Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Syria i okolice

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Syria i okolice

Postprzez staszeks » czwartek, 22 gru 2016, 20:30

Podobno Państwo Islamskie zadało bobu tureckim siłom specjalnym i chwali się zdobyczami,
o czym donosi rusvesna
(foto,video)
http://rusvesna.su/news/1482421513
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Syria i okolice

Postprzez Grego » sobota, 24 gru 2016, 09:10

Pochwalili się także spaleniem żywcem tureckich jeńców i wymordowaniem około setki Syryjczyków. Nie żeby to było coś nadzwyczajnego. Nawiedzeni przez Allaha działają w ten sposób zawsze i wszędzie. Wspominam o tym tylko dlatego ze nie tak dawno wycieczka euroidiotek zapowiadała pieszą pielgrzymkę na ratunek tym dzielnym chłopcom obleganym niemiłosiernie przez okrutnego Asada.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Syria i okolice

Postprzez Grego » poniedziałek, 26 gru 2016, 08:33

Dzielni powstańcy w trosce o ludność cywilną zatruli ujęcia wody pitnej dla Damaszku. Jednocześnie z Berlina rusza krucjata feministek z pomoca dla bohaterskich obrońców Aleppo. Z początku sie ucieszyłem ze trochę tej zarazy ubędzie ale gdzie tam? Marsz ma być marszem symbolicznym, tzn feministki nie idą całej trasy, a jedynie dołączają się do sztafety na dzień, dwa. Także Aleppo jest "celem symbolicznym", bo nie wiadomo czy Marsz tam dotrze. Może się okazać że dotrze do najbliższej kawiarni. No szkoda.Wprawdzie rebeliantów z Aleppo wyparto tydzień temu, ale po drodze zawszeć to trochę islamistów z maczetami grasuje. Mogło być zabawnie.
Wywiad z organizatorką (niegdyś dziennikarka GWna):
http://krytykapolityczna.pl/swiat/marsz-do-aleppo/
A skąd pomysł na formułę marszu?
Maszerowanie to jest coś, co każdy może robić. Patrzę na całą tą sprawę – aktywizm i solidarność z Syrią – z perspektywy przeciętnej europejskiej mamy. Mamy polityków i przywódców międzynarodowych, którzy podejmują decyzje. Możemy ich wymienić raz na kilka lat w wyborach i tyle. Przez resztę czasu możemy patrzeć. A ja mam już dość patrzenia na to, co się w Syrii dzieje. Konflikt w Syrii to najgorsza rzecz, jaka dzieje się za mojego życia.
Dadaizm. Podpowiedziałbym kobicie ze także za jej życia dzieje się konflikt w Jemenie i permanentna wojna domowa w DRK, w Nigerii i kilku krajach ościennych, no ale co tam, co tam...
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Syria i okolice

Postprzez staszeks » poniedziałek, 30 sty 2017, 17:42

http://podrobnosti.ua/2157896-asad-gosp ... m-smi.html
Асад госпитализирован с инсультом - СМИ
Asad hospitalizowany z powodu udaru - ŚMI
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Syria i okolice

Postprzez Grego » sobota, 4 lut 2017, 18:46

Dzielny człowiek. Mam nadzieje ze wyjdzie z tego.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Syria i okolice

Postprzez Piotrek » sobota, 4 lut 2017, 20:01

staszeks napisał(a):http://podrobnosti.ua/2157896-asad-gospitalizirovan-s-insultom-smi.html
Асад госпитализирован с инсультом - СМИ
Asad hospitalizowany z powodu udaru - ŚMI


Ja mu tam ani nie zazdroszczę ani nie współczuję, tylko psychopata nie miałby wyrzutów sumienia będąc odpowiedzialnym za masakrę tysięcy Syryjczyków. Zdaje sobie sprawę, że dla wielu Syryjczyków na zawsze pozostanie zbrodniarzem i katem, taka świadomość na pewno nie wpływa pozytywnie na stan czegokolwiek a zwłaszcza zdrowia.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Syria i okolice

Postprzez staszeks » sobota, 4 lut 2017, 21:46

Piotrek napisał(a):
staszeks napisał(a):http://podrobnosti.ua/2157896-asad-gospitalizirovan-s-insultom-smi.html
Асад госпитализирован с инсультом - СМИ
Asad hospitalizowany z powodu udaru - ŚMI


Ja mu tam ani nie zazdroszczę ani nie współczuję, tylko psychopata nie miałby wyrzutów sumienia będąc odpowiedzialnym za masakrę tysięcy Syryjczyków. Zdaje sobie sprawę, że dla wielu Syryjczyków na zawsze pozostanie zbrodniarzem i katem, taka świadomość na pewno nie wpływa pozytywnie na stan czegokolwiek a zwłaszcza zdrowia.
pozdrawiam

Ja tam nie wiem kto tam ma tysiące ludzi na sumieniu.
Języka arabskiego nie znam.
Nie mam w tych okolicach znajomych, na których słowie mógłbym polegać.
Wiadomości które do nas docierają są zbyt nieobiektywne aby tak kategorycznie sądzić.
Pozdrawiam i gratuluję pewności sądów.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Syria i okolice

Postprzez Piotrek » sobota, 4 lut 2017, 22:40

Najpierw zbombardowali i zburzyli swoje domy, szpitale i szkoły, a później się pozabijali. Brzmi to całkiem prawdopodobnie?
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Syria i okolice

Postprzez staszeks » sobota, 4 lut 2017, 22:46

Na Ukrainie też brzmi nieprawdopodobnie, a jednak moim zdaniem (na podstawie dostępnych mi informacji)
śmiem twierdzić, ze tak tam właśnie jest.
Burzą swoje domy, szkoły i szpitale oraz zabijają.
Dlaczego Ukraina miałaby być inna?
Zazdroszczę pewności siebie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Syria i okolice

Postprzez Grego » niedziela, 5 lut 2017, 07:52

Piotrek napisał(a):Ja mu tam ani nie zazdroszczę ani nie współczuję, tylko psychopata nie miałby wyrzutów sumienia będąc odpowiedzialnym za masakrę tysięcy Syryjczyków.
Też uważam że Obama jest psychopatą jak każdy nawiedzony przez Allaha. Ale co to ma wspólnego z Asadem? Asad bronił swojego narodu i kilku innych mniejszości przed muzułmańskim ludobójstwem wspieranym do niedawna przez USA. Miał pieniądze i możliwość azylu w Rosji. Mógł uciec jak Janukowycz. Porzucić alawitów i chrześcijan i resztę życia spędzić w luksusie na Krymie, albo w petersburskich salonach. Wybrał walkę. Naraził swoje życie, ale nie opuścił swoich ludzi. I wygrał!!! Islamista Barak Hussein Obama upadł, ISIS zepchnięte na pustynie i w góry dogorywa. Asad postąpił tak jak mąż stanu powinien. Przejdzie do historii w stylu Churchilla, Jana Kazimierza, Wilhelma Orańskiego i paru innych postaci tego formatu. Społeczności syryjskich chrześcijan i alawitów przetrwały inwazje muslimskiej dziczy dzięki niemu.
Piotrek napisał(a):Najpierw zbombardowali i zburzyli swoje domy, szpitale i szkoły, a później się pozabijali.

Przypominam że bombardowanie Syrii to dzieło USA do którego Obama się nie tylko przyznawał, ale nawet się nim chwalił i nakłaniał Francję i Anglię do współudziału. Nie wiem skąd czerpiesz wiarę, że to robota Asada.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Syria i okolice

Postprzez Piotrek » niedziela, 5 lut 2017, 12:15

Nie przesadzasz trochę Grego? Obama upadł? W USA odbyły się wybory prezydenckie i został wybrany nowy prezydent. Coś zupełnie normalnego, co tam funkcjonuje od dawna.
Co do reszty, historia osądzi.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Syria i okolice

Postprzez Grego » niedziela, 5 lut 2017, 13:37

Oczywiście że to normalne, użyłem niewłaściwego słowa. Powinienem był napisać odszedł. Tak czy owak to koniec wspierania islamistów przez USA. Dla Syrii wielka sprawa.
Najlepsze że jeszcze próbował przekazać terrorystom niemal ćwierć miliarda dolarów "rzutem na taśmę". Na szczęście poczciwy Trump sprawę zablokował. Skończyło się. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Syria i okolice

Postprzez staszeks » piątek, 7 kwi 2017, 16:13

Pierwsze o czym pomyślałem, kiedy usłyszałem o ataku rakietowym i zobaczyłam filmy to pytanie;
Ile kosztowało te 59 pocisków i ile będzie kosztowało Syrię usunięcie poniesionych strat.
Niedługo musiałem szukać.
Tu:
http://rusvesna.su/news/1491552240
jest mały artykulik na ten temat.
Podobno już pół roku lotnisko jest wykorzystywane jako magazyn sprzętu przed utylizacją lub rozbiórką na części.
Zniszczono:
-sześć samolotów MiG 23 będących w remoncie
-będący w utylizacji samolot AN26 (miał już zdemontowane skrzydła i siłowe agregaty)
-kilka lekkich samolotów transportowych zagranicznej produkcji
-dwa dystrybutory kołowe
-kilka ciężarówek
-samochód osobowy
-traktor.
Ogólna suma strat 3- 5 mln.$
Wystrzelono ponad 50 pocisków czyli ok 90 mln$
Natychmiast po po uderzeniu do ataku ruszyli bojownicy Państwa Islamskiego,
jakby atak miał na celu ich bezpośrednie wsparcie.

Tyle o artykule i moje wątpliwości - tu tylko dwie:
----w innych sprawach (choćby katastrofa Smoleńska czy Boeing nad Donbasem) winnych szuka się latami,
a tu jeszcze opary chemiczne nie opadły i już. jest wiadomo kto winien. A może faktycznie jak twierdzi Syria,
było to normalny nalot tylko bomby trafiły w magazyny broni chemicznej terrorystów lub zakład produkujący takową broń.
-----Jeżeli zaatakowane lotnisko było tylko składowiskiem starego sprzętu co co tam robiła spora ilość rosyjskich żołnierzy?


-
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Syria i okolice

Postprzez staszeks » piątek, 7 kwi 2017, 16:13

Pierwsze o czym pomyślałem, kiedy usłyszałem o ataku rakietowym i zobaczyłam filmy to pytanie;
Ile kosztowało te 59 pocisków i ile będzie kosztowało Syrię usunięcie poniesionych strat.
Niedługo musiałem szukać.
Tu:
http://rusvesna.su/news/1491552240
jest mały artykulik na ten temat.
Podobno już pół roku lotnisko jest wykorzystywane jako magazyn sprzętu przed utylizacją lub rozbiórką na części.
Zniszczono:
-sześć samolotów MiG 23 będących w remoncie
-będący w utylizacji samolot AN26 (miał już zdemontowane skrzydła i siłowe agregaty)
-kilka lekkich samolotów transportowych zagranicznej produkcji
-dwie cysterny-dystrybutory do tankowania samolotów
-kilka ciężarówek
-samochód osobowy
-traktor.
Ogólna suma strat 3- 5 mln.$
Wystrzelono ponad 50 pocisków czyli ok 90 mln$
Natychmiast po po uderzeniu do ataku ruszyli bojownicy Państwa Islamskiego,
jakby atak miał na celu ich bezpośrednie wsparcie.
Jeszcze jedno.
Mniej więcej w cel trafiła co czwarta rakieta.


Tyle o artykule i moje wątpliwości - tu tylko trzy:
----w innych sprawach (choćby katastrofa Smoleńska czy Boeing nad Donbasem) winnych szuka się latami,
a tu jeszcze opary chemiczne nie opadły i już. jest wiadomo kto winien. A może faktycznie jak twierdzi Syria,
było to normalny nalot tylko bomby trafiły w magazyny broni chemicznej terrorystów lub zakład produkujący takową broń.
-----Jeżeli zaatakowane lotnisko było tylko składowiskiem starego sprzętu co co tam robiła spora ilość rosyjskich żołnierzy?
-----taki atak przygotowuje się ot tak z marszu?? .Podjecie decyzji-wybór celu-opracowanie.....Mam nieodparte wrazenie, ze decyzja była podjęta znacznie wcześniej, a to może sugerować prowokację.

Tu:
http://rusvesna.su/news/1491572690
zamieszczono video zniszczeń wykonane przez rosyjskiego drona.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Syria i okolice

Postprzez davnbb » piątek, 7 kwi 2017, 17:26

staszeks napisał(a):Natychmiast po po uderzeniu do ataku ruszyli bojownicy Państwa Islamskiego,
jakby atak miał na celu ich bezpośrednie wsparcie.

Jeśli lotnisko było magazynem samolotów do utylizacji to atak na nie nie był żadnym wsparciem dla islamistów bo w żaden sposób nie osłabił potencjału bojowego wojsk syryjskich. Jeżeli jednak było tam dużo Rosjan tzn, że ktoś tu kłamie na temat przeznaczenia tego lotniska.

staszeks napisał(a):w innych sprawach (choćby katastrofa Smoleńska czy Boeing nad Donbasem) winnych szuka się latami,
a tu jeszcze opary chemiczne nie opadły i już. jest wiadomo kto winien.

Terytorium Syrii jest aktualnie jednym z najlepiej monitorowanych przez wywiad terenów na świecie (satelitarnie, radarowo, wywiad elektroniczny itp). Amerykanie dokładnie wiedzą skąd wystartował samolot, który później bombardował teren w miejscu użycia broni chemicznej. Jak Turcja zestrzeliła rosyjski samolot to po chwili w sieci pojawiły się mapki z naniesioną trasą przelotu samolotów Obrazek

staszeks napisał(a):-----taki atak przygotowuje się ot tak z marszu?? .Podjecie decyzji-wybór celu-opracowanie.....Mam nieodparte wrażenie, ze decyzja była podjęta znacznie wcześniej, a to może sugerować prowokację.

Myślę, że wojska USA mają w Syrii opracowane i przygotowane dane potrzebne do ataku na większość strategicznych obiektów. Być może ze względu na atak "z marszu" wykorzystano pociski rakietowe a nie samoloty - obniżono ryzyko ew. strat po swojej stronie a przy okazji zrobiono miejsce w magazynie na nowe pociski - biznes się kreci ;-).
Tego typu akcje mogą być jak najbardziej prowokacją CIA -oni nie raz w ten sposób dawali pretekst do działań dla swoje armii. Czy tak było będzie można ocenić po rozwoju sytuacji - jeśli USA pójdzie za ciosem i będzie eskalować działania to nie wykluczone, że tak właśnie było.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości