Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Skuteczny sposób na kunę - żrącą moje kable w samochodzie?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez manka » wtorek, 30 gru 2008, 13:00

Ale jak taki duży to możesz mu magnetofon na szyi zawiesić, najlepiej Kasprzaka. Może jak szczurołap z Hamelin wyprowadzi wszystkie kuny z miasta i zostanie bohaterem. Twój mruczuś -hero!
manka
użytkownik
 
Posty: 75
Na forum od: 3 lis 2008, 20:36

Postprzez GeN » wtorek, 30 gru 2008, 13:45

Albo zamiast obroży łańcuch od krowy, na nim zwiesić dekiel ze studzienki kanalizacyjnej, pociągnięte żółtą farbą dla złota udawania, i nauczyć kota, że zamiast miauuuu ma wydalić coś na kształt jo broda, madafaka. Jakby nie pomogło to machnąć białe paseczki wzdłuż łapek, a na kostkach logo "najka". Tego nie wytrzyma żadna kuna i albo ucieknie, albo pęknie ze śmiechu, zależnie czy wiejska, czy miejska ta cholera. Ale efekt ostateczny ten sam.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez madzia_23 » wtorek, 30 gru 2008, 15:24

a nam te pieronstwa zerzarły 5(!!!) razy przewody, w koncu szwagier zrobil "piszczalke" wlasnego pomyslu i od jakiegos czasu jest swiety spokoj;) niby ultradzwiekowy gadzecik ale jak testowalismy na sobie to tak waliło po bębenkach w uszach ze kuny to pewnie dlugo do nas nie zajrzą;p
madzia_23
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 30 gru 2008, 15:08

Postprzez necia55 » wtorek, 30 gru 2008, 20:37

A ma ktoś jeszcze Kasprzaka ?,łańcuchy też jeszcze bywają?Bo krowy to ja już nie widziałam -będzie z........no ładnych parę lat.Kurczę,te białe paseczki to niezły pomysł ,szkopuł w tym ,że kocisko też prawie całe białe,i nie wiem czy dałoby sobie takie szpanerskie logo wstawić? A nuż by mnie potraktowało jak ta kuna jego, i co wtedy?A pozłacany dekiel ze studzienki to może Ty ubierzesz -będzie jak obszył na bal maskowy.I te szykowne dźwięki-może jaka <kuna> się napatoczy.... :D i potańcuje z Tobą?
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez alf » niedziela, 4 sty 2009, 22:07

Może to jest śmieszne ale jest skuteczne. Na kuny jedyne co polecam to kostka WC do kibla taka w plastikowym koszyczku. Miałem w aucie wizyty notoryczne kun i prawie zeżarły wygłuszenie komoru silnika. Kupiłem więc WC kostke powiesiłem w silniku i od 3 miesięcy jest po sprawie.
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez Korban » wtorek, 2 lis 2010, 09:39

Najlepszym rozwiązaniem jest poprostu pulapka żywochwytna. Ja miałem taki sam problem z kunami, wybierały mi gołębie i tak latały po dachu, że spać nie mogłem.

Polecam wszystkim dobry artykuł do poczytania o pułapkach na drapieżniki gdzie dokładnie opisali jak poradzić sobie z kuną.
Korban
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 2 lis 2010, 09:30

Postprzez zbożowy » wtorek, 2 lis 2010, 10:24

Korban napisał(a):Najlepszym rozwiązaniem jest poprostu pulapka żywochwytna. Ja miałem taki sam problem z kunami, wybierały mi gołębie i tak latały po dachu, że spać nie mogłem.

Polecam wszystkim dobry artykuł do poczytania o pułapkach na drapieżniki gdzie dokładnie opisali jak poradzić sobie z kuną.

To wspaniałe że postanowiłeś się specjalnie zarejestrować by się podzielić tym linkiem, to nie może być reklama, to musi być po prostu ludzka dobroć.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez mariobros08 » środa, 3 lis 2010, 19:42

Kup sobie kolego peszla w sklepie elektrycznym A najlepiej dwa dla pewnosci jeden cienszy drugi grubszy tak zeby jeden wchodzilna drugi i po klopocie :) tak mialem w mojej hondzie Wszystkie kable i przewody od chlodnicy mialem tak zrobione i byl spokoj :)
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Postprzez zołza » środa, 3 lis 2010, 20:04

A kota masz? Jak nie to sobie spraw. U nas byłu kuny a nawet miały młode. Wystarczył dziarski kot i sobie poszły. Pewnie do sasiadów.
zołza
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 20 lut 2009, 18:01

Postprzez MakDrajwer » środa, 3 lis 2010, 20:31

Pewien nasz klient ma pod maską drut kolczasty a na noc podkłada pod samochód deske z gwożdziami które są podłączone do 230V . Rano wystarczy pare ruchów łopatą i po sprawie. A dlaczego gryzonie lubią przewody ? Bo do ich produkcji dodaje sie łój zwierzęcy i dlatego im to smakuje.
No i jeszcze jedna sprawdzona metoda , droga i ciężko dostępna : kupić gończego polskiego :)
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zbożowy » środa, 3 lis 2010, 21:07

MakDrajwer napisał(a):Pewien nasz klient ma pod maską drut kolczasty a na noc podkłada pod samochód deske z gwożdziami które są podłączone do 230V . Rano wystarczy pare ruchów łopatą i po sprawie. A dlaczego gryzonie lubią przewody ? Bo do ich produkcji dodaje sie łój zwierzęcy i dlatego im to smakuje.
No i jeszcze jedna sprawdzona metoda , droga i ciężko dostępna : kupić gończego polskiego :)

Jak już się tak bawimy to może podczepić siatkę ogrodzeniową pod silnikiem by się żadna nie przecisnęła?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez Marika1952 » wtorek, 16 lis 2010, 13:40

mieszkam przy lasku i kuna codziennie mi coś zniszczyła nazbierałam
sierści od psa i włożyłam w kilku miejscach i ani śladu po kunie
Marika1952
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 19 paź 2010, 07:06

Postprzez tepodong » piątek, 26 lis 2010, 22:50

wklejam link z antidotum. Albo bedziesz stał nieruchomo godzinami w nocy ze strzelbą albo dasz to na deseczke pod auto... http://allegro.pl/pasta-do-zwalczania-k ... 73778.html
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Postprzez C.v.I. » sobota, 27 lis 2010, 13:24

Pomaga obecność żywego psa (nigdy jeszcze nie zauważyłem żadnej kuny w promieniu kilometra od mojego podwórza) albo jak niektórzy mówią, dużo nazbieranej sierści psa, poukładanej na dole klapy chroniącej silnik od spodu.

Pozdrawiam
C.v.I.
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 27 lis 2010, 12:39

Poprzednia strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości