Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Atlas nienawisci

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Atlas nienawisci

Postprzez Kryspin » środa, 4 mar 2020, 15:26

Mapa jest przewodnikiem turystycznym po poskich skansenach. Czerwien I jej pochodna pokrywa sie z tym jak glosuja Polacy poczas wyborow. Bez zaskoczenia matecznik PiS-u i narodowcow oscyluje w poludniowo-wschodniej stronie Polski.

https://atlasnienawisci.pl/
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Atlas nienawisci

Postprzez davnbb » środa, 4 mar 2020, 16:33

No rzeczywiście uchwała w powiecie bielskim kipi od nienawiści (nie wiem czy mogę ją tu zacytować -chociaż jest podpięta w tym "atlasie" - żeby mnie przypadkiem jakieś stowarzyszenie nie targało po sądach za jej propagowanie):

"Rada Powiatu w Bielsku-Białej
uchwala, co następuje:
§ 1. Przyjąć stanowisko w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych
wartościach, w brzmieniu jak w załączniku do niniejszej uchwały.

STANOWISKO
Rady Powiatu w Bielsku-Białej
w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach


Jako Radni Rady Powiatu w Bielsku-Białej, wyrażamy wielki szacunek i uznanie dla wszystkich rodzin,
matek i ojców za ich codzienny trud włożony w wychowanie swoich dzieci oraz wszelką aktywność na
rzecz naszej powiatowej wspólnoty. Zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej, rodzinę tworzy małżeństwo, jako dobrowolny związek kobiety i mężczyzny, który stanowi podstawową komórkę społeczną i podlega szczególnej ochronie oraz
opiece prawnej państwa. Rodzina ta ma również zapewnione prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze
swoim sumieniem. Wobec pojawiającej się w ostatnim czasie w Polsce dyskusji i podważania przez przedstawicieli
środowisk LGBT pojęcia modelu rodziny, Rada Powiatu w Bielsku-Białej opowiada się zdecydowanie za
ochroną rodziny tradycyjnej, ukształtowanej przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, która jest
pierwszą i niezastąpioną szkołą życia oraz pełni ważną rolę w kształtowaniu właściwych postaw moralnych
przyszłych pokoleń. Zachęcamy ludzi młodych do zakładania rodzin, które ze swej istoty są naturalnym środowiskiem
samorealizacji i gwarancją ciągłości pokoleń tak ważnej dla wszechstronnego rozwoju naszej Ojczyzny.
Deklarujemy wsłuchiwać się w potrzeby rodziców i dzieci oraz wspomagać ich w dążeniach do życia
w wolności sumienia. Apelujemy do samorządów gminnych o podejmowanie działań mających na celu obronę i propagowanie
modelu rodziny zgodnego z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej i tradycyjnymi wartościami."

hmmm...... a ta nienawiść to gdzie?

Śmieszniej się robi gdy przeczytamy komentarz do tej uchwały opublikowane przez jakiś tęczowe stowarzyszenie:

"Wiemy z bezpośredniego doświadczenia, że w rodzinach funkcjonują osoby młode i stare, osoby bezdzietne i niewierzące, osoby o różnej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, i wszystkie mają istotną rolę do odegrania w zagwarantowaniu „ciągłości pokoleń tak ważnej dla wszechstronnego rozwoju naszej Ojczyzny” "
No to, że odgrywają rolę w gwarantowaniu "ciągłości pokoleń" to prawie nie podlega dyskusji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Atlas nienawisci

Postprzez Kryspin » piątek, 13 mar 2020, 19:26

"Wobec pojawiającej się w ostatnim czasie w Polsce dyskusji i podważania przez przedstawicieli środowisk LGBT pojęcia modelu rodziny, Rada Powiatu w Bielsku-Białej opowiada się zdecydowanie za ochroną rodziny tradycyjnej, ukształtowanej przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, która jest pierwszą i niezastąpioną szkołą życia oraz pełni ważną rolę w kształtowaniu właściwych postaw moralnych przyszłych pokoleń. "

Czy moglbys mi wyklarowac czy przecietny gostkek z laska w "wolnym", zwiazku z dziecmi, maja sie czuc objeci czy wykluczeni ta propozyja? :roll: Juz pal licho tych gejow lub LGBT. Jak sie ma czuc heteroseskualny obywatel w zwiazku wspomnianym powyzej? Co wielowiekowe dziedzictwo chrzescijanstwa ma do swieckiego panstwa, w ktorym zyjemy? Moze, powinni oglosic, ze ta ustawa zostala wydana przez jakiegos lokalnego ajatollaha?!

Juz bardziej podoba mi sie propozycja ustawy z Istbnej. Nie owijaja juz tak w bawelne, jak ci nasi radni z Bielska.

http://www.istebna.esesja.pl/zalaczniki ... 520131.pdf
Ostatnio edytowano sobota, 14 mar 2020, 04:39 przez Kryspin, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Atlas nienawisci

Postprzez necia55 » piątek, 13 mar 2020, 20:09

Kryspin, w zasadzie nie chce mi się już dyskutować z Tobą na tematy dotyczące moralności, tradycji etc. bo i po co??? Z Twoich wypowiedzi wynika jasno , ze Twoja " postępowość " jest jakaś ..... za bardzo "postępowa" jak na człowieka przyzwoitego :D i mam wrażenie, że z tym naszym tradycyjnym modelem rodziny, moralnością ma niewiele wspólnego :mrgreen: . To naprawdę tragiczne, do czego prą niektóre społeczności. Wali się cały system społeczny, na którego modelu zostaliśmy wychowani. Czy to dobrze ? Dla nas, ludzi wychowanych w poszanowaniu prawa, religii, przyzwoitości, tradycyjnych wartości rodzinnych - zbyt obrazoburcze. I nie dlatego, że jesteśmy tępi, mało postępowi, ale dlatego, że te wartości, które Ty wyznajesz są dla człowieka przyzwoitego i uczciwego - NIE DO PRZYJĘCIA :!: dla przeważającej większości ludzi na świecie - nie tylko u nas w Polsce. Chciałoby się zawołać -- o tempora, o mores -- ale podejrzewam, ze będzie to głos wołającego na puszczy.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Atlas nienawisci

Postprzez Kryspin » sobota, 14 mar 2020, 04:27

Neciu, moja droga interlokutorko. Mogę tylko siąść i po raz kolejny zapłakać nad tym, że Twoje pisanie najpierw wzbudza u mnie niekontrolowany spazm chichotów, czasami czkawki, ale zawsze zmusza do refleksji – czy głupota może zaboleć? Nie? Szkoda! Gdyby bolała, to byłaby to jedyna pocieszająca wiadomość, bo poczucie wstydu z reguły towarzyszy tym osobnikom, którym mózg nie zanikł w całości. Niestety nie rozwiązuje to w najmniejszym stopniu problemu z Twoja kondycją intelektualną I tobie podobnie myślących, przynajmniej tej części o chorobliwych skłonnościach do przeinaczania faktów, o ile fakty nie pasują do Twych politycznych emocji i sympatii. Dla mnie od kilku miesięcy nie stanowi żadnej tajemnicy, że po Neci została tylko półwariatka, to zwyczajnie słychać, widać i czuć.

Twój „nieprzyzwoity człowiek” Kryspin. :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Atlas nienawisci

Postprzez necia55 » sobota, 14 mar 2020, 18:14

Kryspin napisał(a):Neciu, moja droga interlokutorko. Mogę tylko siąść i po raz kolejny zapłakać nad tym, że Twoje pisanie najpierw wzbudza u mnie niekontrolowany spazm chichotów, czasami czkawki, ale zawsze zmusza do refleksji – czy głupota może zaboleć? Nie? Szkoda! Gdyby bolała, to byłaby to jedyna pocieszająca wiadomość, bo poczucie wstydu z reguły towarzyszy tym osobnikom, którym mózg nie zanikł w całości. Niestety nie rozwiązuje to w najmniejszym stopniu problemu z Twoja kondycją intelektualną I tobie podobnie myślących, przynajmniej tej części o chorobliwych skłonnościach do przeinaczania faktów, o ile fakty nie pasują do Twych politycznych emocji i sympatii. Dla mnie od kilku miesięcy nie stanowi żadnej tajemnicy, że po Neci została tylko półwariatka, to zwyczajnie słychać, widać i czuć.

Twój „nieprzyzwoity człowiek” Kryspin. :roll:


Szanowny Kryspinie :D - mimo mojego "zaniku" mózgu, pozostała mi jeszcze świadomość, że najlepszą obroną jest A T A K i Ty to właśnie czynisz - atakujesz myślących inaczej :P . Więc "pólwariatka necia" z podobnie myślącymi ( a jednak są podobnie myślący,nie jestem osamotniona :D ) powtarza po raz kolejny : podejrzana jest ta "obrona" sodomitów,gomorytów i spółki :mrgreen: co rzeczywiście zmusza do refleksji nad kondycją moralną marginalnej części społeczeństwa :P do której - chyba - i Ty należysz :mrgreen: . Możesz sobie płakać, chichotać, śmiać się do rozpuku, czy rozpaczać nad moją kondycja umysłową, to w końcu Twój problem :mrgreen: i nic mi do niego. Mnie nauczono żyć tak, aby nikogo nie gorszyć, nie obrażać obscenicznym zachowaniem i ogólnie - szanować ludzi, z którymi mam styczność. Te podwaliny mojej moralności pozwoliły mi w dorosłym życiu wyrobić sobie swoje własne zdanie na tematy obyczajowości i moralności ( a raczej jej zaniku ) w obecnych czasach. I dlatego pozwolę sobie powtórzyć o tempora, o mores I jeszcze na koniec, chciałabym Ci przypomnieć, że rodzina - ta tradycyjna - pozwoliła nam zachować przez wieki naszą tożsamość narodową, moralną i społeczną, mimo martyrologii i próby wynarodowienia. To dzięki oparciu w rodzinie przetrwaliśmy największe burze i zawieruchy dziejowe. To dlatego mówimy i myślimy jeszcze po polsku. Bo tradycyjny model rodziny to opoka i ostoja w każdym czasie.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Atlas nienawisci

Postprzez davnbb » niedziela, 15 mar 2020, 14:33

Kryspin napisał(a):Czy moglbys mi wyklarowac czy przecietny gostkek z laska w "wolnym", zwiazku z dziecmi, maja sie czuc objeci czy wykluczeni ta propozyja?

Może zadajmy sobie pytanie: dlaczego ludzie tak dążą do tej "wolności" w związkach? Małżeństwo wiąże się z pewnymi przywilejami ale jest również pewnym zobowiązaniem i wiąże się z obowiązkami. Niektórzy jak widać chcieliby czerpać przywileje płynące z formalizacji związku ale niekoniecznie płacić za to "cenę" jaką jest małżeństwo.

Wśród znajomych, którzy żyją w takich związkach nie spotkałem się z narzekaniem na obecny stan prawny bo większość spraw można w takich związkach załatwić poprzez różne deklaracje (no może oprócz opodatkowania spadków i darowizn ale i to można w pewien sposób obejść przepisując spadek na dziecko)

Kryspin napisał(a):Co wielowiekowe dziedzictwo chrzescijanstwa ma do swieckiego panstwa, w ktorym zyjemy? Moze, powinni oglosic, ze ta ustawa zostala wydana przez jakiegos lokalnego ajatollaha?!


O dziwo małżeństwo nie jest wymysłem chrześcijańskim. Jak popatrzysz się na inne kultury i społeczności (plemiona afrykańskie, indiańskie itp.) to w każdej z nich występował model związku małżeńskiego i rodziny. Nawet prymitywne społeczności miały pojęcie czegoś takiego jak rodzina. Były (i są) kultury poligamiczne ale zawsze taki związek był związany z pewną deklaracją (ślubem). Tak więc nie jest to coś co nagle zostało wynalezione jak Polska stała się chrześcijańska. Co więcej można by na tej podstawie stwierdzić, że wartość rodziny jest czymś ponadczasowym i ponadkulturowym.

Chrześcijańskim śladem w naszej kulturze jest to, że mamy związki monogamiczne. W Biblii jest zalecenie aby biskup był mężem jednej żony co wskazuje na monogamię w związkach ale również na to, żeby była to osoba nie była rozwiedziona czyli wierna osobie, z którą wzięła ślub (swoją drogą ten wers obala zasadę KK, która zabrania małżeństw księży).

Z twoich wypowiedzi przebija obraz człowieka, który nie miał szans zaznać życia w normalnej kochającej się rodzinie - gdybyś się w takiej wychował to doceniałbyś jej wartość.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Atlas nienawisci

Postprzez Kryspin » wtorek, 17 mar 2020, 19:37

Droga Neciu - W kakofonii Twych słów czytam głównie to, co już czytałem kilka razy. To, w co sama świecie wierzysz - Chcesz wskrzesić moherowe szkielety do boju przeciw grożącym im wrażym komunistyczno-szatańskim zastępom, przeciwko dzender. Każdy z nas z pewnością widział te hordy osób homoseksualnych i transpłciowych atakujących moherów, upuszczających krew pochwyconym niecnie ministrantom i rozbijających zebrania Kół Żywego Różańca. Sam zarys tej pisaniny to feeria barwi i kolorów o mocy kwasa wrzuconego pod pól litra. Pijana w sławojce, z biblią marzysz o budowaniu nowego moralnego imperium Lechitów. Nic, że w tym imperium myśli śmierdzą i nawet robaki pouciekały, bo nie mogą znieść bełkotu półwariatki.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Atlas nienawisci

Postprzez necia55 » czwartek, 19 mar 2020, 18:38

Kryspin - jest dokładnie tak , jak napisałam - NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST A T A K :mrgreen: więc nie przebierając w słowach - atakujesz. Inwektywami, arogancją, chamstwem - po prostu cały TY :D :D :D . Żadnych konkretów - zwykły "bukiecik" tanich frazesów :D . A ja Ci powiem tak - jest na świecie dużo szamba, które przebrało i wylewa się rzeką , zakażając umysły normalnych ludzi. Jest pewne grono sodomitów, którzy nie przebierając w środkach , próbują ustanawiać swoje prawa, warunki i porządek, który tylko im odpowiada, nie licząc się zupełnie, ze zdaniem większości normalnych ludzi. Ale my , normalni ludzie też mamy coś do powiedzenia i nie godzimy się na profanację naszych poglądów, wierzeń i przekonań :P . I będziemy z tym walczyć, czy takim jak Ty się to podoba, czy nie :!: -
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Atlas nienawisci

Postprzez Kryspin » czwartek, 19 mar 2020, 21:34

necia55 napisał(a):Kryspin - jest dokładnie tak , jak napisałam - NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST A T A K :mrgreen: więc nie przebierając w słowach - atakujesz. Inwektywami, arogancją, chamstwem - po prostu cały TY :D :D :D . Żadnych konkretów - zwykły "bukiecik" tanich frazesów :D . A ja Ci powiem tak - jest na świecie dużo szamba, które przebrało i wylewa się rzeką , zakażając umysły normalnych ludzi. Jest pewne grono sodomitów, którzy nie przebierając w środkach , próbują ustanawiać swoje prawa, warunki i porządek, który tylko im odpowiada, nie licząc się zupełnie, ze zdaniem większości normalnych ludzi. Ale my , normalni ludzie też mamy coś do powiedzenia i nie godzimy się na profanację naszych poglądów, wierzeń i przekonań :P . I będziemy z tym walczyć, czy takim jak Ty się to podoba, czy nie :!: -



Droga Neciu - Nie czerwienia ci sie lica gdy piszesz o konkretach? Gdzie sa te konkrety na ktore teraz sie powolujesz? :roll: Trzy razy cytowalas szemrane zrodla, trzy razy odpowiedzialem Ci mowiac, ze twoje zrodla to zlewki fekali i belkotu bez zadnego pokrycia w prawdzie. Twoje zrodlo konkretow to: "Najwyższy Czas! W odpowiedzi na moje zarzuty jedyne co mozesz powiedziec to, ze "Jest pewne grono sodomitow"...
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Atlas nienawisci

Postprzez staszeks » piątek, 20 mar 2020, 09:21

Kryspin napisał(a):............................................ Nic, że w tym imperium myśli śmierdzą i nawet robaki pouciekały, bo nie mogą znieść bełkotu półwariatki.

Nie wiem kim jest necia55 i nie wiem, czy chce wiedzieć, ale nie przypominam sobie aby kogoś nazywała półwariatem.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Atlas nienawisci

Postprzez Kryspin » piątek, 20 mar 2020, 15:27

staszeks napisał(a):
Kryspin napisał(a):............................................ Nic, że w tym imperium myśli śmierdzą i nawet robaki pouciekały, bo nie mogą znieść bełkotu półwariatki.

Nie wiem kim jest necia55 i nie wiem, czy chce wiedzieć, ale nie przypominam sobie aby kogoś nazywała półwariatem.



A jak mam nazwac dojrzala kobiete, ktora robi krzywde ludziom propagujac opinie nie majace pokrycia w faktach, prawdzie czy rzeczywistoci. Tylko wariat lub osoba niepoczytalna robi cos takiego.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Atlas nienawisci

Postprzez staszeks » piątek, 20 mar 2020, 16:55

Każda myśl można różnie wyrazić.
A takie, moim zdaniem, bardziej pasuje do budki z piwem.
Ale to jest tylko moje zdanie.
Moda się zmienia i słownictwo też, więc mogę się mylić.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Atlas nienawisci

Postprzez davnbb » piątek, 20 mar 2020, 20:27

Kryspin napisał(a): ktora robi krzywde ludziom propagujac opinie nie majace pokrycia w faktach, prawdzie czy rzeczywistoci.

A co to za opinie? Jakoś nic takiego w jej wypowiedziach nie zauważyłem.
Za to jestem ciekaw jak Ty zaklinasz rzeczywistość żeby znaleźć potwierdzenie dla swoich opinii - ten wątek założony przez Ciebie jest tego najlepszym przykładem.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Atlas nienawisci

Postprzez Kryspin » piątek, 20 mar 2020, 20:30

staszeks napisał(a):Każda myśl można różnie wyrazić.
A takie, moim zdaniem, bardziej pasuje do budki z piwem.
Ale to jest tylko moje zdanie.
Moda się zmienia i słownictwo też, więc mogę się mylić.


Dożyliśmy czasów, w których każdy, nawet wspomniany już wyżej „wioskowy głupek” może być dostrzeżony jako „komentator” autorytetów. Kłamstwo czy półprawda może wyrządzać niewybaczalną krzywdę albo nawet zabijać. Może podżegać, usprawiedliwiać nienawiść do do grupy "zboczencow" jak to Necia lubi ich nazywac. Dlatego nie bede owijal w bawelne swych slow i bede glosno mowil, że moda na „anty-gender’, na poniżanie innych tylko dlatego, że nie są „nasi” jest nikczemna, jest hejtem drugiego czlowieka.
Ostatnio edytowano piątek, 20 mar 2020, 21:19 przez Kryspin, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości