Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Pyramide » niedziela, 27 wrz 2015, 15:35

Dziwne te nasze reakcje.Na forach raczej stonowane,polityków /przed wyborami/ skrajne.
Rosjanie pewnie celowo to zrobili. A czy wszystko co powiedział ambasador jest nieprawdą?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kreml-pr ... ska/1128dz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Grego » niedziela, 27 wrz 2015, 18:10

Ja bym to pytanie zadał inaczej. Czy cokolwiek z tego, co powiedział pan Andriejew jest nieprawdą? Ja tam osobiście widzę wyłącznie stwierdzenie prostych faktów. A że Kopaczowa histeryzuje to akurat nic nowego. W końcu to histeryczka.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Pyramide » niedziela, 27 wrz 2015, 18:31

[quote="Grego" Czy cokolwiek z tego, co powiedział pan Andriejew jest nieprawdą?quote]
I jak cie tu nie lubić na forum.
Oczywiście że zgadzam się z tobą.
Wg sporadycznie publikowanych materiałów to Polska w 1939 kombinowała na wszystkie strony i nie była zdecydowana z kim zawierać sojusze.To trwa do dzisiaj.Tylko czekać jak zostaniemy znowu wydymani przez swoich "sojuszników",którzy liczyli się i dalej liczą z Rosją/nawet USA/
Komu służy np. brak naszych politycznych przedstawicieli w Soczi,wiecznie grzany Katyń,Smoleńsk,uszkadzane,rozbierane pomniki,cmentarze,idiotyczne popieranie i angażowanie się nadal na Ukr,odrzucenie budowy nitki gazu przez Pl itd,itd.
W razie /oby nie/ jakiejś agresji zachód wyrazi tylko potępienie tego.
A druga nitka już tuż tuż.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Piotrek » niedziela, 27 wrz 2015, 19:05

Ho,ho widzę Pyramide, że uczyłaś się historii w tej samej szkole co pan ambasador. Wiesz np., że według historyków rosyjskich nie było takiego zdarzenia:
Obrazek
Brześć. 29 września 1939. Spotkanie sojuszniczych wojsk sowieckich i niemieckich uczczono wspólną defiladą. Odbierają ją gen. Heinz Guderian i gen. Siemion Kriwoszein - fot. Reprod. WFD / źródło: PAP

i już nauczyłaś się czegoś nowego, a w matrixie rosyjskiej wersji historii brakuje wielu zdarzeń, m.in. o dwuletnim braterstwie broni z faszystami w okresie 1939-41, pewnie nie znasz tych faktów, chętnie Ci podpowiem.
A tutaj, nawet Niemcy nie znają prawdziwej rosyjskiej historii - http://giz3.salon24.pl/636973,niemiecko ... i-historii
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Grego » niedziela, 27 wrz 2015, 19:09

Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Piotrek » niedziela, 27 wrz 2015, 19:21

"Rosjanie kwestionują fakt wspólnej z Wehrmachtem defilady wojskowej w Brześciu, a także stosowanie pojęcia "reżim okupacyjny" do terenów Polski opanowanych przez Armię Radziecką. Nie zgadzają się również na stawianie na jednej płaszczyźnie działań hitlerowskich Niemiec i ZSRR." link powyżej.
Czy pan ambasador wie jak straszne rzeczy są w wikipedii, napewno nie jest w Rosji zabroniona? Dla mnie wikipedia nie jest rosyjskim źródłem.
pozdrawiam

"W późniejszych pracach historyków rosyjskich związanych z Kremlem, Michaiła Mieltiuchowa i Olega Wisziljowa, parady w innych miastach są nazywane "mitem", a zdjęcia z tych parad nazywają polsko-nazistowską mistyfikacją[11]. Wisziljow kwestionuje również wydarzenia w Brześciu uważając, że nie było defilady a jedynie: "uroczyste wyjście wojsk niemieckich pod nadzorem radzieckich przedstawicieli"[11]."
z Twojego linku.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Grego » niedziela, 27 wrz 2015, 19:22

A Salon 24 jest dla Ciebie rosyjskim źródłem? W artykule na wiki masz bibliografie.
Padłeś ofiarą prymitywnej, chamskiej, antyruskiej propagandy, której są pełne nasze media.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez banan.eu » niedziela, 27 wrz 2015, 22:42

pomijam wypowiedz ambasadora gdyż za nią powinien we wtorek wracać do wujka putina ale ludzie :mrgreen:

matka rosja zaorała nasz kraj,po 1945 system polityczny spowodował to co mamy teraz czyli zacofanie i 50 lat za Europą.Jak ktoś nie zna historii Polski(źródeł jest kilkadziesiąt) to nie powinien sie odzywać w tym temacie.

Fakt faktem iż pierwszy konflikt przy naszych granicach pokazał nam ze mimo lat nic sie nie zmieniło w relacjach w Europie.Za dużo szczekamy a nikt za nami nie stoi.Zachód ma w nosie co sie dzieje w PL,myśle nawet że "zielone ludziki" mogły by jutro rano zajać Sejm i pałać Prezydenta a UE skomentowało by to jedynie tak " Wyrażamy ubolewanie..." :mrgreen:
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Swiatogor » niedziela, 27 wrz 2015, 23:21

Piotrek napisał(a):Ho,ho widzę Pyramide, że uczyłaś się historii w tej samej szkole co pan ambasador. Wiesz np., że według historyków rosyjskich nie było takiego zdarzenia:


Koleś nie jest z mojej bajki,ale... Prawda, czy nie?
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Grego » poniedziałek, 28 wrz 2015, 06:29

banan.eu napisał(a):matka rosja zaorała nasz kraj,po 1945 system polityczny spowodował to co mamy teraz czyli zacofanie i 50 lat za Europą.
No faktycznie, zapomniałem że Polska przed 1945 była w kwitnącym stanie, po długotrwałym okresie dynamicznego rozwoju w warunkach pokojowych, a systemem politycznym była rozwinięta demokracja w typie zachodnim. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Grego » poniedziałek, 28 wrz 2015, 06:31

Swiatogor napisał(a):Koleś nie jest z mojej bajki,ale... Prawda, czy nie?
Moim zdaniem nie. To nie wojna zmierza w naszą stronę, tylko my w stronę wojny.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Rosjanie uderzyli w czuły punk?

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 28 wrz 2015, 07:22

Swiatogor napisał(a):
Piotrek napisał(a):Ho,ho widzę Pyramide, że uczyłaś się historii w tej samej szkole co pan ambasador. Wiesz np., że według historyków rosyjskich nie było takiego zdarzenia:


Koleś nie jest z mojej bajki,ale... Prawda, czy nie?


Odrzucając jego fobie żydowskie i prorosyjskie facet ma dużo racji. Czyli robimy w koło laski a nie dbamy o nasz kraj,bezpieczeństwo czy poważanie wśród sąsiadów.
Odnośnie Brześcia; ilu historyków i dyskutantów tyle stanowisk.Trochę prawdy o tym też powiedział p. Braun.
Dla naszych polityków każda niejasność historyczna urasta do rangi symbolu.Podobnie jak wyzwolenie A przez Ukr.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron