Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowa Targowica

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Nowa Targowica

Postprzez necia55 » poniedziałek, 23 maja 2016, 11:46

Piotrek napisał(a):Wierzysz Neciu w dobrych polityków..... Unia to nasz jedyny sojusznik i powinniśmy to wykorzystać

Drogi Piotrze :D Nie wierzę w "dobrych" polityków - polityka to bagno, cuchnące i brudzące. Zgadzam się z Tobą, że koryto zostało, a zmieniło się "towarzystwo" przy korycie. To nie ulega wątpliwości. Problem w tym, ze zmieniła się tez "skala" rabowania :P . Tamto "towarzystwo", które pognaliśmy od koryta, zrabowało i sprzedało prawie wszystko ! Ci muszą coś "stworzyć" , żeby mieć co zawłaszczyć. Tak to wygląda. Ale nie to jest najważniejsze - teraz chodzi o to, żeby Polska nie dała się zniszczyć doszczętnie . Piszesz, że UE to nasz "sojusznik" - sojusznik zazwyczaj pomaga, a nie podstawia nogę, kiedy się potykasz.Przykład -Niemcy utrudniają wejście Ursusa na ich rynek, ale budowę fabryki Mercedesa uzależniają od ilości ulg podatkowych.Jest projekt, który mówi, że polska żywność na rynkach europejskich będzie mogła być znaczona jako żywność gorszej kategorii (mimo, że jest o niebo lepsza od unijnej)- tylko dlatego, że do jej produkcji została wykorzystana energia elektryczna z węgla, a nie z atomu czy wiatru. Kolejna zagrywka - Nord Stream - czy muszę omawiać? Zagraniczne firmy płaca w Polsce podatek prawie symboliczny - corocznie tracimy na tym 30-40 miliardów zł.Pensje znakomitej większości Polaków są niższe niż zasiłki socjalne na zachodzie.
Polską gospodarkę zniszczono po to, żeby zdobyć nowy , chłonny rynek zbytu - zwłaszcza dla badziewia,którego na zachodzie już nie chcą. Unijne ograniczenia są tak skonstruowane, że niszczą polski ( i nie tylko polski) przemysł. W wielu sprawach, jesteśmy całkowicie zależni od UE i robią z nami co im się podoba. To Twoim zdaniem jest fair? Tak postępuje sojusznik? Tak postępuje największy wróg, który cudzymi rękoma niszczy wszystko co najcenniejsze. Powiedz mi, czym dla Brukseli jest Polska, jeśli za nic mają suwerenny kraj? Kim do cholery jest jakiś wicekomisarz, który chce stawiać na baczność polski rząd ? Naszym krajem jest i zawsze była Polska, a nie jakiś euroburdel, który niedługo zapewne zamieni się w zachodnioeuropejski kalifat. Takiej UE chcieliśmy? Chyba nie ! Więc należy się bronić przed tym co unia z nami robi. Rząd Dudy i Szydło próbuje się temu przeciwstawić, ale PO-wskie gnidy nie chcą się pogodzić z przegraną i "sypią piasek w tryby" za wszelką cenę chcąc doprowadzić do zapaści .
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Nowa Targowica

Postprzez anim.0 » poniedziałek, 23 maja 2016, 15:00

Pyramide napisał(a):Zobacz jak wyglądają sondaże i poparcie. Cos tu nie gra i coś nie kwiczy.


Sondaż TNS Polska
Sondaż CBOS
Kolejny CBOS

Faktycznie coś tu nie gra.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Nowa Targowica

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 23 maja 2016, 18:11

Unia to także my Polacy, UE to nie mityczny potwór, którego należy wydoić jednocześnie unikając przestrzegania zasad do których się zobowiązaliśmy przystępując do wspólnoty. Nasi politycy nie mają żadnych zahamowań w pobieraniu olbrzymich pensji w Europarlamencie a jednocześnie głupiemu pospólstwu przedstawiają Unię jako naszego prześladowcę: hipokryzja, bezczelność i cwaniactwo. Jeśli nie potrafią dobrze reprezentować naszego kraju niech oddadzą kasę, także tą z oszukanych diet i zrezygnują.
Rozumiem też, że to peowskie gnidy doprowadzą kraj do zapaści mimo, iż nie mają żadnego wpływu na to co się dzieje w Polsce? Tysiące ludzi we wszystkich instytucjach państwowych zostało wymienionych i teraz ssie PiS a nie PO. Co do klęski i biedy polskiej gospodarki spowodowanej przez poprzedników PiS-u. Pan Jasiński, nowy prezes Orlenu za pierwsze dwa tygodnie swojej pracy w grudniu 2015 roku otrzymał 69 tysięcy złotych, a tym roku może zarobić nawet ponad milion złotych. Zarząd Orlenu w zeszłym roku otrzymał 13,5 mln wynagrodzeń, w tym będzie więcej.Chyba nie jest tak źle jeśli stać nas na opłacanie tysięcy pasożytów z rządzącej partii? Rozumiem, że uważasz, że im się należy mimo, iż większość z nich nie pojęcia za co biorą pieniądze, my wiemy, że ważne jest do jakiej partii należysz i tylko tyle. Nie rozumiem Ciebie, Neciu, okradają nas, pozostawiając resztki dla narodu, a ludzie się cieszą.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Nowa Targowica

Postprzez necia55 » czwartek, 26 maja 2016, 12:03

UE to rzeczywisty potwór - wcale nie mityczny - który usiłuje nas wchłonąć. A co do dojenia -to my ich wcale nie doimy Piotrze. Każdego roku wpłacamy "daninę" w postaci kilkudziesięciu miliardów zł ( w zeszłym roku ok. 34 miliardów) i to co nam Unia "kapnie" to są tylko "udziały" Polski. We wszystkich instytucjach państwowych siedzą stare kadry, myślące po staremu, takie którym się nie chce du*ska ruszyć i zadziałać, tylko siedzą przyklejeni do stołków i ciągną co się da! Więc wymiana to jak najbardziej dobre posunięcie. Uważam, że jeszcze bardziej powinni "przewietrzyć" stare kadry. Na ich miejsce powinno się wpuścić młodych, prężnych , działających, z pomysłami. Pensje "wierchuszki" zawsze były dyskusyjne i kontrowersyjne, więc tu Ameryki nie odkryłeś. "Góra" zawsze będzie dążyła do zawłaszczenia sobie jak największej puli do podziału. A co do okradania nas, biedaków - to co możemy zrobić ? Idź i zabierz im, może dadzą :P . "Naród" zawsze był okradany i poniżany - nie pamiętam czasu, kiedy "naród-człowiek pracy" byłby kimś ważnym. Tutaj się nic nie zmieni - stare praktyki mają się dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby coś się zmieniło-niestety. Potrzebny jesteś do głosowania, a potem spadaj i nie przeszkadzaj "rządzić" . Ale jeśli przy okazji "naród" coś z tego ma - to czemu nie?
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » czwartek, 26 maja 2016, 12:45

http://wpolityce.pl/polityka/192851-tro ... -dostajemy
http://zmieniacunie.money.pl/budzet;uni ... 35262.html
kto głosował na dobra zmianę teraz powinien siedzieć cicho ,słuchać kazań i modlić się
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez Piotrek » czwartek, 26 maja 2016, 21:30

Rozumiem Neciu, że merdasz ogonkiem z wdzięczności za resztki z pańskiego stołu, i akceptujesz to, że Pan i jego kaprysy decydują o Twojej egzystencji.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Nowa Targowica

Postprzez Grego » piątek, 27 maja 2016, 00:22

Mowa o kaprysach premier Ewy Kopacz, która wyrugowała ze szkolnych sklepików drożdżówki, żeby dzieci nie były grubaskami?
Czy o kaprysach unijnych urzędasów, którzy wiedzą lepiej jak należy robić oscypki, obwarzanki, jaka ma być krzywizna banana, ile krów i cholera wie co jeszcze.Tak tylko zapytałem :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » piątek, 27 maja 2016, 06:19

Te "znamienne" fakty o EK i bułeczkach pasują do reklamy "czyli dla .....ów"
Problem jest tu,który laicy i oszołomy nie widzą albo nie maja o nim zielonego pojęcia pojęcia
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ego/yw7vpt
A w tle dobra zmiana tylko niedouczona
http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,201 ... dlowy.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez anim.0 » piątek, 27 maja 2016, 10:55

Pyramide napisał(a): :roll:
A w tle dobra zmiana tylko niedouczona
http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,201 ... dlowy.html


Póki co temat stoi w miejscu. Rozmowy zakończyły się bodajże na tym,że sklep ma robić 18 milionów w górę żeby zostać opodatkowanym. Fakt jest taki, że małe i średnie sklepy to ominie i fajnie. Z dużymi pewnie będzie tak że podzielą się na pół a hipermarkety jako zagraniczne będą musiały się nakombinować albo zapłacą podatek handlowy i też fajnie. Polska coś zyska, będzie na 500 + :) Jeśli podatek wypali tak, że uderzą tak jak zamierzali od początku w zagranicznego handlowca naprawdę będzie mi sie puszka cieszyć :)
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » piątek, 27 maja 2016, 11:47

Też bym się cieszyła ale pod warunkiem że Ty ja i inni nie poniosą kosztów tego w podwyżkach cen
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez anim.0 » piątek, 27 maja 2016, 14:31

Pyramide napisał(a):Też bym się cieszyła ale pod warunkiem że Ty ja i inni nie poniosą kosztów tego w podwyżkach cen


Biznes jest prosty póki co. Jeśli rzeczywiście jest tak jak rozmowy prowadzone są i stanie się to rzeczywistością to będzie drożej oczywiście ale w hipermarketach :) Małe sklepiki osiedlowe i minimarkety prowadzone przez polskich przedsiębiorców już nie miałyby powodu zwiększyć cen. No chyba, że dostawcy zwiększą swoje ceny ale mam nadzieje, że nie. Pożyjemy zobaczymy jestem dobrej myśli, chyba, że jedno nam obiecują a drugie zrobią bo taka opcja również jest.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Nowa Targowica

Postprzez necia55 » piątek, 27 maja 2016, 15:09

Piotrek napisał(a):Rozumiem Neciu, że merdasz ogonkiem z wdzięczności za resztki z pańskiego stołu, i akceptujesz to, że Pan i jego kaprysy decydują o Twojej egzystencji.
pozdrawiam

Nie Piotrze, nie merdam ogonkiem, tylko próbuję jakoś przetrwać w "demokratycznej" Polsce, nie mając wpływu na nic. Tylko tyle i ...aż tyle. Nigdy sama nie decydowałam o swojej egzystencji - zawsze robiono to za mnie ( i za wszystkich ) czy mi się to podobało, czy nie ! Za Ciebie też decydują i nie masz nic do powiedzenia! Pokaż mi choć jedna konkretną sprawę, w której wezmą pod uwagę Twoje sugestie, pomysły czy postulaty. :mrgreen: Gdzie z uwagą wysłuchają Twoich argumentów i wezmą pod uwagę Twoją wolę? Pójdę tam i ja i powiem swoje. Czekam na konkretny adres. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Nowa Targowica

Postprzez Piotrek » sobota, 28 maja 2016, 19:01

Naprawdę jesteś taka bezradna, bezwolna i manipulowana i nic nie możesz z tym zrobić, Neciu Droga? Zacznijmy od podstaw: jako grupa sąsiadów mamy jakieś propozycje - jest Rada Osiedla, czasami można coś zmienić przy ich pomocy, dalej, są Radni z naszej dzielnicy, można ich podręczyć. A pismo grupy mieszkańców do Pana Krywulta? zapewniam, że odpowie. W ostateczności można poprosić Posła, po to jest żeby dbać o swój region a nie tylko interesy partii. Trzeba pilnować decyzji administracyjnych wydawanych z sprawie naszego miejsca, wiele z nich jest wydawanych z wadami i jeśli są dla nas niekorzystne, można je podważyć w NSA, co też robiliśmy. Co do polityki na szczycie, nikt nie zabrania CI wyrażać swojego zdania, im będzie to głośniej i wielu miejscach mówione wspólnie z innymi Polakami, nie obawiaj się dotrze gdzie trzeba, politycy mimo w większości swojej głupoty, nieudolności mają we krwi instynkt kasy i tym się kierują, a nie wybranie w następnych wyborach to odstawienie od koryta, i Ty też masz na to wpływ. I ja mimo, iż uważam, że należałoby w któryś z kolei wyborach pokazać politykom, że nie mają żadnego poparcia i propagować zerową frekwencję, to jednak na teraz zbytnio nie wierzę iż jest to możliwe. Więc to, że nie głosuję nie ma znaczenia, bo i tak opłacam polityków, których nie wybrałem, więc mam prawo żądać aby to do czego są powołani robili z korzyścią dla obywateli. Ale jeśli obywatele będą bierni, w poczuciu klęski i bezradności to politycy wykorzystają dla siebie bo bardzo lubią taką rzeczywistość.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Nowa Targowica

Postprzez staszeks » sobota, 28 maja 2016, 22:40

Piotrek napisał(a):................., a nie wybranie w następnych wyborach to odstawienie od koryta, i Ty też masz na to wpływ. I ja mimo, iż uważam, że należałoby w któryś z kolei wyborach pokazać politykom, że nie mają żadnego poparcia i propagować zerową frekwencję, to jednak na teraz zbytnio nie wierzę iż jest to możliwe.....................

W wielu kwestiach mamy różne zdania, ale tu popieram w całej rozciągłości
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Nowa Targowica

Postprzez Piotrek » niedziela, 29 maja 2016, 09:51

staszeks napisał(a):
Piotrek napisał(a):................., a nie wybranie w następnych wyborach to odstawienie od koryta, i Ty też masz na to wpływ. I ja mimo, iż uważam, że należałoby w któryś z kolei wyborach pokazać politykom, że nie mają żadnego poparcia i propagować zerową frekwencję, to jednak na teraz zbytnio nie wierzę iż jest to możliwe.....................

W wielu kwestiach mamy różne zdania, ale tu popieram w całej rozciągłości

Różnice w poglądach nie wykluczają zdrowego rozsądku.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron