Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Referendum,referenda

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Referendum,referenda

Postprzez Pyramide » sobota, 22 sie 2015, 09:21

Przewiduję że najbliższe referendum będzie nieważne z powodu niskiej frekwencji i dobrze.Szkoda tylko tych 100milionów zł.
Drugie może wzbudzi większe zainteresowanie pod warunkiem że zostaną dodane inne pytania z innych opcji politycznych.
Na pierwsze referendum się nie wybieram,drugie zobaczymy.Oba to hucpa polityczna jednej opcji.
Liczę że wyniki sprowadzą chwilowo Prezydenta i jego zaplecze na ziemie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Referendum,referenda

Postprzez Grego » sobota, 22 sie 2015, 16:24

Co do dopisywania pytań przez Kopaczową, to kolejny infantylny pomysł "mądrej polskiej kobiety". Elbanowscy do swojej inicjatywy referendalnej podpięli parę milionów podpisów, a Kopaczowa co podpięła? Upadnie na podłogę i będzie wierzgać do skutku? Żenada... :? Prezydent zupełnie słusznie zignorował jej wydziwianie. Mogła swoje pytania podpinać Komorowskiemu jak była okazja. Nie skorzystała - jej pech.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Referendum,referenda

Postprzez Wojtke » poniedziałek, 7 wrz 2015, 18:23

"Z uwagi na zbyt niską frekwencję referendum nie jest wiążące." to taki cytat z onetu i zapewne z wszystkich rozgłośni telwizyjnych.

Nie jestem pewien, czy to sprawdzone a nie chce mi się sprawdzać, ale w przypadku np. 60% referendum również było by "nie wiążące" bo nie ma takiego prawa które by referendum z czymś wiązało. To tylko info dla rządzących. Ale nie jestem pewny tak mi się gdzieś obiło.

Jeśli tak jest, to poziom informacji mamy cudny.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Referendum,referenda

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 8 wrz 2015, 08:04

https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendu ... lnokrajowe
Przy pytaniach typu "Czy lubisz ogórkową?" albo "Czy jesteś za zmianami w Lasach Państwowych?" to i przy 99% frekwencji nie wiązałoby się to z żadnym obowiązkiem dla państwa.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Referendum,referenda

Postprzez Wojtke » środa, 9 wrz 2015, 07:25

Dzięki @Nebelwerfer
Czyli wychodzi na to, że te pytanie w tym referendum nie miały szczególnego znaczenia dla państwa. Zmian mogła by dokonać tylko presja społeczna a nie jakieś "wiążace" wyniki. Koniec końców za całą z góry skazaną na porażkę(pod każdym względem -nawet pytań!) imprezę zapłacą podatnicy. 100mln zdaje się wyszło. W tym miejscu przychodzą mi do głowy słowa pewnej piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=JD5az7lxFWo

komentarz Maxa Kolonki: https://www.youtube.com/watch?v=MLC9uzPjn0M
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Referendum,referenda

Postprzez Piotrek » środa, 9 wrz 2015, 11:30

Wyraźnym sygnałem, że społeczeństwu nie podoba się obecny system rządów byłaby nieobecność wyborców na najbliższych wyborach. Myślę, że na taki sposób presji społecznej jest jeszcze za wcześnie. Lud ma krótką pamięć, więc dawno już zapomniał o żenujących rządach pisu, a i rady żeby głosowac na polskich patriotów też swoje zrobią. Dopóki naród nie przekona się, że tak po jak i pis i cała reszta tej hołoty wiecznych polityków jest dokładnie taka sama, będzie grzecznie chodził do wyborów i głosował tak jak mu każą i tak jak ustalili na listach prezesi.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Referendum,referenda

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 10 wrz 2015, 10:19

Wojtke napisał(a):Dzięki @Nebelwerfer
Czyli wychodzi na to, że te pytanie w tym referendum nie miały szczególnego znaczenia dla państwa. Zmian mogła by dokonać tylko presja społeczna a nie jakieś "wiążace" wyniki.

I tak, i nie. Jeżeli już lud ma się za czymś opowiedzieć, to musi znać szczegóły. Tak było z referendum ws. wejścia do UE czy przyjęciem nowej konstytucji. Pytanie o "zmiany w Lasach Państwowych" czy "rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika" to absurd, w momencie kiedy nie ma ogłoszonego projektu nowych aktów prawnych i nikt nie wie, jakie dokładnie byłyby konsekwencje danej odpowiedzi.
Koniec końców za całą z góry skazaną na porażkę(pod każdym względem -nawet pytań!) imprezę zapłacą podatnicy.

Następnym razem trzeba zrobić referendum z pytaniem "Czy chcesz referendum?" :D
100mln zdaje się wyszło. W tym miejscu przychodzą mi do głowy słowa pewnej piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=JD5az7lxFWo

Kukiz, do niedawna zaangażowany w kampanię referendalną, z kolei przypomniał sobie ostatnio, że to jednak głupi pomysł, marnotrawstwo i mówił o "Wałęsa, oddaj moje sto milionów". Taki to odnowiony moralnie kandydat.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron