Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » czwartek, 30 sty 2020, 01:29

Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » piątek, 31 sty 2020, 18:26

Wstyd to hańbić polskie godło jak ten gość na zdjęciu profilowym.....
Dobrze wiedzieć, że nasz powiat też jest Free ;-) .
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 3 lut 2020, 15:17

Przepraszam, ale czy moglbys sprecyzowac w jaki sposob ten czlowiek ze zdjecia hanbi godlo?
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » poniedziałek, 3 lut 2020, 19:43

Kryspin napisał(a):Przepraszam, ale czy moglbys sprecyzowac w jaki sposob ten czlowiek ze zdjecia hanbi godlo?

Umieszczając go na tle tęczowej flagi zamiast na tle barw narodowych. Godło jest pewnym symbolem, któremu należy się szacunek i dla wielu Polaków znaczy coś więcej niż znak orzełka, z którym można robić co się chce.
W tym wypadku celowo umieszcza go na innym tle aby prowokować - taki właśnie był cel tego człowieka.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » wtorek, 4 lut 2020, 15:43

„Godło i flagę umieszczone na transparencie można uznać za formę stylizowaną i artystycznie przetworzoną, ale nie posiadającą cech świadomego znieważenia”. Nie mogło dojść do znieważenia symboli narodowych, bo transparent nie jest ani flagą, ani godłem. Zeby doszło do znieważenia, działanie musiałoby intencjonalnie wyrażać lekceważenie, pogardę, czy ośmieszenie.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » wtorek, 4 lut 2020, 17:35

Kryspin napisał(a): Zeby doszło do znieważenia, działanie musiałoby intencjonalnie wyrażać lekceważenie, pogardę, czy ośmieszenie

W tym wypadku sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. To lekceważenie godła, które dla Polaków stanowi wartość.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez necia55 » wtorek, 4 lut 2020, 19:37

Panowie -żeby Was pogodzić : https://www.pogotowieflagowe.pl/ustawa_o_godle.html . Proponuję się "dokształcić" w sprawie wagi państwowej . Bo widzę tutaj spór, którego w ogóle nie powinno być !!! :twisted:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » środa, 5 lut 2020, 00:20

necia55 napisał(a):Panowie -żeby Was pogodzić : https://www.pogotowieflagowe.pl/ustawa_o_godle.html . Proponuję się "dokształcić" w sprawie wagi państwowej . Bo widzę tutaj spór, którego w ogóle nie powinno być !!! :twisted:

streszczenia nie masz? ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » środa, 5 lut 2020, 15:02

davnbb napisał(a):
necia55 napisał(a):Panowie -żeby Was pogodzić : https://www.pogotowieflagowe.pl/ustawa_o_godle.html . Proponuję się "dokształcić" w sprawie wagi państwowej . Bo widzę tutaj spór, którego w ogóle nie powinno być !!! :twisted:

streszczenia nie masz? ;-)


Streszczenie wedlug Neci bedzie z Naszego Czasu! :roll: A tak a a propos, to w tak waznej sprawie, jak to sie dzieje, ze nie masz czasu zeby przeczytac?
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » środa, 5 lut 2020, 15:11

davnbb napisał(a):
Kryspin napisał(a): Zeby doszło do znieważenia, działanie musiałoby intencjonalnie wyrażać lekceważenie, pogardę, czy ośmieszenie

W tym wypadku sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. To lekceważenie godła, które dla Polaków stanowi wartość.



Czytaj wszystko a nie wybiorczo. Jeszcze raz powtorze, orzeczeniem sadu - transparent nie jest ani flagą, ani godłem, wiec do zniewazenia nie moglo dojsc.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Pyramide » środa, 5 lut 2020, 15:52

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » środa, 5 lut 2020, 16:14

Pyramide napisał(a):https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23863104,teczowy-orzel-to-nie-profanacja-symboli-narodowych-prokuratura.html


I'm impressed, jak to mowia Jankesi. Obylo sie bez cytatow z Naszego Czasu!
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » środa, 5 lut 2020, 17:16

Prawo prawem ale pewne rzeczy funkcjonują poza nim. Prawo nie nakazuje np. okazywać szacunku starszym a robisz to (tak podejrzewam). Orzeł Biały jest takim symbolem, który należy uszanować i nie mieszać go w jakieś propagandowe gierki jak w tym wypadku zrobiono. Zbyt wiele osób oddało swoje życie za ten symbol aby teraz w ten sposób go traktować (mam tu na myśli również wszystkie pomysły z umieszczaniem go na majtkach, skarpetkach i innych tego typu gadżetach). No ale w przypadku lgbtabc okazywanie szacunku (wg.nich) działa tylko w jedną stronę - nam się należy szacunek i akceptacja a resztę można zdeptać i zmieszać z błotem w imię naszych praw.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » czwartek, 6 lut 2020, 16:47

Aha, czyli geje nie umierali za "godlo", za orla, za flage? Czy wszyscy Ci, ktorzy zgineli w walce umierali za Polske taka jak ja widze Necia I Ty?

Zośka" pisze list do "Rudego

"Wziął moją rękę w swoją dłoń i trzymał mocno. Mówił: »Tadeusz, ach Tadeusz, gdybyś wiedział...«. Skarżył się na ból i mówił: »Tadeusz, jak rozkosznie, jak przyjemnie...«. (...) Jęczał z bólu, jednocześnie mówiąc, jak jest szczęśliwy i jak jest rozkosznie. Na chwilę zasnął. Koło 12 Janek obudził się, zawołał mnie, kazał usiąść obok siebie i uścisnąć serdecznie. Te chwile wynagradzały nam wszystko. Potem opowiadaliśmy sobie nawzajem jeden przez drugiego, a bliskość nasza była dla nas prawdziwą rozkoszą. Wreszcie kazał mi się położyć obok siebie, objął mocno głowę i zasnął (...). Mówił, że już będziemy szczęśliwi, że będziemy wreszcie mieszkać razem, że pojedziemy na wieś, gdzie w lecie spędzaliśmy dwa niezapomniane, szczęśliwe dni. (...) Gdy byliśmy razem przyjemność mu sprawiało, gdy trzymałem go za ręce lub gładziłem ręką po głowie. Rozmowa była wtedy była otwarta, szczera i żaden z nas nie krył wtedy swojej niewysłowionej radości i przyjaźni"
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » piątek, 7 lut 2020, 01:17

No mistrzostwo.... żeby w "Kamieniach na szaniec" doszukiwać się dowodów na homoseksualizm Zośki i Rudego. Jakaś dr. po 70 latach interpretuje tekst, a że jest moda na homo to i tutaj coś wymyślimy.
Ja z lekcji j.polskiego pamiętam, że jak robiliśmy interpretację i potrafiłeś ją uzasadnić oraz obronić to nasza nauczycielka oceniała cię pozytywnie nawet jak twoja interpretacja była odmienna od wcześniej ocenianego kolegi.
Kamienie na szaniec nie są dokumentem a tzw. literaturą faktu (odsyłając do wikipedii: Ma przede wszystkim charakter dokumentarny, zwykle jest jednak częściowo beletryzowana. Czerpie z powieści techniki narracji i beletryzacji zdarzeń, z tekstami fachowymi zaś łączy ją rzeczowość i informatywność). Z samej definicji wynika więc, że część zdarzeń, dialogów itp. może być wymysłem autora. Aleksander Kamiński chciał literacko opisać męską przyjaźń dwóch towarzyszy broni, których młodość przypadła na stresującą i pełną niepewności wojenną rzeczywistość. Co ta scena przedstawia? Nie pamiętam już tej książki ale na podstawie zacytowanego fragmentu powiedziałbym, że ciężko ranny żołnierz jest pod opieką swojego przyjaciela żołnierza. Cieszy się z obecności kumpla, szuka pocieszenia i marzy o tym, że nadejdzie czas pokoju. Posiadanie przyjaciela nie czyni z nikogo geja a myślę, że przyjaźń zrodzona w ogniu walki, wspólnych akcji i narażenia życia ma inny wymiar niż przyjaźń dwóch kolegów od kieliszka.
Poszukaj co powiedziała na ten temat pani Danuta Rossman, łączniczka"Zośki: "To są bzdury zupełne! Owszem, razem jeździli na różne spotkania, ale nie widziałam u nich tego typu chęci, ciągotek" - ona była świadkiem wydarzeń i znała bohaterów twojego cytatu. Tutaj jest bardziej wiarygodna niż niejaka dr. Janicka.
Kryspin napisał(a):Aha, czyli geje nie umierali za "godlo", za orla, za flage?
statystycznie rzecz biorąc pewnie umierali. Myślę jednak, że tym bardziej walczyliby o szacunek dla Białego Orła. Poczytaj sobie co myślą byli żołnierze AK o komercjalizacji znaku PW i umieszczaniu jej wszędzie (od pościeli po skarpetki).
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron