Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czyja jest Polska?

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Czyja jest Polska?

Postprzez Benon » sobota, 21 kwi 2018, 23:28

Czyja jest Polska?

Bez mała 100 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości warto odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie.

Bezpośrednim impulsem do tych przemyśleń była dla mnie opinia jednej z użytkowniczek Oficjalnego Forum Giżycka, która w odpowiedzi na mój tekst „Prezydencie Riwlin, tu jest Kraj Polaków!” stwierdziła:

„Tutaj jest państwo żydowskie, państwo chrześcijańskie, państwo świeckie i nawet islamskie – jeśli ktoś jest dobrym Polakiem to ja mu w metrykę nie zaglądam. Jeśli ktoś urodził się w Polsce i jego rodzina mieszka tu od 300 lat, to czy jest gościem?”

Dla mnie Państwo Polskie jest w takim samym stopniu żydowskie, niemieckie, ukraińskie, tatarskie czy afgańskie, w jakim obozy Auschwitz-Birkenau są obozami polskimi. Uważam, że w Państwie Polskim głos decydujący musi należeć do Polaków.

Szanuję prawa mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących w Polsce do podtrzymywania ich kultury, obyczajów, tradycji, jeżeli nie krzywdzą one innych osób i nie stoją w jaskrawej sprzeczności z wartościami, którymi kieruje się większość Polaków.

Uznaję prawo mniejszości narodowych i etnicznych do posługiwania się ich językami w relacjach społecznych w obrębie danej mniejszości, w działalności kulturalnej i twórczej. Dzieci i młodzież z mniejszości narodowych i etnicznych powinny mieć w szkołach możliwość nauki języka grupy, do której przynależą. Jednak nie dopuszczam możliwości by jakiś inny język poza polskim był językiem urzędowym w moim Państwie.

Nie wymagam od członków mniejszości narodowych i etnicznych, by czuli się Polakami, nawet jeżeli posiadają polskie obywatelstwo. Jednak żądam lojalności i szacunku wobec Państwa Polskiego. Nie godzę się na jakiekolwiek żądania autonomii lub secesji. Nie ma mojej zgody na to by należący do mniejszości narodowych i etnicznych pełnili rolę piątej kolumny obcych państw. Nie godzę się także na supremację w Polsce którejkolwiek mniejszości narodowej lub etnicznej, na jej nadreprezentację w istotnych dziedzinach życia społeczno-ekonomicznego. Nie ma także mojego przyzwolenia na politykę, która może zachwiać demograficzną przewagą Polaków w Polsce.

Za gospodarzy Polski uważam wyłącznie obywateli utożsamiających się z Narodem Polskim, z polską tradycją i kulturą. Obywateli polskich nie czujących się Polakami uznaję w Polsce za rezydentów, niezależnie od tego jak długo oni sami lub ich rodziny zamieszkują na terenie Rzeczypospolitej. Głosowanie przez Polaków na rezydentów w wyborach do władz samorządowych czy centralnych jest według mnie przejawem nieroztropności.

My Polacy powinniśmy zapraszać do polskości, ale nienachalnie – tak by z naszej gościnności skorzystali wyłącznie ci, którzy autentycznie mają taką potrzebę serca. Wyrażam ten sąd jako potomek osoby, która takie zaproszenie przyjęła. Ja nie jestem kimś znaczącym, ale podobną kartę w biografii lub historii rodzinnej mają tak wybitni Polacy jak Józef Unrug, Rudolf Weigl czy Marian Hemar.

Taka jest moja odpowiedź na tytułowe pytanie, którą można skrócić do jednego zdania: Polska należy do Polaków.

A Ty Rodaku lub Rezydencie jak uważasz?
Benon
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 6 lut 2009, 20:22

Re: Czyja jest Polska?

Postprzez Grego » niedziela, 22 kwi 2018, 12:07

Trudny temat ruszyłeś. Nad dylematem czy Naród to wspólnota etniczna, czy polityczna mądre głowy dumają od stuleci. Między innymi na tym polegała różnica pomiędzy Dmowskim i Piłsudskim. Obecnie ten problem schodzi jednak na plan dalszy. Wg realizowanej na naszych oczach koncepcji lewactwa Naród (jaki by nie był) to wspólnota przeznaczona do likwidacji i zastąpienia przez dzikie ludy z państw upadłych. W tej sytuacji spieranie się o to czy sąsiad Żyd, Ślązak albo Tatar ma mieć w Polsce prawa takie same jak etniczny Polak jest pozbawione sensu. Każdy kto ma zdrowy rozum i kręgosłup, kto jest lojalny wobec Polski i zdolny do walki z nawałą dzikusów powinien być mile widziany. Dla odmiany z dziada pradziada Polak, jeśli podziela wizje fanatyków multikulti, albo widzi się w roli lokaja Unii Europejskiej powinien być możliwie szybko i bez żalu wypchnięty "za palisadę" aby się tam ubogacał kulturalnie z dzikusami i nie siał dywersji tutaj. Takie jest moje zdanie. Radykalne, ale szczere.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Czyja jest Polska?

Postprzez Pyramide » niedziela, 22 kwi 2018, 16:57

Masz racje Benon Polska należy do Polaków ale których ?
Widać co robią obecni władcy i jak dzielą Polaków na jakieś sorty co przekłada się np. na wg mnie "chore" wpisy poprzednika na forum
Dzieli też kościół i nachalna kłamliwa propaganda min w TVPis
https://wiesci24.pl/2018/04/22/manipula ... -schetyny/
Nie ma obecnie warunków na konsolidacje Polaków.Szkoda
Ale czy inni przedstawiciele/rezydenci nie czujący sie w 100% Polakami nie powinni mieć swoich mniejszości i jakiś tam w ograniczonym stopniu przedstawicieli w organach samorządowych czy nawet w sejmie mam watpliwości
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Czyja jest Polska?

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 23 kwi 2018, 15:10

A ja z Polski wyrzucil bym szkodnikow. Pierwszym krokiem byloby zrobienie porzadkow z bylymi i obecnymi pasozytami: ubecy, koniunkturalny dupoliz, wozkowe czy berety z antenkami pod kosciolem. Wyzej wymienieni nigdy dobrymi Polakami nie byli i nie beda.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Czyja jest Polska?

Postprzez GP » wtorek, 24 kwi 2018, 11:28

Kryspin napisał(a):A ja z Polski wyrzucil bym szkodnikow.

To prawie nikt nie zostanie w tej Polsce... ;)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czyja jest Polska?

Postprzez staszeks » wtorek, 24 kwi 2018, 13:36

Kryspin napisał(a):A ja z Polski wyrzucil bym szkodnikow. Pierwszym krokiem byloby zrobienie porzadkow z bylymi i obecnymi pasozytami: ubecy, koniunkturalny dupoliz, wozkowe czy berety z antenkami pod kosciolem. Wyzej wymienieni nigdy dobrymi Polakami nie byli i nie beda.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zapytaj tych, których wymieniłeś kto jest szkodnikiem.
Oby na pierwszym miejscu nie znalazł się niejaki.............
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Czyja jest Polska?

Postprzez Kryspin » wtorek, 24 kwi 2018, 23:02

GP napisał(a):
Kryspin napisał(a):A ja z Polski wyrzucil bym szkodnikow.

To prawie nikt nie zostanie w tej Polsce... ;)


No tak, cale 36% bedzie musialo sie wyniesc. :oops:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Czyja jest Polska?

Postprzez Pyramide » środa, 25 kwi 2018, 18:29

Im się należy

Obrazek

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 04191.html
k.... d.... czyja to wina ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości