Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowy Prezydent

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » niedziela, 16 sie 2015, 10:52

Dokładnie. A wracając do Prezydenta: Duda całkowicie ograł Poroszenkę.
Ukraiński dyplomata Bohdan Jaremienko pisze:
Nowy prezydent Polski Andrzej Duda próbuje samodzielnie określić format stosunków polsko ukraińskich i narzucić go swojemu ukraińskiemu koledze Piotrowi Poroszence. Prezydent Duda całkowicie ograł (w gambicie?) Poroszenkę. Przez dwa miesiące wykorzystując dyplomatyczne wymówki, Duda unika Poroszenki i wzmianek o Ukrainie. Dzieki temu Duda nie tylko dyktuje czas i warunki pierwszego kontaktu, ale i wymusza ustalenie porządku (dziennego?) rozmów z Poroszenką.

Ja tam Dudzie nie brat i nie swat. Do socjalistów mam stosunek sceptyczny. Ale wygląda na to, że mamy wreszcie Prezydenta a nie potakiwacza zachodowi we wszystkim i bezrefleksyjnie.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » niedziela, 16 sie 2015, 13:12

Grego napisał(a):Dokładnie. A wracając do Prezydenta: [url=http://24tv.ua/news/showNews. Ale wygląda na to, że mamy wreszcie Prezydenta a nie potakiwacza zachodowi we wszystkim i bezrefleksyjnie.

Też bym chciała żeby taki był,czego mu życzą.Ale ....
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56734803
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » niedziela, 16 sie 2015, 17:08

Pyramide napisał(a):Poczytaj,poszperaj a dowiesz się co pisał i co myślał
np. http://kuczyn.com/category/uncategorized/
Poszperałem, poczytać mi się nie udało. Wszystkie sprawdzone pozycje: "Błąd - nie znaleziono"
Skoro gość tak skutecznie zaciera ślady swojej działalności, to nie pozostaje mi nic innego niż uznać że to jakiś "wybitny opozycjonista z czasów PRL".
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » poniedziałek, 17 sie 2015, 07:27

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1857 ... tml#sondaz
Prezydent uważa, że czas na zmianę konstytucji.
Moje zdanie: Jak najbardziej.
Moje uzasadnienie: W Polsce rządzi premier, prezydent wykonuje przede wszystkim funkcje reprezentacyjne. W rezultacie mamy niezły burdel.
A jak wygląda mandat demokratyczny?
Prezydent Duda: 8 630 627głosów.
Premier Ewa Kopacz: 41 554 głosy
Prezydent miasta łodzi Hanna Zdanowska(dla porównania) 116 502 głosy.
Ja akurat demokratą nie jestem, ale skoro już musimy żyć w demokracji, niechże to będzie demokracja, a nie kombinatorokracja. :|
Na Kopacz głosowało coś ok 2 promili!!! wyborców. Mimo to ona sprawuje realna władzę.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 17 sie 2015, 07:40

Grego porównanie głosów kpl bez sensu bo to były 2 różne piaskownice.
Skoro wg ciebie ma mieć więcej uprawnień prezydent i ma decydować to po co nam rząd.
Już organizuj referendum albo namawiaj do swoich wizji tego "lidera" medialnego co robi kastingi rekami "swojego" psychiatry p. K.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » poniedziałek, 17 sie 2015, 08:14

Powinien być najwyższa władzą wykonawczą. Proste. Mianować i odwoływać ministrów i premiera. Sprawować rzeczywiste a nie tylko nominalne zwierzchnictwo nad wojskiem. Rozwiązać wszystkie obecne "służby specjalne" i stworzyć jedną, finansowana z budżetu Kancelarii Prezydenta i tylko jemu podległą. Mianować sędziów, mianować i odwoływać ambasadorów. Jaki mandat demokratyczny, taki zakres władzy. W tym chlewie, który mamy obecnie władza ustawodawcza jest połączona z wykonawczą i nikt nie wie kto ją faktycznie sprawuje.
Kto głosował na Kopacz? Ręka do góry. :mrgreen:
Pyramide napisał(a):Grego porównanie głosów kpl bez sensu bo to były 2 różne piaskownice..

No właśnie na tym problem polega, że baba z lokalnej piaskownicy zostaje faktyczną głową państwa i potem na czerwonym dywanie potrafi zabłądzić. Służby robią co chcą, a premier co tam na Ukrainie dowiaduje się z gazet. UPADEK!!!
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 17 sie 2015, 10:08

Grego Powinien być ..... to pozostałość wiesz po czym.Strasznie zmienne masz te poglądy polityczne.Najpierw JKM,później Kukiz teraz pełnia władzy dla A Duda. Tylko czy wiesz jak to zrobić bo mam poważne wątpliwości. Za chwile pewnie napiszesz że Renata B z Samoobrony na v-ce prezydenta.
Grego zejdź na ziemię i nie zachłystuj się kilkoma dniami prezydentury w świetle kamer i "na klęczkach"
Poczekajmy na realizacji /nierealnych/ obietnic.
Czekam kiedy znowu zmienisz zdanie.
A p.E Kopacz startowała w jakiś ostatnich wyborach że pytasz kto głosował na nią? Jeszcze nie było wyborów do sejmu a podobno startuje z W-wy.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » poniedziałek, 17 sie 2015, 10:37

Pyramide napisał(a):Grego Powinien być ..... to pozostałość wiesz po czym.Strasznie zmienne masz te poglądy polityczne.Najpierw JKM,później Kukiz teraz pełnia władzy dla A Duda.
Pełnia władzy wykonawczej dla prezydenta, a nie pełnia władzy dla Dudy. Nie przekręcaj moich poglądów. Dziś prezydentem jest Duda, jutro może być nim Kukiz, JKM albo nawet Bredzisław z kartki. Nie o to chodzi kto ma mieć władzę, tylko o to, żeby to była jedna, konkretna osoba a nie jakieś zakulisowe, partyjne rozgrywki. Kopacz jest MIANOWANA przez Tuska. Mianowana, nikt jej nie wybrał. Jej poparcie się mierzy w promilach. To nie jest już od dawna demokracja tylko jedno wielkie matactwo.
Skąd Ci się wziął pomysł że popieram Kukiza nie wnikam, domyślam się że po prostu lubisz łatki przyklejać.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 17 sie 2015, 11:50

Grego plan wizyt Prezydenta ogłoszony.Pierwsza Estonia.Może rozgrzeszy Estonię za współprace z Niemcami hitlerowskimi, która internowała ORP Orzeł.Jak się mylę,to popraw mnie.
Ja bym wybrała dla niego pierwsza wizytę w Moskwie i poważne rozmowy o naszym bezpieczeństwie,ekonomi,handlu skoro tak mu zwł zależy na bezpieczeństwie i rozbudowie Polski /zrujnowanej/
Sąsiedzi z drugiej strony też ważni dla równowagi czyli Niemcy albo odwrotnie.Później tych co dużo obiecują i nas podpuszczają

Łatki nie przyklejam zwł. Tobie.

Czy jesteś za zmianą konstytucji? GW
Tak, chcę umocnienia roli prezydenta
15%
Liczba oddanych głosów: 2699
Tak, chcę osłabienia roli prezydenta
19%
Liczba oddanych głosów: 3557
Nie, obecne zapisy są właściwe
66%
Liczba oddanych głosów: 12326
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » poniedziałek, 17 sie 2015, 14:35

Internowanie Orła... stare dzieje w dodatku niskiej wagi. Zwłaszcza że finalnie i tak Orzeł dał drapaka :mrgreen:
Ja tam w planie wizyt Prezydenta nie widzę jakiejś głębokiej myśli. Czemu akurat Tallin nie wiem. Może właśnie po to, żeby nie Berlin, nie Kijów i nie Waszyngton. Trochę tylko szkoda że nie Budapeszt. Byłby to prztyczek w nos dla UE.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Santos » poniedziałek, 17 sie 2015, 18:13

W dyplomacji obie strony muszą chcieć wizyty. Prezydent AD i cały PiS chcieli by wizyt u ważnych tego świata. Piania z zachwytu nie było by końca.Z braku laku został chyba Tallin. A może to pstryczek po buńczucznych wypowiedziach Prezydenta na temat baz NATO Może zachód najpierw bada czy prezydentura to kontynuacja tego co robiła znana 'dyplomatka pani Fotyga. Jeszcze trochę i media zachodnie napiszą prawdę.
Wpraszanie się na siłę do stołu rokować w spr Ukrainy jest trochę śmieszne dla mnie jako małego odbiorcy newsa .Dla decydentów o losach Ukrainy to pewnie jest komiczne zwł bez wcześniejszych uzgodnień z nimi.
Ale nich okres błędów mija i zaczyna AD realizować obietnice i poważną politykę zagraniczną.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » wtorek, 18 sie 2015, 12:35

http://natemat.pl/151841,litwini-zawied ... z-baz-nato
Jesteśmy sąsiadami i z punktu widzenia naszej wspólnej historii, jeżeli wybiera się państwa bałtyckie na pierwszą wizytę, to logiczne byłoby, by to była Litwa, ale tak nie jest - stwierdził szef komisji spraw zagranicznych w litewskim Sejmie Benediktas Juodka
Ojojoj, jaki pech. Litwini przez 20 lat nie raczyli umożliwić Polakom na Litwie pisowni nazwisk, a prezydent Polski ich omija, zamiast robić łaskę bez gadania. Cóż za niesprawiedliwość? Komorowski by nie postąpił tak szkaradnie. :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » środa, 19 sie 2015, 12:12

Zadałem sobie trud policzenia ile by kosztowała słynna (moim zdaniem bezsensowna) realizacja obietnicy 500 zł na dziecko.
Przy założeniu że dzieci w Polsce jest 5.6 miliona to mamy 2.8 mld miesięcznie, czyli 33.6 mld złotych rocznie. Dla porównania wydatki sektora publicznego w Polsce to 708 mld rocznie. Same tylko subsydia dla zdewastowanego przez rządy PO ZUS wynoszą 61 mld. Zatem Kopacz nie ma pieniędzy w budżecie dla dzieci, bo musi mieć na nowe pałace dla swoich kolesi w ZUSie. A to lawirantka :mrgreen:
Mam nadzieję że jej Duda pokaże gdzie jej miejsce.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 24 sie 2015, 05:30

Obawiam się ze ktoś inny pokaże miejsce wśród tych prawych i sprawiedliwych
http://polska.newsweek.pl/andrzej-duda- ... 082,1.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy Prezydent

Postprzez Grego » poniedziałek, 24 sie 2015, 06:48

Ojojoj. Brawa dla agenta Foxa. Tyle że już po wyborach. Jak zwykle wszystko popier...ł. :mrgreen:
Na córcię Dudy tym razem nic nie będzie?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości