Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kolejny cud na urną

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez krzysiek zz » poniedziałek, 26 paź 2015, 11:56

Będzie jak z promocją w markecie. Zapowiedzi szumne a tu okaże się, że towarów przecenionych niewiele i nie o tyle ile się spodziewano a dodatkowo od następnego miesiąca podwyżki.
Jak z tego wybrnąć? Wtedy zawsze zostają uchodźcy, aborcja, legalizacja małżeństw homoseksualnych itp.
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 26 paź 2015, 12:14

Grego napisał(a):PSL zawsze wejdzie, bo to jedyna partia co broniła rolników przed bandytami z ZUSu.

Duma, buta i pogarda:
"...Byliśmy, jesteśmy, będziemy w polskim parlamencie – to pierwsze słowa szefa PSL Janusza Piechocińskiego po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów..."
Ponoć sam Piechociński nie dostał się do Sejmu! Podobnie jak Pawlak, który nie uzyskał mandatu senatorskiego - i to są cuda nad urną!
Klika "rodzinka na swoim" jest " na kursie i na ścieżce" przetartej przez aws, kld i inne partie, które odeszły w niebyt przez od..t
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Grego » poniedziałek, 26 paź 2015, 12:40

Gdyby Pawlak "uzbrójmy imigrantów" dostał fotel w senacie, to byłby koniec świata.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 26 paź 2015, 12:51

krzysiek zz napisał(a):Będzie jak z promocją w markecie. Zapowiedzi szumne a tu okaże się, że towarów przecenionych niewiele i nie o tyle ile się spodziewano a dodatkowo od następnego miesiąca podwyżki.

To nie jest takie pewne. Relatywnie to niektórzy eksperci twierdzą, że wcześniejsze rządy PiS miały nienajgorszy rezultat ekonomiczny, bo jechali na plecach poprzedników i niezbyt się w gospodarkę wtrącali. Teraz może być podobnie, przecież wiadomo że PiS żyje innymi sprawami niż gospodarka, bezrobocie, czy podatki.

Jak z tego wybrnąć? Wtedy zawsze zostają uchodźcy, aborcja, legalizacja małżeństw homoseksualnych itp.

Dla tego elektoratu, który PiS przejął - wykształciuchów z wielkich miast, może tak. Natomiast te bardziej tradycyjne dla nich grupy to już zgryz, bo oni wiedzą, co było obiecywane, cieszyli się na to i zaraz powiedzą "sprawdzam". Pierwszy lepszy przykład - kopalnie. Całe Brzeszcze żyją obietnicami, że będzie gitara, że ich Beatka im załatwi. Czyli albo PiS przepcha ten debilny pomysł z kupnem bankrutujących kopalni przez Taurony, PGE i Energi i narazi się jednym związkom (z dobrze prosperujących energetyków), albo nie przepcha, nie będzie dopłacał do górnictwa i będzie miał przewalone na Śląsku. Ten pan z OPZZ, który popierał ZL w wyborach, nie da sobie zamydlić oczu uchodźcami czy innymi problemami zastępczymi. Każda rodzina potrafi też łatwo sprawdzić, czy dostała już przelew za posiadane potomstwo i czy w szkole dziecko ma obiecaną opiekę medyczną. Nie wiem, jaką narrację musiałby narzucić PiS, żeby ludzie zapomnieli o tych obietnicach. Kukiz już wczoraj obiecywał, że nie popuści z tymi tematami.

Tak się w sumie zastanawiam, czy PO w pewnym momencie świadomie nie odpuściła. Widząc, jakimi kartami zagrał Duda i PiS w kampanii, można było specjalnie ich puścić przodem, żeby sobie sami wybili zęby bez żadnych usprawiedliwień. Wówczas PO mogłaby wrócić w glorii zbawiciela już za jakieś 2 lata.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Grego » poniedziałek, 26 paź 2015, 13:21

Nebelwerfer napisał(a):Tak się w sumie zastanawiam, czy PO w pewnym momencie świadomie nie odpuściła.
Widomym objawem tego "odpuszczenia" były karty do glosowania z podwójną Platformą zamiast PiSu. :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 26 paź 2015, 14:01

Ploteczki chodzą, że cały psl będzie wyautowany a Korwin jednak wejdzie...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez krzysiek zz » poniedziałek, 26 paź 2015, 14:23

Nie moja to bajka ale wolę by PiS miał te 231 głosów i brał "na klatę" : obniżenie kwoty wolnej od podatku, 500 zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego ( przy wysokich emeryturach bo lud tak myśli), wzrost płacy minimalnej, wzrost wydatków na armię itp.
Balon z obietnicami napompowany ale tchu może braknąć ..
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 26 paź 2015, 15:28

Grego rzekł
Widomym objawem tego "odpuszczenia" były karty do glosowania z podwójną Platformą zamiast PiSu.

Bosze coś mu uczynił
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 26 paź 2015, 15:34

Jak widać po wynikach, Platformie przegrywającej w każdym województwie poza pomorskim, niesamowicie to pomogło.
Oczywiście, na bank ta jedna komisja w Sosnowcu miała załatwić ogólnopolskie zwycięstwo.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Grego » poniedziałek, 26 paź 2015, 15:45

Widzę że nasze forumowe lemingi wychodzą z założenia ze jak sie tylko trochę kradnie to nie jest kradzież. :lol:
Jakoś mnie to nie dziwi.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 26 paź 2015, 15:48

Pyramide napisał(a):Grego rzekł
Widomym objawem tego "odpuszczenia" były karty do glosowania z podwójną Platformą zamiast PiSu.

Bosze coś mu uczynił


też się zastanawiam jak ktoś tak twardo stąpający po ziemi ja Grego czepił się jednego incydentu w czasie całych wyborów. Przecież to nie mogło mieć żadnego wpływu na wynik wyborów, Tym bardziej nawet w PO nie są tak durni by liczyć na przegapienie takiego bubla i by miał on wpływ na cokolwiek.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Grego » poniedziałek, 26 paź 2015, 15:52

SAMAEL66 napisał(a):też się zastanawiam jak ktoś tak twardo stąpający po ziemi ja Grego czepił się jednego incydentu w czasie całych wyborów.

A czy ja twierdzę że to miało wpływ na wynik?
Napisałem zupełnie co innego:
Widomym objawem tego "odpuszczenia" były karty do glosowania z podwójną Platformą zamiast PiSu.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 paź 2015, 15:54 przez Grego, łącznie edytowano 1 raz
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 26 paź 2015, 15:53

Zaburzenia urojeniowe (dawniej paranoja prawdziwa, obłęd, z grec. ἡ παράνοια - "szaleństwo", obłęd, παρά - "obok, poza" i νοῦς - "rozum, sens", ) - usystematyzowane urojenia, najczęściej prześladowcze i oddziaływania, rzadziej wielkościowe lub inne. Omamy występują sporadycznie, struktura osobowości jest zachowana.

Z psychopatologicznego punktu widzenia istotne jest, że urojenia paranoiczne są osądami, które są możliwe do zaistnienia, w przeciwieństwie do urojeń paranoidalnych. Urojenia paranoiczne są usystematyzowane, a w wyrażanych urojeniowo treściach występuje spójność. Charakterystyczną cechą paranoi prawdziwej jest to że urojenia dotyczą JEDNEJ TEMATYKI.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez necia55 » poniedziałek, 26 paź 2015, 16:37

Pyramide ( i nie tylko) - widzę, że Was bardzo zabolało, że wygrał PiS . Ale to chyba połowa narodu ma paranoję, bo nie zostali wybrani w "cudowny sposób" tylko wolą wyborców. Nie wiem jak będzie pod rządami PiS , ale PO już przerąbało wszystko. Za "panowania" tych złodziei Polska została tak zadłużona, jak jeszcze nigdy w przeszłości. Przemysł został doszczętnie zniszczony a mienie rozgrabione przez pazernych oligarchów-parchów - za zgodą i pomocą rządzących. To mało? Została jeszcze ta Matka Ziemia i lasy, których powinniśmy strzec jak źrenicy oka - bo jak i to przeputają - to już nie zostanie nic !!!!Wiem, że wszędzie są złodzieje - w każdej partii są karierowicze, dla których najważniejsza jest prywata - ale trzeba im patrzeć na chciwe łapska i lać po nich, zanim będzie za późno.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 26 paź 2015, 16:55

necia55 mylisz się bardzo."Wklejka" tego nie dotyczy.
Też czekam na ten obiecany "cud mniemany"
Jedno mnie zaboli czyli, jak wejdzie do Sejmu PSL
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości