Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zwyciestwo PiS-u

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Zwyciestwo PiS-u

Postprzez Kryspin » środa, 7 lis 2018, 16:00

Roman Giertych - strona oficjalna
4 hrs ·
Podsumowanie.
Zakończyła się afera Amber Gold. W mistrzowskim stylu Donald Tusk ukazał wszystkim, że całe lata brutalnych ataków na niego i na jego rodzinę były motywowane politycznie. Kluczowym dla mnie ustaleniem z prac komisji było to, że Michał Tusk pracował dla firm lotniczych OLT Express, gdyż sam sobie tę pracę znalazł. Nie miało to żadnego związku z funkcją jego ojca. Pracował za wynagrodzeniem miesięcznym o wysokości średniej krajowej. Zdanie, które wypowiedział D. Tusk na komisji przejdzie do historii. "Według dzisiejszych standardów to nie tylko moje dzieci, ale moje wnuki zasiadałyby w Radzie Nadzorczej Orlen-u".
Członkowie komisji wyglądali na tle świadka jak grupka niesfornych dzieciaków, którym nauczyciel udziela rad i upomnień. Pani Przewodnicząca w którymś momencie była przesłuchiwana przez świadka i ładnie wypadła w tej roli. Gdy zorientowała się, że jest wodzona za nos, to odpowiedziała agresją i wyłączeniem mikrofonu przewodniczącemu Rady Europejskiej. Za to również została skarcona i więcej tego nie robiła. Ogólnie spektakl wyglądał po stronie Komisji żenująco. Nieporadność, chamstwo, agresja i brak podstawowych umiejętności prowadzenia postępowania zostały brutalnie obnażone.
Gdy przypominałem sobie jak trudno było zeznawać przed Komisją ds. Orlenu np. premierowi Millerowi, gdy przesłuchiwał go śp. Konstanty Miodowicz lub śp. Zbigniew Wassermann lub gdy ja miałem swój czas pytań, to aż przykro było patrzeć na poziom posłów, którzy zajmowali się... robieniem świadkowi zdjęć.
PiS zaliczyła w starciu z Tuskiem kolejne "zwycięstwo".
Roman Giertych
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Zwyciestwo PiS-u

Postprzez Pyramide » środa, 7 lis 2018, 17:25

Co tam jakieś media w USA.
Zdecydowanie "wygrali" i nie podlega to dyskusji

Marek Grela Fb
Amerykańska agencja Associated Press z 6.11.2018 - a za nią prasa amerykańska i zagraniczna - pisze o niepowodzeniu PiS w drugiej turze wyborów samorządowych w Polsce.
Tytuł: "Prezes (Kaczyński) stojący na czele rządzącej w Polsce partii oceniając wybory nadrabia miną".
W depeszy AP czytamy:
"Przywódca rządzącej Polską populistycznej partii Jarosław Kaczyński oświadczył we wtorek, że PiS odniósł "całkowite zwycięstwo" mimo niepowodzenia PiS w wyborach na prezydentów miast.
Najwyrazniej w celu ratowania twarzy Kaczyński stwierdził, że "nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszym wątpliwościom" i nazywał wyniki dobrym znakiem dla osiągnięcia zwycięstwa jego partii - Prawa i Sprawiedliwości w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.
Partyjni funkcjonariusze PiS przedstawili dziennikarzom wykresy pokazujące zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości na szczeblu krajowym i lokalnym.
Kaczyński zabrał głos po głosowaniu, które zakończyło się w niedzielę w niektórych miastach i gminach. Konserwatywna partia rządząca zdobyła najwięcej mandatów w sejmikach regionalnych, ale wypadła słabo w rywalizacji o stanowiska prezydentów miast, nie zdobywając dużych miast i tylko garstkę mniejszych.
Kaczyński zakwestionował opinie niektórych komentatorów, którzy twierdzą, że porażka w miastach powinna być ostrzeżeniem dla partii, która zwyciężyła w 2015 roku.
"Te wybory przyniosły kolejne zwycięstwo PiS i bardzo dobrze rokują w wyborach parlamentarnych" - powiedział Kaczyński.
Polacy wybiorą przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego w maju i do parlamentu krajowego jesienią, a następnie wybiorą prezydenta w 2020 roku.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości