Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowa Targowica

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » środa, 20 kwi 2016, 13:22

nie pierwszy to raz wyobraźnia ponosi cie w sfery niedostępne na trzeźwo.

z czego wywnioskowałeś o likwidacji internetu długa bronią ?
może "niezależna" pisała o tym i skojarzyłeś
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez Grego » środa, 20 kwi 2016, 13:26

Zdecydowanie powinnaś odstawić te prochy.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » środa, 20 kwi 2016, 13:33

tylko ja z forum ? :cry:
o innych nie myślisz? a o sobie zapomniałeś :mrgreen:

http://www.fakt.pl/politycy/gronkiewicz ... 27447.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez ZIZ » niedziela, 24 kwi 2016, 23:19

>@Pyramide/ Euro rewizor jak u Gogola??
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3633
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Targowica

Postprzez ski » poniedziałek, 25 kwi 2016, 12:09

ZIZ napisał(a):>@Pyramide/ Euro rewizor jak u Gogola??
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3633


A fakty są takie, że scenariusz operacji przeciwko Polsce realizowany jest cierpliwie i metodycznie, zarówno z niemiecką pedantycznością z jednej, jak i żydowską hucpą z drugiej strony.


Obrazek
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 25 kwi 2016, 16:07

Brakuje na mapie jeszcze Watykanu
Krytyka krytyką ale wypowiedz tego j/n uważam za bezczelną.Oczekuję dosadnej odpowiedzi naszego MSZ.
Są granice krytyki ,wskazywanie błędów czy niedorzeczności władzy tak ,ale co za dużo to niezdrowo zwł z zewnątrz
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... -gang.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 25 kwi 2016, 19:16

Nie kpij sobie; prof. Normanowi Davisowi nie mieści się w głowie taki nagły zwrot.. ..no cóż;
Pod linkowanym przez Ciebie artykułem jest link do następnego, który Cię oświeci i taki oto fragment:
"...Projekt przewiduje m.in. nowy mechanizm prowadzenia poszukiwań szczątków osób, które straciły życie, walcząc z totalitaryzmem. - Wprowadzamy możliwość prowadzenia tych prac w oparciu o przepisy Kodeksu Postępowania Karnego. W przypadku odnalezienia szczątków ofiar w każdym postępowaniu będzie prowadzone śledztwo przez prokuratora Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - zapowiedział Mularczyk..."
I to jest jedna z osi, prawdopodobnie najszybszy (czy najlepszy z punktu widzenia prawa, tego nie wiem..) sposób na wznowienie prac na Łączce i to pod grobami prl-owskich dygnitarzy!
Wchłonięcie przez IPN obecnej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa a właściwie jej likwidacja i przejęcie kompetencji. Te i inne zapisy projektu ustawy rozszerzającej kompetencje IPN nie mieszczą się prof. Davisowi w głowie. I nie tylko jemu.
A więc nie ROPWiM będzie decydowała o tym, który grób można naruszyć - ekshumować i przenieść na czas poszukiwań bezpośrednio pod nim!; Szczątki to nie jest nienaruszalna świętość jeśli prowadzi się sprawę karną, prokuratorską przeciwko zbrodniom na Narodzie. Takie zapisy o nienaruszalności miejsca pochówku to w Talmudzie i dlatego Śp Lech Kaczyński wstrzymał ongiś ekshumację w Jedwabnem. Tam na Łączce nie ma przeciwwskazań religijnych,(wiara bolszewicka zabrania kopania???) .
Bardzo cenię prof Normana Davisa i przykro mi z powodu odsunięcia zagranicznych historyków o muzeum w Polsce ale o idei łączenia dwóch gdańskich muzeów nie mam żadnego zdania.
Dotychczsasowa postawa ROPWiM spowodowała, że sami ukręcili na siebie powróz.. .. bo ustawa zapewne przejdzie.
Sukcesy dr hab Szwagrzyka na Łączce rozbudziły nadzieje i oczekiwania, szczególnie rodzin osób pomordowanych w ubeckich katowniach, na godny pochówek szczątków bohaterów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » wtorek, 26 kwi 2016, 06:42

ZIZ patrzmy w przyszłość,młodzi raczej te twoje badania maja w ..... budujmy drogi,przedszkola,inwestujmy w edukacje,miejsca pracy,zmierzajmy do lepszych a nie cofajmy się do średniowiecza zaglądając "komuś w krocze"
Lepiej niech emeryci dostana więcej niż obiecane 5 zł i inne obiecanki cacanki ,zamiast babrania się i przedstawiania nieobiektywnie przeszłości przez nawiedzonych polityków.
To co opisujesz niech robią ale to nie jest temat nr 1 w Polsce
Zobacz jakie dobra zmiana ma poparcie
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez ZIZ » wtorek, 26 kwi 2016, 08:55

>@Pyramide/ Typowe oczadzenie propagandą:
-drogi, ba nawet autostrady a konkretnie jedną w miarę kompletną; efekt - ponad 700 (siedemset) spraw spłynęło do sądów o zapłatę ( w sumie o kilkadziesiąt miliardów złotych) przeciwko Generalnej Dyrekcji czyli de facto SP; budżet zapłaci! Kilkadziesiąd bankructw firm - podwykonawców; to efekt budowy jednej autostrady dla piłkarzyków Tuska!
-przedszkola - zerknij na dzisiejszy artykuł na tym portalu, bez komentarza!
- w edukację? wyprodukowaliśmy już kilkukrotnie więcej historyków, politologów i innych -logów - teraz rządzą! Bo inwestycje w uczelnie medyczne są "zbyt drogie" !
-miejsca pracy ma tworzyć rynek a nie Ratusz; jest akurat na odwrót! Więc innowacyjna gospodarka to kilkudziesięciu nowych urzędników od deklaracji śmieciowych i rozdziału 500+ (jakby dotychczasowych biurek nie można obciążyć tą robotą!)
Ekshumacje to nie zaglądanie " komuś w krocze" - o czym Ty piszesz??? Są prowadzone właśnie po to aby obiektywnie pisać o przeszłości - na podstawie pogruchotanych kości, powybijanych zębów i otworów wlotowych z tyłu czaszki!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » wtorek, 26 kwi 2016, 10:00

tak tak tak ZIZ, ekshumacja i zaglądanie ..... w moim wątku to 2 różne sprawy
Z tych wymienianych spraw co przytaczasz są tam też wyjaśnione/wyjaśniane i osadzeni sprawcy np zabójstwa Papały,zaginionej Ewy T,"samobójstwa Blidy, Andrzeja L ?
Wiem że obroniona jest /hahaha/ matka 6 dzieci przed więzieniem
Wszystko jest potrzebne ale robić i wdrażać trzeba z umiarem nie na pokaz dla TVP "infopis"
Ciemny lud już tego nie kupuje ZIZ i nie akceptuje np pielęgniarki w poważnym zarządzie spółki czy innych bezsensownych decyzji krytykowanych przez zdecydowana większość.
Popatrz co robi i jaka odwagą np Frasyniuk,aktorzy,radni wielu miast,zespoły prawnicze, itd
Uważam ze nie jest to dobra droga a raczej droga ku klęsce.
zobaczymy
To nie znaczy ze jestem za powrotem jakiej tam PO i jej poczynań
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez ZIZ » wtorek, 26 kwi 2016, 11:07

Bugaj:
"...albo PiS wszystko ułoży po swojemu, albo trzeba będzie PiS rozstrzelać..."
Frasyniuk jak i inni nawołuje do wyjścia na ulice; aktorzyny grają swoje role a prawnicy bronią Stajni Augiasza = polskie sądownictwo.
Radni mogą sobie bzdury uchwalać a wojewodowie skasują te bzdety bo tak funkcjonuje to z mocy prawa!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » wtorek, 26 kwi 2016, 12:41

musisz dodać wojewoda z Pis inny tego by nie zrobił
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez ski » wtorek, 26 kwi 2016, 12:47

ZiZ podaj jakieś autorytety prawnicze, jakieś gremia najlepiej, które potwierdzą twoją wersję.
Na razie to PiS niszczy porządek demokratyczny i parę osób mam nadzieję za to odpowie, bezwzględnym więzieniem.
Poza kilkoma politykami wszycy znający się na prawie i w Polsce i za granicą maja spójną wersję.


edit: samorządy muszą respektować wyroki TK, nawet niepublikowane. w przeciwnym wypadku będą odpowiadać finansowo przed sądami w sprawach odszkodowawczych.

Obrazek
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: Nowa Targowica

Postprzez ZIZ » wtorek, 26 kwi 2016, 13:23

ski napisał(a):

edit: samorządy muszą respektować wyroki TK, nawet niepublikowane. w przeciwnym wypadku będą odpowiadać finansowo przed sądami w sprawach odszkodowawczych


Skoro uważają, że muszą to po co podejmują uchwały, że będą działały tak jak muszą a nie inaczej?
Skoro SN uważa, że orzeczenia/opinie TK są ważne z chwilą wyartykułowania na sali w toku postepowania to po co ten cały szum, jazgot i klangor o ich opublikowanie?
Schiz niezły! :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Targowica

Postprzez ski » wtorek, 26 kwi 2016, 13:52

ZIZ napisał(a):...
Skoro SN uważa, że orzeczenia/opinie TK są ważne z chwilą wyartykułowania na sali w toku postepowania to po co ten cały szum, jazgot i klangor o ich opublikowanie?


Żeby Beatka,Nadprezes,Zero,Kuchciński i Du*a nie mieli wymówek na przyszłym procesie, że nie wiedzieli co robią.
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości