Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Brexit i co dalej

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Brexit i co dalej

Postprzez Santos » piątek, 24 cze 2016, 06:23

Stało się. Czy mieli rację zobaczymy.
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... -gora.html
Może powinni pamiętać też że cała potęga WB została zbudowana jednak na uchodźcach,przybyszach,koloniach.
Kto był i widział że typowym Brytyjczykom nie za bardzo chce się ciężko pracować bo mają 'roboli' m.in z Polski zwł do trudnych i brudnych prac.
Trochę rozumie ich że te granice napływu emigrantów zostały przekroczone co zagraża bytowi rdzennych mieszkańców.
Ciekawe będą wypowiedzi dziś naszych polityków i oczywiście plany na przyszłość.
Euro już po 4,50
Może wreszcie spełnią się nawoływania wyborcze większości ugrupowań parlamentarnych 'wracajcie' do kraju /po co/
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Brexit i co dalej

Postprzez anim.0 » piątek, 24 cze 2016, 07:57

Trochę do przewidzenia było, że tak to się skończy. Moim zdaniem Polacy trochę nie zdają sobie sprawy co to dla nich oznacza.Orłem w tej sprawie nie jestem i chętnie poczytam coś więcej od osób posiadających wiedzę w tym temacie. Moim zdaniem problemem który szybko dotknie naszych rodaków będzie zabranie świadczeń socjalnych, o pracę bym się nie bał. Drugim problemem prawdopodobnie renegocjacja umów bo na logikę te z UE ich już nie obowiązują. Ja jestem jeszcze ciekaw, jak będzie w wypadku innych państw członkowskich - czy będzie to jednorazowa sytuacja czy też efekt domino zadziała.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Piotrek » piątek, 24 cze 2016, 09:38

My Europejczycy nie jesteśmy jeszcze gotowi do idei wspólnej Europy. Rozpad Unii nakręcony przez populistyczne narodowe partyjki, dla swoich egoistycznych interesów, na pewno nie przyniesie ani rozwoju poszczególnych krajów ani poprawy warunków życia. Gdy będzie płacz, zacznie się szukanie winnych, oczywiście nie tych prawdziwych. Ludźmi tak łatwo manipulować. Niejaki Hitler wmówił prawie całemu narodowi najbardziej rozsądnych ludzi na świecie jakimi są Niemcy, że winę za całe zło ponoszą Żydzi. Tak więc łatwym jest wmawianie Polakom, że Unia dybie na naszą niepodległość i że za coś mitycznego co my niby wnosimy do Unii jest jej obowiązkiem utrzymywanie naszego narodu, a poza tym jest to diabelska organizacja. Mam tylko nadzieję, że ktoś nie wykorzysta słabości Europy, zanim ta się nie otrząśnie z otumanienia tak ideami nacjonalizmu jak i Europy przytułku i raju dla wszystkich pokrzywdzonych świata. Poszczególne kraje Europy są nikim i niczym w porównaniu do potęg gospodarczych i politycznych, które istnieją i pojawią się w przyszłości. Jak Polska może np. negocjować z Chinami, gdzie istnieją miasta zbliżone liczbą mieszkańców do całej Polski. itd
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » piątek, 24 cze 2016, 15:03

Jaki Brexit,wiążąca będzie decyzja parlamentu UK
http://natemat.pl/183417,nie-bylo-zadne ... rozumienie
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez anim.0 » piątek, 24 cze 2016, 16:22

Piotrek napisał(a):My Europejczycy nie jesteśmy jeszcze gotowi do idei wspólnej Europy.

Nigdy nie byliśmy i nigdy nie będziemy z prostego powodu. Konflikt interesów, o czym innym marzą Polacy a o czym innym Niemcy. Przy tulu krajach mowa o wspólnej idei jest mało prawdopodobna.

Piotrek napisał(a): Rozpad Unii nakręcony przez populistyczne narodowe partyjki, dla swoich egoistycznych interesów, na pewno nie przyniesie ani rozwoju poszczególnych krajów ani poprawy warunków życia.

To jest kolejny powód. Zawsze ludzie będą egoistycznie patrzeć na swoje interesy maksymalnie interesy swojego kraju. W tak wielkim miksie jakim jest Unia Europejska myślenie o tym, że każdy będzie podchodził do wspólnoty jako całości nie myśląc tylko o sobie jest utopią.

Piotrek napisał(a): Tak więc łatwym jest wmawianie Polakom, że Unia dybie na naszą niepodległość i że za coś mitycznego co my niby wnosimy do Unii jest jej obowiązkiem utrzymywanie naszego narodu, a poza tym jest to diabelska organizacja.


Podstawowe prawo Unii Europejskiej to tak zwana "Zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego" Pierwszy jej zapis to prawo unijne które ma zawsze pierwszeństwo przed prawem krajowym. Przykładem może być np zakaz ekstradycji o ile pamiętasz. Czysto hipotetycznie jeśli UE wprowadzi przepis, że wszystkie kobiety mają chodzić w niedziele ubrane w zielone spódniczki to możesz powołać się na sprzeczność z naszą konstytucją ale w praktyce wiemy jak jest. Sam zapis powoduje, że przeciwnicy UE mają paliwo do tego aby mówić o dybaniu na naszą niepodległość.

Piotrek napisał(a): Poszczególne kraje Europy są nikim i niczym w porównaniu do potęg gospodarczych i politycznych, które istnieją i pojawią się w przyszłości. Jak Polska może np. negocjować z Chinami, gdzie istnieją miasta zbliżone liczbą mieszkańców do całej Polski. itd


Bzdura. Nawet potęga gospodarcza czy polityczna jak to ująłeś może potrzebować czegoś co akurat nasz kraj ma. Chiny ewidentnie mają do nas interes i trzeba poprostu to wykorzystać. W tym wypadku nie wielkość poprzez bycie we wspólnocie ma znaczenie a usytuowanie geograficzne. Mam szczerą nadzieję na to, że naprawdę uda się sfinalizować ich zamiary.

Pyramide napisał(a): Jaki Brexit,wiążąca będzie decyzja parlamentu UK

Zacytuję z tej strony. "Ale to przecież wszyscy wiedzą."
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Piotrek » piątek, 24 cze 2016, 19:13

Czyli rozwiewa się wizja europejskiej Arkadii narodów? Co będzie dalej? Czy zaczniemy się wyrzynać? jak to bywało we wcale nieodległej przeszłości Europy.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Grego » piątek, 24 cze 2016, 19:25

Pozwolę sobie zauważyć, że to właśnie UE dąży do zalania Europy afrykańską dziczą, czego nieuchronną konsekwencją muszą być wojny i ludobójstwo, które są cechą typową dla arabskiej kultury i kultur czarnej Afryki. Wszystkie kraje arabskie są albo rządzone przez fundamentalistów islamskich, albo ogarnięte krwawym konfliktem religijnym. Nie ma wyjątków, przynajmniej ja nie znam. Jeśli się mylę, to mnie popraw. W czarnej Afryce jest jeszcze gorzej.
Zatem rozpad UE może Europę od kataklizmu jedynie uchronić.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Piotrek » piątek, 24 cze 2016, 21:01

Ciągle mam przed oczami obraz: setki, tysiące zwłok, w wykopanych rowach, zasypane cienką warstwą ziemi. Taki los zgotowali swoim „braciom” Bośniakom i Chorwatom, bogobojni, prawosławni Serbowie. I mimo że kraje te nie należały do UE, to właśnie europejska sprawiedliwość najpierw zmusiła Serbów do zaprzestania ukrywania zbrodniarzy a później do ich wydania Trybunałowi. A wcześniej to wspólnota narodów powstrzymała serbską agresję i nie pozwoliła na dalsze masowe mordy. ONZ w zasadzie jest ubezwłasnowolniona, zwłaszcza dzięki dwóm najbardziej miłującym demokrację krajom czyli Rosji i Chinom, więc w Europie to UE jest takim trybunałem tonizującym tlące się animozje, które mogłyby doprowadzić do wybuchu konfliktów.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Grego » piątek, 24 cze 2016, 21:39

A ja mam przed oczami tysiące ofiar wojny domowej na Ukrainie wywołanej przez UE w celu dokonania anszlusu kolejnego państwa.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Brexit i co dalej

Postprzez anim.0 » piątek, 24 cze 2016, 23:29

Piotrek napisał(a):Ciągle mam przed oczami obraz: setki, tysiące zwłok, w wykopanych rowach, zasypane cienką warstwą ziemi. Taki los zgotowali swoim „braciom” Bośniakom i Chorwatom, bogobojni, prawosławni Serbowie. I mimo że kraje te nie należały do UE, to właśnie europejska sprawiedliwość najpierw zmusiła Serbów do zaprzestania ukrywania zbrodniarzy a później do ich wydania Trybunałowi. A wcześniej to wspólnota narodów powstrzymała serbską agresję i nie pozwoliła na dalsze masowe mordy. ONZ w zasadzie jest ubezwłasnowolniona, zwłaszcza dzięki dwóm najbardziej miłującym demokrację krajom czyli Rosji i Chinom, więc w Europie to UE jest takim trybunałem tonizującym tlące się animozje, które mogłyby doprowadzić do wybuchu konfliktów.
pozdrawiam


Z tego co pamiętam to w 95 albo 96 powstało porozumienie, które zostało podpisane w USA. Dopiero pare lat później UE przejęła ten problem od NATO wysyłając żołnierzy na misję pokojową. Zresztą Europa 20 lat temu a Europa teraz, co my wogóle porównujemy.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » sobota, 25 cze 2016, 06:48

Odezwało się mocarstwo ustami Beata Szydło: Zaproponuję politykom unijnym niezbędne reformy
Może warto dodać że reformy ale takie damskie na d.....
Jak na razie to Polska nie dostąpiła zaszczytu siedzieć przy stole w spr. Brexitu
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Piotrek » sobota, 25 cze 2016, 07:52

Grego napisał(a):A ja mam przed oczami tysiące ofiar wojny domowej na Ukrainie wywołanej przez UE w celu dokonania anszlusu kolejnego państwa.

Narody pod butem okupanta czekają latami na okazję żeby się uwolnić. Akurat propozycje UE dla Ukrainy stały się takim bodźcem. To, że Ukraińcy nienawidzą od lat Rosjan jest faktem, i musisz przyznać, że mają powody. To Rosja chcąc ukarać Ukrainę najpierw zaczęła okupować część jej terytorium, a później wywołała wojnę domową w której aktywnie uczestniczy i to Rosja jest winna temu co się tam dzieje. Hegemonia Rosji przyniosła wiele ofiar nie tylko na Ukrainie ale we wszystkich krajach przez nią okupowanych. A wracając do brexitu, rozumiem, że według Ciebie byłoby usprawiedliwione, w analogii do działań Rosji w reakcji na niepodległościowe działania Ukrainy, aby UE wysłała do Wielkiej Brytanii zielone ludziki, zaanektowała Szkocję i Płn.Irlandię bo nie zgadzają się z zamiarami Anglii, oraz wywołała wojnę domową mordując tysiące obywateli Wielkiej Brytanii? A popatrz się, nic się nie stało, bo w cywilizowanym świecie każdy kraj ma prawo samostanowienia i wyboru swojego statusu, ale nie według bandyckiej etyki Rosji. Jestem pewien, że gdyby nie NATO i UE to takie kraje jak Łotwa, Estonia, a nawet Litwa radośnie, ochoczo i dobrowolnie stały się częścią Rosji. A nawet teraz za tym tęsknią tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Grego » sobota, 25 cze 2016, 08:35

Ja nie mówię o Rosji, tylko o obaleniu Janukowycza wiele miesięcy przed rosyjską interwencją. Wszyscy politycy UE się z nim ściskali, klepali po plecach i bredzili o strategicznym partnerstwie i wspólnej świetlanej przyszłości. Jak tylko odmówił podpisania układu stowarzyszeniowego z UE stał się nagle niemoralnym potworem, dyktatorem, osią zła i stracił moralne prawo do władzy. Nie wiadomo skąd wzięły się nagle pieniądze na jego obalenie, bo chyba tylko dziecko może wierzyć, że tysiące ludzi okupowało Majdan i biło się z Berkutem gratis. To nasi (między innymi) politycy zagrzewali Majdan do walki, więc nie opowiadaj bajek, że wszystkiemu winna jest Rosja. Zgrana śpiewka, całkowicie wbrew faktom, które wszyscy tu śledziliśmy i komentowaliśmy, więc chyba niektórzy pamiętają.
Co do rzekomo wielkiej a szlachetnej roli UE w wojnie w Bośni, to rzecz jest jak słusznie zauważył Animo wyssana z palca. UE zresztą w czasie wojny chyba nawet jeszcze nie było.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Brexit i co dalej

Postprzez anim.0 » sobota, 25 cze 2016, 08:43

Pyramide napisał(a):Odezwało się mocarstwo ustami Beata Szydło: Zaproponuję politykom unijnym niezbędne reformy
Może warto dodać że reformy ale takie damskie na d.....
Jak na razie to Polska nie dostąpiła zaszczytu siedzieć przy stole w spr. Brexitu


Ewidentnie nie masz nic ciekawego do powiedzenia. To Piotrek tak ładnie mówił o wspólnej idei, a ty tutaj delikatnie wyśmiewasz sugerując, że i w UE nie mamy nic do gadania? Przy tym stole siedzieli tylko Brytyjczycy, no i może jeszcze TY. "..., wstydu oszczędź"

Piotrek napisał(a):A popatrz się, nic się nie stało, bo w cywilizowanym świecie każdy kraj ma prawo samostanowienia i wyboru swojego statusu

Piotrze, żebyś nie wykrakał z tą Szkocją i Irlandią Północną. Mieszkańcy zagłosowali w zdecydowanej większości za tym, że chcą pozostać w UE a niestety najprawdopodobniej skończą wywaleni na zbity pysk. Już mówią o demokratycznej porażce. Już poleciał temat referendum niepodległościowego. Poczekamy, zobaczymy czy nie będzie powtórki z rozrywki.
Czyli jednak nie do końca mają prawo do samostanowienia i wyboru swojego statusu.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Brexit i co dalej

Postprzez Pyramide » sobota, 25 cze 2016, 11:23

anim.0
Ewidentnie nie masz nic ciekawego do powiedzenia. To Piotrek tak ładnie mówił o wspólnej idei, a ty tutaj delikatnie wyśmiewasz sugerując, że i w UE nie mamy nic do gadania? Przy tym stole siedzieli tylko Brytyjczycy, no i może jeszcze TY. "..., wstydu oszczędź"

wystarczy że ty masz coś do powiedzenia
uważasz że faktycznie mamy coś tam do powiedzenia? zwł pod ta unijną "szmatą"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości