Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kolejny cud na urną

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Anke » wtorek, 27 paź 2015, 12:06

necia55 napisał(a):
Anke napisał(a):
.... prawie ugór - trzeba go tylko "zaorać, obsiać" i czekać aż wyrośnie. Ale obsiać mądrze - zdrowym ziarnem a nie chwastami !Chwasty wyplewić i na stos -a popioły rozsypać z wiatrem - żeby śladu nie zostało.


Moja prababcia, która kochała Stalina, wierzyła (a nawet sama głosiła) w podobne frazesy :mrgreen:


Anke :P ależ to podstawa dobrego gospodarowania :P - widziałaś, żeby z chwastów był jakiś pożytek?
Jak się je usunie to zaraz wszystko lepiej rośnie :D więc "wyplewienie" naszego ogródka powinno być priorytetem . A chwasty są nie tylko w PO - w PiS też się uzbierało co-nieco.



żeby z chwastów był jakiś pożytek?


Jasne, że jest pożytek. Są one cennym składnikiem ekosystemu - skoro nie potrafisz wyjść poza proste analogie przyrodnicze...
Myślę, że Kaczyńskiemu też wydaje się, że gospodarka, ekonomia i rządzenie państwem są tak prostą czynnością jak zaoranie pola za pomocą konia. Zobaczymy ile z listy Pyramide zrealizują, zanim umrę ze śmiechu. A ty kobito, żeś taka naiwna to się dziwię.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 27 paź 2015, 12:37

necia55 napisał(a):Taaaaaaaaaaaaaa...... No to ch**, d**** i kamieni kupa :D . Co nam zostało? Gałązka i sznur?
Nebelwerfer - jesteś taki mądry - może startuj na prezydenta? Wiesz co i jak, nadasz się !
Będziesz nową siłą polskiego narodu

Już jestem.
Nie jestem roszczeniowy, ale grzecznie płacę podatki, sponsorując najbardziej wymyślne pomysły patusów, a w zamian liczę jedynie na to, że z roku na rok państwo będzie się coraz bardziej wycofywało z kolejnych sfer życia obywateli. Nie potrzebuję państwowego wsparcia. Nie palę opon pod Sejmem, nie domagam się, żeby mi państwo interwencyjnie utworzyło miejsce pracy, załatwiło podwyżkę, dorzuciło na dziecko, anulowało albo zmniejszyło odsetki od kredytu, zbudowało świątynię mojej wiary, itd.

Jest to trochę inna jakość niż PiSowscy rozmemłańcy z "bastionów PiS", wiecznie użalający się nad sobą i oczekujący, że państwo zawsze im dosypie do świnki skarbonki, wytrze nosek i zaceruje rajtuzki. Dość łatwo policzyć, ile społeczeństwo by zaoszczędziło, jakby ograniczyło rolę państwa do minimum i przestało urządzać publiczne ściepy na wszystko. Pomyśl o tym.

Argument typu "jak jesteś taki mądry, to sam kandyduj" to taka typowa dla Ciebie erystyka z magla. Nie chce mi się nawet komentować.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 paź 2015, 16:30

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 27 paź 2015, 16:58

Chyba wyłącznie w kategorii "Najbardziej osobliwa teoria spiskowa w historii".
Otóż Polska jest w tak opłakanym stanie, że Rosjanie nienawidzący PiS zadają temu krajowi ostateczny cios, fałszując wyniki wyborów i pozwalając PiSowi wygrać, aby ci znienawidzeni mogli się w świetle fleszy spektakularnie wyłożyć. Aż dziwi, że tak wybitny strateg jak Polskęzbaw nie przejrzał tego planu i wzorem Moskali nie pozwolił wygrać np. Kukizowi.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Anke » wtorek, 27 paź 2015, 17:23

Nebelwerfer napisał(a):Chyba wyłącznie w kategorii "Najbardziej osobliwa teoria spiskowa w historii".
Otóż Polska jest w tak opłakanym stanie, że Rosjanie nienawidzący PiS zadają temu krajowi ostateczny cios, fałszując wyniki wyborów i pozwalając PiSowi wygrać, aby ci znienawidzeni mogli się w świetle fleszy spektakularnie wyłożyć. Aż dziwi, że tak wybitny strateg jak Polskęzbaw nie przejrzał tego planu i wzorem Moskali nie pozwolił wygrać np. Kukizowi.


Spoko spoko, spuszczą Macierewicza ze smyczy, to wykryje ten straszny spiseg, ciąg dalszy akcji o nazwie kodowej "Brzoza".

Cejrowski po prostu gada to co zawsze gadają przegrani, zwyczajnie się pospieszył - "Nie dało się", "było tak spierdzielone, że...". Przy takim poziomie przedwczesnej szczerości Jarosław wypada bardzo nieszczególnie. Pchał się, nie po to żeby naprawiać nienaprawialne?
Ostatnio edytowano wtorek, 27 paź 2015, 17:27 przez Anke, łącznie edytowano 1 raz
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 27 paź 2015, 17:25

Macier jako szef MSW i rozmodlony Gowin jako nowy Defence Minister - to bedzie duet nie do zatrzymania.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez necia55 » wtorek, 27 paź 2015, 18:16

Nebelwerfer napisał(a):
necia55 napisał(a):Taaaaaaaaaaaaaa...... No to ch**, d**** i kamieni kupa :D . Co nam zostało? Gałązka i sznur?
Nebelwerfer - jesteś taki mądry - może startuj na prezydenta? Wiesz co i jak, nadasz się !
Będziesz nową siłą polskiego narodu

Już jestem.
Nie jestem roszczeniowy, ale grzecznie płacę podatki, sponsorując najbardziej wymyślne pomysły patusów, a w zamian liczę jedynie na to, że z roku na rok państwo będzie się coraz bardziej wycofywało z kolejnych sfer życia obywateli. Nie potrzebuję państwowego wsparcia. Nie palę opon pod Sejmem, nie domagam się, żeby mi państwo interwencyjnie utworzyło miejsce pracy, załatwiło podwyżkę, dorzuciło na dziecko, anulowało albo zmniejszyło odsetki od kredytu, zbudowało świątynię mojej wiary, itd.

Jest to trochę inna jakość niż PiSowscy rozmemłańcy z "bastionów PiS", wiecznie użalający się nad sobą i oczekujący, że państwo zawsze im dosypie do świnki skarbonki, wytrze nosek i zaceruje rajtuzki. Dość łatwo policzyć, ile społeczeństwo by zaoszczędziło, jakby ograniczyło rolę państwa do minimum i przestało urządzać publiczne ściepy na wszystko. Pomyśl o tym.

Argument typu "jak jesteś taki mądry, to sam kandyduj" to taka typowa dla Ciebie erystyka z magla. Nie chce mi się nawet komentować.

,
No to wyobraź sobie, że ja też nie jestem roszczeniowa, też grzecznie płacę podatki, sama napełniam swoją świnkę-skarbonkę i ceruję rajtuzki, ucieram nosek , i też jestem za normalnością w pełnym tego znaczenia pojęciu. :P . I co ? Im bardziej jestem normalna, tym bardziej dostaję po d***e - przynajmniej do tej pory tak było ! Im bardziej "normalniałam" tym bardziej POpaprańcy z peło dokręcali mi śrubkę! I nie tylko mnie !!! Więc cieszę się, że złodzieje - tak: ZŁODZIEJE - przegrali wybory.
To PO "położyło" służbę zdrowia, to PO-wscy złodzieje umożliwili wywóz dobrych, tanich leków za granicą sprzedawanych za bajońskie sumy - gdzie w kraju ludzie chorzy muszą zadowalać się badziewiem słabo lub wcale nie działającym. To w końcu PO zaserwowało nam prawie "ludobójstwo usankcjonowane prawem" każąc czekać lata "świetlne" na wizytę u specjalisty co dla człowieka po 75-80 roku życia = wyrokowi śmierci w cierpieniu i bólu, a dla młodszych wiekiem kalectwo i brak perspektyw. Ty masz odpowiedź na każdy problem - szkoda, że bierzesz pod uwagę tylko swój punkt widzenia, czubek własnego nosa i nie ogarniasz, ze nie wszyscy są tak przebojowi jak Ty i nie wszyscy mogą sami sobie pomóc. Ty, ja,znajomi i moi najbliżsi - radzimy sobie nieźle - a co z resztą? Co z ludźmi, którzy nie mają żadnych szans - z różnych powodów -czasem zupełnie od nich niezależnych ?
Moja "erystyka" nie jest z magla, tylko z życia wzięta mądralo.Patrzę, widzę i słyszę co się dzieje - a że jestem człowiekiem myślącym i widzącym nie tylko czubek własnego nosa , to drażni mnie to wszystko niemiłosiernie. Zwłaszcza tacy mądrale jak Ty - wszystko wiesz, rozumiesz, znasz odpowiedź na każde pytanie. Tylko jedno pytanie - czy dostosowujesz odpowiedzi do siebie - czy ogółu społeczeństwa? Jak to mówią - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . Gdzie siedzisz ?
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 27 paź 2015, 19:57

necia55 napisał(a): Im bardziej "normalniałam" tym bardziej POpaprańcy z peło dokręcali mi śrubkę! I nie tylko mnie !!! Więc cieszę się, że złodzieje - tak: ZŁODZIEJE - przegrali wybory.

Nie będę PO bronił, chociaż bawi mnie i przeraża na przemian, że Tobie się wydaje, że nadeszła taka nowa, niespotykana wcześniej, jakość. Kamiński, Dorn, Sikorski byli kryształowymi obywatelami, ale po przejściu do tej strasznej PO się rozkradli. Gowin to w ogóle, był fajny, rozkradł się, odszedł i już jest fajny, taki inny od tych platformersów :) PO to straszni aferowicze, ale ci od afery gruntowej, lewej CBA, FOZZ, SKOK-ów - no to są wzorowi obywatele, spoko. Tak dziel świat i żyj tą narracją na dobrych i złych - po to się te szopki urządza właśnie.

To PO "położyło" służbę zdrowia, to PO-wscy złodzieje umożliwili wywóz dobrych, tanich leków za granicą sprzedawanych za bajońskie sumy - gdzie w kraju ludzie chorzy muszą zadowalać się badziewiem słabo lub wcale nie działającym. To w końcu PO zaserwowało nam prawie "ludobójstwo usankcjonowane prawem" każąc czekać lata "świetlne" na wizytę u specjalisty co dla człowieka po 75-80 roku życia = wyrokowi śmierci w cierpieniu i bólu, a dla młodszych wiekiem kalectwo i brak perspektyw.

To jest taka właśnie gadka spod magla, półprawdy, niczym niepoparte oskarżenia, itd. Podpowiem Ci i zepsuję zabawę: takie wydarzenia są prawdopodobne w każdym kraju, niezależnie od partii rządzącej. Tam, gdzie rynek próbuje się poddawać regulacjom, tam z reguły tworzy się jakaś intratna luka w prawie, która umożliwia zrobienie niezwykle opłacalnego biznesu, którą ktoś prędzej czy później wykorzysta. Vide leki, a wcześniej handel półproduktami do produkcji paliwa, Art-B, mafia węglowa, itd. Tam, gdzie próbuje się dać wszystkim obywatelom nielimitowany dostęp do jakichś dóbr, ale w sposób sterowany z centrali, konczy się to kolejkami - czy za mięsem, czy do lekarza, nie ma znaczenia. Ponieważ PiS jest tej samej orientacji co PO, ale znacznie bardziej socjaloskrętne, oczekuję totalnej masakry. Już wcześniej "trzeci bliźniak" groził lekarzom, że ich weźmie w kamasze, a później JarKacz krytykował jakiekolwiek próby prywatyzacji służby zdrowia. To zobaczysz, jakie teraz będą kolejeczki.

Co z ludźmi, którzy nie mają żadnych szans - z różnych powodów -czasem zupełnie od nich niezależnych ?

Jestem za tym, aby pomagać, tym bardziej im ktoś jest bardziej pozbawiony szans (ludzie ciężko niepełnosprawni) lub im bardziej przyczyna ich nieszczęścia jest od nich niezależna (uchodźcy). Co do ludzi innych kategorii - uważam, że powinni sobie radzić sami i POWINNI MIEĆ DO TEGO PRAWO. Jeśli da się ludziom dowolność i obdarzy ich odpowiedzialnością, efekt będzie lepszy, niż kiedy im się wyrwie kasę z rąk i powie "już my wiemy, jak to wydać". Państwowe dopłaty do kredytów we frankach, odsetek dla bananowych młodych nabywców mieszkań, dzieci - to jest patologia, uczy bierności i postawy roszczeniowej - bo mi się należy, bo rząd powinien mi dać kasę. Dawajmy wędki, a nie ryby. PiS to jest w warstwie narracji i polityki socjalnej kryminał absolutny. Przykład pierwszy z brzegu: obietnica, że żaden górnik nie straci roboty. Jak będzie chlał, bił kolegów, spał na szychcie, a do każdej tony jego węgla będziemy mieli dopłacać 100, 200 czy 500 zł - to on ma dalej mieć robotę i wynagrodzenie. Tak wygląda propozycja PiS. Ponieważ nie mamy w kraju wolności słowa i propagowanie komunizmu jest zakazana, po takim manifeście powinni Beatę Sz. wywieźć prosto na komendę.

Patrzę, widzę i słyszę co się dzieje - a że jestem człowiekiem myślącym i widzącym nie tylko czubek własnego nosa , to drażni mnie to wszystko niemiłosiernie.

Z tym myśleniem i dalekosiężnym wzrokiem, to nie śmiem wątpić, ale niezbyt nachalnie ujawniasz te cechy w dyskusjach.
Z reguły sypiesz takimi właśnie mądrościami z ulicy - a politykierzy to kradną, a zabrać tym, co nakradli to na wszystko starczy, a muzułmany to wszystko terrorysty są. Brak dowodów, albo jakieś 2 krzywo dobrane niesprawdzone informacje z jakichś "niezależnych" mediów - tak to najczęściej wygląda. Podobnie jak ta dyskusja. PiS nas obroni, PiS na wszystko znajdzie kasę, Duda z Kaczyńskim powiedzą "amen" i znikną kolejki do lekarza, nastanie powszechny dobrobyt i szczęśliwość.

Tylko jedno pytanie - czy dostosowujesz odpowiedzi do siebie - czy ogółu społeczeństwa? Jak to mówią - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . Gdzie siedzisz ?

Siedzę tam, gdzie stało ZOMO, trawestując Twojego idola :)
Ty byś chciała centralizować, koncesjonować, etatyzować, rozdawać publiczną kasę "potrzebującym", PiS to dla Ciebie idealna propozycja. Ja staram się patrzeć nieco dalej, wszystkie ustroje tego typu w pewnym momencie przestają funkcjonować, bo brakuje im kasy na bieżącą działalność. Dalszy ciąg wydarzeń to inflacja i/albo hiper wysokie podatki. Te parę stów na dziecko, czy durna satysfakcja, że Polska kupiła jakiś zachodni bank, naprawdę nie jest tego warte.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Grego » wtorek, 27 paź 2015, 20:07

Wczoraj cieszyłem się z klęski PO z przyczyn że tak powiem patriotycznych. A dziś mam dodatkowy, niski, prywatny powód do radości. Łzy rozpaczy na przemian z wybuchami wściekłości, ślinotokiem i kasandrycznymi wizjami roztaczanymi przez lemingi. Siedzę sobie, czytam i płaczę ze śmiechu. Co ja mówię? Ja się tarzam po klawiaturze. :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez staszeks » wtorek, 27 paź 2015, 21:18

1.To jakoś wybiórczo tarzasz się po klawiszach, ze całkiem składne zdania Ci wychodzą.

2.http://polska.newsweek.pl/partia-razem- ... 023,1.html
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Grego » środa, 28 paź 2015, 05:23

Od czasu do czasu się ogarniam.
Niezły teks obrazujący fiksacje lemingów: http://prostozmostu.net/kraj/witajcie-w-sredniowieczu
Mnie osobiście brakuje tylko powszechnego łkania że religia będzie w szkołach, jakby dotąd nie było. Zresztą dzięki zabiegom arcypostepowca Komora :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » środa, 28 paź 2015, 14:37

Tutorial: skąd się weźmie podwyżka cen żywności?
http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopo ... 46905.html

I ciekawa opinia autora, którego trudno zaklasyfikować jako leminga :) :
http://www.pch24.pl/cejrowski-o-projekt ... 930,i.html
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Pyramide » środa, 28 paź 2015, 15:24

Zakwalifikować Wojtka C do lemingów, albo nie może tylko wg.mnie Grego.
"wielkopowierzchniowe" już myślą jak ominąć ew. ustawę i jestem przekonana że im się uda.
Węgry coś jednak im podpowiedziały.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez Nebelwerfer » środa, 28 paź 2015, 15:59

Zależy, który wariant miałby przejść.
Jeśli będzie liczone na sztywno 2% od obrotu, to kaplica. Ciężko powiedzieć, ile w tym reżyserii podatkowej, ale np.
Sieć delikatesów Alma, która dość systematycznie zwiększa przychody z roku na rok, przy sprzedaży na poziomie 1,62 mld zł w 2013 roku, wykazała zysk netto w wysokości 10,5 mln zł.

Czyli u nich 2% od obrotu to jak mniej więcej 1/3 zysku.
I to żaden wyjątek, bo np.:
Obrazek

Może więc wyjść tak, że skutek finansowy będzie zbliżonydo nałożenia kilkudziesięcioprocentowego podatku dochodowego. Podskoczyłyby więc ceny i/lub produkty niskomarżowe zostałyby wycofane z półek.

Drugi wariant, czyli jakaś skala tego podatku, to banał. Takie np. Tesco może powołać sobie 100 sub-brandów typu: Tesco Dżemy, Tesco Ryby, Tesco Pieczywo, Tesco Lakiery do Paznokci, etc. i utrzymywać, że trzyma pod jednym dachem wiele sklepów. Dopóki żaden z nich nie nadepnie na próg obrotu 700 000 zł, od którego płaci się ten haracz, będzie git.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kolejny cud na urną

Postprzez ZIZ » środa, 28 paź 2015, 16:31

Grego napisał(a):Wczoraj cieszyłem się z klęski PO z przyczyn że tak powiem patriotycznych. A dziś mam dodatkowy, niski, prywatny powód do radości. Łzy rozpaczy na przemian z wybuchami wściekłości, ślinotokiem i kasandrycznymi wizjami roztaczanymi przez lemingi. Siedzę sobie, czytam i płaczę ze śmiechu. Co ja mówię? Ja się tarzam po klawiaturze. :lol:


Jest więcej niż zabawnie : exprezydent umęczony przewlekłymi nawrotami choroby filipińskiej stwierdził, że poażka platfusów to... ... wina Tuska :!:
Strasznie mocne te wina...

Prasa austriacka donosi (uprzejmie), że zwycięstwo Jarkacz zawdzięcza Angeli... no te rakuszańskie pismaki już się zaraziły jakąś tropikalną gorączką od przejeżdżających "uchodźców" i majaczą jak malignie :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości