Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Wojtke » piątek, 25 wrz 2015, 17:11

Tak jest jakiś próg, którego przekroczenie oznacza bankructwo. Nie wiem czy już go Polska nie przekroczyła, tylko fantastyczny sposób księgowania pieniędzy odwleka to w czasie.

Wracając do tematu: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS
Popełniłeś błąd, ponieważ PO tak bardzo nie chce wygrać wyborów, że szampany za zwycięstwo Pis samo będzie rozdawać.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez csr » wtorek, 13 paź 2015, 08:15

Od niektórych wypowiedzi w tym temacie raka można dostać.
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Pyramide » piątek, 23 paź 2015, 14:27

zainteresowani i ...... juz powinni /na wszelki wypadek/ ustawiać się w kolejce do całowania dłoni prezesa.
http://zapodaj.net/d4a1d9426233d.jpg.html
A ta pani za mało lizała dupcie i zaszczepił się jej gen destrukcji
http://www.tvn24.pl/wybory-parlamentarn ... 568,s.html
Grego też uważaj
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Wojtke » wtorek, 3 lis 2015, 22:42

Szampan wypity?
Jako, że to luźny wątek. To moją hipotezę spiskową przedstawię.
To, że Pis wygra te wybory to nie było zaskoczenie. Moim zdaniem Po się podstawiło. Przegrali bo chcieli przegrać. Przegrali bo zdają sobie sprawę, że mówiąc słowami Brauna, temu trupowi szminka już nie pomoże. Spokojnie posiedzą w opozycji, by za rok - dwa razem z nowoczesną.po stanąć na czele upadającego narodu jako nowi właściciele, znaczy wyzwoliciele ludzi. I już nie tylko od drożdżówek, ale od mówiąc słowami tym razem partii Razem - nieobywatelskich wynagrodzeń.

Wybory miały na celu:
1. Zwycięstwo Pis
2. Wpuszczenie do sejmu nowoczesnej
3. Oczywiście urzędowe 5% dla Psl
4. Zlewica mnie zaskoczyła - ale o nich nie myślę
5. Wpuszczenie do sejmu Kukiza - jako wentylu bezpieczeństwa do niezadowolonego społeczeństwa (podczas kryzysu Pis pociągnie na dno ze sobą tą część opozycji)
6. Nie dopuszczenie Korwina

Zwycięstwo Pis było naturalne, afery, podwyżki, kpiny, grabieże, na końcu żałosny PR ze strony Po, wpłynęło na decyzję ludzi na przerzucenie głosów na drugą dominującą partię - zgodnie ze zdrowym rozsądkiem - to znaczy indoktrynacją doczesną. Wejście nowoczesnej.po - to oczywiście fenomen na skalę światową, możliwy tylko w (niestety)Polsce, gdyż partia jeszcze nie powstała a już miała w sondażach 10% - pamiętam to jak dziś. Kukiz, lub Korwin musiał wejść bo mas czerpiących info z poza TV jest coraz więcej, było by to podejrzane, gdyby nie weszli - nawet bardziej od cudu nowoczesnej. Tak więc wszedł jeden, mniej "groźny" - wilk syty i owca cała.

Małą wpadką okazała by się debata wszystkich kandydatów. Bo debatę ewidentnie "wygrał" Korwin potem Kukiz (choć jestem stronniczy). O samej debacie szkoda pisać, bo słowa dziennikarki - cytuje z pamięci "nie pytam o wizję Państwa, pytanie dotyczy wizji państwa na temat...drożdżówek czy coś" coś w ten deseń. Postawa dziennikarzy mówi sama przez się, że to tylko ustawka na potrzeby telewizji. Była by wpadka, nie tylko dziennikarska ale i Kopaczowej i Szydła i reszty, ale pojawił się pan z partii Razem, który wyratował sytuację. Wyratował ją w taki sposób, że zrobili z niego bohatera/ zwycięzce debaty - tylko po to by o prawdziwych zwycięzcach nie mówić. Bo jeśli panu z Razem poparcie po debacie z 0,5 skoczyło do ponad 3% to strach pomyśleć co by było gdyby do Korwina podeszli poważnie i rzetelnie.

Taka moja niezobowiązująca teoria ;) Choć może Pisowi się coś popieprzy i kryzys nie nadejdzie.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Grego » środa, 4 lis 2015, 07:07

Osobiście nie wierzę, że PO się podłożyła. Mam inną teorię. Tusk (podobnie jak swego czasu Stalin) przez lata świadomie faworyzował kompletne zera, starannie eliminując z wierchuszki PO ludzi mogących mu zagrozić bo rozumnych. Udało mu się stworzyć partię złożona z cwanego (trzeba przyznać) lidera i bezprzykładnego w dziejach stada głupków. Odchodząc na zasłużona synekurę w Brukseli namaścił na swoją następczynię najgłupszą z nich, lecz wiernopoddańczą. Cel oczywisty: zabezpieczyć sobie wygodny powrót. No i wyszło jak wyszło.
Polska jest zadłużona po same uszy, ale jeśli padnie, to platformersi nie będą występować w roli zbawców Ojczyzny, tylko bujać się na latarniach. Nie sądzę żeby o tym marzyli.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Nebelwerfer » środa, 4 lis 2015, 09:37

Wojtke napisał(a):To, że Pis wygra te wybory to nie było zaskoczenie. Moim zdaniem Po się podstawiło. Przegrali bo chcieli przegrać. Przegrali bo zdają sobie sprawę, że mówiąc słowami Brauna, temu trupowi szminka już nie pomoże.

Czy chcieli to wątpię, ale chyba po pierwszych tygodniach tej kampanii z ewopociągiem, otwieraniem niezakończonych inwestycji, itd. zorientowali się, że szans na przeskok PiS nie ma. Przygotowali się do wtopy, zapowiedzieli wyraźnie "uważajcie na to i tamto", a teraz spokojnie czekają, aż się kaczyści poprzewracają o własne nogi (obietnice).

Wybory miały na celu:

Czyim celu? PKW? ;)

Małą wpadką okazała by się debata wszystkich kandydatów. Bo debatę ewidentnie "wygrał" Korwin potem Kukiz (choć jestem stronniczy).

Taka forma debaty, jaka była, została zawężona do "utwierdzania przekonanych". Myślę, że każdy wyborca partii X dostał mniej więcej to danie, które zamawiał.

Bo jeśli panu z Razem poparcie po debacie z 0,5 skoczyło do ponad 3% to strach pomyśleć co by było gdyby do Korwina podeszli poważnie i rzetelnie.

Nic by nie było, bo Korwin ma zbyt wymagający program, żeby konkurować na obietnice z socjalistami. JKM powie, że będzie wolny rynek i sobie każdy sam będzie płacił za szpital, ochronę, edukację, etc. a w drugim narożniku Szydło opowiada o 5 stówach na dziecko, 8 stówach za przyjęcie praktykanta i darmowej ochronie zdrowia, edukacji, zwiększeniu pensji w budżetówie o 100%, itd. Dodaj do tego zamiłowanie Korwina do kontrowersyjnych wypowiedzi i negatywnego fejmu, jaki się za nim ciągnie (głównie związanego z tym, jak został zrozumiany, a nie tym, co powiedział). To minimalne "niewejście" to jest ogromny sukces JKM.
Choć może Pisowi się coś popieprzy i kryzys nie nadejdzie.

Na razie ostro obiecują różne sztuczki kamikadze. Ponieważ jest już po kampanii, jest spore ryzyko że rzeczywiście idą na zderzenie z budżetem i gospodarką :)
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Wojtke » środa, 4 lis 2015, 16:41

Grego - naprawdę mocna teoria.
Nebelwerfer - Raczej nie PKW. Pytanie sprowadza się do pytanie kto rządzi tymi którzy rządzą nami? Moim zdaniem socjalistyczni zakulisowi dywersanci :D
Korwin nic nie spieprzył w tej kampanii, gdyby telewizja była rzetelna, było by te 5% - no i gdyby ludzie czasem trochę pomyśleli ;)
Ale rzeczywistość jest taka, że my jako społeczeństwo daliśmy się kupić za 5 stów i parę innych obiecanek.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Grego » środa, 4 lis 2015, 17:03

Korwin sam swoje teoretycznie możliwe poparcie ocenia na maksymalnie 15%. Reszta społeczeństwa jest zwyczajnie za głupia żeby zrozumieć, że każdy grosz od państwa przedtem został im im z nawiązką odebrany. W tym kontekście te 4.9 nie dziwi i raczej nie powinno martwić. Jak dla mnie spoko wynik. Korwin ma nieskuteczność wpisana w geny.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kupiłem już szampan na zwycięstwo PIS

Postprzez Nebelwerfer » środa, 4 lis 2015, 17:15

Wojtke napisał(a):Nebelwerfer - Raczej nie PKW. Pytanie sprowadza się do pytanie kto rządzi tymi którzy rządzą nami? Moim zdaniem socjalistyczni zakulisowi dywersanci :D

To ja dodam, że wg mnie to raczej vox populi, niż realne osoby. Ludziom się przez lata komuny utrwaliło, że jak problem, to wina państwa i to państwo ma pomóc, zrobić, zapewnić i 5 stów oddać. Kluczem do sukcesu jest obiecać im przywileje jak z tamtej epoki, jednocześnie podkreślając, jak daleko od ZOMO się stoi :) Wiedząc, co ludzie chcą usłyszeć, tylko głupek lub idealista będzie głosił jakieś swoje poglądy. Tym sposobem posłem jest np. Liroy, a JKM-nie.

Korwin nic nie spieprzył w tej kampanii, gdyby telewizja była rzetelna, było by te 5% - no i gdyby ludzie czasem trochę pomyśleli ;)

Ja wiem, czy tak super było? W debacie było ok, mówił logicznie i pięknie kupił uwagę ludzi wywodem o tym, że budżet państwa trzeba zmniejszać, a nie powiększać. Elegancko też wyszło przy długu publicznym - tu na propsie. Ale sama kampania, gdyby poszukać jakiegoś USP, krążyła wokół imigrantów. Widać, że jednak obawa przed zjedzeniem przez Syryjczyków nie jest w Polsce tak powszechna, jak w Bielsku-Białej :) No i tu chyba się zaczął ciąg nietrafionych decyzji: imigrantów odpychał też PiS, ale nie był to leitmotiv ich kampanii, później Korwin skaptował Miriam Shaded na twarz partii, a ona imigrantów sprowadza, a następnie Korwin się zaplątał - a to weźmy ich i od razu do pracy, a to nie bierzmy i zlikwidujmy zasiłki, żeby nie przyjeżdżali, itd. PiS nie miał na to jakiejś wyszukanej recepty, to co zwykle - zabronić, zakazać, zbombardować, coś tam po drodze zmyslić, żeby wyolbrzymić zagrożenie - i było to dla publiki bardziej zrozumiałe i wiarygodne niż wywody "Krula" wraz ze świtą.

Ale rzeczywistość jest taka, że my jako społeczeństwo daliśmy się kupić za 5 stów i parę innych obiecanek.

No, ta część która poszła do urn konserwować układ lub głosować przeciw jakiejś partii, na pewno. Mniej więcej drugie tyle zostało w domu.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Poprzednia strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron