Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dobra stacja benzynowa ?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Pyramide » sobota, 6 kwi 2013, 06:19

Wracając do swojego pytania odpowiadam że pod domem komputer pokazał średnie spalanie 4,1 innym razem 4,3 .Ale na trasie z Linz do Monachium średnie spalanie było 8,7.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » sobota, 6 kwi 2013, 08:01

czyli potwierdza to wnioski, ze ropniak nie lubi wysokich prędkosci, czy to v max, czy obrotów. A lubi telepanie sie na 4 lub wyższych biegach przy niskich prędkościach obrotowych.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GP » sobota, 6 kwi 2013, 12:35

Del_Rey napisał(a):Ale jezdzac TYLKO do maksymalnych dopuszczalnych

No tak, bo ja tylko w takich prędkościach jeżdżę :roll:
Natomiast przyśpieszałem (co nadal czynię) bardzo dynamicznie.

Del_Rey napisał(a):Poza tym komputery od tzw średniej spalania kłamią :)

Zależy w jakim aucie :)
W moich dotychczasowych autach spalanie wg komputera pokrywa się z tym mierzonym przy tankowaniu, z minimalnymi odstępstwami rzędu 0,3 litra na setkę.

Del_Rey napisał(a):Aż sie boje zapytać ile palił minimalnie ;)

Minimalnie, tzn. w trasie spalał od 4,5 do 5 litrów na setkę. Ehh, to były czasy...
Potem przesiadłem się na Borę 2.3 V5 4Motion i doznałem szoku, bo tym się jeździło od stacji, do stacji, podczas gdy Golfa tankowałem raz na 1,5 miesiąca :lol:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez davnbb » sobota, 6 kwi 2013, 12:58

Na przykładzie Corroli 1,4 VVTi mogę potwierdzić te różnice w spalaniu.
Na autostradzie przy jeździe do 130 km/h (długa trasa bez częstego przyśpieszania - autostrada od Żyliny do granicy Austria -Słowenia) auto paliło 6,9l. Po wjechaniu na teren Chorwacji jechałem szybciej - 140-150 i spalanie już wzrosło do 8,4l.
Wolne kulanie się po pagórkach Riwiery Makarskiej (jazda zgodnie z ich ograniczeniami prędkości) dała mi mój rekord minimalnego spalania 6,06l.
Jazda do Wrocławia z prędkością 150-160 to już 9,11l. W każdym wypadku jazda z włączoną klimatyzacją.
Jak ktoś chce wiedzieć ile kosztuje jeżdżenie samochodem to polecam serwis motostat. Notując tankowania od 2009 roku mam dostępne takie statystyki:
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/15166
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » sobota, 6 kwi 2013, 13:23

GP napisał(a):No tak, bo ja tylko w takich prędkościach jeżdżę :roll:
Natomiast przyśpieszałem (co nadal czynię) bardzo dynamicznie.

Jedynka do podłogi i potem 5tka? ;) Wiem, wiem, ze automat, zartuje :)
Tyle sie koncerny męczą zeby spalanie jak najmniejsze było, jakieś hybrydy, odkurzacze na prąd, a tu wystarczyło opatentować Golfa i by auta "piątke" paliły.;)
Prawda taka jest , ze kazde auto spali, tyle ile sie mu wleje. Kwestia w tym jakie kierowca ma nawyki.
Moze mi diesle palą wiecej, bo nienawidze niskich obrotów? i do tego Wnerwia mnie ta dziura w gazie przed czerwonymi obrotami. Niby moze, ale juz nie chce ;)
Pasowałaby mi taka Honda s2000,ale spalanie, nie na polskie warunki i zle chodzi na 87 oktanów, trzeba lać 94 by coś z tego było;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » sobota, 6 kwi 2013, 13:27

davnbb napisał(a):Jak ktoś chce wiedzieć ile kosztuje jeżdżenie samochodem to polecam serwis motostat. Notując tankowania od 2009 roku mam dostępne takie statystyki:
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/15166

Ja sobie zrobiłem w excelu tabelki i liczyłem tak, gdy jezdziłem na LPG. Podniecało mnie ile zaoszczedziłem ;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez davnbb » sobota, 6 kwi 2013, 14:17

Del_Rey napisał(a):..... bo nienawidze niskich obrotów? i do tego Wnerwia mnie ta dziura w gazie przed czerwonymi obrotami. Niby moze, ale juz nie chce ;)
Pasowałaby mi taka Honda s2000....

Sam miałem kiedyś Civica 5gen. To co w tym aucie było piękne to jazda pod czerwone pole - chociaż spalanie i benzyny i oleju wtedy rosło ;-)
Takie wysokoobrotowe silniki są fajne - chcesz jeździć ekonomicznie - nie przekraczasz 4 tys, chcesz pocisnąć to kręcisz do odcięcia - a to jest daleko 7,5-8 tys.
Kolega ma S2000 -> autko jeździ jak szalone. Ale trzeba na nie wydać z 40 tys i traktować je jako 2 auto w rodzinie. I tak przyjemność z jazdy zderza się z rzeczywistością.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » sobota, 6 kwi 2013, 14:49

davnbb napisał(a):Kolega ma S2000 -> autko jeździ jak szalone. Ale trzeba na nie wydać z 40 tys i traktować je jako 2 auto w rodzinie. I tak przyjemność z jazdy zderza się z rzeczywistością.

Fakt,ciasne, niewygodne, słupki jakoś tak, ze mi przeszkadzały :) Ale wydech w nazwie coś z F1 i szło sie posikać.Na 1 i 2 dało sie zamknąć obrotomierz, a to juz 10 tys obr ;) Ale na dłuższą metę to gadżet na piątkowe wieczory dla młodziaka. Kurde, stary jestem :(
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GP » sobota, 6 kwi 2013, 16:36

Del_Rey napisał(a):
GP napisał(a):No tak, bo ja tylko w takich prędkościach jeżdżę :roll:
Natomiast przyśpieszałem (co nadal czynię) bardzo dynamicznie.

Jedynka do podłogi i potem 5tka? ;) Wiem, wiem, ze automat, zartuje :)

Hehe, no w tymże Golfie, to jedynka, dwójka i potem czwórka :)
Teraz w automacie nie mam za wiele do gadania (jedynie tip-tronic, ale tam też nie wrzucę 5-tki zaraz po dwójce)...

Del_Rey napisał(a):Moze mi diesle palą wiecej, bo nienawidze niskich obrotów?

Mnie generalnie diesle denerwują, to że długo się nagrzewają, to że trzeba czekać, aż się turbo wystudzi przed zgaszeniem silnika, to że są głośniejsze i mniej przyjemne wydają odgłosy. A kupiłem obecnego diesla, bo po prostu był tani, a musiałem kupić coś względnie taniego po niespodziewanej awarii poprzedniego wozu. :lol:

Ale cały czas mi chodzi po głowie powrót do benzyny. Było V6, teraz na tapecie V8, 4.2 :twisted:
...no, jeszcze myślałem o 6.0 W12, ale kto by mi to serwisował :(
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » sobota, 6 kwi 2013, 17:04

GP napisał(a):Ale cały czas mi chodzi po głowie powrót do benzyny. Było V6, teraz na tapecie V8, 4.2(

Buda w latach od 2003 pewnie? ;) Ja mam sentyment do starszego do 2002 roku S8 . Pierwszy raz w zyciu poczułem odcięcie gazu z ogranicznika :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GP » sobota, 6 kwi 2013, 17:10

Del_Rey napisał(a):
GP napisał(a):Ale cały czas mi chodzi po głowie powrót do benzyny. Było V6, teraz na tapecie V8, 4.2(

Buda w latach od 2003 pewnie? ;) Ja mam sentyment do starszego do 2002 roku S8 . Pierwszy raz w zyciu poczułem odcięcie gazu z ogranicznika :)

Właśnie najbardziej mnie kręci buda D2 po lifcie, czyli 99-2002 :roll:
Najpiękniejsza, klasyczna linia limuzyny...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » sobota, 6 kwi 2013, 17:11

GP napisał(a):Właśnie najbardziej mnie kręci buda D2 po lifcie, czyli 99-2002 :roll:
Najpiękniejsza, klasyczna linia limuzyny...

W tym sie zgadzamy :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez carol_1988 » niedziela, 7 kwi 2013, 20:37

witam ja tankuje na BP i Orlen nigdy nie narzekalem Lotos Mikuszowice porazka paliwo tragedia sama woda nie polecam
Avatar użytkownika
carol_1988
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 8 sie 2010, 21:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GluE » poniedziałek, 8 kwi 2013, 14:08

carol_1988 napisał(a):witam ja tankuje na BP i Orlen nigdy nie narzekalem Lotos Mikuszowice porazka paliwo tragedia sama woda nie polecam


Skąd wiesz że sama woda?
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 8 kwi 2013, 14:11

GluE napisał(a):
carol_1988 napisał(a):witam ja tankuje na BP i Orlen nigdy nie narzekalem Lotos Mikuszowice porazka paliwo tragedia sama woda nie polecam


Skąd wiesz że sama woda?

Pewno polizał :) I zdziwienie, woda zamiast denaturatu ;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości