Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Renault Megane III - Łowy czas zacząć!

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez sweeper » wtorek, 13 paź 2009, 18:39

staszeks napisał(a):Czym podyktowane jest że Logan w Polsce jest sprzedawany jako Dacia a w Rosji jako Renault?

na to pytanie chyba nawet w Renault France nie znają odpowiedzi...
Renault, Dacia, Samsung, Nissan - cztery marki które oznaczają maski tych samych modeli w zależności od... właśnie nie wiadomo od czego
być może to jakieś związki z rozpoznawalnością marki ale tego chyba nikt nie wie...
i tak jak SKY zauważył - Thalia to przykład kompletnego braku konsekwencji
Raz jest to Renault Thalia, raz Clio Symbol, Nissan Platina
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » wtorek, 13 paź 2009, 21:03

A to cudo o ile pamiętam nawet form innych wymaga bo znaczek ma inny kształt
a przecież musi pasować do wytłoczki.(a raczej wytłoczka do znaczka)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Tomek222 » wtorek, 22 gru 2009, 20:47

Być może moja opinia nikogo nie zachęci do kupna tego autka ale ...

Przymierzałem się sam do jego kupna, 2 wizyty w salonie, gatki szmatki itd no i wreszcie przyszedł czas na jazdę próbną (wcześniej była prezentacja itp)

i ten magiczny moment START (przycisk - bajer) i tu nastąpiła klapa na maksa - padł jakiś bezpiecznik i samochód nie pojechał za to myśmy z żoną jak najszybciej wyjechali !

Nie będę pisał gdzie to się stało, jedyne przed czym ostrzegam to nadmiar elektroniki w tym autku.

Nie kupiliśmy go a chętni niech decydują sami ;)
Tomek222
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 22 gru 2009, 20:43

Postprzez kjs40 » środa, 23 gru 2009, 12:59

Ja lubię Renault. Może nie są najlepsze ale mają to coś no a przede wszystkim przmawia do mnie stosunek wypsażeni aparametrów do ceny.
Nie wiem jak te Megane 2 i 3 ale miałem M1 1,4 eco na której przejeżdżałem w trasie do Chorwacji ponad 1000 km na baku w czasie kiedy benzyna w tym kraju była sporo droższa to był duży atut.
Drugą renówką jest Scenic 2,0 16V i to auto służy mi dzielnie 10 lat.
Jest wygodne szybkie i funkcjonalne (czego to nie przewiozłem przy budowie:))
Tak lubię to auto, że nie wciąż mam zamiaru zmieniać go na nowsze.
Ciężko o taki kompromis między wielkościąa komfortem funkcjonalnościa i ekonomią.
O tak o ekonomii zapomniałem taka moda na diesle bo są oszczędne ale ja mnie lubię traktorów więc mam lpg które wbrew wielu opiniom w tym aucie sprawuje się znakomicie obecnie 100 km po mieście kosztuje mnie ok 20 PLN co jak na mase auta i moc silnika jest dla mnie dobrym wynikiem.
Megane 3 podabać mi sie ale znowu nie rozumiem podobnie jak w M2 tej szpary na masce mam uraz do takiego rozwiązania. Może miedyś kupię sobie tą wersję ponad 200KM ze szperą kto wie...
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Poprzednia strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron