Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kupno auta, czyli jak to sprawnie zrobić ?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez slawtaz » środa, 26 sie 2009, 20:59

Witam

Chce kupić auto najlepiej z okolic bielska, bo nie mam za dużo czasu aby zwiedzać całe województwo czy polske, po to by obejrzeć auto. Niestety nie mam pojęcia jak sie za to zabrać, próbowałem już dwóch opcji:
1. MotoJarmark - brak zdjęć, braki w informacjach, w większości ogłoszeń nie pisze skąd auto - normalnie jak ser dziurawy :] Jakoś mi się nie uśmiecha dzwonić za każdym ogłoszeniem i pytać skąd auto i o podstawowe info które powinno być w ogłoszeniu.
2. otomoto - niestety jest tam dość mało ogłoszeń, zdjęcia to już sukces, ale pojazdy które mnie interesują szybko znikają :|

Giełdy, dealerów na razie sobie odpuszczam, bo chce kupić auto od właściciela.

Jak sie za to zabrać ?? Czy można gdzieś dorwać ogłoszenia tylko z okolic bielska ??
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Postprzez sweeper » środa, 26 sie 2009, 21:50

1. wybrać interesujący Cię model/przedział samochodów (czyli klasa, wyposażenie, rocznik, silnik i na końcu cena)
2. wyszukać ogłoszeń w Internecie (allegro.pl, otomoto.pl, auto.pl, trader.pl, kluby zrzeszające sympatyków danego modelu)
3. umówić się na obejrzenie samochodu (jak starszy to z jakimś mechanikiem, jak nowszy to zdecydowanie w ASO lub wyspecjalizowana stacja danej marki, warto również posiłkować się tutaj klubami zrzeszającymi sympatyków danego modelu/marki - wiedzą na co patrzeć przy zakupie, jakie egzemplarze miały poważniejsze wady)
4. jak Ci się spodoba to zaliczkować/spisać umowę

Jak masz na wydanie więcej jak 4000-5000 pln to warto wydać 100-200 pln na wizytę w ASO.
Z własnego doświadczenia mogę napisać jedynie, że swojego samochodu szukałem pół roku. Jak znalazłem to zwykła przezorność spowodowała, że pojechałem do ASO gdzie okazało się, że samochód jest kradziony. Papiery były OK, w bazie policyjnej nie figurował ale nr nadwozia opisywał inny model (różnica w silniku, kolorze, wyposażeniu) i jak się okazało cała belka z nr została wklejona na poxipolu (fabrycznie jest zgrzewana więc bali się ją przyspawać, żeby śladu nie było).

Jak chcesz Renault to mogę pomóc ;)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lupus » czwartek, 27 sie 2009, 10:24

Dorzucilbym jeszcze gratka.pl

W wyszukiwarkach masz zawsze opcje, aby pokaz oferty tylko ze zdjeciem,
Zdjecia to podstawa, kto wrzuca oferty bez fotek sam skazuje sie na niskie zainteresowanie.

Sam obecnie szukam auta do kupna. I bede musial troche po kraju chyba pojezdzic, drazni mnie fakt, jak sie pytam, to oczywiscie wszystkie auta niebite, ludzie sie zarzekaja, ze 100 % , a potem na miejscu sie okaze co innego
Frajera szukaja czy co?
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Postprzez sky » czwartek, 27 sie 2009, 17:24

Lupus lepiej kupić za te same pieniążki rok starsze a pewne.Kupił gość z innego forum,auto w komisie.diesel.bezwypadkowy,mały przebieg,cena oczywiście okazyjna...
i tak: ćwiartka wstawiana,nie zjarzył bo szpenio miał pistolet do mastyki z końcówką robiącą "fabryczną mastykę",przebieg cofnięty chyba ze 100000 lub więcej bo po tygodniu silnik się rozkraczył.

Pamiętajcie Panowie kupujący,to wy macie przewagę nad sprzedającym,to jemu zależy na sprzedarzy!nie wolno pokazywać emocji,nawet jeśli auto powala na kolana ;)

E;
tak jak pisze sweeper,wjazd na ASO,jest ok,płacisz bierzesz auto,jest nie ok-sprzedający stówke w plecy.czasem odstrasza to naciągaczy,więc nie trzeba jechać by zwietrzyć wałek.

pozdrawiam i sorki za wypracowanie
Ostatnio edytowano czwartek, 27 sie 2009, 17:25 przez sky, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez bobi » czwartek, 27 sie 2009, 18:35

Ja ci poradze aby poszukac w jakis klubach symaptyków danej marki. Oni czesto dbaja o auta. A slędząc watki konkretnej osoby mozesz przesledzic co się działa wcześniej z autem..
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez Rebel » czwartek, 27 sie 2009, 19:01

A ja uważam, że znacznie lepiej opłaca się kupić lekko klepnięte, dobrze sprawdzić czy to jedyna wada samochodu, i solidnie poskładać później samochód z nowych części. Zazwyczaj wychodzi znacznie taniej, niż kupno takiego "nie bitego z niskim przebiegiem".

Pewnie powiecie, że opowiadam bzdury. No ok, ale jeśli podłużnica nie jest ruszona, a jedyne zmiany to np. wymiana pasa przedniego wraz z chłodnicą (jeśli poduszki strzelą to jeszcze poduszek), a koszty zakupu są znacznie niższe i po naprawie wyjdzie się kilka tys. niżej z kosztami, no to czy tak bardzo opłaca się szukać "perełek"?
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez slawtaz » czwartek, 27 sie 2009, 19:14

Ok dzieki za obszerne odpowiedzi :)

Powiedzmy że mam na oku Fiata. Czy trzeba się umawiać w Serwisie Fiata (to samo co wasze ASO ?? ) by go sprawdzić ? Co mam powiedzieć, czego zażyczyć, o co pytać jak auto oddam do sprawdzenia ?

Sky wspomniał, że jeśli auto bedzie nie teges, to sprzedający kase w plecy, ale jak tego egzekować, bo na gembe nie bardzo ?
I jeszcze jedno, co z takim czymś, jeżeli auto stoi "w" salonie, bo ktoś sobie kupił nowe i zostawił stare w rozliczeniu ?

Dzięki z góry za odpowiedzi i porady :)
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Postprzez sweeper » czwartek, 27 sie 2009, 19:45

jak fura stoi w salonie a jest w miarę nowa to zapytaj o rozszerzenie gwarancji (taka opcja dostępna w ASO za dopłatą - jak są pewnie fury to chętnie dołożą)
a z dokumentów to dowód rejestracyjny, karta pojazdu, polisa OC
miło będzie jak właściciel ma również faktury z serwisu (pieczątki w książce teraz może mieć każdy)
sprawdź wszystkie oznaczenia samochodu (tabliczka, naklejki na słupkach, pod maską - to są specjalne naklejki identyfikujące np poziom wyposażenia, kolor nadwozia, etc.)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez slawtaz » czwartek, 27 sie 2009, 19:55

Małe sprostowanie, bo nie napisałem :]

Auto które mam na oku ma 8 lat i jest dostępne do obejrzenia w salonie innej marki.

Da się samemu jakoś rozkodować oznaczenia tych nalepek (jakaś ściągawka w necie jest)??
Ostatnio edytowano czwartek, 27 sie 2009, 19:56 przez slawtaz, łącznie edytowano 1 raz
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Postprzez sweeper » czwartek, 27 sie 2009, 20:16

zdecydowanie klub zrzeszający sympatyków
powiedzą gdzie powinny się znajdować fabryczne oznaczenia i co zawierać
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sky » czwartek, 27 sie 2009, 23:41

Rebel <piwo> A na Cieszyńskiej kolejki za częściami.slawtaz,znajomy kupił 406 coupe,w kampanii peugeot "okazje lwa".Samochód krajowy.Miał wypadek.Został naprawiony w ASO,i wystawiony do sprzedaży z dwu letnią pełną gwarancją.Zakup w dobrych pieniądzach,autko złożone na nowych częściach.W eksploatacji wyszła jakaś drobnostka(co w Magurce naprawili w ramach gwarancji),to + przegląd okresowy wg książki,i na serwis nie jeździ.To jest fama o francuzach,że to kiepskie auta.Są bardzo dobrej jakości.Dobranoc.

E;Włoskie też cenię :)
Ostatnio edytowano czwartek, 27 sie 2009, 23:44 przez sky, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez lag » piątek, 28 sie 2009, 09:47

Nom, zajebistej jakości są. Napewno wszyscy którzy mają francuskie i włoskie i na nie narzekają robią to dlatego, żeby nie wyszli na nieumiejących zadbać o swój wóz ;)
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez slawtaz » piątek, 28 sie 2009, 12:37

Ok dzieki za odpowiedzi, bitego raczej nie bede kupował :]

Czy jest w Bielsku jakieś ASO Fiata, oprócz tego w Fiacie? Najlepiej takie gdzie nie trzeba się umawiać na diagnostyke z autem, które zamierzam kupić

Pozdr
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Postprzez sky » piątek, 28 sie 2009, 23:31

Tak.Bardzo dobry serwis jest w Kozach http://www.auto-alex.pl/kontakt.php

Teraz będzie od tematu..

Lag każdy samochód będzie awaryjny,jeśli "nie zaglądasz pod maskę". Lag bez żadnych nowych argumentów,prawdziwe oceny ale włącznie z punto 2.Panda z silnikiem z Bielska-Białej-samochód roku 2004,dała tej marce prawdziwego "kopa".Z fabryki w której pierwsza produkowana była syrena,a później "hit z za żelaznej kurtyny-126p".Poczytaj kolego jak wypada nowe Bravo,grande punto,nowy fiat cinquecento-500 ;) czy też croma.Inna sprawa,przeczytaj to

http://www.dziennik.pl/gospodarka/artic ... _Opla.html

To oznacza że w przyszłości fiat planuje sprzedawać w stanach,i dalej w świat.A to z kolei bardzo dobre prognozy dla fabryk w Bielsku i Tychach(panda i 500 produkowane tylko w Polsce)nie wspominając już o kooperantach.A dziś w naszym regionie to przełożyło by się znacznie na spadek bezrobocia i dalej cały łańcuszek pozytywnych przemian.

Nie sprzedaję fiatów w salonie.Nawet nie mam fiata :) Ale musiałem się wypowiedzieć,żebyś wiedział o czym mowa :) Praktyki szkolne były w FSM,wiele lat później wizyta w Turynie,w muzeum fiata

http://img143.imageshack.us/i/22118259.jpg/

http://img223.imageshack.us/i/23976057.jpg/

Zdałem sobie wtedy sprawę,z tego,że dziś, kiedy wszystko jest plastikowe,fiat jest jedyną marką która produkuje samochody z "duszą".

http://img76.imageshack.us/img76/3992/f ... ebutto.jpg

Dobranoc.
e: Bardzo dobre samochody
Ostatnio edytowano piątek, 28 sie 2009, 23:50 przez sky, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez slawtaz » sobota, 29 sie 2009, 10:37

Dzięki za wykład, w rodzinie bliższej i dalszej było już sporo fiatów, a że punto II mi się podoba to i ja bede miał Fiata. Mam nadzieje że mnie nie zawiedzie :]

Ok, znalazłem już punciaka takiego jak chciałem <jupi>. W poniedziałek jade z nim do ASO na sprawdzenie, jeśli bedzie ok to go biore :) Teraz pytanie, o co mam pytać pana podczas diagnostyki? Dajcie jakieś porady :)
Ostatnio edytowano sobota, 29 sie 2009, 14:16 przez slawtaz, łącznie edytowano 1 raz
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Następna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość