Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Rodzina 500+

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Rodzina 500+

Postprzez anim.0 » poniedziałek, 18 sty 2016, 13:36

Nebelwerfer napisał(a):No ale właśnie chodzi o to,że nic nie dostaniesz.
Te 5 stów zapłacisz wcześniej w banku, w hipermarkecie, itd. - wszędzie tam, gdzie PiS wprowadzi swoje nowe daniny, ich koszt przechodzi na Ciebie. Koszt obsługi tego programu przez armię urzędasów też państwo sobie pokryje z podatków. Czyli finał będzie taki, że jak przelejesz państwu nadprogramowe 7 czy 6 stów, to oni Ci z nich oddadzą 5. Jedynymi, którzy wykażą zysk, mogą być członkowie wielodzietnych i mało przedsiębiorczych rodzin. Wiesz,coś w rodzaju jedno z minimalną, drugie bezrobotne, dookoła piątka dzieci. Wtedy na ich premię od niezaradnosci zrzuca się całe społeczeństwo a oni mają dodatkową motywację, żeby się za bardzo nie starać.



Co do płacenia kwoty która mamy dostać od państwa wczesniej w podatkach, tak samo teraz płacisz podatki chwilowo nic z tym zrobić nie możesz. Mówienie telewizyjne o tym, że zapłacisz to w banku czy też hipermarkecie bo akurat na nie zostaną nałożone nowe podatki też jest trochę takim telewizyjnym straszeniem. W praktyce wygląda to tak, że jeśli chodzi o sklepy to istnieje nieustanna walka o klienta, bez niego nie istniejesz. W przypadku małych sklepów jak i hipermarketów mówienie o tym, że klient to odczuje jest śmieszne. Stanie się tak, jak w przypadku pewnego gościa który posiadał dużą firmę w Bielsku, rozwoził towar na całą Polskę, po czym Tesco zażyczyło sobie upust jego wszystkich towarów o 10 % w efekcie facet splajtował bo nawet kosztów rozwiezienia towarów sprzedaż by nie pokryła. Hipermarkety wymuszą na dostawcach obniżenie cen żeby zwrócić sobie ów podatek a zarazem tak, żeby klient nie odczuł, że przez podatek jest drożej. Następnie Ci sami dostawcy pójdą do mniejszych sklepików i tam podniosą ceny, jedni podniosą i to odczujesz rzeczywiście inni po prostu będą zaciskać pięści, kląć ale w obawie przed stratą klienta będą dalej tak samo sprzedawać z mniejszym zyskiem.

Co do banków tutaj sytuacja jest podobna, klient mały ma przecież prowadzenie konta 0zł, przelewy 0zł, wpłaty 0zł, wypłaty z konta 0zł raty kredytu oczywista sprawa tutaj zarabiają i zarabiać będą. Gdzie sobie odbiją ? Na firmach które płacą od przelewów lub nie, na wpłatach do bankomatów czy placówek na kredytach,na prowadzeniu rachunku czy też najprostszej opłacie za kartę.

Więc nie do końca się z Tobą zgadzam. Zwykły Kowalski w moim mniemaniu nie odczuje tego,że płaci w podatkach 800 wydając w sklepach a dostaje potem od państwa 500. Zwykły Kowalski z własną firmą,oczywiście odczuję aż za dobrze. Wiadomym również jest, że teraz płacisz już podatek od każdego towaru i usługi. Po prostu uważam, że nowego podatku w tych 2 przypadkach nie odczujesz.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Rodzina 500+

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 18 sty 2016, 15:22

anim.0 napisał(a):W przypadku małych sklepów jak i hipermarketów mówienie o tym, że klient to odczuje jest śmieszne. Stanie się tak, jak w przypadku pewnego gościa który posiadał dużą firmę w Bielsku, rozwoził towar na całą Polskę, po czym Tesco zażyczyło sobie upust jego wszystkich towarów o 10 % w efekcie facet splajtował bo nawet kosztów rozwiezienia towarów sprzedaż by nie pokryła. Hipermarkety wymuszą na dostawcach obniżenie cen żeby zwrócić sobie ów podatek a zarazem tak, żeby klient nie odczuł, że przez podatek jest drożej.

Hm, nie wiem, czy to śmieszne. W każdym razie, podatek miałby być płacony od obrotów. Średnia marża w wielkopowierzchniowych to bodajże 17%. Te pół procenta, czy ile od obrotu miałyby sklepy płacić, to jest już dość duża część zysku. Nie wydaje mi się, żeby było to takie hop-siup, dostawca obniży ceny i po sprawie. Ktoś liczył, że 1% podatku może spowodować obnizkę kursu akcji Jeronimo Martins o 1 Euro. Jak będzie, zobaczymy niedługo. Może być tak, że sklepy się po prostu wykręcą od tej daninki-np. dzieląc powierzchnię na kilka wirtualnych sklepów. Wtedy PiS w poszukiwaniu kasy na obietnice będzie musiał opodatkować oddychanie.

Co do banków tutaj sytuacja jest podobna, klient mały ma przecież prowadzenie konta 0zł, przelewy 0zł, wpłaty 0zł, wypłaty z konta 0zł raty kredytu oczywista sprawa tutaj zarabiają i zarabiać będą. Gdzie sobie odbiją ? Na firmach które płacą od przelewów lub nie, na wpłatach do bankomatów czy placówek na kredytach,na prowadzeniu rachunku czy też najprostszej opłacie za kartę.

No więc właśnie, wcześniej darmowe będzie płatne. Raczej ciężko będzie się nie zorientować. Ale pomijając już to...Banki mają jeszcze zostać zmuszone do przewalutowania kredytów na "sprawiedliwy i indywidualnie wyliczany" kurs. Oznacza to pokaźne straty. W tej chwili mają wiele kredytów, gdzie kurs franka powoduje, że wartość danej nieruchomości nie zabezpiecza ew. całości roszczenia. PiS chce, aby kredytobiorca mógł w ogóle umowę kredytu wypowiedzieć. To oznacza utratę miliardów złotych zysku - czy bank będzie chciał to odzyskiwać latami, podnosząc opłaty o złotóweczkę czy dyszkę - szczerze wątpię.

Poza tym to znowu takie błedne koło: ktoś dostaje 500 zł, wydając wcześniej 800, za te 500 może kupić mniej dóbr niż wcześniej (bo ceny w górę), ma mniejsze szanse na kredyt i więcej siana kosztuje go przeprowadzenie dowolnej operacji bankowej. Nie lepiej po prostu podnieść kwotę wolną od podatku o 6000 zł/rok/dziecko do lat 18?

Więc nie do końca się z Tobą zgadzam. Zwykły Kowalski w moim mniemaniu nie odczuje tego,że płaci w podatkach 800 wydając w sklepach a dostaje potem od państwa 500.

Nawet jeżeli zarabia średnią krajową, to te 8 pak stanowi więcej niż 20% jego pensji. Dla tych, którzy zarabiają bliżej minimalki, to nawet ok. 50% wypłaty. I nie zauważą tego, że mają mniej chleba i parówek w koszyku?
Wiadomym również jest, że teraz płacisz już podatek od każdego towaru i usługi. Po prostu uważam, że nowego podatku w tych 2 przypadkach nie odczujesz.

Fajnie, gdyby tak było. Oznaczałoby, że (mówię z pamięci) dodatkowe 40 miliardów do budżetu państwa to takie tam, tu dostawca obniży cenę i kapkę mniej zarobi, a tam bank krzyknie złotóweczkę za prowadzenie konta, standardowy Kowalski nawet się nie skapnie. Mi z pamięci wychodzi, że na te 40 miliardów każdy obywatel (włącznie z niepracującymi, emerytami, dziećmi, etc.) musiałby wyłożyć jakieś 1050 zł. Jak odliczymy wszystkich tych, którzy zrzucać się nie będą, to wyjdzie zapewne, że przeciętny Kowalski musiałby przysmarować ze 2 swoje wypłaty, żeby jako tako się ten budżet spiął.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Rodzina 500+

Postprzez anim.0 » poniedziałek, 18 sty 2016, 16:04

.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 sty 2016, 16:17 przez anim.0, łącznie edytowano 2 razy
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Rodzina 500+

Postprzez anim.0 » poniedziałek, 18 sty 2016, 16:15

Nebelwerfer napisał(a):Hm, nie wiem, czy to śmieszne. W każdym razie, podatek miałby być płacony od obrotów. Średnia marża w wielkopowierzchniowych to bodajże 17%. Te pół procenta, czy ile od obrotu miałyby sklepy płacić, to jest już dość duża część zysku. Nie wydaje mi się, żeby było to takie hop-siup, dostawca obniży ceny i po sprawie. Ktoś liczył, że 1% podatku może spowodować obnizkę kursu akcji Jeronimo Martins o 1 Euro. Jak będzie, zobaczymy niedługo. Może być tak, że sklepy się po prostu wykręcą od tej daninki-np. dzieląc powierzchnię na kilka wirtualnych sklepów. Wtedy PiS w poszukiwaniu kasy na obietnice będzie musiał opodatkować oddychanie.


Zgadzam się, to jest już duża część zysku. Co do tego, że nie wydaję Ci się aby to było takie "hop-siup", coż... Jeden przykład już podałem, nie widzę większego sensu podawać innych. Jeśli jesteś z branży sam się przekonasz, jeśli nie to pewnie nie poczujesz. O kuzynów z Portugalii zbytnio bym się nie martwił, zresztą oni również zbytnio się nie martwią, uwierz mi wiem co mówię. Tak czy siak robią praktycznie co chcą w Polsce bo im nasz jaki piękny kraj na to pozwolił ;) Co do dzielenia powierzchni heh.. trafiłeś w dziesiątkę !!

Nebelwerfer napisał(a):No więc właśnie, wcześniej darmowe będzie płatne. Raczej ciężko będzie się nie zorientować. Ale pomijając już to...Banki mają jeszcze zostać zmuszone do przewalutowania kredytów na "sprawiedliwy i indywidualnie wyliczany" kurs. Oznacza to pokaźne straty. W tej chwili mają wiele kredytów, gdzie kurs franka powoduje, że wartość danej nieruchomości nie zabezpiecza ew. całości roszczenia. PiS chce, aby kredytobiorca mógł w ogóle umowę kredytu wypowiedzieć. To oznacza utratę miliardów złotych zysku - czy bank będzie chciał to odzyskiwać latami, podnosząc opłaty o złotóweczkę czy dyszkę - szczerze wątpię.

Wątpię żeby wcześniej darmowe stało się płatne, konkurencja jest zbyt wielka. Chyba, że wierzymy jakoby banki dogadywały się między sobą a konkurencja jest sztuczna :):) Nie, myślę, że banki są wystarczająco mądre, żeby zarobić tam gdzie mogą a nie spaprać sobie u podstawowego klienta wrażenia, że nagle trzeba za wszystko płacić nawet jeśli to będzie złotóweczka. Zgadzam się również, że sprawiedliwy i indywidualnie wyliczany kurs oznaczał będzie straty, myślę, że i z tym sobie bank poradzi i naprawdę nie kosztem opłat za prowadzenie konta czy też prowizjami od przelewów.


Nebelwerfer napisał(a):Nawet jeżeli zarabia średnią krajową, to te 8 pak stanowi więcej niż 20% jego pensji. Dla tych, którzy zarabiają bliżej minimalki, to nawet ok. 50% wypłaty. I nie zauważą tego, że mają mniej chleba i parówek w koszyku?

Tutaj źle sformułowałem moją wypowiedź, moja wina za co przepraszam. Chodziło mi o to ( w domyśle) że, poza właścicielami sklepików,hipermarketów którzy zostawią ceny,aby klienta nie stracić Kowalski poprostu wtedy tego nie odczuje bo będzie płacił tyle samo ile płacił.


Najmocniej przepraszam za dwa posty, nie wiem jak to się stało, nie mam pojęcia jak ten wyżej usunąć.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Rodzina 500+

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 18 sty 2016, 17:24

anim.0 napisał(a): Nie, myślę, że banki są wystarczająco mądre, żeby zarobić tam gdzie mogą a nie spaprać sobie u podstawowego klienta wrażenia, że nagle trzeba za wszystko płacić nawet jeśli to będzie złotóweczka. Zgadzam się również, że sprawiedliwy i indywidualnie wyliczany kurs oznaczał będzie straty, myślę, że i z tym sobie bank poradzi i naprawdę nie kosztem opłat za prowadzenie konta czy też prowizjami od przelewów.

Tyle, że bankowość ma niewiele wspólnego z łyżwiarstwem figurowym - wrażenia artystyczno-estetyczne klientów nie są ważniejsze od satysfakcji i dywidend udziałowców. Przynajmniej nie w City, Raiffeisenie, Pocztowym czy mBanku:
http://www.tvp.info/23629724/w-bankach- ... e-bankowej
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Rodzina 500+

Postprzez anim.0 » poniedziałek, 18 sty 2016, 18:29

Nebelwerfer napisał(a):Tyle, że bankowość ma niewiele wspólnego z łyżwiarstwem figurowym - wrażenia artystyczno-estetyczne klientów nie są ważniejsze od satysfakcji i dywidend udziałowców. Przynajmniej nie w City, Raiffeisenie, Pocztowym czy mBanku:
http://www.tvp.info/23629724/w-bankach- ... e-bankowej


Oczywistą sprawą jest, że aby udziałowcy się cieszyli z tego, że mają pełne kieszenie to Bank musi mieć jak najwięcej klientów. Jak ich zyskuje? Oferta wiadomo najważniejsza, ale tym jak się prezentuje również. Dziękuje za link bardzo fajny, poczytałem.

Odbijam piłeczkę
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 52381.html

I komu wierzyć!? Jedni mówią tak, drugi ekspert mówi tak, co tu robić!

Rzeczywiście, istnieje taka możliwość, że nawet do prowadzenia konta się dobiorą, naprawdę uważam to za mało prawdopodobne, bardziej jestem skłonny uwierzyć, że Ci co będą brali kredyty czy mają akcje (przekonuje bardzo ten ideks WIG) oberwą niż klient który wpłaca 1500 zł na konto miesięcznie. Koniec, końców w tej sprawie można powiedzieć pożyjemy zobaczymy.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Rodzina 500+

Postprzez ZIZ » wtorek, 19 sty 2016, 10:36

Wujek dobra rada: @anim.O/ Nie wierz analom :mrgreen: a tym bardziej ekspertom!

"Piotr Nejdek z DM mBanku w kategorii analiza techniczna od kilku lat nie ma sobie równych" - Parkiet, styczeń 2016;
non stop najlepszy anal w kraju od 2011 roku.
Co środę jest webinar; regularnie i czujnie się temu przyglądam i słucham bo to mój chleb :D
Pewnie coś umknęło mojej uwadze ale od maja 2015 nie usłyszałem żadnej rekomendacji sprzedaj ani redukuj wyartykułowanej wprost! W między czasie WIG 20 "nieco skorekcił" :evil: :twisted: z prawie 2600 pkt do 1700 pkt a Piotruś Pan wciąż tylko: kupuj, akumuluj.

Wujek dobra rada na poniższe pytanie zaraz odpowiada:
-Jak na giełdzie szybciutko zostać milionerem?
-Wpłać do BM miliard i stosuj bezwzględnie rekomendacje i zalecenia anali :lol: :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rodzina 500+

Postprzez Nebelwerfer » środa, 27 sty 2016, 10:41

Kontynuując off-topic o frankowiczach:
http://samcik.blox.pl/2016/01/Kto-skorz ... nki-I.html

Przy założeniu, że z ustawy skorzystaliby wszyscy, którym się ona opłaci, przykładowe koszty dla banków wyniosłyby 7,5-8,3 mld zł dla PKO BP, jakieś 4,2-4,7 mld zł dla Banku Millennium i 4,5-5 mld zł dla mBanku. Mówimy więc o kwotach sięgających kilkuletnich zysków banków. Na raz byłoby to trudne do udźwignięcia. Analityk policzył czy w scenariuszu, gdy wszyscy frankowicze, którym to się opłaca, aplikują sobie "kurs sprawiedliwy", banki nie zaczną się chwiać. Jak wiadomo, przy tak dużych kwotach banki nie tylko nie miałyby żadnych szans na osiąganie zysków, ale musiałyby sięgnąć po kapitały wypracowane w poprzednich latach. I to sięgnąć dość głęboko. Analityk doszedł do wniosku, że w przypadku np. Banku Millennium koszt ustawy antyfrankowej będzie na tyle wysoki, że bank ten musiałby pozbyć się prawie całego kapitału własnego (a więc poduszki finansowej, która zabezpiecza depozyty klientów).
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Rodzina 500+

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 28 sty 2016, 14:07

Heh, rap na grubo w Ministerstwie Finansów:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... st.html#MT

i samo pismo: http://legislacja.rcl.gov.pl/docs/2/122 ... 206240.pdf

Taka to teczka "gotowych ustaw", którymi się chwaliła Szydło i tyle warte jest właśnie zapewnianie przez Dudę "nie wierzcie, że w budżecie nie ma pieniędzy na ten program".
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Rodzina 500+

Postprzez Pyramide » środa, 3 lut 2016, 17:56

Samotna matka z dzieckiem i 500+
co ma zrobic?
http://www.tvn24.pl/poslanka-pis-radzi- ... 053,s.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rodzina 500+

Postprzez Nebelwerfer » środa, 3 lut 2016, 18:38

Wiadomo, "chłopak+dziewczyna=normalna rodzina", więc jak matka samotnie wychowuje, to wcale nie dziecko, tylko szatański pomiot, naznaczony grzechem i mowy o dotacji nie ma.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Rodzina 500+

Postprzez Pyramide » czwartek, 4 lut 2016, 07:27

Coś Kukiz podnosi głowę i wstaje z kolan. Może to tylko pod wyborców a może faktycznie czuje sie juz jako wasal ....
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1026059,tit ... aid=1166b8
Tak czy owak 500 potrzebne ale dla wszystkich dzieci.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rodzina 500+

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 4 lut 2016, 16:27

...ale bezpośrednio z kieszeni rodziców, a nie po uprzednim zrabowaniu 7 czy 8 stów przez państwo.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Rodzina 500+

Postprzez anim.0 » piątek, 5 lut 2016, 16:10

Kurde...mogłem głosować na Platformę, nie musiałbym się martwić czy dostanę kasę czy też nie. Tyle razy hejtowali ten projekt na pewno by sami takiego głupstwa nie wymyślili. Oh wait...

PO 500+
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Rodzina 500+

Postprzez Wojtke » poniedziałek, 8 lut 2016, 14:45

Jeden z efektów finansowania 500plus
http://www.alizakupy.pl/koniec-aliexpress-polska/
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości