Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Brexit i co dalej

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Brexit i co dalej

Postprzez anim.0 » sobota, 25 cze 2016, 12:03

Pyramide napisał(a):anim.0
Ewidentnie nie masz nic ciekawego do powiedzenia. To Piotrek tak ładnie mówił o wspólnej idei, a ty tutaj delikatnie wyśmiewasz sugerując, że i w UE nie mamy nic do gadania?

wystarczy że ty masz coś do powiedzenia
uważasz że faktycznie mamy coś tam do powiedzenia? zwł pod ta unijną "szmatą"


Dodatkowo wychodzi jeszcze brak zrozumienia tekstu pisanego :(


Z ciekawostek dotyczących Brexitu - Londyn
No i długo nie trzeba było czekać Kolejne referendum ?
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » niedziela, 26 cze 2016, 07:29

"mistrzostwo" dyplomacji cd.
Witold Waszczykowski organizuje podobno w Warszawie w poniedziałek szczyt szefów dyplomacji większości państw unijnych w sprawie Brexitu - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
Szczyt organizowany jest w kontrze do dzisiejszego spotkania szóstki szefów MSZ Niemiec, Włoch, Belgii, Holandii, Luksemburga i Francji.
A tymczasem UE zaprosiła na spotkania w niedziele i poniedziałek szefów dyplomacji Słowacji,Czech i państw bałtyckich oczywiście bez Polski i Węgier
Typowe oblicze Polski ,najpierw znikające flagi UE,później "przyzwolenie" na idiotyczne wypowiedzi niejakiej poseł Krystyny P i innych polityków a teraz nagle troska o UE
Coś chyba ta nasza dyplomacja wie lub powinna wiedzieć jaką mamy opinię w świecie /rozrabiaków politycznych i wiecznie pokrzywdzonych/ podobnie jakie jest podejście do naszych obywateli np. jakieś obraźliwe ulotki teraz właśnie o Polakach w UK
Tu jest pole do interwencji i dyplomacji a nie mini szczyty na pokaz lub F16 na Bliski Wschód za jakieś tam obiecanki cacanki.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez anim.0 » niedziela, 26 cze 2016, 09:04

Pyramide napisał(a):"mistrzostwo" dyplomacji cd.
Witold Waszczykowski organizuje podobno w Warszawie w poniedziałek szczyt szefów dyplomacji większości państw unijnych w sprawie Brexitu - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
Szczyt organizowany jest w kontrze do dzisiejszego spotkania szóstki szefów MSZ Niemiec, Włoch, Belgii, Holandii, Luksemburga i Francji.

Jak źle i poczytnie brzmi - szczyt organizowany jest w kontrze do dzisiejszego spotkania. Dla kontry aktualna wypowiedź miała wydźwięk trochę inny. Rozważają opcje i zbierają informację czy do takiego spotkania wogóle może dojść ponieważ jesteśmy eurpejczykami - wspólnotą i jako wspólnota takie sprawy powinny być rozgrywane nie tylko przez szóstke a przez całość. Jeśli autentycznie wierzy się w tą wspólnotę uważam, że faktycznie facet ma racje.


Pyramide napisał(a):A tymczasem UE zaprosiła na spotkania w niedziele i poniedziałek szefów dyplomacji Słowacji,Czech i państw bałtyckich oczywiście bez Polski i Węgier

I czemu się dziwisz? Dla Twojej informacji było to w pełni do przewidzenia. Słowacja pierwsze co ogłosiła to, że szanuje wybór UK po czym drugie co zrobiła to ogłosiła, że już zbierają podpisy w dokładnie tej samej sprawie. Czechy ? W 2015 jak zapewne pamiętasz zrobili dokładnie to samo, już zastanawiali się, już coś straszyli. Wiadomym jest, że po Brexicie z automatu te państwa które mają szanse krótko mówiąc pójść w ślady UK trzeba dopieśćić żeby UE się nie sypnęła. Stąd spotkania z nimi, a nie z nami tymi którzy powiedzieli wprost, że my w UE chcemy być i nawet nie myślimy o referendum w tej sprawie.

Pyramide napisał(a):Typowe oblicze Polski ,najpierw znikające flagi UE,później "przyzwolenie" na idiotyczne wypowiedzi niejakiej poseł Krystyny P i innych polityków a teraz nagle troska o UE

Jeśli naprawdę uważasz, że Polska jest tak wyjątkowa w porównaniu do innych państw, że aż w całej Europie się śledzi się wypowiedzi posłow i posłanek to coś tu nie gra. Maksymalnie pewnie są cytowani Ci najbardziej kontrowersyjni w tabloidach typu pudelek. Europa patrzy na dyplomatów, prezydentów, premierów i osoby które mają znaczenie a nie zwykła posłanka Kowalska co dostała mandat i pier...i głupoty.

Pyramide napisał(a):Coś chyba ta nasza dyplomacja wie lub powinna wiedzieć jaką mamy opinię w świecie /rozrabiaków politycznych i wiecznie pokrzywdzonych/ podobnie jakie jest podejście do naszych obywateli np. jakieś obraźliwe ulotki teraz właśnie o Polakach w UK
Tu jest pole do interwencji i dyplomacji a nie mini szczyty na pokaz lub F16 na Bliski Wschód za jakieś tam obiecanki cacanki.

Opinie taką mamy bo sobie sami na nią zapracowaliśmy i to jest fakt. Jak w Norwegi Polacy wpadli na to, że wystarczy wybić szybę i dać w mordę policji, żeby trafić do więzienia i zarobić nie tracąc na mieszkanie i wyżywienie to nie ma co się dziwić, że potem chodzą o nas złe opinie. Żeby nie wiem jak dyplomacja się starała tego nie naciągną. Tak samo było z jechaniem po socjalne do Anglii i wiele wiele innych przykładów. Jestem ciekaw co byś zaproponowała tej dyplomacji np w przypadku ulotek które wymieniasz. Faktycznie są obrzydliwe no ale co? Jesteśmy oburzeni? Rozumiemy? Życie. Jak chcemy gadać o dyplomacji to polecam poczytać kraje do których latają nasi, następnie polecam poczytać jak nasze wizyty tam opisują - tylko w naszej prasie fantastycznie się smaruje i małe potknięcia i małe sukcesy. Dobrym przykładem była wizyta prezydenta w Chinach - my pisaliśmy o tym jak to prezydent się ślizgał na murze a Europa kompletnie o czymś innym.


Co do Brexitu i całej tej sytuacji jestem bardzo ciekaw jak to wszystko się skończy. Mam na myśli moment w którym UK już wyjdzie z UE. Jakie konsekwencje dla Wielkiej Brytanii to za sobą poniesie bo musi. Jeśli okazałoby się, że w sumie straty są do zjedzenia albo nikłe to jestem przekonany, że zaczną padać pytania po co w takim razie jestem w UE. Utrzeć im nosa znowu za bardzo nie mogą bo wciąż się liczą na scenie no i pat. Pytanie jeszcze co ze Szkocją i Irlandią ale tutaj pewnie odpowiedź uzyskamy szybko.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Grego » niedziela, 26 cze 2016, 09:21

Unia stoi na krawędzi rozpadu. Jakieś tam głupkowate ulotki to rzecz bez znaczenia. Temat dokładnie dla Pudelka. Co do spotkania to rzecz jest zupełnie logiczna. Skoro państwa "starej unii" knują we własnym gronie, to wydaje się możliwe że temat podziału UE jest na stole. W takiej sytuacji warto by się z naszymi najbliższymi sąsiadami dogadać, aby w obrębie naszego regionu zachować najważniejsze atrybuty zdychającej Unii. Wspólny rynek i swobodę podróżowania. Spotkanie zatem jest potrzebne. Jeśli uda się je zmontować w tak krótkim czasie, to brawa dla Waszczykowskiego.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » niedziela, 26 cze 2016, 09:35

zostanie po rozpadzie Polsce reaktywacja RWPG i kilka rotacyjnych dywizji odstraszających /dziki przekraczajace granice/
zmontowanie czegoś np. z Węgrami realne a Węgry z Rosja też czyli jak na wstępie

admin.0
ciekawe i realne Twoje stanowisko pomimo braku zrozumienia tekstu pisanego z mojej strony
ale może odniesiesz sie jeszcze do znikających flag UE w naszych urzędach i ciche ich przywracania
spotkanie ze Słowacja i Czechami może ma inny cel,zobaczymy
Ciekawe dlaczego Polski Min SZ konsultował się dzisiaj z Niemcem przed spotkaniem Grupy Wyszehradzkiej? Jak wstajemy z kolan do konsekwentnie a nie dalej jakieś umizgi do Niemiec
A poniżej prawda czasu i ekranu
https://pbs.twimg.com/media/Cl3ntWNWEAAH8T-.jpg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez anim.0 » niedziela, 26 cze 2016, 16:35

Pyramide napisał(a):ale może odniesiesz sie jeszcze do znikających flag UE w naszych urzędach i ciche ich przywracania


Proszę bardzo. Z tego co mi wiadomo jedyny raz w którym została zapytana Pani Szydło był zaraz po jej wystąpieniu i ładnie wybrnęła z tego iż wypowiedzi po posiedzeniach rządu które będą kierowane do polaków chce zrobić na tle najpiękniejszej flagi biało czerwonej. Tyle. Z punktu widzenia prawnego nie ma w naszym państwie obowiązku wieszania flagi UE. Patrząc np na Czechy które przez lata nie wywieszały flagi albo na Węgry uważam, że tak źle nie wypadamy. Faktycznie usuwanie ich i przywracanie ciągłe jest kompletnie bez sensu chyba, że ma to wyglądać na zasadzie mówimy tylko do polaków dajemy polskie flagi, mówimy do europejczyków dajemy obie flagi wtedy jeszcze rozumiem. Jeśli jest to zwykłe niezdecydowanie to dobrze by było się zdecydować w sumie nigdy się nie zastanawiałem nad tym dla mnie to nie jest jakiś problem nawet na małą ramkę w gazecie. Bardziej interesują mnie czyny niż symbolika która Polacy się przejmują.

Zadałem sobie trud i sprawdziłem jak to jest z innymi krajami podczas przemówień i zaskakująco zapewne dla Ciebie również zdarzają im się takie "wpadki" z brakiem flagi UE.

Poczytać fajnie jest sobie również komentarze na stronach zagranicznych co ludzie o tym myślą. Pierwsze lepsze linki z google. Pragnę również zauważyć, że temat pojawił się zawsze w połączeniu o odmowie przyjęcia imigrantów.
Click
Click
Click
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Grego » poniedziałek, 27 cze 2016, 17:26

http://telewizjarepublika.pl/spotkanie- ... 35105.html
W Pradze odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Niemiec.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
W spotkaniu w Warszawie biorą udział: ministrowie spraw zagranicznych Węgier, Rumunii, Bułgarii, Grecji oraz podsekretarze stanu Hiszpanii i Wielkiej Brytanii
Trzeba przyznać, że Waszczykowski zna za co bierze pieniądze. Strach pomyśleć jakie byłyby konsekwencje, gdyby w takim momencie historii naszym ministrem SZ był spec od murzyńskości i rozliczania kilometrówek. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 27 cze 2016, 18:00

Bosze
zna za co bierze pieniądze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Grego » poniedziałek, 27 cze 2016, 18:13

Znowu czegoś nie zrozumiałaś? No to specjalnie dla lewicujących yntelygentów dodam egzegezę. Zna (w domyśle zagadnienie) za które bierze pieniądze.
Ja rozumiem że za twoich młodych lat powszechne nauczanie było w powijakach, ale też było sporo czasu na nadrobienie zaległości. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 27 cze 2016, 18:22

spoko wszystko rozumie nawet "onucowe" myślenie buraka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://polityczek.pl/index.php/uncatego ... en-brexitu
zwł komentarze są ciekawe ale nie dla myślących onucami i pobierających nauki w LWP

tu jest pole do popisu
Waluty
EUR 4.46 USD 4.05 GBP 5.34 CHF 4.14
Indeksy
WIG -1.63 WIG30 -1.99
a zadłużenie z winy Tuska "spada" na łeb na szyje"
tu "ekspercie" od wojskowości zabierz głos
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Grego » poniedziałek, 27 cze 2016, 19:08

A płyn do naczyń po ile?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 27 cze 2016, 19:13

droższy od onuc Grego

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 13321.html
dosadnie /z tt/
to ten pan,który będzie reformowal Europę
https://pbs.twimg.com/media/Cl9sjKKXIAAiQa9.jpg
jak? np poprzez biurokracje
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... strow.read
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » środa, 29 cze 2016, 06:23

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Nebelwerfer » środa, 29 cze 2016, 07:17

W tłumaczeniu na język nieformalny: UE w kwestiach strategicznych jest głucha na głos byłej szefowej Domu Kultury w Brzeszczach.
Szok i niedowierzanie.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Santos » środa, 29 cze 2016, 19:29

27 krajów Unii zgadza się, że nie potrzeba zmian traktatowych. PiS mówi o "nowym traktacie UE", ale tylko w Polsce. Na szczycie Unii premier Beata Szydło nie zająknęła się o tym /z GW.pl/
W kropce nad I
Gowin: Straciliśmy głównego sojusznika w UE, musimy zredefiniować nasze sojusze.
Chyba zapomniał dodać że czeka Rumunia,Grecja i Węgry

komentarz zbędny
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron