Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kupno auta, czyli jak to sprawnie zrobić ?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez sweeper » sobota, 29 sie 2009, 10:41

Pan w ASO sam Ci po wie co i jak - w końcu za to płacisz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sky » sobota, 29 sie 2009, 11:34

Zapytaj o rozkodowanie numeru karoserii VIN,nie jestem pewien czy sami to oferują.Jest to DNA samochodu.Data i miejsce produkcji,wyposarzenie dodatkowe,kolor i typ karoserii,typ i pojemność silnika.Jeśli autko było naprawiane po wypadku w ASO,taka informacja też powinna być zamieszczona w rozkodowaniu.Powinnien być też zapisany każdy wjazd na serwis,data,przebieg,wykonana naprawa.Na tej podstawie łatwo zweryfikujesz oryginalność przebiegu.Powodzenia! :)
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez lupus » sobota, 29 sie 2009, 12:02

@sky

Niestetety, ale w zwiazku ze sprzedaża Fiata 500 w USA, nie bedzie on juz produkowany tylko w Polsce.
Po drugie, Fiat raczej nie zainwestuje w Opla, Niemcy wola sprzedac go spolce kanadyjsko-rosyjskiej.
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Postprzez sky » sobota, 29 sie 2009, 12:52

Do puki nie zostaną podpisane umowy,a kupno opla przez któreś z konsorcjów nie stanie się faktem.Wszystkie informacje równie dobrze mogą być tylko spekulacjami.Także tu się zgodzę,że to co wkleiłem wyżej może być tylko mydlaną bańką.Pożyjemy,zobaczymy.Pozdrawiam
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez ojciecbb » sobota, 29 sie 2009, 14:30

Jak już będziesz miał Punto to serdecznie zapraszam na: http://fiatpunto.com.pl :)
ojciecbb
użytkownik
 
Posty: 117
Na forum od: 11 lis 2007, 16:42

Postprzez zuo » sobota, 29 sie 2009, 14:56

ojciecbb napisał(a):Jak już będziesz miał Punto to serdecznie zapraszam na: http://fiatpunto.com.pl :)

A dlaczego jak juz bedzie miał, juz teraz moze pytac :) Ja dzieki temu wiedzialem na co zwracac uwage przy zakupie swojego grande kropka.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Krzysztof » sobota, 29 sie 2009, 14:58

Posiadaczy francuskich samochodów, chętnie poznałbym z moim kolegą. Właśnie w zeszłym tygodniu pozbył się 6 letniego renault a. W przeciągu roku włożył w niego 13 tys. Sprzedał za 11 tys z tym samym defektem z jakim go kupił. Nie pomogli najlepsi fachowcy i specjalnie sprowadzone części. Co ciekawe sam jest zawodowym kierowcą i mechanikiem jednocześnie. Samochód był "wycacany" jak z pod igły. Ja wychodzę z założenia. Trafisz na felernego dziada, będziesz się męczył z nim cały czas. Ja po przejściu z PF 126p jestem stałym klientem Volkswagena i raczej na tym pozostanie. Jak na razie (odpukać) nigdy mnie nie zawiódł.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez slawtaz » sobota, 29 sie 2009, 15:00

ojciecbb napisał(a):Jak już będziesz miał Punto to serdecznie zapraszam na: http://fiatpunto.com.pl :)

Dzięki za zaproszenie ale już tam zawitałem :D
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Postprzez sweeper » sobota, 12 wrz 2009, 19:48

Krzysztof napisał(a):Posiadaczy francuskich samochodów, chętnie poznałbym z moim kolegą. Właśnie w zeszłym tygodniu pozbył się 6 letniego renault a. W przeciągu roku włożył w niego 13 tys. Sprzedał za 11 tys z tym samym defektem z jakim go kupił. Nie pomogli najlepsi fachowcy i specjalnie sprowadzone części.

czasami i tak bywa - dotyczy to wszystkich marek ;)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » sobota, 12 wrz 2009, 20:41

sky - tyś widzioł auto z duszą...
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez sweeper » niedziela, 13 wrz 2009, 08:16

ehh - lag napisz zwyczajnie jaki samochód jest tym "naj"
Golf II, Golf III czy może BMW E36 bo tak po twoich postach wnioskuję...
niewiedza na temat innych marek w tej grupie jest szczególnie wysoka
a to, że nie dłubie sam przy swoim samochodzie to znaczy, że się psuje?
a nie mogę go zwyczajnie oddać do ASO bo np stać mnie na to czego nie można powiedzieć o posiadaczach wcześniej wspomnianych samochodów?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » niedziela, 13 wrz 2009, 10:11

Nie ma samochodu "naj", ale niektóre to kupa złomu ;)
Nie pogardziłbym Sierrą, S13, S14, S14a, czy E36, E34, ale realnie jako daily driver - Daihatsu Charade 1.0 GTti lub Swiftem 1.3 GTi (;
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez sky » niedziela, 13 wrz 2009, 11:57

lag,sky = miłośnik motoryzacji ;) czyli życie widziane przez pryzmat dwóch a zwłaszcza czterech kółek. Co do tego co napisał sweeper,bo DLA MNIE trochę dziwne jego podejście,a zwłaszcza pisanie o tym on public.Sweeperku stać mnie na serwisowanie auta ale tego nie robię,z dwóch powodów,nauczony przejściami z serwisem innych userów,Po drugie,nie ukrywam-oszczędzam,nie zapłacę w serwisie 400zł za wymianę klocków przez jakiegoś ... sami wiecie jaka kadra się trafia,kiedy mogę to zrobić sam,kupując bardzo dobre klocki za 150zł i zmienić za godzinę czasu,a zaoszczędzone w ten sposób PLN przeznaczyć na coś innego,ot na konto zakupu nowego komputera.
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez lag » niedziela, 13 wrz 2009, 12:16

sky, ja również (: ale tylko 4 kółka
I masz racje, jak umiesz zrobić to to błogosławieństwo, w Polsce nie opłaca się oddawać samochodu / roweru / komputera NIGDZIE. Chyba, że do znajomego, ale z tym też różnie bywa.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez sweeper » niedziela, 13 wrz 2009, 12:59

a wy gdzieś pracujecie czy korzystacie z portfeli rodziców, że takie teorie macie?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron