Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

List otwarty żołnierzy

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » piątek, 13 mar 2015, 17:02

http://www.defence24.pl/analiza_przetar ... wojskowych
Wkrótce usłyszycie od polityków, jak to się troszczą o Wasze bezpieczeństwo. Tarcze Polski budują itd... No niestety WZTT jak słusznie zauważył komandor Dura wyklucza wszystkie (Może poza S 400, ale jego nam nikt nie sprzeda) systemy OPL.
Pytanie dlaczego specjaliści wysokiej klasy po kilku latach wnikliwych analiz opracowali gniota. Ja widzę kilka mozliwości.
a. To nie byli specjaliści tylko kompletni imbecyle.
b. WZTT opracowano w taki sposób, aby uniemożliwić procedurę zakupu i w ten sposób zmniejszyć realne wydatki na obronę nie zmniejszając planowanych 2% którymi nas już POwcy epatują od roku.
c. WZTT mają na celu skłonienie oferentów do nieoficjalnych rozmów w sprawie zmiany pod konkretny sprzęt.
d. WZTT mają na celu przedłużenie procedury, aby zapewnić jakiejś komórce organizacyjnej wygodną pracę do emerytury.
Powiem szczerze: Nie wiem. Ale wiem, że w 2020 roku nieba nad Polską będą nadal strzegły radzieckie rakiety typu Newa. No chyba że wcześniej zbombardują je nasi sąsiedzi, z którymi drzemy koty.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » piątek, 13 mar 2015, 19:59

http://www.defence24.pl/News_tomahawki- ... merykanami
Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak potwierdził w radiowej Jedynce (Sygnały Dnia), że do Amerykanów zostało wysłane zapytanie odnośnie możliwości kupna rakiet manewrujących Tomahawk dla przyszłych polskich okrętów podwodnych. Stwierdził również, że nowe jednostki mają być pozyskane do 2030 r.
No jak tam? Wiecie już że Wasze bezpieczeństwo spoczywa w kompetentnych i pewnych rekach?
To głosujcie na PO albo PiS.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 15 mar 2015, 17:54

Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez staszeks » środa, 18 mar 2015, 19:07

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » czwartek, 19 mar 2015, 08:49

Pozwole sobie zaczerpnąć cytat z blogu Kadrinazi. Który nawiasem mówiąc polecam.
Na sejmie warszawskim w styczniu 1635 roku pan Mikołaj Ligęza, kasztelan sandomierski, przedstawił królowi Władysławowi IV wotum dotyczące przygotowania armii koronnej do walk przeciw Szwedom i Turkom...

...Bo z trzydziestu łanów, na dwa pobory sześćdziesiąt rachując, jednego pieszego na trzy miesiące godnieby się wyprawić mogło, a płaca po 5 złotych na miesiąc, i barwa, muszkiet, szabla, tem wystarczyć się mogła.
Zaczemby niemała liczba piechoty polskiej była, a dato choćby casu in eventu[8], co to niepodobna, mieli poginąć, a cóżby to jednego chłopa ze wsi zgubić? których czasem w zwadach karczemnych i powietrzem siła poginie, a nie znać tego bywa. Do tego wiele luźnych ludzi, próżnujących, na swawolą i pożogi w koronie się udających, mieliby ztąd zabawę wojenną, którą na złe rzemięsła obracają, których po wsiach, miasteczkach siła, wiele złego brojących, luźnych a mężnych, dobrego serca na złe jest.

Jak widać czterysta lat temu szlachta zdawała sobie sprawę, że kiedy grozi wojna to wszelakie hultajstwo i wioskowych rozrabiaków trzeba zatrudniać w armii. Jakoż i Polska była wówczas europejskim mocarstwem. 400 lat minęło nastały nowe porządki, nowa "logika". Wojna idzie? Idzie. No to zwalniamy żołnierzy! Ważne żeby te 5 zł zostało w kieszeni. No i czym jest dziś nasz kraj? Petentem obcych mocarstw. Jak nas sprzedadzą, to będziemy sprzedani. Nic nie poradzimy. Głosujcie dalej na PO-PiS!
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » piątek, 20 mar 2015, 08:29

http://www.nowastrategia.org.pl/pytan-j ... wyborczej/
Świetny tekst, polecam.
...Aby głębiej nie wchodzić szczegółowo w temat modernizacji naszej armii proszę zwrócić uwagę, że w większości wywiadu pan generał Majewski używa czasu przyszłego typu: „planujemy, chcemy pozyskać, zamierzamy rozwijać”. Powstają w tym miejscu dwa pytania. Pierwsze kiedy Pan generał i politycy obecnej koalicji skończą używać czasu przyszłego i będą się posługiwać w tym zakresie czasem przeszłym, w najgorszym wypadku teraźniejszym?...

Dalej pan generał Lech Majewski wchodzi na nie mniej grząski grunt, czyli sprawdzenie w jakiej gotowości bojowej są nasze siły zbrojne. Przypomnę, że w niedawnym wywiadzie generał w stanie spoczynku Piotr Makarewicz zanegował w poważnym stopniu samą gotowość bojową wielu jednostek wojskowych wyrażając opinię, że gdyby ją sprawdzić w trybie alarmowym to mogło by się okazać, że jest ona równie wirtualna jak modernizacja armii. Ja jeszcze pamiętam jak się kiedyś sprawdzało gotowość bojową. Przychodził do jednostki sygnał, aby w trybie mobilizacyjnym przegrupować się np. 10 km dalej i zająć pozycję obronną w terenie. W tym momencie wyruszali kurierzy nie tylko po kadrę zawodową, ale też po zwykłych rezerwistów. Z koszar wyjeżdżało wszystko co miało koła lub gąsienice, pobierano amunicję, prowiant, wyposażenie. Do jednostki zjeżdżały samochody cywilne. A wszystko to w tempie ekspresowym przemieszczało się do planowanego rejonu ześrodkowania. Tam następowało maskowanie, okopywanie się, wcielanie żołnierzy oraz nawiązywanie łączności. Po takim ćwiczeniu nawet średnio rozgarnięty sierżant wiedział co mu szwankuje, a co idealnie gra, a cała jednostka wojskowa była „spocona” od wysiłku. Takich ćwiczeń nie przeprowadzono u nas co najmniej od 11 lat. Przypomnieć trzeba, że Rosjanie wykonują je co roku i potrafią w stan gotowości bojowej postawić jednocześnie nawet 120 tysięcy żołnierzy! Co ciekawe w tym miesiącu przeprowadziła ją też armia litewska. Z koszar wyjechało jednocześnie 10% wszystkich sił zbrojnych!

Na pytanie o naszą gotowość bojową, pan generał informuje o zorganizowaniu około stu kontroli i szkoleń dotyczących gotowości bojowej i mobilizacyjnej oraz gwarantuje, że przyniosły oczekiwane rezultaty w co i ja osobiście nie wątpię. Tylko, że z gotowością bojową jest jak z wyścigami formuły 1. Bolid można sprawdzać i kontrolować po 100 razy oraz gwarantować, że na torze będzie się sprawował idealnie. A jak będzie naprawdę? To może stwierdzić tylko jazda testowa.
Proste, logiczne. Tyle że bez woalu, bez propagandy sukcesu i bez wzajemnego lizania się po ...
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 22 mar 2015, 16:21

http://www.defence24.pl/news_wojsko-prz ... ilizacyjna
Wojsko przetestuje jedną z jednostek... no no... coś mi się zdaje że losowania dokona niewidoma sierotka (Np Szogun) i los trafi na 12 brygadę. No ewentualnie 17. Dziwnym trafem nie będzie to żadna z jednostek na ścianie wschodniej. :|
Zaryzykuję także wyniki tego sprawdzianu: Nie było idealnie, ale sprawdzian wykazał wysoka gotowość. Mocna czwórka z plusem! :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 mar 2015, 12:43

Ja jak przystało na złośliwca też przetestowałem WP. A mianowicie postanowiłem sprawdzić swój przydział mobilizacyjny. W tym celu spróbowałem zadzwonić do WKU.
Kontakt ze stronki WKU: http://www.bielskobiala.wku.wp.mil.pl/pl/1665.html
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Białej
ul. Piastowska 14
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 261 123 511, 261 123 321
fax: 261 123 534
Żaden z numerów nie zadziałał. Nie ma takiego numeru. Spróbowałem dla porządku dodać 33, też nie działa.
Desperacko szukając kontaktu (wszak wróg u bram!) znalazłem coś takiego:
Nabór do Narodowych Sił Rezerwowych i zawodowej służby wojskowej:
tel. 261 123 525, 261 123 529, 261 123 522
Udało mi sie uzyskać sygnał wołania. Niestety nikt nie odbierał. Po pół godzinie dałem sobie spokój.
No to jesteśmy gotowi na atak. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Komendant na wczasach w Maroku, zastępca w domu pijany a pensyjka leci i czas do emerytury mija pomyślnie. Telefon na stronce wysyła ludzi w kosmos, co jest gwarantem że nikt w umacnianiu obronności nie przeszkodzi. Drżyj taki synu Putinie!!! :mrgreen:
Na stronie jest 5 telefonów kontaktowych, z tego wnoszę że pracuje w WKU co najmniej 5 osób, choć raczej obstawiam że z 15. Po co? Czy nie lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na pensje dla piętnastu szeregowych?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 mar 2015, 13:03 przez Grego, łącznie edytowano 1 raz
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 23 mar 2015, 13:02

Spróbuj jeszcze za pomocą tego:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej

ul. Piastowska 14, 43-300 Bielsko-Biała

tel. (33) 496-15-11, (33) 496-13-21

fax: (33) 496-15-34

wkubielsko@wp.mil.pl

www.bielskobiala.wku.wp.mil.pl
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 mar 2015, 13:06

Na stronie którą zalinkowałeś też jest kontakt
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Białej
ul. Piastowska 14
43-300 Bielsko-Biała

tel.: 261 123 511 lub 261 123 321

wkubielsko@wp.mil.pl

Redaktor serwisu:
st. inf. Łukasz FLOREK
tel. 261 123 537
Co to za telefony podajesz i skąd je wziąłeś? Nie jesteś Ty czasem z GRU i chcesz nawiązać kontakt operacyjny? Zgiń przepadnij! :wink:
Zaraz dzwonię do SKW niech Cię zgarną. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 mar 2015, 13:12

w SKW telefon działa 8) http://www.skw.gov.pl/kontakt.htm
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 23 mar 2015, 13:35

Kontakt jest z: http://www.slask.eu/kontakt/administrac ... olona.html

Mało tego na stronie: http://bip.mon.gov.pl/jednostki-podlegl ... n-1025476/

są numery na które dzwoniłeś na początku. Chyba chodzi o brak możliwości kontaktu.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » poniedziałek, 23 mar 2015, 13:41

No patrz, nie wpadłem na to że jak chcę dzwonić do WKU to właściwy telefon będzie na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ciemny trep proszę Waszmości, ciemny trep... No tak czy siak, czego by się nie chwycić, wszystko leży. Najprostsze sprawy które w dowolnej firmie są dograne, przekraczają możliwości tego państwa. Bajzel i rozpierducha. PO rządzi już 7 lat. Komorowski jest zwierzchnikiem sił zbrojnych od pięciu. To kto jest za to odpowiedzialny?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » środa, 25 mar 2015, 08:46

No to my z Panem Kazimierzem testujemy WKU i wychodzi jak wychodzi. Tymczasem Minister Siemoniak tez przetestował. http://www.wprost.pl/ar/499851/Natychmi ... ch-Gorach/
No cóż. Ktoś by powiedział że generał Makarewicz się mylił. Wszystko się udało, gen Majewski mówił prawdę, że jesteśmy silni zwarci i gotowi.
No to bierzemy ten "sukces" Na stół operacyjny:
Co postulował gen Makarewicz?
Rozwinięcie mobilizacyjne jednej z brygad i jej przemieszczenie poza MSD.
Co wykonano?
Rozwinięto mobilizacyjnie 5 pułk chemiczny w Tarowskich Górach w koszarach.
To trochę tak jakby testować działanie samochodu przez zapalenie lampki w rowerze, bez opuszczania garażu. Z takiego testu wynika o sprawności roweru niewiele, a o samochodzie zupełnie nic.
Pytanie po co to zrobiono? Ja widzę dwie możliwości.

a. Siemoniak jest rasowym POwcem i chodzi tylko o uspokojenie wyborców przed wyborami.

b. Siemoniak zadziałał jak człowiek myślący i zażądał od gen Majewskiego sprawdzenia systemu. Majewski zaś oszukał Siemoniaka. Nie musi to być trudne. W końcu Siemoniaka wyprowadziła w pole lampka na mównicy. Trudno oczekiwać że poradzi sobie z generałami.

Ktoś powie że przesadzam. Skoro system zadziałał w pułku chemicznym, zadziała i w brygadzie. No niestety niekoniecznie. Wybrano do testu jednostkę specyficzną. Aglomeracja Śląska to nie Las Gubin. O rezerwistów łatwiej a i dużo mniej ich potrzeba w pułku chemicznym niż w brygadzie. Przy tym nikt nie sprawdził organizacji wyjścia poza MSD, zatem co w istocie wiemy? No wiemy że w Tarnowskich Górach poczta jeszcze działa. W sumie jakiś sukces to jest.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: List otwarty żołnierzy

Postprzez Grego » niedziela, 29 mar 2015, 15:24

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 25874.html
Zdumiewające, że ktokolwiek traktuje poważnie bredzenie POwskiego ministra. Polska chce kupić Tomahawki do których nie posiada i nie może posiadać głowic aby je zamontować na pokładach okrętów podwodnych których też nie posiada.
Pan Mull zamiast wzruszyć ramionami i temat zignorować cierpliwie i dyplomatycznie wyjaśnia że to "nie wiadomo czy możliwe".
Oj wiadomo, wiadomo. Przed wyborami wszystko jest możliwe, jak już lemingi zagłosują, to nikt do tematu nie będzie wracał. Bo po co? :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron