Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

PROBLEM Z SKODA OCTAVIA

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez mistomislaw » niedziela, 18 paź 2009, 20:02

Witam mam skode octawie 1.6 w gazie mam problem z odpalaniem przy zimnym silniku cos przerywa strzela jakby paliwa nie dostawal czasem nawet na wolnych obrotach silnik nierówno pracuje wskazówka z obrotów skacze
Druga sprawa to temperatura silnika tez mi wskasówka szaleje czasem przejade z 50 km a ona ani niedrgnie a czasem dojdzie do wlasciwej temp i nagle spada do 0
czekam na odp osób które moga doradzic pomóc
pozdrawiam
mistomislaw
użytkownik
 
Posty: 44
Na forum od: 1 paź 2007, 15:15
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA

Postprzez sweeper » niedziela, 18 paź 2009, 20:14

hmm - termostat?
generalnie nie znam się na Skodach, ale tak to wygląda...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » niedziela, 18 paź 2009, 20:16

Witam,
Na gazie się akurat w ogóle nie znam, więc ten temat pominę.

Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, to najlepiej podpiąć auto pod VAG'a (komputer diagnostyczny) - można poszukać po forach zrzeszających pasjonatów marki, bądź całej grupy Audi Brand Group (Audi, Volkswagen, Skoda, Seat) i na pewno ktoś się znajdzie z takim urządzeniem.
Moim zdaniem będzie po prostu do wymiany termostat lub sam czujnik temperatury, który przekazuje info do zegarów. Ogólnie niezbyt kosztowna operacja.

Pozdrawiam.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sky » niedziela, 18 paź 2009, 21:05

Skoro ciężko odpala,przydało by się od czasu do czasu zrobić obsługę,kable,świece,filtry,przegląd gazu.Płyn w chłodnicy też by było można już zmienić.Razem z olejem silnikowym,nie powinno to przekroczyć 350zł.
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez mistomislaw » niedziela, 18 paź 2009, 21:20

oleje filtry wymienilem
na komputerze wykazalo ze to sonda wiec wymienilem i nic z tego bez zmian i chcialbym by teraz przy wymianie jakiejs czesci byl to strzal w 10 a nie dalej szukac przyczyny diagnozy mechaników to przeplywomierz przepustnica pompa paliwa rozrzad
ale bez przesady najlepiej to wszystko wymienic albo kupic nowe auto
mistomislaw
użytkownik
 
Posty: 44
Na forum od: 1 paź 2007, 15:15
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA

Postprzez sky » niedziela, 18 paź 2009, 21:33

Może wpierw należało by znaleźć porządny warsztat,mało to razy ktoś się dał wykiwać szpecowi :/ BĘDZIE REKLAMA.Ponieważ obcy mi człowiek,jest fachowcem godnym polecenia.Warsztat naprawy samochodów,przy stacji kontroli pojazdów normal przy Bielskiej www.normal.pl Zawsze jest kolejka.Ale skoro gość potrafi poskładać silnik v12 z merca,to mnie to nie dziwi.
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez mistomislaw » poniedziałek, 19 paź 2009, 07:55

Wlasnie teraz ciezko znalesc porzadnego fachowca moze znacie kogos godnego polecenia
mistomislaw
użytkownik
 
Posty: 44
Na forum od: 1 paź 2007, 15:15
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA

Postprzez sweeper » poniedziałek, 19 paź 2009, 08:17

a tu na forum też są jacyś - km-service czy jakoś tak?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez paputek25 » poniedziałek, 19 paź 2009, 09:25

mistomislaw napisał(a):Witam mam skode octawie 1.6 w gazie mam problem z odpalaniem przy zimnym silniku cos przerywa strzela jakby paliwa nie dostawal czasem nawet na wolnych obrotach silnik nierówno pracuje wskazówka z obrotów skacze
Druga sprawa to temperatura silnika tez mi wskasówka szaleje czasem przejade z 50 km a ona ani niedrgnie a czasem dojdzie do wlasciwej temp i nagle spada do 0
czekam na odp osób które moga doradzic pomóc
pozdrawiam

pierwszy problem - czy świece były wymieniane ?, w silnikach zasilanych Lpg zaleca sie wymiane co 15 tkm, spójrz jak wyglada świeca po odkręceniu , czy nie ma jakiś niepokojących objawów.

drugi problem - termostat najprawdopodobniej , nie przełańcza obiegu. ( sam wymieniałem tydzień temu , koszt + robocizna 230zl) , załącz auto na postoju i sprawdz po krótkim czasie czy chłodnica i rurki , są ciepłe jeśli tak , to termostat. Jeśli wskazówka temp bedzie dochodzila na postoju do 90C , a podczas jazdy ponownie opadała to w 99% wina samego termostatu.
paputek25
użytkownik
 
Posty: 758
Na forum od: 19 sty 2009, 19:56

Postprzez mistomislaw » poniedziałek, 19 paź 2009, 21:58

Wielkie dzieki za odpowiedzi
mistomislaw
użytkownik
 
Posty: 44
Na forum od: 1 paź 2007, 15:15
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA

Postprzez adams » poniedziałek, 1 mar 2010, 18:30

Cześć
Mogę Ci polecić na prawdę profesjonalny warsztat, też posiadam skodę i jeżdżę tam od 8 lat i na razie nie mam żadnych problemów. Naprawdę specjaliści... Jeśli dalej masz ten problem to podjedz do automaster przy ul. Prostej 21

Pozdro
adams
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 28 lut 2010, 23:45


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron