Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowy rok rządów PIS --2017--

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Wojtke » czwartek, 12 sty 2017, 16:41

Zachęcam do podsumowywania obecnych działań rządu. Tak by(jeśli temat przetrwa) na koniec roku mieć jasny pogląd na sprawę.

Rok rozpoczął się od protestów i próby destabilizacji rządu poprzez "opozycję totalną", co dziś ostatecznie odniosło porażkę.
Można lubić Kaczyńskiego lub nie, ale rozegrał sprawę pięknie.
Poszło niby o wykluczenie jakiegoś posła PO, a w tle była ustawa odbierająca uposażenia byłym funkcjonariuszom PRL. Na spontanie zorganizowano kanapki, na spontanie-z wyprzedzeniem zarejestrowano manifestacje i sprawa blokowania sejmu ciągnęła się do dziś. Obyło się z większymi lub mniejszymi wpadkami, jak np. urządzanie wigilii bez sztućców, talerzy i krzeseł w korytarzu sejmu, przez tych co krzyczą by państwo od kościoła oddzielić.
To się nie powiodło więc odpalili plan "b". Czyli prowokację by PIS użyło straży do wyprowadzenia blokujących. Oczywiście chodziło tylko o to i o nic więcej, by PO.n po takim wydarzeniu pobiegli skarżyć się do Unji. Nie powiodło się. Planu "c" nie ma.
Są jakieś dogorywające pomysły jak skierowanie sprawy budżetu do TK i wykluczenie marszałka, ale z braku laku...

Tak więc wielce mnie rozbawiła wczorajsza kilkuminutowa praca sejmu, a jeszcze bardziej, że ci PO.n sami stwierdzili, że odpuszczają. Tym samym przyznali się do porażki.
https://www.youtube.com/watch?v=2sYT49zm2nk

i tu już dzisiejsze posiedzenie. też krótkie:
https://www.youtube.com/watch?v=Q3xme0kDPlU&t=3s
już bez blokujących, nawet posiedzieć nie raczyli przyjść.

Na koniec Kaczyński zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji w sprawie tych zachowań "totalnej opozycji".
https://dorzeczy.pl/kraj/19193/Chcialbym-zeby-doszlo-do-uczciwej-umowy-ale-obawiam-sie-ze-beda-potrzebne-inne-srodki.html



W między czasie:
Senat wczoraj przyjął budżet. Na posiedzeniu senatu zabrakło posłów opozycji(a o budżet im szło?). Teraz Duda go podpisze.
Zgodnie z ustawą budżetową na przyszły rok dochody budżetu państwa wyniosą ponad 325 mld zł, a wydatki - ponad 384 mld zł. Maksymalny poziom deficytu nie przekroczy 59 mld 345 mln 500 tys. zł.

Rząd założył, że w 2017 r. wzrost PKB (w ujęciu realnym) wyniesie 3,6 proc., średnioroczna inflacja - 1,3 proc., nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej - 5,0 proc., wzrost zatrudnienia w gospodarce narodowej - 0,7 proc., a wzrost spożycia prywatnego (w ujęciu nominalnym) - 5,5 proc.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet-2017,37,0,2233893.html
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Santos » czwartek, 12 sty 2017, 17:32

Temat ciekawy ale skoro chcesz podsumowywać obecne działania rządu to zrób najpierw swoimi oczkami podsumowanie rządu i sukcesy 2016 roku.Myślę że przedstawisz je obiektywnie i po kolei a forumowicze ci ew pomogą.
Ja stwierdzam że są sukcesy ale zdecydowanie większe to demontaż po kolei struktur państwa,zadłużenie.O sukcesach w polityce międzynarodowej szkoda mówić.Wprowadzenie podziałów między Polakami i kpl brak fachowych kadr do rządzenia.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Wojtke » czwartek, 12 sty 2017, 18:06

Za 2016rok jest już założony temat na forum. Może ktoś się podejmie i tam rok 2016 obiektywnie podsumuje. Ja się tego nie podejmę - po prost nie mam na to czasu, a sympatykiem PIS nie jestem więc nie pamiętam wszystkich ich sukcesów i porażek.

Temat o 2017 uważam za istotny bo na bieżąco można będzie działania rządu monitorować.
Już nie będą mogli się tłumaczyć, że przejmują władzę po poprzednikach i wielu rzeczy nie da się zrobić. To znaczy będą mogli się tak tłumaczyć, ale ten argument będzie miał mniejsza siłę rażenia.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Pyramide » piątek, 13 sty 2017, 09:21

Szok
Matka Boska przegoniła opozycję z Sejmu! Ten wywód Macierewicza w TV Trwam to po prostu inny stan umysłu /całość NT.pl/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez necia55 » piątek, 13 sty 2017, 10:19

Pyramide napisał(a):Szok
Matka Boska przegoniła opozycję z Sejmu! Ten wywód Macierewicza w TV Trwam to po prostu inny stan umysłu /całość NT.pl/

Nie wierzysz w siły nadprzyrodzone???? Zadziałały :P :P :P :P !!!
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez staszeks » piątek, 13 sty 2017, 11:54

Pyramide napisał(a):Szok
Matka Boska przegoniła opozycję z Sejmu! Ten wywód Macierewicza w TV Trwam to po prostu inny stan umysłu /całość NT.pl/

proponuję link podawać dokładnie, bo nt.pl (a taka jest) to jednak chyba nie ta strona, którą chciałaś podać,
a nie każdy na tyle pilnie śledzi Twoje posty aby domyślić się o co chodzi.
P.S. ja wiem, ze natemat.pl.
Tak to może to być przyjęte za objaw lenistwa.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Pyramide » piątek, 13 sty 2017, 13:32

Matka Boska przegoniła opozycję z Sejmu! Ten wywód Macierewicza w TV Trwam to po prostu inny stan umysłu

staszek
nie wklejam linku żeby nie drażnić "gówna... i lis..." ale niech
http://natemat.pl/199079,matka-boska-pr ... tan-umyslu
Szkoda że to nie jest z niezależnej

Ale spokojnie,jest dobrze
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 34865.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Wojtke » sobota, 21 sty 2017, 23:02

Pyramide napisał(a):Szok
Matka Boska przegoniła opozycję z Sejmu! Ten wywód Macierewicza w TV Trwam to po prostu inny stan umysłu /całość NT.pl/

Wg.NT:
Jak stwierdził, nie byłoby "sukcesu PiS", gdyby nie fakt, że 23 grudnia 2016 roku kierownictwo tej partii modliło się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej...

A powiedział faktycznie:
– Nie byłoby tak skutecznego i szybkiego działania, które zrealizowało kierownictwo PiS, gdyby nie obecność kierownictwa 23 grudnia 2016 roku przed ołtarzem, przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej

Mała różnica, a znacząca. No i nie padło słowo, że ktoś kogoś przegonił. Jak czytam takie newsy to zastanawiam się kto bardziej udaje rzeczywistość?
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Pyramide » piątek, 7 kwi 2017, 12:27

dosadnie to pierdo.......a
o bezczelności i wartościach katolickich nie ma co wspominać bo tego w sercach nie maja a mają tylko na pokaz
https://t.co/WoO5Me66HG
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowy rok rządów PIS --2017--

Postprzez Pyramide » czwartek, 25 maja 2017, 13:10

dobrrrrrrrrra zmiana, zainteresowani muszą być zachwyceni
http://polityczek.pl/index.php/uncatego ... -do-540-zl
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron