Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wybory Prezydenckie 2015

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 25 maja 2015, 08:58

CBOS należy pilnie sprywatyzować, pod koniec lutego POkazywali sondaże 63% dla bula, 15% dla Dudy. Rozpędzić tę szczujnię na cztery wiatry :!:

Mój komentarz przed ciszą wyborczą, cyt:


"niezarejestrowany - ZIZ 2015-05-22 23:59
Hejterzy - nie znudziło się Wam? Od 2005 roku jedziecie po PiS-ie jak po burej s...

Właściwie to powinniście wszyscy używać nicków SB i numer :)
A propos sbecji - nie znudziło się Wam dzisiaj łażenie i jeżdżenie za mną? Filmiki i zdjęcia się udały?
Macie już wolne, cisza wyborcza za moment, już nie wychodzę z chaty; pa, do następnych eventów :) :) :) "

Ciekawe tylko, czy tą Insignią będziecie jeździć za mną po schodach, chodnikach i skrótach kiedy jadę na rowerze :mrgreen:
Album rodzinny ze zdjęciami możecie mi przysłać w pakiecie z wezwaniem :evil: :twisted:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez staszeks » poniedziałek, 25 maja 2015, 09:58

http://www.gazeta.ru/politics/news/2015 ... 5277.shtml
Пушков о проигрыше Коморовского: ненависти к России оказалось недостаточно
Pushkov o przegranej Komorowskiego: nienawiść do Rosji nie wystarczy - GOOGLE
Puszkow o przegranej Komorowskiego: nienawiści do Rosji okazało się zbyt mało. - ja

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-p ... sce/r2x1z1
...........Okazało się, że nienawiść do Rosji, to za mało, by wygrać wybory - oświadczył w poniedziałek przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow.............

Nawet GOOGlE lepiej tłumaczy od tłumaczenia ONET-u, który zupełnie odwraca sens o 180 stopni.


P.S. Pierwsza dama przynajmniej moim zdaniem będzie bardziej reprezentacyjna.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Benon » poniedziałek, 25 maja 2015, 16:22

Merci Komor

Tegoroczny konkurs piosenki Eurowizji rozpoczęto melodią z przeboju ”Merci Chéri”, śpiewanego w 1966 roku przez Austriaka Udo Jürgensa. Jürgens zdobył wówczas główną nagrodę europejskiego festiwalu. Ta piosenka – przede wszystkim jej słowa – zainspirowała mnie do napisania wierszyka o wyniku wyborów prezydenckich.

Merci Komor

Merci Komor, merci,
Za hucpę, wstyd i WSI.

Adieu Komor, adieu,
Bez żalu dzisiaj żegnam cię.

Bonjour Komor, bonjour,
Wita cię kurnik pełen kur.

Szalom Komor, szalom,
Ten kurnik to historii złom.
Benon
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 6 lut 2009, 20:22

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Grego » poniedziałek, 25 maja 2015, 18:38

Komorowski zszedł. Dzięki Najwyższemu! Zostawił po sobie zgliszcza w dziedzinie obronności i kraj na krawędzi wojny z Rosją, do której dążył jak desperat. Nie będę już po nim jeździł, niech odejdzie w niepamięć byle szybko.
Niech żyje Duda!
Nie wiem o nim nic, możliwe że będzie kolejnym partyjnym kacykiem udającym prezydenta, ale może akurat trafił nam sie mąż stanu. Za wcześnie na oceny.
Powiem czego ja osobiście oczekuję od nowego prezydenta w dziedzinie bezpieczeństwa.
Po pierwsze normalizacja stosunków z Rosją !!!
Po drugie uporządkowanie struktury dowodzenia Wojskiem Polskim tak aby w miejsce czterech naczelnych dowództw pozostało jedno z jasno sprecyzowanym, szerokim zakresem kompetencji.
Po trzecie rzetelny (niezapowiedziany) sprawdzian gotowości bojowej kilku brygad, wg koncepcji gen. Makarewicza, w razie kompromitacji inicjatywa zmiany w Konstytucji w celu przejęcia MON pod kuratelę Prezydenta.
Po czwarte LIKWIDACJA anachronicznego systemu emerytalnego w WP.
Bez tych czterech kroków o żadnym bezpieczeństwie zewnętrznym nie mamy co marzyć.
Jeżeli Prezydent się za to nie weźmie, to znaczy że jest jako zwierzchnik SZ kolejnym figurantem.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 25 maja 2015, 19:02

Grego napisał(a): Zostawił po sobie zgliszcza w dziedzinie obronności i kraj na krawędzi wojny z Rosją, do której dążył jak desperat.


Proces upadku naszych sił zbrojnych zaczął się dużo przed panowaniem Komora. Oczywiście on zasłużył się w tym procesie znacznie. I nie przesadzaj nie jesteśmy na krawędzi wojny z Rosją. Są złe stosunki ale nie krawędź wojny Dżizas. Na to potrzeba by było jeszcze trochę czasu, myślę że co najmniej paru miesięcy, pogarszania się naszych relacji i to tak dość ostro postępujących.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Grego » poniedziałek, 25 maja 2015, 19:10

SAMAEL66 napisał(a):Proces upadku naszych sił zbrojnych zaczął się dużo przed panowaniem Komora.
Zgadza się, na długo przed Prezydenturą. ale Komor majstruje przy obronności o wiele dłużej niż pilnuje żyrandola. Zresztą ja nie przypisuję mu wyłącznej odpowiedzialności, tylko taką jaka w ramach pełnionego urzędu ponosi.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez staszeks » poniedziałek, 25 maja 2015, 19:26

SAMAEL66 napisał(a):................
Na to potrzeba by było jeszcze trochę czasu, myślę że co najmniej paru miesięcy, pogarszania się naszych relacji i to tak dość ostro postępujących.

Jezeli Prezes pozostanie Prezesem nie tylko partii, to proces ma duże szanse postępować jeszcze ostrzej
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 25 maja 2015, 19:29

Grego napisał(a):Powiem czego ja osobiście oczekuję od nowego prezydenta w dziedzinie bezpieczeństwa.
Po pierwsze normalizacja stosunków z Rosją !!!
Po drugie uporządkowanie struktury dowodzenia Wojskiem Polskim tak aby w miejsce czterech naczelnych dowództw pozostało jedno z jasno sprecyzowanym, szerokim zakresem kompetencji.
Po trzecie rzetelny (niezapowiedziany) sprawdzian gotowości bojowej kilku brygad, wg koncepcji gen. Makarewicza, w razie kompromitacji inicjatywa zmiany w Konstytucji w celu przejęcia MON pod kuratelę Prezydenta.
Po czwarte LIKWIDACJA anachronicznego systemu emerytalnego w WP.
Bez tych czterech kroków o żadnym bezpieczeństwie zewnętrznym nie mamy co marzyć.
Jeżeli Prezydent się za to nie weźmie, to znaczy że jest jako zwierzchnik SZ kolejnym figurantem.


Bądź spokojny to się nie stanie. Po co elektowi potrzebny zgrzyt z wojskiem a może nawet jakiś pucz.Tam za dużo jest dziadków ze starego układu mocno trzymających lejce i mocno pewnie powiązanych z .... wschodu i zachodu. A w otoczeniu A Duda nie widać na razie ekspertów od wojska.Oby nie i nigdy zw z działaczami PiS.
Ale życzyć mu należy dobrze.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Grego » poniedziałek, 25 maja 2015, 19:33

staszeks napisał(a):Jezeli Prezes pozostanie Prezesem nie tylko partii, to proces ma duże szanse postępować jeszcze ostrzej
Prezydentem jest Duda a nie Kaczyński. Pożyjemy, zobaczymy. Gorzej nie będzie bo Komor zmierzał do wojny prostą drogą i wartko.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Pyramide » wtorek, 26 maja 2015, 07:02

A co to za nazwisko Agata Kornhauser Duda?
Skoro poprzednicy byli tak dokładnie lustrowani warto dokładnie poznać co to za "Polskie" nazwisko.
Ale i tak prezentuje się zdecydowanie lepiej niż żona poprzednika.
Genealogię rodu Duda czytałam typowa Polska. Ale genealogia rodu Pani Duda do 5 pokolenia bardzo wskazana.
Widać że media już nad tym "pracują"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 26 maja 2015, 08:06

Pyramide napisał(a):A co to za nazwisko Agata Kornhauser Duda?


Co na to Pudelek??? Już szczeka czy jeszcze czeka ?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Pyramide » wtorek, 26 maja 2015, 08:15

Panie K szybko sprawdź ew. poczytaj w polskatimes.pl /Adaś nie szalej/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 26 maja 2015, 09:39

Pyramide napisał(a):Panie K szybko sprawdź ew. poczytaj w polskatimes.pl /Adaś nie szalej/


Kochaniutka sam wiem gdzie mam szukać informacji o świecie nie musisz mi podpowiadać.
Nurkuj w Pudelku i spędzaj miło czas :)
Zdrowia życzę
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Pyramide » wtorek, 26 maja 2015, 12:24

Pan Kazimierz napisał(a):
Pyramide napisał(a):Panie K szybko sprawdź ew. poczytaj w polskatimes.pl /Adaś nie szalej/


Kochaniutka sam wiem gdzie mam szukać informacji o świecie nie musisz mi podpowiadać.
Nurkuj w Pudelku i spędzaj miło czas :)
Zdrowia życzę


Panie K /Adaś/ znowu zaczynasz to masz.
Wiem że mglisto i ale staraj się nie wdychać dymów sąsiadów i nie nurkuj w popiele.
W Pudelku tez.To tak dla zdrowia.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 26 maja 2015, 12:42

Pyramide napisał(a):Panie K /Adaś/ znowu zaczynasz to masz.
Wiem że mglisto i ale staraj się nie wdychać dymów sąsiadów i nie nurkuj w popiele.
W Pudelku tez.To tak dla zdrowia.


Cienko cieniutko cieniuchno babuchno.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości