Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowy Prezydent

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » poniedziałek, 10 sie 2015, 18:16

Pyramide napisał(a):Ten fundusz juz działa czy tylko to były pomysły rodem z piekła. A pożyczka jest już umorzona,darowana ? WIESZ ze media i politycy kłamią, sam jesteś wyznawca tego stwierdzenia.
Dokładnie. Mam nadzieję że to były kłamstwa. Ale faktem jest że te pomysły (szczere czy nieszczere) były.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » wtorek, 11 sie 2015, 07:46

Nawiasem mówiąc, to chyba najlepsze podsumowanie Bredzisława, że Pyramide BRONIĄC GO używa argumentu że przecież on zapewne kłamał. :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez error_terror » wtorek, 11 sie 2015, 07:53

Nie ufam facetowi z "odbytem" :wink: na brodzie
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » wtorek, 11 sie 2015, 11:12

Podoba mi się taka riposta Sawickiemu a rykoszetem do tego, który przesadza już z modłami na pokaz i lizaniu dupy kk/
Ambasada Rosji: Polska żywność przydałaby się tu, pan Duda mówił, że w Polsce wiele dzieci nie dojada /GW.pl/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Wojtke » wtorek, 11 sie 2015, 17:42

Nebelwerfer napisał(a):Prezydent-elekt właśnie sobie przypomniał, że coś kiedyś bez ładu i składu obiecał. Ciężarem przygotowania odpowiednich ustaw i zapewne znalezienia kasy na te bajki obarczył...rząd.
http://polska.newsweek.pl/duda-wycofuje ... 351,1.html
Jest śmiesznie, ale może być jeszcze zabawniej, jeśli PiS wygra wybory. Nie będzie wtedy zwalania na leniwy rząd, bo dookoła sami kumple.


Ale to bardzo dobrze, że rezygnuje z tego głupawego pomysłu. On powinien zapunktować a nie p. Kopacz, bo trochę zmądrzał;) No chyba żeby z własnej kieszeni sypnął te 5 stówek :) Rząd ma tyle pieniędzy ile odbierze obywatelom w różnorakich podatkach. Więc taki wydatek 500 na łebka wiązał by się z tym, że rząd musiał by zabrać komuś, by dać innemu... Czyli wzrost podatków.
I tak już podobno ma obowiązywać becikowe przez cały rok. No ale to jeszcze ujdzie.... To załatwił rząd PO - ale tu warto przypomnieć, że skoro mowa o dzieciach to ten sam rząd parę lat wcześniej podwyższył podatek na ubranka dziecięce. Więc ciekawe kto skorzystał bardziej... Czy rodzice którzy i tak muszą kupić i zapłacić vat czy rząd tfu.. PRORODZINNY RZĄD który podwyższył karę za posiadanie dzieci. Kto jeszcze wierzy w bezinteresowność rządu?:)

Natomiast liczę na Dudę, że będzie pamiętał o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. To jak by nie było minimalne obniżenie podatku.


Nebelwerfer napisał(a):Swoją drogą, fajnie gdyby od kandydatów na stanowiska publiczne typu poseł/prezydent można było wymagać podpisania umowy z wyborcami wraz z klauzulą natychmiastowego usunięcia ze stanowiska w przypadku niepodjętej inicjatywy w jakiejś sprawie z programu lub głosowania niezgodnie z obietnicami wyborczymi. PiS i PO zniknęłyby z powierzchni.


Dobre.
Ja bym bardzo, ale to bardzo chciał żebym chociaż miał umowę z ZUSem na papierku, o dobrowolnym akcie jej podpisanie nie wspomnę.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 11 sie 2015, 19:11

Wojtke napisał(a):Ale to bardzo dobrze, że rezygnuje z tego głupawego pomysłu. On powinien zapunktować a nie p. Kopacz, bo trochę zmądrzał;) No chyba żeby z własnej kieszeni sypnął te 5 stówek :) Rząd ma tyle pieniędzy ile odbierze obywatelom w różnorakich podatkach. Więc taki wydatek 500 na łebka wiązał by się z tym, że rząd musiał by zabrać komuś, by dać innemu... Czyli wzrost podatków.

Nie, nie, nie :) Po pierwsze, PiS obstaje że to są świetne pomysły. Po drugie, AD powiedział chyba już w pierwszy dzień, żeby nie wierzyć tym, którzy mówią, że nas na to nie stać. Po trzecie, Szydło wskazała, że hajs na obietnice PiSu wezmą z...ściślejszego nadzoru nad płaceniem podatków.
Czyli Budyń strzelił samobója sobie i swojej partii, oczywiście nie dotyczy to die hard fanów Smoleńska, entuzjastów Rydzyjka i innych ministrant wannabes. Oni widzą w nim wybawcę, przecież złapał hostię.

PRORODZINNY RZĄD który podwyższył karę za posiadanie dzieci. Kto jeszcze wierzy w bezinteresowność rządu?:)

Niestety, bycie państwem opiekuńczym, którego oczekują obywatele, kosztuje.

Natomiast liczę na Dudę, że będzie pamiętał o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. To jak by nie było minimalne obniżenie podatku.

No, jak na razie, to wygląda na to, że swoje zrobił - dał pomysł. Reszta w kompetencjach rządu, oczywiście obecnego, bo nowy, jeśli będzie PiSowski musi zająć się pierdołami, a jeśli będzie Platformerski - narracji o Polsce w ruinie.

Dobre.
Ja bym bardzo, ale to bardzo chciał żebym chociaż miał umowę z ZUSem na papierku, o dobrowolnym akcie jej podpisanie nie wspomnę.

Był już herbatnik, który ostro walczył z Zusem. Orzeczenie było takie, że we właściwe relacje z Zakładem wchodzisz w zasadzie w momencie narodzin/przyznania obywatelstwa, tak samo jak nikt Cię nie prosi, żebyś zaakceptował przepisy Kodeksu Karnego, tylko po prostu zakłada się, że u nas obowiązują i tyle.

Jeśli w referendum ludzie opowiedzą się za odejściem od finansowania partii z budżetu (wątpię mocno), a ktoś się tym później przejmie (wątpię jeszcze mocniej), to teoretycznie możliwe byłoby tworzenie jakichś grup lobbujących, gdzie jakiś rodzaj umowy cywilnej by definiował, ile kasy wpłynie do partii, jeśli do dnia jakiegoś tam złożą projekt, zagłosują zgodnie z wytycznymi, itd. "Kupieniem" ustawy w sprawie ZUS byłyby zainteresowane miliony obywateli.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Wojtke » środa, 12 sie 2015, 12:12

Nebelwerfer napisał(a):
Nie, nie, nie :) Po pierwsze, PiS obstaje że to są świetne pomysły. Po drugie, AD powiedział chyba już w pierwszy dzień, żeby nie wierzyć tym, którzy mówią, że nas na to nie stać. Po trzecie, Szydło wskazała, że hajs na obietnice PiSu wezmą z...ściślejszego nadzoru nad płaceniem podatków.

Dlatego PIS(jak i reszta chłopców z innych partii) nie może być uznawana za coś poważnego. Nie wiem dlaczego pomysł ma być świetny - wyjaśnił to ktoś z nich? Czy tylko rzucił hasłem "świetny" i git? Czy zapytał ktoś czyim kosztem miało by się to odbyć?

Niestety, bycie państwem opiekuńczym, którego oczekują obywatele, kosztuje.

Niestety...obywatele go oczekują.

No, jak na razie, to wygląda na to, że swoje zrobił - dał pomysł. Reszta w kompetencjach rządu, oczywiście obecnego, bo nowy, jeśli będzie PiSowski musi zająć się pierdołami, a jeśli będzie Platformerski - narracji o Polsce w ruinie.

Stawiam, że będzie PIS i będzie powtórka z rozrywki. Zrzuci się na nich odpowiedzialność za 8 lat zadłużania Polski przez PO. Z taką polityką "rozdawania pieniędzy" porządzą 2 lata i poddadzą się. A jak przypadkiem coś pójdzie nie tak, to znaczy lepiej, to zawsze można rozpętać nagonkę na PIS jak już to miało miejsce wcześniej. Wg. zasady: Dziel i rządź. To tylko moje spekulacje. Nie mam już nadziei, liczę na to, że przypadkiem/nieświadomie zrobią coś dobrego, jak podwyższenie tej kwoty.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » sobota, 15 sie 2015, 16:04

http://www.wprost.pl/ar/517836/Duda-kry ... -buforowa/
Duda powiedział w wywiadzie, że NATO nie powinno traktować Polski jako strefy buforowej. - Nie chcemy być strefą buforową. Chcemy być prawdziwą wschodnią flanką Sojuszu - podkreślił prezydent Duda. Dodał, że patrząc na rozmieszczenie baz NATO można stwierdzić, że wschodnią flankę stanowią Niemcy, nie Polska
No proszę, pierwszy polski prezydent, który mówi jak jest, zamiast klęczeć przed zachodem, "robić łaske" i zachwycać się jaki to wielki zaszczyt.
Skrytykował także program klimatyczny Unii Europejskiej i bronił swoich propozycji zmniejszenia podatków oraz wzrostu wydatków.
Oj to już herezja. Krytykować program klimatyczny UE?! Tusk dostanie zawału. :mrgreen: Duda jak na socjalistę całkiem do rzeczy chłop. Świeży powiew po z trudem czytającym z kartki matołku Komorowskim.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » sobota, 15 sie 2015, 17:53

No i ciekawostka. Na trybunie zero duchownych. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej- ... byt/lxdd06
Koło Komorowskiego wiecznie się kler kręcił, nie wspomnę o tym, że rzutem na taśmę Komor awansował podporucznika księdza na generała.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » niedziela, 16 sie 2015, 07:53

Grego ..zero duchownych.
Chyba ktoś z otoczenia czyta te odczucia Polaków o jego "nadmiernej na pokaz" katolickości i jakieś wnioski wyciągnął. Wystarczy już tego cyrku obwoźnego przy zaprzysiężeniu i wcześniejszych modlitw w świetle kamer, pustawych obietnic,sloganów,zaklinania rzeczywistości.
Dobrze to skomentował Waldemar Kuczyński
"Patrzyłem na sztucznie zadętą na wodza twarz Andrzeja Dudy, maska twardziela , zła, źle przywarta, ale to pal sześć. Bardziej śmieszne, a nawet z lekka żałosne. Ale te słowa "Polska jest piękna, Polska staje się coraz silniejsza". Niemal eksplodowałem. Bo to prawda.Tylko panie Duda - słowo prezydent nie przechodzi mi przez usta - kiedy pan mówił szczerze a kiedy kłamał.Przecież dopiero co Polska była w pana ustach krajem wymagającym odbudowy, jak po wojnie. Krajem wygaszonym. Kim pan jest, jesli może pan bez zmrużenia oczu tak łgać swym rodakom, by ich oszukać, by zdobyć ich poparcie i w chwilę po tym, jak się to panu udało, mówić coś o 180 stopni innego. Co takiego ma pan w swych trzewiach co "wygasza" pana sumienie?"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » niedziela, 16 sie 2015, 08:26

Pyramide napisał(a):Tylko panie Duda - słowo prezydent nie przechodzi mi przez usta - kiedy pan mówił szczerze a kiedy kłamał.Przecież dopiero co Polska była w pana ustach krajem wymagającym odbudowy, jak po wojnie. Krajem wygaszonym. Kim pan jest, jesli może pan bez zmrużenia oczu tak łgać swym rodakom, by ich oszukać, by zdobyć ich poparcie...
Nie wiem co to za jeden ten Kuczyński, ale chętnie bym przeczytał jego komentarze do wyczynów Tuska i Komora. Możesz zalinkować?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » niedziela, 16 sie 2015, 09:02

http://natemat.pl/151621,robert-biedron ... y-i-czolgi
Zamiast na wojsko, dajmy pieniądze na biednych
Robert Biedroń po raz pierwszy tak otwarcie krytykuje nowego prezydenta. Jego zdaniem wydatki na modernizację armii znacznie przewyższają rzeczywistą potrzebę budowania militarnego potencjału kraju.
Doskonały pomysł. Biedni nas obronią! :lol:
Nie do wiary do jakiego zidiocenia doszły te nasze "elity".
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » niedziela, 16 sie 2015, 09:22

Od kiedy udzielasz się w forumowej polityce że nie wiesz kto to W Kuczyński?
Poczytaj,poszperaj a dowiesz się co pisał i co myślał
np. http://kuczyn.com/category/uncategorized/ i inne
Np to ma min na swojej stronie i widać że podpisał by się pod tym jak wielu z nas
http://wpolityce.pl/gospodarka/230591-n ... w-berlinie
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » niedziela, 16 sie 2015, 10:23

A dzięki, poczytam, przemyślę. Wstępnie powiem tylko tyle: Zdziwienie tym, że demokratyczny polityk po elekcji zmienia tonację z przedwyborczej na powyborczą to trochę tak, jakby się dziwić że bo burzy przestaje grzmieć i błyskać. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » niedziela, 16 sie 2015, 10:27

Nie pierwszy i nie ostatni podobnie jak na tym forum
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości