Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kolejny cud na urną

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 26 paź 2015, 17:05

necia55 napisał(a):Za "panowania" tych złodziei Polska została tak zadłużona, jak jeszcze nigdy w przeszłości. Przemysł został doszczętnie zniszczony a mienie rozgrabione przez pazernych oligarchów-parchów - za zgodą i pomocą rządzących. To mało? Została jeszcze ta Matka Ziemia i lasy, których powinniśmy strzec jak źrenicy oka - bo jak i to przeputają - to już nie zostanie nic !!!!

Platforma i PiS to w wielu punktach dokładnie te same partie, co zresztą potwierdzają wzajemne transfery. Patrząc jednak na Twój wywód powyżej, widać jednak, że PiS startuje do gaszenia pożarów z pełną cysterną benzyny, podczas gdy schyłkowa PO czekała, aż się samo zgasi.
Ot, niech będzie ten wątek o zadłużeniu. Jak już załatwią 5 stów na dziecko, odkupią banki i gazety z rak zagranicznych koncernów (które się do sprzedaży nie kwapią, więc tanio nie będzie), dofinansują studnie bez dna w postaci nierentownych kopalni, obniżą wiek emerytalny, podwyższą kwotę wolną i minimalne wynagrodzenie, itd., itp., etc. - to ten nasz dług spadnie, czy wzrośnie, jak Ci się wydaje?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Grego » poniedziałek, 26 paź 2015, 18:25

Pyramide: To nie jest tak, że ja mam jakaś antyplatformianą obsesje. Hejtowałem Komorowskiego, bo nie chciałem żeby prezydentem naszego kraju był bełkocący bzdury i łażący po siedzeniach półidiota. Cieszę się że przegrał. Hejtowałem PO, bo to coście zrobili z obroną woła o pomstę do nieba, a chęć osiedlenia w Polsce dźihadystów to zbrodnia. Nie jestem pisowcem, ale cieszę z waszej klęski. Nie dlatego ze coś do was osobiście mam. Ja nawet lubię małpy, tylko wole jak nie mają w ręce brzytwy.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 26 paź 2015, 19:02

Grego: nie rozumiem dlaczego piszesz do mnie wy,waszej,was,coście i co ja mam wspólnego z PO oraz np z osiedleniem dżihadystów?
Zdradzę ci że nie głosowałam na PO podobnie jak na PiS.
Trochę i tak zgadzam się z tobą w niektórych kwestiach.Czytasz że "większe zło" już się pomału wycofuje.Ciekawe co będziesz pisał. Chyba tak na wszelki wypadek stwierdziłeś że nic się nie zmieni a ktoś tam będzie coś administrował.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez necia55 » wtorek, 27 paź 2015, 09:12

Nebelwerfer napisał(a):
necia55 napisał(a):Za "panowania" tych złodziei Polska została tak zadłużona, jak jeszcze nigdy w przeszłości. Przemysł został doszczętnie zniszczony a mienie rozgrabione przez pazernych oligarchów-parchów - za zgodą i pomocą rządzących. To mało? Została jeszcze ta Matka Ziemia i lasy, których powinniśmy strzec jak źrenicy oka - bo jak i to przeputają - to już nie zostanie nic !!!!

Platforma i PiS to w wielu punktach dokładnie te same partie, co zresztą potwierdzają wzajemne transfery. Patrząc jednak na Twój wywód powyżej, widać jednak, że PiS startuje do gaszenia pożarów z pełną cysterną benzyny, podczas gdy schyłkowa PO czekała, aż się samo zgasi.
Ot, niech będzie ten wątek o zadłużeniu. Jak już załatwią 5 stów na dziecko, odkupią banki i gazety z rak zagranicznych koncernów (które się do sprzedaży nie kwapią, więc tanio nie będzie), dofinansują studnie bez dna w postaci nierentownych kopalni, obniżą wiek emerytalny, podwyższą kwotę wolną i minimalne wynagrodzenie, itd., itp., etc. - to ten nasz dług spadnie, czy wzrośnie, jak Ci się wydaje?


Schyłkowa PO wypaliła do cna to co było i nie ma już czego gasić ! PiS wchodzi na .... prawie ugór - trzeba go tylko "zaorać, obsiać" i czekać aż wyrośnie. Ale obsiać mądrze - zdrowym ziarnem a nie chwastami !Chwasty wyplewić i na stos -a popioły rozsypać z wiatrem - żeby śladu nie zostało.

Jak do rządzenia wezmą się "z głową", to będzie zdecydowanie lepiej. 5 stów na dziecko to i tak mało, żeby zapewnić mu godne życie,banków nie trzeba odkupywać - utworzyć własne, gazety - wystartować z nowymi tytułami - pisząc o rzeczach ważnych a nie o pierdółkach (polikwidować barachło kolorowe i już), a kopalnie ? - powywalać gnidy siedzące od dziesiątek lat na stołkach (które już im przyrosły do 4 liter ) a holdingi i kompanie węglowe rozpieprzyć i pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji na cztery wiatry. Polikwidować zbędne etaty ( a jest ich co niemiara), zatrudnić ludzi kompetentnych i znających się na rzeczy - a wszystko wtedy zacznie "grać" !!!!!
Długu narobiła PO więc poodbierać tym "najbogatszym złodziejom" to co ukradli w majestacie prawa (a raczej bezprawia) i dużą część długu mamy z głowy. Emeryci zasłużyli sobie, żeby jeszcze trochę pożyć - wszak całe dziesięciolecia oddawali lwią część swojej krwawicy. Nasz nieżyjący już współczesny prześmiewca Sztaudynger napisał kiedyś fraszkę : " Popierajcie Polskę czynem , umierajcie przed terminem." A gucio, za przeproszeniem -życzę wielu Polakom życia ponad setkę - nich ZUS odda to co zagrabił i roztrwonił !!!
Wynagrodzenia to kolejny bandytyzm współczesnej rzeczywistości - pracujemy wydajnie, dłużej niż inne nacje a okrada się nas bez skrupułów. Inne państwa jakoś sobie radzą i płacą normalne wynagrodzenia - a nas się OKRADA !!! Pogonić złodziei, zabrać co zrabowali, podatkami obciążyć tych co wywożą je za granicę - i już będzie lepiej. Handel oddać w rodzime ręce , a nie "europejczykom" różnej maści i autoramentu.Pozwolić produkować zdrową żywność rolnikom, przetwarzać rodzimym producentom, wypuścić na rynek żywność dobrą i tanią - bez pośredników . Pozwolić gospodarstwom - wzorem innych państw europejskich - na lokalne małe prywatne przetwórnie wyprodukowanej żywności - i rynek zaleją produkty zdrowe, tanie i ogólno-dostępne. Wesprzeć polską kreatywność , wdrażać polską myśl techniczną , zarabiać na nich - a nie sprzedawać pomysły obcym, a potem za bezcen kupować gotowy produkt.Odrodzić polski przemysł ( nie będzie łatwo-ale jest to możliwe ) odbudować włókiennictwo ( polski len i wełna były synonimem dobrej roboty -luksusu nawet ), przywrócić produkcję polskiego cukru, tanie i dobre mleko i przetwory mleczne.Pozwolić rozwijać się polskim firmom - przykładem niech będzie kolejnictwo i tabor samochodowy : mamy producentów wagonów kolejowych, ale przegrali z "pendolino" , produkujemy autobusy na dużym poziomie, ale kupujemy zachodni złom za ciężkie pieniądze.To jest - A PRZYNAJMNIEJ POWINIEN BYĆ - cel nowego rządu !!!!
Za parę lat przy takim nastawieniu Polska powinna stać się państwem samodzielnym, a nawet potęgą gospodarczą w Europie. Trzeba tylko chcieć i pozwolić działać Polakom - tym prawdziwym, którym dobro kraju leży na sercu !!!
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 paź 2015, 09:36

necia55
Piękne to co piszesz i potrzebne Polsce i Polakom ale pod warunkiem"

Tak dla przypomnienia... Szydło obiecala:
kazdemu dziecku dać po 500zl /mc
- nie dopuscić do zamkniecia ani jednej kopalni i nie zwolni zadnego górnika
- reaktywuje Stocznie w Szczecinie
- anuluje wiek emerytalny 67 i przywroci 65
- zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci
- obnizy VAT do 22%
- da prace mlodym i mieszkania socjalne na start
- pensje pielegniarkom i calej sluzbie zdrowia PODWOI
- przewalutuje frankowiczów
- zwiekszy 3 krotnie kwote wolna od podatku
- podniesie renty i zwiekszy emerytury
- podniesie najnizsza krajowa do poziomu UE
- podwoi naklady na polska nauke
- zrepolonizuje banki
- opodatkuje hypemarkety i banki
- lekarz i dentysta bedzie w kazdej szkole
- przedszkola beda za friko
- obnizy CIT z 19 do 15% dla przedsiebiorstw zatrudniajacych min. 3 osoby
- wycofa PL z pakietu klimatycznego
- stworzy system obrony terytorialnej kraju
- zlikwiduje NFZ pieniadze przekaze wojewodom
- zapewni wzrost liczby lekarzy i pielegniarek
- ochroni lasy panstwowe zapisem w Konstytucji
-bedzie bronić zlotówki przed Euro
- bedzie bronić polskiej ziemi przed wykupem
- bedzie aktywnie dzialać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemyslu
- wyrówna doplaty bezposrednie dla rolników
da im tez rekompensaty zwiazane z embargiem rosyjskim
- dokona zmian dotyczacych ustaw smieciowych.
- da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci
- zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasowa szkole podstawowa i 4-letnie licea
- bankowy tytul egzekucyjny zlikwiduje
- zwiekszy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zl. na inwestycje, lacznie z funduszami europejskimi
- rozwinie budownictwa mieszkaniowe
- odbuduje polski przemysl
- powola Narodowa Rade Rozwoju
- powola Rade Przedsiebiorczosci
- usprawni i uskuteczni dyplomacje
- stworzy bezpieczenstwo energetyczne
Warto to sobie zapisać i w spokoju czekać na nadejście dobrobytu i potęgi Polski
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Piotrek » wtorek, 27 paź 2015, 09:55

Pozwól Pyramide, że podsumuję Twoja listę:hehehehehehehehehehehehe i jeszcze raz hehehehehehe.
Myślę, że w to wszystko co mówi Pan Kaczyński wierzy tylko jedna osoba : Pan Kaczyński. Reszta pisu rży z uciechy, że w końcu są u żłobu, i że Polacy to debilny naród bo po raz kolejny dali się nabrać, i nie ma znaczenia której partii.
pozdrawiam.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 paź 2015, 10:13

Piotrek chyba nie myślisz że jestem innego zdania niż Ty.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 27 paź 2015, 10:22

"O borze..." :roll:
Schyłkowa PO wypaliła do cna to co było i nie ma już czego gasić ! PiS wchodzi na .... prawie ugór - trzeba go tylko "zaorać, obsiać" i czekać aż wyrośnie. Ale obsiać mądrze - zdrowym ziarnem a nie chwastami !Chwasty wyplewić i na stos -a popioły rozsypać z wiatrem - żeby śladu nie zostało.

Wzrost PKB, spadek bezrobocia poniżej 10%, wzrost minimalki (co powinno cieszyć PiSowych klientów), największe w Europie kwoty pozyskane z dotacji unijnych - tak, wiem, #Polskawruinie.

Jak do rządzenia wezmą się "z głową", to będzie zdecydowanie lepiej.

Z głową, to nie w tej partii. Jedynym paliwem PiSu jest rozgrywanie układów, układzików, łapanie haków, odwdzięczanie się Kościołowi za poparcie, itd. Czyli polityka personalna. Jakakolwiek rzeczywista polityka jest na drugim miejscu, albo w ogóle za podium.

5 stów na dziecko to i tak mało, żeby zapewnić mu godne życie,banków nie trzeba odkupywać - utworzyć własne, gazety - wystartować z nowymi tytułami - pisząc o rzeczach ważnych a nie o pierdółkach (polikwidować barachło kolorowe i już), a kopalnie ?

Oczywiście, silne państwo to państwo, które dopłaca ludziom do dzieci, tworzy komercyjne przedsiębiorstwa i gazety oraz limituje przedsiębiorców zezwoleniami, pozwoleniami i koncesjami. Był już u nas taki ustrój.

- powywalać gnidy siedzące od dziesiątek lat na stołkach (które już im przyrosły do 4 liter ) a holdingi i kompanie węglowe rozpieprzyć i pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji na cztery wiatry.

Akurat PiS obiecał temu towarzychu same frukty. Naprawdę nie wiesz, na kogo głosowałaś? Myślisz że Duda z Solidarności popierałby PiS, gdyby nie obiecali mu atłasowych poduch i brylantowej obroży dla Kacperka? Wyobrażasz sobie Szydło, jak jedzie do Brzeszcz zamknąć nierentowną kopalnię?
Polikwidować zbędne etaty ( a jest ich co niemiara), zatrudnić ludzi kompetentnych i znających się na rzeczy - a wszystko wtedy zacznie "grać" !!!!!

Jakby Ci to powiedzieć...Macierewicz jako likwidator WSI, kandydatura Gowina na ministra obrony, Ziobro jako min. sprawiedliwości, "hardkor negosziejtor" Fotyga jako minister spraw zagranicznych,...PiS nie słynie ani z cięcia etatów, ani z modelu zatrudniania, opartego na kompetencjach.
Długu narobiła PO więc poodbierać tym "najbogatszym złodziejom" to co ukradli w majestacie prawa (a raczej bezprawia) i dużą część długu mamy z głowy.

Ale Ty mniej więcej wiesz, kto komu i za co wisi? Bo piszesz jak wąsaty związkowiec, któremu się wydaje, że za ośmiorniczki Sikorskiego można wybudować autostrady i dać każdemu po 1000 zł na głowę.
nich ZUS odda to co zagrabił i roztrwonił !!!

Żeby oddać, trzeba mieć. Skoro do ZUS się dosypuje kasę, to powodzenia w windykacji.
Inne państwa jakoś sobie radzą i płacą normalne wynagrodzenia - a nas się OKRADA !!!

Państwo może okradać co najwyżej pracowników budżetówki.

Handel oddać w rodzime ręce , a nie "europejczykom" różnej maści i autoramentu.

Tylko nie to. Chcesz mieć polskie usługi finansowe - masz już Skoki, wcześniej jeszcze Amber Gold :) Polska spożywka - PSS Społem zaprasza. Nie mam nic przeciwko wyższemu standardowi za niższą cenę. Nacjonalizacja jakiejkolwiek gałęzi przemysłu w polskich realiach oznacza jej upadek.
To jest - A PRZYNAJMNIEJ POWINIEN BYĆ - cel nowego rządu !!!!

Nie wątpię, że gdzieś na wiecu w Kąkolewie jakiś miszcz z PiS obiecywał te bzdury, także spokojnie. Jeszcze nam obniżą podatki i potroją wydatki na wszystko.
Za parę lat przy takim nastawieniu Polska powinna stać się państwem samodzielnym, a nawet potęgą gospodarczą w Europie.

O tak, z pewnością. Interwencjonizm państwowy, etatyzm, gospodarka planowana - to wszędzie przynosi znakomite efekty. Kuba, Białoruś, Ukraina, Korea Północna to synonimy potęgi gospodarczej.

Trzeba tylko chcieć i pozwolić działać Polakom - tym prawdziwym, którym dobro kraju leży na sercu !!!

To się zdecyduj, bo raz piszesz, że państwo ma zakazywać różnych rzeczy, innym razem że ma zrobić samo, a podsumowujesz, że to jednak obywatele mają sobie sami ogarnąć.

Ja wiem, dla Ciebie "program wyborczy" w rodzaju: będziemy wszyscy piękni, młodzi i bogaci to super realna propozycja. W końcu powtarzasz za PiSem te brednie, że jak się dopadnie paru oszustów, to z tych odzyskanych miliardów zbudujemy imperium. Mimo wszystko, bez większej nadziei na sukces, zachęcam do policzenia kosztu tych obietnic i zmierzenia się z ekspertami PiS, którzy twierdzą, że znajdą kasę prowadząc dokładniejsze kontrole skarbowe :) W tej chwili wydajemy bodaj 50 miliardów więcej niż państwo ma z podatków. Obiecanki PiS to jakieś dodatkowe 300 co najmniej.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez staszeks » wtorek, 27 paź 2015, 11:00

A co ma bór do tego?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez ZIZ » wtorek, 27 paź 2015, 11:22

Jaki bór :?:
Raczej "bul" :!:
Były Prezydent może teraz śmiało łączyć się w "bulu" z PEK. Hasło wyborcze peło zrealizuje się niebawem: "kolej na Ewę|"

A tak wygląda: 7,55 + 3,62 = 0 „Równanie Zandberga"
http://niezalezna.pl/uploads/still2015/ ... 272322.jpg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Anke » wtorek, 27 paź 2015, 11:23

.... prawie ugór - trzeba go tylko "zaorać, obsiać" i czekać aż wyrośnie. Ale obsiać mądrze - zdrowym ziarnem a nie chwastami !Chwasty wyplewić i na stos -a popioły rozsypać z wiatrem - żeby śladu nie zostało.


Moja prababcia, która kochała Stalina, wierzyła (a nawet sama głosiła) w podobne frazesy :mrgreen:
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez staszeks » wtorek, 27 paź 2015, 11:29

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez necia55 » wtorek, 27 paź 2015, 11:33

Taaaaaaaaaaaaaa...... No to ch**, d**** i kamieni kupa :D . Co nam zostało? Gałązka i sznur?
Nebelwerfer - jesteś taki mądry - może startuj na prezydenta? Wiesz co i jak, nadasz się !
Będziesz nową siłą polskiego narodu - wiesz czego unikać, słyszysz jak trawa rośnie i co w trawie piszczy - może ocal ten nasz "mały ogródek" przed całkowitym rozkopaniem. Skoro jesteś takim ekspertem "od wszystkiego" , znawcą w każdej dziedzinie naszego poletka - to może coś z tym zrobisz? Bo siedzieć, krytykować, komentować potrafi każdy - nawet ja :mrgreen: ale zadziałać - no nijak się nie udaje. Dlaczego nie wylazłeś z cienia i nie startowałeś (a może?) w wyborach?
Wykorzystaj swoją wiedzę, mądrość i doświadczenie(?) w dobrej sprawie. Czemu nie dałeś się poznać szerszemu elektoratowi ? Na pewno bym na Ciebie zagłosowała!!!! Następnym razem odwal przyłbicę, pokaż facjatę - powiedz: to JA - a my Ci to wynagrodzimy głosując .Bo jak na razie - to jesteś ekspertem w każdej dziedzinie roztrząsanej tu na forum - no, po prostu taki OMNIBUS.
Szkoda, że tylko na forum B-B.A reszta o Tobie nie słyszała. Błąd w sztuce !!!!
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez necia55 » wtorek, 27 paź 2015, 11:35

staszeks napisał(a):A co ma bór do tego?

Staszeks - no proszę Cię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez necia55 » wtorek, 27 paź 2015, 11:39

Anke napisał(a):
.... prawie ugór - trzeba go tylko "zaorać, obsiać" i czekać aż wyrośnie. Ale obsiać mądrze - zdrowym ziarnem a nie chwastami !Chwasty wyplewić i na stos -a popioły rozsypać z wiatrem - żeby śladu nie zostało.


Moja prababcia, która kochała Stalina, wierzyła (a nawet sama głosiła) w podobne frazesy :mrgreen:


Anke :P ależ to podstawa dobrego gospodarowania :P - widziałaś, żeby z chwastów był jakiś pożytek?
Jak się je usunie to zaraz wszystko lepiej rośnie :D więc "wyplewienie" naszego ogródka powinno być priorytetem . A chwasty są nie tylko w PO - w PiS też się uzbierało co-nieco.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości