Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dobre cztery lata rzadow PiS

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Pyramide » środa, 28 gru 2016, 10:27

Wywiad ciekawy ale nie przypuszczam żeby cokolwiek z niego zrozumiał Twój adwersarz
Podobnie jak nie rozumie albo celowo milczy nad, osiągającym już szczyty, zadłużeniem Polski
Teraz ważny jest pucz,puczyk i ew. "aresztowanie" tego co zamówił 1000 kanapek na puczyk
Innych puczystów brak.
https://pbs.twimg.com/media/C0r4PmgXAAAFd77.jpg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Kryspin » środa, 28 gru 2016, 17:50

Pyramide napisał(a):Wywiad ciekawy ale nie przypuszczam żeby cokolwiek z niego zrozumiał Twój adwersarz
Podobnie jak nie rozumie albo celowo milczy nad, osiągającym już szczyty, zadłużeniem Polski
Teraz ważny jest pucz,puczyk i ew. "aresztowanie" tego co zamówił 1000 kanapek na puczyk
Innych puczystów brak.
https://pbs.twimg.com/media/C0r4PmgXAAAFd77.jpg


Nalezaloby wyjasnic, w trybie pilnym, czy to byl czy to byl pucz z szynka, czy z zoltym serem. A PAD na nartach, na szczescie prywatnie. Przynajmniej na razie ku uciesze Flipa i Flapa.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Pyramide » czwartek, 29 gru 2016, 18:01

Każdy wyciągnie sobie wnioski i ewentualnie "przygarnie" albo i nie tort
http://polityczek.pl/index.php/uncatego ... drugi-sort
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez necia55 » czwartek, 29 gru 2016, 18:39

Piosenka - super :P , Wójcicki - rewelacja, przesłanie też niczego sobie :mrgreen:
PO-wcom pozostał ino sznur :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ani złoty róg, ani czapka z piór do tych popaprańców nie pasuje, więc na sznur - najwyższy czas !!!
A tort? No cóż, kto wsunie kawałek to wsunie, komu pocieknie z pyska - to już insza inszość :P
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Kryspin » czwartek, 29 gru 2016, 20:38

necia55 napisał(a):Piosenka - super :P , Wójcicki - rewelacja, przesłanie też niczego sobie :mrgreen:
PO-wcom pozostał ino sznur :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ani złoty róg, ani czapka z piór do tych popaprańców nie pasuje, więc na sznur - najwyższy czas !!!
A tort? No cóż, kto wsunie kawałek to wsunie, komu pocieknie z pyska - to już insza inszość :P



Tu nie chodzi o PO-wcow czy PiS-owcow. Tu chodzi o system, ktory pozwala wszystkim partyjnym aktorom trzymac sie stolkow, byc ciagle na topie, bez weryfikacji czy odpowiedzialnosci spolecznej. Szopka wystawiana na potrzebe glabow typu Flipa i Flapa. :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Pyramide » piątek, 30 gru 2016, 08:56

necia masz już sznur ?
udźwigniesz te proponowane Ci "dobrocie" podwyżki paliw,energii,gazu,wody,OC i związane z tym inne podwyżki artykułów pierwszej potrzeby ?
Wiem że to wina PO i cyklistów
Wyjścia nie masz musisz delikatnie klaskać, cichutko piać na forum i łykać ten torcik z goryczą
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez necia55 » piątek, 30 gru 2016, 12:40

Pyrciu - sznur na szyi to ja mam od urodzenia :D bo - niestety - ale nie urodziłam się w "yelitach" ale "dołach" społecznych i nie pamiętam czasów, kiedy to miałam się luksusowo. Podwyżek w swoim życiu też doświadczyłam sporo i nie łudzę się, że teraz będzie inaczej, kiedy Polska jest "wystudzona" gospodarczo ( wina Tuska i PO ) i brakuje na wszystko. Niestety - z próżnego nawet Salomon nie naleje, a u nas pusto. Ale: mam co jeść, mam gdzie spać i mam się w co ubrać - więc nie jest najgorzej . Na jeden obiad mam, dwóch nie zjem - to i martwić się za bardzo nie martwię :P . A przy odrobinie szczęścia to i na ciastko z kremikiem starczy. A jak będzie? Pożyjemy, zobaczymy. Jak opozycja przestanie sypać piasek w koła, rozliczy się złodziei i malwersantów to zaraz atmosfera się oczyści zacznie pachnieć nadzieją.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Pyramide » piątek, 30 gru 2016, 13:05

Ciekawe masz te przemyślenia.Jeszcze tylko przytocz wiarygodne dane tego "wystudzenia" jak piszesz /nie z ambony/
Może masz na myśli ogromne zadłużenie kraju w ciągu ostatniego roku
Ważne że jest jeszcze optymizm w twoim rozumowaniu.
Ale ważna jest wina Tuska i PO

http://innpoland.pl/131947,to-schylek-p ... ekonomista
Ostatnio edytowano piątek, 30 gru 2016, 17:57 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Kryspin » piątek, 30 gru 2016, 16:55

necia55 napisał(a):Pyrciu - sznur na szyi to ja mam od urodzenia :D bo - niestety - ale nie urodziłam się w "yelitach" ale "dołach" społecznych i nie pamiętam czasów, kiedy to miałam się luksusowo. Podwyżek w swoim życiu też doświadczyłam sporo i nie łudzę się, że teraz będzie inaczej, kiedy Polska jest "wystudzona" gospodarczo ( wina Tuska i PO ) i brakuje na wszystko. Niestety - z próżnego nawet Salomon nie naleje, a u nas pusto. Ale: mam co jeść, mam gdzie spać i mam się w co ubrać - więc nie jest najgorzej . Na jeden obiad mam, dwóch nie zjem - to i martwić się za bardzo nie martwię :P . A przy odrobinie szczęścia to i na ciastko z kremikiem starczy. A jak będzie? Pożyjemy, zobaczymy. Jak opozycja przestanie sypać piasek w koła, rozliczy się złodziei i malwersantów to zaraz atmosfera się oczyści zacznie pachnieć nadzieją.


A ja swiadomoscia, ze na jeden obiad starczy oraz to, ze dzinsy, kurtke i podkoszulke mam, wcale mi nie wystarcza. Sorry, ale nie mam mentalnosci Koreanczyka, albo ideologicznej jednokomorkowej ameby. A zycie nadzieja, ktory obecny rzad dla niektorych przynosi tez jest bardzo zludne, bo lepiej przy Misiewiczach i Antkach nie bedzie. Bedzie gorzej, bo obecny rzad robi wszystko by samolot wyladowal w smolenskiej ekonomicznej mgle. Ciekawe jest Twoje spojrzenie, bo pokazuje jak mysli twardy elektorat PiSu.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez necia55 » piątek, 30 gru 2016, 19:00

Kryspin napisał(a):A ja swiadomoscia, ze na jeden obiad starczy oraz to, ze dzinsy, kurtke i podkoszulke mam, wcale mi nie wystarcza. Sorry, ale nie mam mentalnosci Koreanczyka, albo ideologicznej jednokomorkowej ameby. A zycie nadzieja, ktory obecny rzad dla niektorych przynosi tez jest bardzo zludne, bo lepiej przy Misiewiczach i Antkach nie bedzie. Bedzie gorzej, bo obecny rzad robi wszystko by samolot wyladowal w smolenskiej ekonomicznej mgle. Ciekawe jest Twoje spojrzenie, bo pokazuje jak mysli twardy elektorat PiSu.

Cieszy mnie to, że "masz apetyt na życie" - ale powiedz , co tak naprawdę możesz zrobić, żeby było po Twojej myśli? Żeby zrobiło się lepiej? Masz moc sprawczą, żeby zmienić to co jest , w to co chciałbyś, żeby było?
Myślisz, ze jak PO i poprzednia władza dorwie się znowu do władzy - będziesz miał na jeden obiad, podkoszulkę czy kurtkę??? Spełni się Twój "złoty sen" ? Ten rząd zaczyna od ZERA czy Ci się to podoba, czy nie ! Moze nie działa jeszcze tak jak powinien działać ( z różnych względów ) ale działa! PO tylko kradło i wyprzedawało majątek narodowy obcym za pośrednictwem takich Kulczyków, Solożów , Staraków i innych "potentatów finansowych". Nie zostało już nic. Nie ma przemysłu, nie ma miejsc pracy, młodzi wykształceni jadą na zachód Europy żeby żyć lepiej - chociaż i tam już kończy się dla nas "Eldorado". Słyszałeś to słynne powiedzenie : z pustego i Salomon nie naleje więc skąd PiS ma "wziąć i dać" wszystkim? Daje tym najbardziej potrzebującym. Wraca "stary" wiek emerytalny - bo nie wszyscy by tej emerytury dożyli, zresztą powiedz sam - czy "widzisz" przy łóżku chorego 75-cio letnia pielęgniarkę?, kierowcę TIR-a, kominiarza na dachu, murarza, tynkarza etc. etc. ? Ci ludzie najczęściej obarczeni wieloma chorobami nie są w stanie wykonać pracy w swoim zawodzie.Więc co ma Twoim zdaniem zrobić PiS , który jest hejtowany, opluwany, szykanowany z każdej strony? Po którym jeździ jak po burej suce cała Europa, której nie podoba się, że Polska przestaje dawać się "skubać" i zaczyna protestować. Jak ma normalnie pracować rząd, który jest blokowany z każdej niemal strony? Daj receptę , złoty środek na ten burdel i degrengoladę. Pokaż na co Cię stac, nie siedź z założonymi rękami ale zacznij działać ! W smoleńską ekonomiczną mgłę wpędził nas poprzedni rząd, a ten musi to gó*no posprzątać i zacząć budować nowy sraczyk. Ale nie wolno tego sraczyka burzyć ! Może nie będzie on komfortowy, na miarę Dubajskich hoteli, ale czasem "sławojka" jest lepsza niż nic.
Czasem myślę, że właśnie Ty i Tobie podobni zachowują się jak jednokomórkowe ameby, bo widzą tylko koniec własnego nosa.Można i tak, ale po co robic tyle szumu?
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez YoShi » piątek, 30 gru 2016, 20:02

Ten rząd niczym nie rozni sie od poprzedniego, poza tym, ze ma władzę absolutną. I robi co chce. Wiec nie wiem skąd ta bajka, ze jest blokowany z kazdej strony. Stary kolega z Mińska mowi, ze na Białorusi w rozmowach o polityce przy piwie padają stwierdzenia, ze Łukaszenka, jest tak glupi, ze nic głupszego wiele nie wymysli, a po Kaczyńskim nikt nie wie, czego jeszcze głupszego mozna sie spodziewac. O własnie. Nie mowi, ze Duda rządzi, czy ta kobita, nie moge sobie jej nazwiska przypomniec, ale ze Kaczynski.
Wczesniejsze enerytury, znaczy te stare "normalne"? Mnie temat ani ziebi, ani ciepli, bo sam sie staram zabezpieczyc na starosc, ale ciotka do nieba skacze, ze załapie sie na nowe przepisy. Po ponad 20tu latach pracy w macro (od otwarcia) i wczesniejsze prace w handlu pełnie legalne umowy o prace itd. 1023 zł na reke dostanie, wg listu z zusu, cudownie.
Wiem, ze marchewką obecnego rządu jest, rozdawac, rozdawac. Tylko rozdaje nie swoje.Komuna wraca na hasłach walki z komuną.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Wojtke » piątek, 30 gru 2016, 20:22

Kryspin napisał(a):
Wojtke napisał(a):daruj sobie


Może bym “podarował”, ...


Pisałem poważnie. Jeśli twoim jedynym argumentem, jest argument at hominem, to nie ma sensu tracić czasu.
Pytanie czy robisz to bo:
a) jesteś internetowym trolem i robisz to z premedytacją
b) robisz to nieświadomie, bo nie posiadasz żadnej, nawet elementarnej wiedzy i takim sposobem te braki maskujesz

Stawiam na to drugie.

Bez odbioru.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez necia55 » piątek, 30 gru 2016, 21:44

Pyramide napisał(a):Ciekawe masz te przemyślenia.Jeszcze tylko przytocz wiarygodne dane tego "wystudzenia" jak piszesz /nie z ambony/
Może masz na myśli ogromne zadłużenie kraju w ciągu ostatniego roku
Ważne że jest jeszcze optymizm w twoim rozumowaniu.
Ale ważna jest wina Tuska i PO

http://innpoland.pl/131947,to-schylek-p ... ekonomista

Mam nadzieję, że zaczniesz myśleć :P
https://www.youtube.com/watch?v=UTs7UU_sRoA
Szczęśliwego Nowego Roku 2017
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Pyramide » sobota, 31 gru 2016, 08:51

necia mam nadzieję, że zaczniesz myśleć :P
Fajnie facet gada,trochę racji ma ale nie da się zaklinać rzeczywistości opowieściami i bajkami
Potrzeba konkretów, tych sukcesów w polityce zagranicznej a zwłaszcza w gospodarce,ekonomii tych namacalnych.
Pokazać tabele wykresy,nie te bajdurzenia typu mamy,musimy,potrzeba,jest dobrze,nic się nie dzieje i ciemny lud to kupi
Tylko pokazanie wzlotów i upadków może zmienić postrzeganie jeszcze niezdecydowanych
Sama nie potrafisz pokazać tego "wystudzenia" ale "gadać na okrągło potrafisz"
Pozdrowienia z promu gdzieś tam w ... i wszystkiego najlepszego w 2017 zwł dla nas Polaków i Polski
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Rok rzadow PiS

Postprzez Kryspin » sobota, 31 gru 2016, 23:40

necia55 napisał(a): Cieszy mnie to, że "masz apetyt na życie" - ale powiedz , co tak naprawdę możesz zrobić, żeby było po Twojej myśli? Żeby zrobiło się lepiej? Masz moc sprawczą, żeby zmienić to co jest , w to co chciałbyś, żeby było?
Myślisz, ze jak PO i poprzednia władza dorwie się znowu do władzy - będziesz miał na jeden obiad, podkoszulkę czy kurtkę??? Spełni się Twój "złoty sen" ? Ten rząd zaczyna od ZERA czy Ci się to podoba, czy nie ! Moze nie działa jeszcze tak jak powinien działać ( z różnych względów ) ale działa! PO tylko kradło i wyprzedawało majątek narodowy obcym za pośrednictwem takich Kulczyków, Solożów , Staraków i innych "potentatów finansowych". Nie zostało już nic. Nie ma przemysłu, nie ma miejsc pracy, młodzi wykształceni jadą na zachód Europy żeby żyć lepiej - chociaż i tam już kończy się dla nas "Eldorado". Słyszałeś to słynne powiedzenie : z pustego i Salomon nie naleje więc skąd PiS ma "wziąć i dać" wszystkim? Daje tym najbardziej potrzebującym. Wraca "stary" wiek emerytalny - bo nie wszyscy by tej emerytury dożyli, zresztą powiedz sam - czy "widzisz" przy łóżku chorego 75-cio letnia pielęgniarkę?, kierowcę TIR-a, kominiarza na dachu, murarza, tynkarza etc. etc. ? Ci ludzie najczęściej obarczeni wieloma chorobami nie są w stanie wykonać pracy w swoim zawodzie.Więc co ma Twoim zdaniem zrobić PiS , który jest hejtowany, opluwany, szykanowany z każdej strony? Po którym jeździ jak po burej suce cała Europa, której nie podoba się, że Polska przestaje dawać się "skubać" i zaczyna protestować. Jak ma normalnie pracować rząd, który jest blokowany z każdej niemal strony? Daj receptę , złoty środek na ten burdel i degrengoladę. Pokaż na co Cię stac, nie siedź z założonymi rękami ale zacznij działać ! W smoleńską ekonomiczną mgłę wpędził nas poprzedni rząd, a ten musi to gó*no posprzątać i zacząć budować nowy sraczyk. Ale nie wolno tego sraczyka burzyć ! Może nie będzie on komfortowy, na miarę Dubajskich hoteli, ale czasem "sławojka" jest lepsza niż nic.
Czasem myślę, że właśnie Ty i Tobie podobni zachowują się jak jednokomórkowe ameby, bo widzą tylko koniec własnego nosa.Można i tak, ale po co robic tyle szumu?


Pytasz – co tak naprawdę możesz zrobić, żeby było po mojej myśli. Myślę, że początkiem takiego dobrego zjawiska, byłoby odcięcie się – przez każdego obywatela - od pępowiny partyjno-ideologicznej, która jesteśmy mamieni przez wszystkie polityczne formacje. Wybierajmy ludzi mądrych, niezależnie od przynależności partyjnej. To na początek.

Stwierdzasz, że jak PO dorwie się do władzy będę miał… Żadna ekipa rządowa nie ma poważniejszego wpływu na moje finanse, nigdy go nie miała. Niezależnie od tego, czy były to rządy PiS, PO, SLD, AWS. Jeszcze nie wiem, czy nowy podatek, który będzie wdrażany, nie zmieni mojego zdania w tej kwestii. Jeżeli dopali, to jestem w takiej sytuacji, że w Polsce wcale nie musze żyć. Chciałbym też dodać, że nie chce dostawać zapomóg typu 500 plus, czy Mieszkanie Plus. Mam poważne podstawy by się zapytać - skąd rząd weźmie pieniądze na te programy, bo już ich brakuje, a następna ekipa będzie musiała obiecać dużo więcej. Nie oszukujmy się, PiS nie będzie przy władzy wiecznie, natomiast wózkowe, emeryci i polityczne ameby ciągle będą istniały. Ten sam problem istnieje z obniżeniem wieku emerytalnego. Rząd PiS zadłuża przyszłe pokolenia, które będą musiały na te obietnice pracować.

Pytasz, prosisz o przepis na „burdel i degrengoladę”. Pierwszym, bardzo dobrym krokiem, byłoby wyrzucenie politycznych karierowiczów z rządu. Zacznijmy od wywiezienia na taczkach Misiewiczów, Schetyn i całej partyjnej stajni Augiasza. Koniec z nepotyzmem, tak jak musimy skończyć z polityczna kariera, która trwa dekady. Ktoś, kto siedzi w senacie przez dwadzieścia lat nic dobrego nie wnosi. Piszesz, że PiS jest szkalowany i blokowany. Zadam Ci tu pytanie - czy tego samego PiS nie robił w przeszłości, gdy był w opozycji? PiS został wybrany przez PO. Ludzie głosowali nie na PiS tylko przeciwko PO. Tak nigdy być nie powinno.

Last but not least, nie mogłem zostawić tej słynnej “sławojki" bez odpowiedzi. Piszesz (parafrazuje), że wolisz sracz, bo swojski. Zastraszające stwierdzenie. Wręcz przerażające, bo sławojkę mają na Białorusi, gdzie wielu ludzi żyje i ma tego gułagu dosyć. Przypuszczam, że żyją tam zadowolone ameby, którym sławojka wystarcza, bo maja zryty beret, lub dojście do koryta. Osobiście, chciałbym by Polska się dynamicznie i demokratycznie rozwijała, niestety nie myślę, że obecna dobra zmiana, ani ta poprzednia ma pomysł jak ten rozwój podkręcać. Stad ten szum, bynajmniej nie podyktowany tylko „widzeniem końca własnego nosa”.
Ostatnio edytowano wtorek, 3 sty 2017, 22:15 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości