoja drogą ciekawe jak sobie radzi pułkownik Downey w roli atache. Rozmawia tylko z pułkownikami? :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Kryspin » środa, 22 lut 2017, 17:33

Do rozmowy z generalami (rownym I nierownym stopniem) nadaje sie Misiewicz. Cala kwintesencja dobrej zmiany w armii.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Kryspin » piątek, 24 lut 2017, 18:06

gen. Różański, napisał na Twitterze: „Jedną gwiazdkę generalską wręczył prezydent Kwaśniewski, drugą Kaczyński, trzecią Komorowski. Do dziś myślałem, że jestem generałem RP”.

Nie jestes generalem dla panow, nowej szlachty polskiej... :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » sobota, 25 lut 2017, 14:55

http://www.dziennikzbrojny.pl/aktualnos ... zy-dla-wot
Inspektorat Uzbrojenia poinformował w dniu dzisiejszym o rozpoczęciu negocjacji z ZM Tarnów w sprawie umowy wieloletniej na 603 moździerze LM-60D Pluton kalibru 60 mm.

Bardzo ważny zakup. Brawo Maciar...
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » sobota, 25 lut 2017, 15:20

Brawo Maciar....

Obrazek

Przy okazji; G negocjacje to nie zakup co wiemy z bliskiej przeszłości
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » sobota, 25 lut 2017, 18:30

Pyramide napisał(a):Przy okazji; G negocjacje to nie zakup co wiemy z bliskiej przeszłości
To jest chyba oczywiste. Sam stosowny fragment tekstu zacytowałem, żeby nie było wątpliwości. Więc uwaga cokolwiek dziwna.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pyramide » sobota, 25 lut 2017, 18:36

Grego napisał(a):http://www.dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,10498,aktualnosci-z-polski,600-mozdzierzy-dla-wot
Inspektorat Uzbrojenia poinformował w dniu dzisiejszym o rozpoczęciu negocjacji z ZM Tarnów w sprawie umowy wieloletniej na 603 moździerze LM-60D Pluton kalibru 60 mm.

Bardzo ważny zakup. Brawo Maciar...

Kto to napisał ?

Obrazek
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Kryspin » wtorek, 28 lut 2017, 23:12

Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości